Jak vypadá váš běžný den s miminkem v zimě?

petull77
7. pro 2016

Ahoj maminky, jsem maminkou 6ti týdenní holčičky a moc mě zajímá a ráda si popovídám o tom, i se nechám inspirovat, jak vypadá takový váš běžný den s takhle malým miminkem? Co děláte? Chodíte pravidelně ven i když je pod nulou? Vyspíte se přes den? Spíte v noci? Jak často kojíte? Stíháte vařit/uklízet? A učíte už svoje maličké něco v tomto věku? Hrajete si? Jak často koupete? Nic není špatně nic není dobře, jen jsem zvědavá, matka prvního dítka, která si ráda popovídá s mamkama stejně starých děťátek 🙂 Krásný den přeji

littleluu9
7. pro 2016

Ahoj, mojí holčičce je dnes 7 týdnů 🙂 Zatím ještě dost spinká, takže dny máme takové volnější. Malá baští Nutrilon každé 4 hodinky. Dopoledne časy mezi krmením většinou prospí, já si dělám svoje (většinou dám prát prádlo, trochu uklidím, vyřídím co je potřeba a válím se u seriálů - momentálně Gilmorky :D). Mezi 12-13h malé vychází mlíčko, tak se nabaští a pak jdeme tak na hodinku (někdy hodinku a půl) ven s kočárkem. Mráz nevadí, ale když onehdy padal sníh s deštěm tak jsme nešly. Kolem 15h přijede z práce manžel, nají se a vezme si malou. Odpoledne už malá nespává, takže si s ní povídáme, ukazujeme hračky, trénujeme pasení koníků apod. Teď už se začala i vědomě smát, tak s ní manžel dělá blbosti. Pak uvaříme večeři (vaříme vždycky teplou večeři a druhý den to máme na oběd - manžel v práci, já doma), na střídačku se umyjeme apod. a kolem půl osmé jdeme koupat malou. Mezi 20 a 21h se malá nabaští, uložíme se a jdeme všichni spát. Takže tak u nás 😅 O víkendu je to stejné, akorát večer po uložení malé ještě kouknem s manželem na nějaký film 🙂 Jak to máte vy? 👶

bekyc
7. pro 2016

Můj malý má za týden 7 měsíců. Budí se kolem 7 ráno. Kojím spíš podle potřeby, je to tak každé 2,5 hodiny. Spinká 3x za den. Vzbudí se, hrajeme si, ukazuju mu knížky, leporela, to se mu líbí. Taky má rád, když mu zpívám písničky. 🙂 Nebo děláme berany berany duc. Celkově má rád když na něj mluvím, ale vyhraje si i sám. Chodíme ven hodně, i teď, když je tady třeba -2 stupňů. Kdyby bylo -10 tak bych asi nešla, to by byla zima i mně. 😀 Naštěstí muž pracuje z domu, snažím se ho nerušit, ale když je krize, na chvilku pohlídá, pochová, já si aspoň stihnu třeba vyčistit zuby.😅 Kolem půl 7 má kaši a spinkat chodí v půl 8-v 8. Naštěstí usíná sám, dám mu pusu, něco mu řeknu a odcházím. V noci se budí tak 3x na jídlo, což je pro mě pořád dost, takže jsem ráno celkem zombie. Koupeme tak obden. A vařit každý den nestíhám, někdy navařím na dva dny, někdy jdeme na oběd nebo něco objednám.

leki
7. pro 2016

Cauko. Malej uz ma 10 mesicu, ale i tak jsem se rozhodla prispet. Dlouhe spani u nej zkoncilo s odchodem z porodnice a vic jak 10 hodin za den(+noc) nespal nikdy. Ve 2 mesicich vztaval kolem 6 rano, kojila jsem ho vzdy tak 3/4 hodiny a u toho si cetla nebo sledovala nejakej serial, relax 😉 potom vydrzel tak pul hodky/hodku v klidu si na neco koukat a pak se zacal vztekat. Dudlik jsme nedavali (dali jsme asi ve 3 mesicich, 14 sni byl stastnej a od te doby nechce). Snazila jsem se drzet pauzy (na radu doktorky) aspon hodku a pul. Kolem 9 jsme sli ven s satkem pokud bylo relativne prijatelne (narodil se v unoru) a to na skoro cele dopo-jinak nespal. Venku se mu vzdy libilo,teda jen v satku, v kocarku vetsinou plakal. To jsem si taky bud cetla (za chuze po parku), nebo poslouchala audio knihu, nebo se ucila (delam dalkove skolu). V tomhle veku jsem ho jeste nic neucila. Teda dost casto jsem venku vykladala, co delame, co kolem vidi jak leti ptacek, jede auto.. Ale podle mw mu to bylo uplne jedno a lidi kolem si rikali, ze asi trpim nejakou poruchou, kdyz furt mluvim😀 Odpo nekdy na hodku usnul i doma, ja ale spat nechodila. Po sestinedeli jsem si uz zvykla na 5hodin prerusovaneho spaku. Co spal jsem se vzdy najedla, trochu uklidila, vyprala pliny (mam latkovky) a tak. Varila jsem vzdy vecer kdyz dosel muz domu (on mel veceri, ja pak obed). S malym jsem nestihala. nekdy jsem si objednala pizzu ci neco. Maleho jsme davali spat (a davame i ted) kolem 8:30. Potom jsem se vysprchovala (v noci jsem mela v te tobe jeste navaly horka/zimnice, takze jsem si propotila pyzamo, takze jsem potrebovala umyt kazdy den-nekdy jsem to stihla rano, kdyz byl malej OK). V 9 jsem sla spat abych si stihla odpocnout-mrnous sice vztaval 'jen' co 2 hodky, ale s tim dlouhym kojenim to bylo zly..

leki
7. pro 2016

@petull77 a jaky mate rezim vy?

nikkimakri
8. pro 2016

Ahoj, nám se teda sice malý narodil v únoru ale byl měsíc v nemocnici, takže jsme se dostali domů až v březnu, jelikož byl nedonošený, nicméně náš den byl hodně spací když přišel domů. Je to spáč fakt od malička, takže první dva měsíce jen spinkal a papal. Jen se vzbudil na papání a zase spinkal...já jsem si stihla uvařit, poklidit a byla jsem ráda, že se s ním vyspím. 🙂 Ven jsme chodili ale ne každý den, podle toho jak byla zima...a s koupáním, já jsem zezačátku na radu kamarádek koupala obden, nicméně potom jsem mu chtěla vytvořit režim, takže jsem začala koupat každý den ve stejnou dobu a tak jsme režim nastavili a dneska už je krásně zvyklý. 🙂

petull77
autor
13. pro 2016

@leki
@nikkimakri
@littleluu9
@bekyc

ahoj holky, dekuju moc za prispevky a omlouvam se ze mi trvalo tak dlouho odpovedet, ale meli jsme na navsteve tchyni a svagrovou, tak jsme si uzivali trosku rodinnych dni 🙂

ja mam ted uz temer 7tydenni slecnu, kterou hodne trapilo brisko, prdiky, kolika a nastesti uz to odchazi, takze diky bohu uz nas den nevypada jen rev - kojeni - kakani - rev - rev- spanek... 🙂

kojim v noci vetsinou co 3 hodiny, naposledy rano kolem 6 a pak malicka jeste usne a spi - ted spi jeste porad ;) pak je hodne vesela a aktivni, takze ji prebalim, dam na brisko, ukazuju ji hracky, cernobile obrazky a plysovou cinkaci cernobilou kravku - na tu se smeje ;) pak ji dam do lehatka a kolem hracky a ona si vesele vyklada, kope, kouka kolem sebe a smeje se, zatim se nasnidam, dam pracku, poklidim, vycistim si zuby - pripadne dam sprchu, kdyz to stihnu jeste nez partner odejde do prace, ten odchazi kolem 8. Kdyz to Miu prestane bavit, tak nakojim, pokud mi usne u prsu, tak je to fajn a necham ji tak lezet na me a pustim si treba serial anebo si ctu knizku a projizdim facebook, mail, konika a tak ;) jeste i pracuju obcas vzdalene, hlavne v dobe ucetni uzaverky, takze i obcas delam neco do prace... pres den kojime cca co dve hodiny, takze je to kolotoc kojeni a prebalovani, mala hodne kaka i cura, kdyz je slunicko tak jdeme pres poledne ven, kdyz nefouka, pripadne se nekam vypravim autem, ma to rada a vzdycky si brouka a pak usne - treba vcera jsme byli u pediatricky na sestinedelni, nebo jedeme do obchodu, nebo pro tatu do prace, rada ridim a jezdim autema je to pro me relax, mala se povozi a usne a pak spi klidne jeste hodku dve v sedacce v predsini 🙂 navecer nekdy zacne plakat - kol 4-5 po kojeni, boli ji jeste obcas brisko, takze nosim, houpam, skacu s ni na mici a tesim se az se vykaka ;)) pak prijde tatka a dam mu ji na hlidani a a si jdu vetsinou lehnout a usnu tak na hodku, vcera i na dve... pak si pustime nejaky film, nebo si povidame, malou mame bud u sebe nebo spinka, jeden z nas ji uspi a davame ji spat do hnizdecka, ktere je v postylce vedle nasi manzelske postele, spi celou noc, krome prestavek na kojeni a prebaleni, nastesti noci jsou uplne zlate ;) ale stejne mi spanek desne chybi, spat trhane po 2 hodinach je pro me peklo :D :D

petull77
autor
13. pro 2016

jo jinak koupani - mala dost rvala pri koupani ve vanicce, nelibilo se ji to, tak ji koupeme 2-3x tydne na nas - dame si ji na hrudnik a druhej je mimo vanu a sprchuje ji 🙂

obcas mi prijede na navstevu moje babicka, takze chovame, hrajeme se si s ni, uvarime spolu nejaky obed a pak kdyz mala usne, ona hlida a ja si jdu dachnout na chvili, jezdi za mnou jednou tydne a je to moc fajn.... dneska mi prijede navsteva - kamaradka s 10m chlapeckem tak jsem zvedava jake to bude ;)