Jak vyprat a vydezinfikovat kočárek z druhé ruky?

mysicka_lb
1. bře 2014

Zdravím všechny maminky! Zvažujeme koupi kočárku z druhé ruky, konkrétně jde o kočárek Babyactive jet neo, ale to asi není důležité. Moc se mi líbí, ale vzhledem k tomu, že je z druhé ruky, bych ho určitě před použitím chtěla nějak vyprat/ vydezimfikovat. Na kočárku nikde žádné údaje o pratelnosti či nepratelnosti nejsou a původní majitel na mě na otázku, jak se to pere, koukal, jako bych spadla z višně. Přišlo mi, že je ten potah poměrně dobře oddělatelný, ale nevím, co by se tomu materiálu stalo, kdybych ho vyprala. Mám asi hloupý dotaz, ale jak se vlastně čistí/ perou/ dezimfikují kočárky?

tonna
1. bře 2014

Ahoj, já takhle kupovala před lety kočárek z druhé ruky a taky jsem řešila jak ho vyprat. Co se dalo jsem sundala a ručně vyprala, co nešlo jsem vzala hadrem - 2x vodou s rozpuštěným práškem a naposled čistou vodou. Ale ani nebyl špinavý, paní ho měla po jednom dítěti a ve velmi dobrém stavu. Navíc jsem si ho vyzvedávala u ní, tak jsem i viděla, v jakém byl prostředí. Takže asi tak.

lv
1. bře 2014

prodávala jsem Peg Perego clasicco hlubokej, vše šlo sundat, vyprat na 30 s pračce a zas nandat..pro mě netechnockou a nezdatnou trošku maturita, ale zvládla jsem to../vnitřek, potah boudy/ ..já bych kočár koupila už je prohlídlej..a já, koupili jsme golfky a manžel si nešiml asi 4 velkých vad, jelikož to nepoužívá..a když ode mě paní kupovala to Perego, byla vděčná a spokojená.

mafeska
2. bře 2014

@mysicka_lb takovéhle věci peru jen v ruce, normálně s práškem na praní a kartáčkem. Bojim se to hodit do pračky i na nízkou teplotu. |Co nejde tak mokrým hadrem jak píšou holky nade mnou 🙂

katynka83
8. bře 2014

Ahojky, prala jsem kočáry několikrát, vždy vše v pohodě: co šlo sundat(ze sedačky vždy) a vlezlo se, šlo do pračky na 30° C, některé boudy nešly rozebrat, tak jsem odcvakla z konstrukce, vydrbala rejžákem v lavoru s pracím práškem(nebo gelem), kočáry jak nové 😉 . Pokud bys chtěla přímo dezinfikovat, jeden košík kočáru jsem zkoušela i do sava s vodou v lavoru, krásně se vyčistil, nic se neodbarvilo, ale pokud nechceš savo(je fakt, že i potom chvíli košík smrděl savem, takže celý potah bych tam nedávala), použila bych radši dezinfekci na prádlo- koupíš v drogerii, vyrábí to víc firem- máme doma od Sanytolu, i Vanish extra hygiene dezinfikuje, prádlo nijak chemicky nesmrdí. Nebo ekovarianta čištění dětských věcí je i voda s octem, to zas používám na textilní ohrádku pro dítě, malá pořád olizuje okraje, když tam stojí, ocet s vodou to krásně vyčistí i vydezinfikuje a není to žádná chemie, takže jí to neublíží 🙂

amallie
8. bře 2014

@mysicka_lb potahy bývají většinou pratelné na jemný program na 30st. Do pracky lze na poslední machani přidat dezinfekci na praní při nízkých teplotách (napr. Sanytol, DM, nebo ocet). Ale předně bych doporučila koupit kočárek od někoho, komu člověk věří, ze je čistotny atp. Kočárek po miminku by pro běžném používání tak, k čemu je určen, nemel byt zdrojem žádných chorob, běžná chřipka v kočárku nezůstane 🙂 A pokud ho nakupujes od bezdomovců, tak by me otázka taky udivila, ja prodávala tri kočárky, vždy čisté, vyprane od běžného zaspineni (prach, piskoty atp) a taky by me asi udivila otázka přímo na dezinfikovani 😅

hojda
8. bře 2014

@mysicka_lb Některé kočárky vyprat jdou, některé ne, zkus se poptat přímo v diskuzi na ten tvůj kočárek, na dezinfekci bych přidala ocet pro dítě neškodný. Nepratelný kočárek bych vůbec nekupovala, je to pak složité na údržbu i pro tebe. Kamarádka měla Libertu a po jedno dítěti nebyla vůbec použitelná, nešla čistit 😒 .

alyssa.anna
8. bře 2014

u nás šlo vše textilmí sundat a vyprat na 30 (nedávala jsem ždímání). Zbytek jsem vzala několikrát dětskou dezinfekcí a úplně v pohodě

nikolastrmar
16. říj 2016

Ahojky maminky vcera jsme si z muzem.take privezli domu kocarek z druhe ruky , je nadherny moc se mi libi , ale bohuzel kdyz sem ho u pani kupovala tak.mela doma sero z pocatku mi prisel perfektni vubec nesli vyder nejake fleky nebo tak neco , no a u nas doma pak na poradnem svetle jsme si vsimli jak kocarek flekaty , takova zasla spina mi prijde , mistama jakoby zlute vlny jako kdyby prala ruco a spatne to uschlo nvm :( mate stim n

nikolastrmar
16. říj 2016

Ektera zkusenost a co stim prosim ? Vyprali jsme co slo

sigginka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz