Jak zabavím 18ti měsíční dítě?

elissa23
9. pro 2013

Zdravím všechny maminky, mám 18ti m. syna a je pro mě poslední dobou problém jej zabavit, vydrží u konkrétní věci (hraní s autíčky, skládání jednoduchým puzzlí, skládání pexesa) krátkou dobu do 10minut a pak jde pryč. Je docela náročné vymýšlet pořád nějakou novou aktivitu, abych ho zaujala. poradíte?

andrejka_86
9. pro 2013

Taky zkoušíme všechno možné, knížky, autíčka, puzzle, vkládačky, ale vydrží chviličku. Zapojuju jej i do domácích prací - vykládání myčky, věšení prádka (podává kolíčky), vybalujeme spolu nákup apod. ... Zapojuje se do všeho a tak jedna činnost k druhé a den nám utíká 😉

blahova_andrea
9. pro 2013

nám taky zaplňuje čas pomoc při domácích pracech. syna to děsně baví a nám to o to dýl trvá, takže čas líp utíká 😀 jinak byl a je spíš na běhání, skluzavky, prolízačky, skákání apod...takže pexeso nebo puzzle taky jen na chvilku ☹ neboj...bude se to zlepšovat. budou mu dva a teď už si dokáže hrát chvíli i sám v pokojíčku s autíčky a vláčky. povaha taky hraje roli. některé dítko si vystačí samo a ty naše chtějí u všeho fanoušky, pozorovatele, rádce...co naplat. jednou na to budu vzpomínat až mě začnou odhánět a nepotřebovat 😉

klaire22
9. pro 2013

dcerku také zapojuji do domácích prací, vyndaváme nádobí z myčky, sypeme prášek do pračky, když vařím, vezme si svoje "vaření" ke mě 🙂 To ji docela baví. Jinak si nejčastěji prohlížíme knížky se zvířátky 🙂 Ale ze všeho nejvíc miluje luxování, luxujeme několikrát denně 🙂

datela
10. pro 2013

Našeho prcka taky nebavily běžné hračky,tak mi nejraději pomáhal a pomáhá v domácnosti.Dává prádlo do pračky,z pračky,nosí mi brambory do dřezu,vybalujeme spolu nákup,otvírá mi šuplíky podle toho,co potřebuju schovat,...a spoustu dalšího.A strašně nám ten den uteče.Teď se začal více zajímat o angličáky a autodráhu,tak se tím zabaví i na hodinku,když potřebuju třeba žehlit nebo jinou práci,u které ho to nebaví

leni78
10. pro 2013

Taky mam kluka rok a půl. Nechávám mu volnost. Vytaha celý byt, všude leze, občas si vezme něco k jídlu, kdyz mam stesti, tak to nerozmaze všude mozne. Ma rád obrazkove knížky, tak si občas prohlizime. Taky si chodí tak třikrát denně hrát do vody ve vaně, to me porad premlouva. 🙂 Většinou po kakani jde delat caky caky. Někdy mu zpívám, ale program mu neorganizuju. Hračky spíš ignoruje, prostě rostaci po celém bytě. Nově leze po židlích na stůl, kouká z okna ( to neotevre ) Večer to vždycky smetu smetákem na jednu stranu mistnosti a tridim 🙂 Vše je po celem bytě. Teď zrovna stojí na stole u okna a čistí si zuby kartackem, co vykramaril v koupelně a zpívá si. Je to sikula 🙂

tygrous
10. pro 2013

Můj syn si teda hraje hodně sám s čímkoliv, ale jako tip bych měla třeba krabičku s velkými knoflíky (3-4cm průměr) - s tím vydržel snad 2 hodiny . přesypával si to, vozil v autíčku, vařil v hrnci atd atd 😉

petrajavor
10. pro 2013

U nás je to stejně jak píše @andrejka_86 malého baví knížky ukazovat zvířátku (on ukazuje já říkám a pak se vyměníme), rád chodí na procházky, baví ho vozit plyšáky na autíčku nebo se nechá vozit sám, rád vaří nebo se dívá jak vařím já a miluje pračku, furt do ní něco dává a zase to vytahuje 😀 jinak u ničeho moc dlouho nevydrží....myslím si, že je to tím věkem...jinak jak psala @tygrous o knoflících tak to by u nás nešlo, malému rostou zuby (ještě 5mu chybí) a všechno strká do pusy a navíc se snaží všechno sníst...