Jak zabavit 16měsíční nechodící batole?

baterie
18. črc 2014

Dcera 16M má nerovnoměrný vývoj, intelektuálně je o dost napřed před svými vrstevníky, ale v hrubě motorice je od narození hodně pozadu. V 16M ťapká kolem nábytku, ale jinak se pohybuje šoupáním po zadečku. Tím, že hlava se nepotkala s tělem se potýkáme s věčným problémem, jak jí zabavit. Stavebnice nebo vkládačky jí nic neříkají, plyšáci taky ne, má rád hrací věci, ale už je má taky okoukané. Našla jsem tady pár typů na různé hry a aktivity, koupila jsem si dvě knížky, ale všechno co odpovídalo jejím fyzickým možnostem jí nezaujalo. Venku je to taky peklo, nechce být v kočárku, chce sama prozkoumávat, ale nemůžu jí na chodníku nechat se šourat po zadku. Na hřišti nebo kdekoli v jakž takž čisté místnosti jí nechám, všichni na mě koukají jak na asociála, ale prostě nevydrží v kočárku ani na ruce, tak co mám dělat......

katerinap1978
18. črc 2014

Po poradě s Vaším lékařem bych zkusila koníčky. Děti je milují, zlepšuje to hrubou motoriku a takové berušce jízda na koníčkovi otevře úplně jiný - nový svět. Vozím děti od věku, kdy umí sedět a ty jejich oči ve chvíli, kdy dosednou na hřbet poníčka.... nelze popsat 🙂 Jukněte ve svém okolí a hned budete mít zábavu na 1-2 odpoledne v týdnu...

baterie
autor
18. črc 2014

@katerinap1978 To zní skvěle, ale jsem poseroutka, je takový drobísek, nevím, jestli by se udržela 🙂

uztotakbude
18. črc 2014

@baterie Nemusíte být poseroutka. Hipoterapie se dělá i s takovými dětmi, vědí jak na to. I s těžce postiženými dětmi se dá provádět. Takže bych se jen proto, že je drobísek nebála. Naopak, je to zdravé, podporuje to správné držení těla a stimuluje svaly. Je to určitě správná cesta.

katerinap1978
18. črc 2014

Hledejte stáj, kde se zabývají hipoterapií. Mívají speciální madla pro práci s malými dětmi a postiženými. Na takto (viz. obrázek) ustrojeném koníčkovi se s doprovodem rodiče dítko udrží bez potíží.