8měsíční miminko. Jak zabavit?

kukmar
25. lis 2019

Ahojte maminky
mam 8 měsíčního syna, hračky co má doma ho moc už nezajímají. Pořad by si stoupal ale pravě že nemůže doktorka to moc nedoporučuje tak že ho nemáme nechávat si stoupat a už nevím jak jo jinak zabavit a nějak nalákat na hračky aby si moc nestoupat. Prosím poraďte maminky nevím jak ho mám zabavit .
Děkuji předem za odpovědi

fouskovi
25. lis 2019

Když si bude chtít stoupnout tak si stoupne náš syn stojí od 7 měsíců taky jsem se snažila aby si nestoupal pak jsem to vzdala a nás třeba bavilo stavení komínů a on to boural nebo má gumový autíčka tak si s tím vyhraje

ah1234
25. lis 2019

preco by si nemal stupat ? moj syn si stupal od polroka a ani cert by mu v tom nezabranil. Chodit zacal na 8 mesiacoch a ete teray v 13 mesiacoch stale preferuje lozenie. Nechaj ho, nech veci robi tak, ako mu je prirodyene. Samozrejme, ze ked mu to zakazujes, tak to just bude skusat dokola

jaja01k
25. lis 2019

@kukmar Moje děti v tomhle věku hračky taky nebavily. Nejvíc je bavilo krámovat, tak jsem je nechávala v kuchyni vytahovat nádobí, brambory apod., ze skříně třeba žínky a ponožky.
Jinak moc nechápu, proč a hlavně jak byste mu měli zakazovat si stoupat.

kukmar
autor
25. lis 2019

@ah1234 protože to jeho doktorka nedoporucuje kvuli tomu ze jeste neleze ani si nesedne z lezeni se plazi a z plazeni si stoupne a zacina pomalu obchazet nábytek

vladienka
25. lis 2019

@kukmar je prirodzene ze najprv stoji a pak si sadne.. ja by som ho nechala len by som asi skusila viac podporit to lezenie..

ah1234
25. lis 2019

@kukmar moj syn najprv liezol, nikdy sa neplazil, po 2 dnoch lozenia sa postavim a najprv si samostatne bez opori stupol a az potom sa posadil. Podporovat lezenie sa da, zakazovat stat je nezmysel a kazdy schopny doktor ti povie, ze deti prirodzene najprv stoja a z potom sedia. Sed je predsa vrcholom motorickeho vyvoja, moj syn sa realne posadil snad az po osmom mesiaci a to lozil od 5.5 mesiaca a obchadzal nabytok v polroku. Do roka preferoval Wckovy sed dokonca stale

snahnah
25. lis 2019

Spíš je problém, že ještě neleze a už si stoupá, nemá tak správně posílená záda. Ale toto tazatelka neřeší, chce radu, jak zabavit dítě. Dát dítě co nejdál od opory u které si stoupá a zabavit... Knížky, míčky, autíčka, kreslení nebo něco "zakázaného" jako třeba nádobí, poskládané prádlo a tak. Nejspíš bude potřeba u něj více být, než nechat samostatně.

cinam
25. lis 2019

Baví ho kramarit, honit pet lahve, hodně taky různá auta, u těch aspoň vydrží. Když skládám prádlo, tak to různě přehazuje, to je taky děsná zábava. A zkoušet podporovat to lezení no. Malej sice začal stoupat taky brzo, už v sedmi měsících, ale od šesti měsíců už lezl, tak to nebyl problém. Sedět začal pak až v 9 měsících

kuttu
25. lis 2019

@vladienka Cože??Jako ze nejdřív dite stoji a pak se teprve učí sedět??Ja s malou chodila na rehabilitaci,v 8 mesici sla do sikmeho sedu,pak si sedla a zacala lezt po 4,v 10 mesicich si stoupla a je ji 14 měsíců a bez opory sama stale nechodi...a ano je důležité ve vyvoji aby deti nepreskakovaly fáze ve vyvoji,nemaji sparvne posilene svaly,samozrejme ze se neda ditetivzbarnot,aby nestalo kdyz neleze a neplazi,ale jsou urcite cviky,ze dite k tomu motivují

kuttu
25. lis 2019

@kuttu *dítěti zakázat

kejt29
25. lis 2019

Nam zabiraji nehracky nebo hracky pro vetsi deti. Naradi z kuchyne, petlahev, Duplo -idealne neco postavene at to muze rozlozit 😂, nadobi a jidlo z detske kuchynky, to mame v kosiku a vytahuje si sama.

vladienka
25. lis 2019

@kuttu podla mna je uplne normalne ze sa najprv zdvihne na nozky, napr pri gauci a sadnut si staci pozdeji.. chodza to je ine, kolkokrat to trva x mesiacov od postavenia sa na nozicky... moja dcera sa plazila od 6, liezla od 7 a v tej dobe cca zacala robit sikmy sed, a stavala sa cez rytire.. sedela a stala cca nastejno, sama chodila od 11 mesiaca. Ale je pravda ze som s nou od 4 mesiaca chodila na cvicenie s detickami so spevom a tak, tam sme sa vela dozvedeli a vedeli ako ju motivovat atd.. ale sed fakt nie je tak dolezity

kuttu
25. lis 2019

@vladienka Ja nerikam,ze je důležitý,jen si myslim,ze to ze se dítě postaví a zacne pak chodit kolem nabytku,pak samo,ze je posledni faze vyvoje...je ze kazde dite je jiné,ma jiné tempo,jen by nemela preskakovat urcite fáze.. do 9 mesice jsem s malou chodila na rehabilitaci,od pulroju chodime plavat a od roku na zpivanky...mala stoji od 10 měsíce ale k samostatné chuzi se nemá,leze jako drak strašně rychle,s aktivnim choditkem normálně utíká...je opatrná,je na ni videt,ze nez udela krok premeri vzdalenost jestli to dá nebo ne,vez opory sama vydrží stát v pohodě

krista25
25. lis 2019

@kukmar ahoj mám 9 měsíčního syna a mám doma co ty. Teď je jeho největší zábava vydávání nádobí že zásuvek,vyhazování oblečení že šuplíku. Rád boura věž z kostek nebo dáváme tvary do správných otvoru, toho nachvili zaměstná. 😁Takže asi tak😁a jinak koukám co doktorka to názor, naše řekla že mu stoupání stejně nezakazu, leda že bych ho přilepila k zemi. A pokud by na to tělo nebylo připraveno, tak to nezvládne. 😉Malý mi na 9 měsících hodí po celým bytě. 😉U doktorky jsme byli minulý týden a říkala že je v pořádku jen rychlík. 😊

kukmar
autor
25. lis 2019

Kdybych s malym zacala chodit plavat tak by to adi bylotaky neco jineho. Ja se tu neptam zda muze od 8 mesice stat. Ja se tu ptam co delat pro to aby moc nestal a zacal se vic lezt

vladienka
25. lis 2019

@kukmar kupit overball, polohovat na kolena.. ak uvidis ze sa plazi, jemne dvihaj za kycle hore.. motivovat hrackou aby liezol cez tvoje nohy na zemi napr.. na YT su aj nejake videa kde sa da inspirovat

prejeta_zaba
25. lis 2019

Stačí dát na břicho něco, co mu bude při plazení zavazet, třeba polštář nebo malou petlahev a hlavně podklad který neklouže. Jestli máte lino/plovoučky, tak se mu špatně staví na kolínka a je prostě jednodušší jezdit po břiše a u něčeho si stoupnout. Taky se říká stavět různé překážkové dráhy, třeba naházet na zem peřiny a přes to se snažit přelézt, tunelem apod. A jinak je baví všechno, jen ne hračky, takže věci z kuchyně, jídlo či miska s vodou, vyhazovat ze skříněk, ovladače, kalkulačky, telefony, různé drobnosti typu kaštany, víčka od zavařovaček, rolička toaleťáku atd. 🤷

puhelin
25. lis 2019

Dcerka mela moc rada drevene auticko, plus jine jednoduche hracky, ktere si vzdy odstrcila a musela se za ni vydat. Stala v 6 mesicich, v 6,5 mesicich zacala obchazet nabytek, v 7 mesicich zacala lezt a posadila se az v 10 mesicich. Podle dr. to tak bylo v poradku. Tempo si udavala sama, nikdo ji nepomahal, nebrzdili jsme ji, ale ani ji nesmerovali jinam. Chodit zacala do prostoru az v den svych narozenin, takze lezla opravdu veeeelmi dlouho, za coz jsem rada.

puhelin
25. lis 2019

@kuttu Podle me ji ten dalsi posun kazi to aktivni choditko. To je strasna zbytecnost a je nazorne videt, ze u vas ji to i skodi.

barussska1
26. lis 2019

@kukmar ahoj, nam na lezeni pomohl takovej nafukovaci valec s krteckem a kulickama. Nejdriv se za nim plazil, pak lezl a ted se po nem vali a dela lumparny (18m).

kuttu
26. lis 2019

@puhelin Nemyslim si,ze ji to skodi,ona se proste boji pustit,od mala je opatrná,neni zadnej strelec,mezi mnou a manzelem par kroku udělá ale je videt,ze na to jeste úplně nemá

puhelin
26. lis 2019

@kuttu Proc by se poustela, kdyz tam dojde s pomoci toho choditka?

kuttu
26. lis 2019

@puhelin Jenze ona s choditkem nechodi proto,aby někam dosla...leze po 4,je to rychlejší,choditko ma nahoře v patre,kde je koberec a lita s nim po chodbě,rozbehne se proti zabraně u schodů a udělá bác...pokud nekam chce nebo něco chce,tak jde na 4 a leze...tudiz si nemyslim,ze by ji to branilo v rozvoji a nahore v patre jsme jen rano a vecer nez jde spat,jinak jsme pryc nebo venku...cca s choditkem tráví tak 2 % času

puhelin
26. lis 2019

@kuttu Myslim si to proto, ze jinou vzprimenou chuzi, nez pri opirani se o neco, nezna. Kdyz leze po ctyrech, stavi se u nabytku, aby ho mohla obchazet?

kuttu
26. lis 2019

@puhelin No jasně,nábytek obejde uz dlouho,kdyz sedime s manzelem naproti dobe cca 1 az 2 m od sebe,tak jde,ale je videt,ze ji jistí to ze padne mě nebo tatovi do náruče...leze po 4 jak drak a to ji proste stačí,doleze si kam potrebuje,normalne vydrží bez opory stát

ladyhacek
26. lis 2019

@kukmar syn si teda sednul v 8m, ale v 9 měsíci obcházel nábytek a lezl až potom - má 4,5 let a zatím jeteda úplně zdraví 🙂 jinak teda hračky mylím, že ho bavilo hrací pianko a píše tkaév hračky nehračky - pet lahve, otevírání šupliků