Jak zabavit 8mi měsíční dítě?

shaula
28. bře 2009

Zdravím všechny maminky. Máme doma dva osmiměsíční prcky, které je dost těžké něčím zabavit. Každá hračka vydrží na chvilku, hrazdička taky. Za chvíli začnou pobekávat. Chodíme sice 1x týdně do cvičení, takže s nimi cvičím i doma, ale to nemůžu dělat celý den a už vůbec ne s oběma najednou. Prohlížení knížek je zatím nezajímá, snaží se je tak akorát roztrhat a nacpat do pusy, kde končí i většina hraček, takže zatím u nás vedou různá štěrkátka, kousátka, apod. Zatím nesedí, takže ani kostky nebo podobné "vrstvící" hračky zatím nejsou to pravé.
Proto bych se chtěla zeptat: jak vy zabavíte své prcky? Jaké hry a hříčky s nimi hrajete, případně jaké hračky je dokážou zabavit na delší dobu?

romi.r
2. dub 2009

no u nás ty víčka taky vedou, stále je okusuje, doufám, že nejsou hliníkový 🙂

cerstvamama
2. dub 2009

My máme stavebnici z kelímků od Activie. Vypadá to, že nemáme na normální hračky. Právě mi dochází UM, tak vyzkouším to chrastítko z plechovky naplněné víčkama. Další hračka pro chudý děti 😀

gimulka
3. dub 2009

u nás vede z videí zase tohle

https://www.youtube.com/watch?v=Pf7e4KqGOQQ

😉

katerinka.kr
3. dub 2009

U nás vede PET lahev naplněná vodou, ovladač, mobil, všechny druhy kabelů,bouchání na pračku, pokličky na hrnce a pak nejlepší ze všeho je sedět u počítače a párkrát ho vypnout nebo zrestartovat když u něho sedí mamča 😀 😀 😀

olekula
13. lis 2009

Zkusili jsme docela zabavny tip z webu - uvarit tri dlouhe spagety a dat je male na jidelni pultik, at se bavi 🙂 A jinak - vicka fakt fungujou, kdo by to rekl 🙂 A jeste jsou docela dobry ponozky v rulickach - taky se daji ruzne prebirat a prehazovat. I kdyz vic to nasi malou bavi, kdyz o tom nevim a muze mi je vyhazovat z kose s vyzehlenym pradlem

rimmel
13. lis 2009

tak pridam sa aj ja:

-boze ako to volate(tie playmatt) to na zemi s hrackami a rozmymi zvukmi, hrackami a texturami..take ma dva, -potom mame novinku, je to taka hracka co hra, stlaca gombiky a pianko tam je tiez..to miluje

-potom si spievame spolu a tancujeme(v mojom naruci haha)
-potom citame knizky
-steklime sa, alebo si sadneme na postel ci sofu a on ne mne vegeti dakedy aj pol hodinku, sa spolu hrame chytame, ci mu dam nejaku vec do ruky a on skuma spokojny ze moze byt na mamicke
-ideme von pred barak na hojdacku
-presunieme sa dojeho izby tam ho dam do jeho postielky kde ma ine hracky ak citim ze sa chce zahrat
-posadim si ho do lehatka a pozoruje ma ako si umyvam vlasy, ci riad..ci si takto cistime zubky
-ci ho dam na ruky a ideme pred zrkadlo, ci si predon sadneme a buchame don(teda on)
-chodime do baby group raz , dvakrat tyzdenne a potom aj raz plavat.

a uz ma nic nenapada 😕

rimmel
13. lis 2009

http://www.amazon.co.uk/gp/product/images/B0002...

toto som myslela fakt to zabavi aj na 10-15 min 😉

rimmel
13. lis 2009

oh a tiez zabera obal od cipsu pringles taka ta trubica dlha joooj s tou sa na mne minule hral pol hodinu! :D

zedra1
13. lis 2009

U nás nazabere nic,jak mě nemá na očích-řev-snad ho to brzy přejde 😖

momin
14. lis 2009

Tak u nas je to vsechno co neni "hracka".... Obaly od vseho mozneho,krabicky(ty mi ale vzdycky rozzuzla 😒 ) Lzicka,no vlastne skoro vsechno z kuchynskych supliku(samozrejme krome nozu 😀 )

rimmel
14. lis 2009

momin ako bolo vcera? 😉