Jak zabavit 8mi měsíční dítě?

shaula
28. bře 2009

Zdravím všechny maminky. Máme doma dva osmiměsíční prcky, které je dost těžké něčím zabavit. Každá hračka vydrží na chvilku, hrazdička taky. Za chvíli začnou pobekávat. Chodíme sice 1x týdně do cvičení, takže s nimi cvičím i doma, ale to nemůžu dělat celý den a už vůbec ne s oběma najednou. Prohlížení knížek je zatím nezajímá, snaží se je tak akorát roztrhat a nacpat do pusy, kde končí i většina hraček, takže zatím u nás vedou různá štěrkátka, kousátka, apod. Zatím nesedí, takže ani kostky nebo podobné "vrstvící" hračky zatím nejsou to pravé.
Proto bych se chtěla zeptat: jak vy zabavíte své prcky? Jaké hry a hříčky s nimi hrajete, případně jaké hračky je dokážou zabavit na delší dobu?

irasek
28. bře 2009

ahoj, i já mám rošťáka, kterého je těžké zabavit. U všeho vydrží chvilku a pak už chce něco dalšího. Rád má víčka od přesnídávek, má je schované v krabičce a tak mu chvíli trvá, než je všechny vyndá. Časopisy trhá, knížky ho nezajímají, taky je akorát ocucává. Přijde mi, že jeho hračky ho prostě nebaví a radši šmejdí po bytě a snaží se zmocnit se věcí našich 🙂

shaula
autor
28. bře 2009

Tak to přesně vystihuje i naše kluky. Nejoblíbenější zábava je vytahat všechny obaly s DVD z televizního stolku, nebo tahat reklamní letáky zpod konferenčního stolku. A když se omylem zmocní ovladače, tak jsou na vrcholu blaha🙂)) Ty víčka od přesnídávek vyzkouším, už jich mám spoooooustu🙂

irasek
28. bře 2009

Shaula: ovladač, to je taky nadšený, už dokonce dostal jeden nefunkční jenom pro sebe 🙂 Akorát, že v poslední době mám pocit, že "svůj" ovladač pozná a tudíž to není ono a sápe se po ostatních. A je úplně nadšený, když najde mobil. Díky mobilu se i naučil plazit, páč ho strašně tehdy potřeboval, ale byl daleko. Všechno nám vyhazuje z poliček, je jak stroj. A jak má rychlý a nenechavý ručičky 😀 Obdivuju uhlídání dvou...

cerstvamama
28. bře 2009

U nás vede víčko od přesnídávky, plná dvoulitrová pet lahev, kelímky od jogurtu a velká dárková krabice s mašlí. Nějaký plyšový zvířátka, kostky nebo podobný hračky jí fakt nazajímají!!! Jo a pak je ještě moc zajímavý kabel od telefonu, počítače a stojan s lahvema na víno, ale od toho jí vždycky ženu. Adélka už když se k tomu plazí tak se těsně před cílem na mně otočí a řekne "nenene" a pak pokračuje dál a čeká až í čapnu a odnesu 😀

dnada
28. bře 2009

tak malej si vyhraje se vším.Má na zemi spoustu plyšáků,tři petky,každá je jinak naplněná vodou,pokaždý zkouší jestli jí uzvedne,pak má chrastítka,kousátka,šustítcí knížku,pískací knížku,aktivní kostky od fisher prince(ty zvedá do vzduchu,mává s nima,prohlíží si je,zkoumá co to na nich je)vkládačku od fisher prince(to se mu líbí vzít ten kyblík a vysypávat kostičky ven,dělá to kravál 🙂 )zatloukací želvu,do které ustavičně rukou plácá a křičí u toho, pak má ještě učící telefon od fisher prince,to už zjistil že když do něj plácá že vydávánějaké zvuky a ještě má baňatého šášu co se kinklá a u toho cinká,do něj kope 🙂 a samozřejmě ho baví kramařit mi časopisy,miluje pantofle(dostal nové neošlapané aby mi nebaštil ty co používám) a je divej po kabelech,to jak ho zblejskne,nebere směr a válí sudy a je tam a už ho zkoumá,samozřejmě pusinou 😀

shaula
autor
28. bře 2009

Aha, ty PET lahve mě nenapadly, přitom pořád okukují manželovu flašku s pepsikolou🙂

evicka7
28. bře 2009

irasek - jako bys mluvila o Viktorii, mobil a ovladač = lásky její největší 😀

nám dobře funguje lednička s velkými magnety, poklička a taková ta kovová metlička, tatínkovy láhve od piva (ty jsou obzvlášť v kurzu, jakmile otevřu špajz, kde jsou schovaný, jde po nich, musím je bránit, zatím žádnou nerozbila, ale netrvalo by to dlouho), pet lahev prázdná zmačkaná a měnit hračky, když týden některé nevidí, tak se s nimi pak zabaví déle

irasek
28. bře 2009

Evicka, na lahve jsem zapomněla, ale ty taky zbožňuje. Vytahuje je z pod stolu a olizuje hrdla. Pet lahve jsou taky bezva a hračky musím též měnit po pár dnech. Pak je vyndám a je z nich úplně paf. Kouká na ně, jako kdyby je viděl poprvé.

geminis
28. bře 2009

ahoj shaula,
máme doma taky duo, tak snad pomůže jako inspirace tohle (řazení je podle věku, stačí si jen vybrat):
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=172052&e...
hezký večer.

shaula
autor
29. bře 2009

Geminis: bezva stránky, díky za ně! Chvíli mi sice trvalo, než jsem si dokázala zobrazit hry podle věku (nějak se mi to blbě zobrazuje), ale už to jde a inspirace je tam fakt dost!

kate77
29. bře 2009

Hm tak my u hraček taky vydržíme jen chvilku a u nehraček(mobil,foták,ovladač i dýl)..tak nevim,zkusím něco vybrat z těch stránek od Geminis..pak byste třeba mohli napsat,pokud něco zkusíte,co mělo úspěch...

gimulka
30. bře 2009

my máme hraček jak v hračkářství, ale vedou letáky, ovladače, telefony, což mu teda moc dávat nechcu, protože to hned strká do pusiny, a taky rád leze pod stůl a tahá za kabely od PC...

shaula
autor
30. bře 2009

Takže vidím, že je to všude úplně stejné...

mildickova
30. bře 2009

u nás je teď taky období kdy hračky nejsou v oblibě, takže klasika jako všude...mobil, video, dráty, PC, co se osvědčilo různé tvary a barvy PETlahví , naplnit rýží, čočkou atd. , věci z kuchyně, různé lahvičky od kosmetiky, zubní pasta a poslední fakt velký hit 🙂 soudek od Kinder vajíčka, opravdu doporučuju, vyhraje se s ním dost dlouho 😉 jo a taky korkový špunty od vína 😉

kate77
30. bře 2009

právě,že člověk by i naoupil hraček...a oni si s tím hrajou chvilku...furt to chce něco nového..jojo a zrovna ted je pod PC a tahá kabely.

janeyzelvicka
30. bře 2009

U nás malou hračky taky nezajímají. Ale někdy vezme na milost i je, na zemi se válí plyšáci, různé pěnové kostky, pet flašky, ožužlává papuče, trhá noviny... Teď se staví okolo nábytku, k tomu ani nic nepotřebuje. Taky ji baví různé štěrkátka, vařečky a podobně, tunel z ikey... Když chce být se mnou, vytáhnu klávesy a ona do nich buší, nebo zpíváme, cvičíme...

mildickova
30. bře 2009

jooo a uplně jsem zapomněla, od malička miluje vysavač 🙂 strašně rád sleduje když luxuju, když jsme měli rýmu a odsávali tak se o něj naučil i stát a máme ho už pořád vyndaný v obýváku jako hračku 😉 manžel minule říkal, že se děsí až s nim bude chtít i spávat 😀

romcatko
30. bře 2009

děkuji za inspiraci. Malá už je sice o měsíc starší, ale od 7. měsíce sedí a stouá si. Taky vedou "zakázané věci" - kabely, ovladače, mobil - a pak víčka od přesnídávek. Vkládačka tvarů - vyndavá je po jednom nebo vysypává a háže zpátky.A taky míčky - pokud prcek leze, tak se za nima honí. A různé zvukové hračky 😵 to je také hit. Jo a u nás vedou i knížky - plaskvé, šustící, ale i malá leporela.

berenika39
30. bře 2009

...no zrovna o víkendu jsme měli dobrej nápad, jak koupíme nějakou hračku, co "něco dělá". našli jsme, donesli domů - a od té doby se hádáme, čí to byl výmysl. je to od fisherprice takový bigbeat 😀 😀, buben, činely atd...podle toho, do čeho praští, tak to hraje jinej kravál. No uvidíme, kdo vydrží víc....

mi.fa
31. bře 2009

Irasku, díky za inspiraci, víčka od přesnídávek u nás už dva dny fungují 😀 😀 😀 Doufám, že chvilku vydrží!

kamanka
31. bře 2009

No, holky, u nás je to taky boj! Kvido je ani neleze, jen se posouvá dozadu, nejradši by seděl nebo chodil☹ Ale vymýšlíme taky různé věci, vlastně vše, co tu popisujete, je v kurzu i u nás. Včera jsme strávili dost času venku, a pak na návštěvě 2 hodiny a byl ve svém živlu! Bylo to pro něj zas něco nového🙂 Jiní lidé! Za chvíli to bude fajn, bude teploučko a budeme víc rajzat venku🙂

Hrozně se mu líbí, když vytírám nebo zametám🙂 Vysavač nemusí, to s ním vždycky musí někdo být, jinak začne plakat☹

berenika39
31. bře 2009

kamanka: vysavač petas taky nemusel, když si hrál, a já chtěla luxovat, plakal, bál se. luxovat,když spal, nešlo, budilo ho to. a dneska z toho máme super zábavu!!! zrovna jsme doluxovali🙂)). nejdřív jsem ho jen tak vzala na ruku, pár dní po sobě, vysavač jsem pustila a koukali jsme na něj. pak jsem ho vypla a nechala pétu po něm lízt a svezla ho na něm. no a ted si vždycky vytáhnu klokanku (moc ji nepoužíváme, jen sem tam na nákup), dám prcka do ní a on už ví, že bude sranda, budem spolu luxovat.
takže vlastně tak inspirace jak zabavit mrně 😀 😀 😀 😀

cerstvamama
31. bře 2009

Adélka se taky dřív vysavače bála. Teď máme takový vodní, předek je průhledný a bublá v něm voda a jí se to děsne líbí. Honí se za vysavačem a směje se na tu "fontánu" o který si myslí, že je to tam kvůli její zábavě 😀

romcatko
31. bře 2009

No. Esterka se sice úplně nebojí, ale je krajně nedůvěřivá, protpže vysavačm odsáváme i rýmu a to fakt nemusí.

beruska2x
31. bře 2009

malymu nevadi ani vysavac ani mixer nic a dneska jsem zkusila petku s vodou a mela fakt uspech 😀 😀 😀 😀

beruska2x
31. bře 2009

jinak kdyz uz nevim co s nim tak mu pustim Pungu nebo Nema ale tak na 20 minut denne 😅 nechtelo se mi do toho ale zabira to 😉

zoubek
31. bře 2009

Tak to je věčný problém. Já jsem teď na netu vyštrachala hrocha, určitě to znáte, maminka psala, že u toho stříhá dětem nehty,ale já to pustila Honzíkovi jen tak, seděl mi na klíně, ale to jste měli vidět, co u toho dělal 😀 😀 😀

hippo and dog: 😉

https://www.youtube.com/watch?v=lJwgP44Ap9E
mi.fa
31. bře 2009

My stříháme nehty u teletubbies 😀

kate77
1. dub 2009

tak jsem zkusila z youtube teletubbies a na těch 5-10 min čuměla jak puk...
A co s těma víčkama?Jen tak?Pak jsem do plechovky z nutrilonu hodila pár blbovin..dělá to rámus...

misule27
2. dub 2009

holky dík za ten tip s víčkama... fak to zabralo 😀