Jak zabavit dvouleté dítě?

25. května 2011 
Holky jak si hrajete s dvouletýma prckama? Hraje si krásně sám i s náma, ale ráda bych už vyzkoušela nějaké tvoření..Baví ho plastelína, pastely jenom chvilku...co ještě můžeme dělat?
2. zář 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nech ho bejt, ať si hraje s čím chce a jak chce. Na organizovanou zábavu a tvoření je času dost až ve školce. Když si vyhraje sám a je spokojený, tak je to ta nejlepší škola v tomhle věku.
2. zář 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
Ahoj, mam 18 mesicniho chlapecka.
Rad kresli - na papir velikosti 1/2 baliciho papiru, voskovkama pro deti.
Tancujeme ukazovaci pisnicky a pohybove lidovky.
Tvoříme z krabiček.

Jinak mám pocit, že kreativní techniky jsou spíš pro maminky a drobek tak maximálně kouká nebo malinko pomáhá.

V hračkářství mi doporučili dřevěné pexeso nebo domino, ale přišlo mi to ještě brzo.
2. zář 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje 22měsíční dcera miluje Lego, hraje si na vaření s dětskou sadou hrnců, talířů, hrnků a příborů, má ráda dřevěné puzzle pro nejmenší a dřevěné pexeso, ráda kreslí s pastelkama, voskovkama, hraje si s plastelínou, vyhraje si s panenkama - dává jim jíst, pít, svléká je, obléká, dává spát a nejraději pomáhá při úklidu - "vytírá" podlahu, vysává a před obědem prostírá stůl za naší asistence A když je nejhůř, Krtek na DVD funguje skvěle Jinak ale skouhlasím s @kubaka, ať si hrají s čím chtějí
2. zář 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nobelovku bych dala vynálezci Dupla. petr ted totálně propadl stavění, ono to zase přejde, já vím, ale staví ráno u mě v posteli, po jídle u stolu, po spaní mu to rozmluvím, jdem ven, večer s tátou opět montuje.
takže za mě Duplo.
a vůbec mě k tomu nechce, jen potřebuje, abych byla na dohled a obdivovala výtvory, případně ho uchlácholila, když mu to celý spadne.
a delší dobu ho drží jedna knížka, básničky, kde každý rým je nahrazený obrázkem, takže já čtu a on doříkává ty konce.
zima bude dlouhá
2. zář 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
-modelína, malování, vytváření obrázků- lepíme na čtvrtky lístečky,kytičky, klacíky, všechen bordel co najdeme venku
hraveuceni.cz, taky není k zahození když nemám inspiraci
- dost často děláme doma diskošku, většinou dopoledne když uklízim, pouštim jak to co se líbí mě tak i písničky pro děti, já lítám s hadrem a prčata tancujou
- opičí dráha je taky dobrá, polštáře, stůl, krabice bez dna, prolejzáme co se dá
-maňáskový divadlo z ponožek jsme zkusily taky, ale víc je bavilo když jsem vytáhla náš pytel ponožek "co sežrala" pračka, dávali si to na ruce, nohy a snažili jsme se najít druhou stejnou
- máme doma zvěřinec a škrabadlo, co dělal manža, až ke stropu a lezou mi tam i děti, takže mám i prolejzačku a děti se dost vyblbnou se zvěřinou
-animáček na barrandově ráno a večer taky bodne a zabaví...
-vaření, a momentálně kladivo, šroubečky a šroubováky zabaví taky na dlouho
- a myslim že tak kolem vánoc zkusíme pexeso, jen třeba 4 páry obrázků, u ponožek suž chápou že hledáme stejný, tak i obrázky by mohli zvládnout.
2. zář 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dnes ráno jsem zabavila svého Honzulína tím, že jsem mu z papíru a lepidla postavila jakýsi domeček pro Bořka stavitele, kuk - pro inspiraci Pomáhá mi "vařit" , že si vezme hrnec, já mu do toho dám pár těstovin a vařečku do ruky a už se vaří, pak si stavíme s dřevěnou stavebnicí, rád kreslí, říkáme si říkanky, je fakt ukecanej až až, zpíváme si, rád počítá, dnes jsem zjistila, že umí počítat do pěti, to jsem valila bulvy! Hrajeme fotbal na chodbě. Pomáhá mi uklízet, občas utírá nádobí, rád kouká na pohajdy, no je toho spousta a nalítám se dost a dost Maluji mu také obrázky, no chce to mít představivost a taky opravdu chtít, někdy mám taky dny, kdy se mi naprosto nic nechce
2. zář 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, a co poustite detem za hudbu nebo pohadky?
My zatim mame z hudby (co zvladnu poslouchat i ja) jenom Skoumala, Uhlire a Semafor, chtela bych nejake lidovky, ale co zpivaji deti, a nemuzu nejak nic poradneho najit.
Z videa u nas nejvic zabira Baby Einstein, pripadne Krtek, anebo rano ten Animacek. Ale chtela bych neco do zasoby.
Taky bych rada sehnala tipy na jinojazycne veci - hlavne slovenstinu, anglictinu, italstinu pro decka - hudbu i pohadky - nemate s tim nekdo zkusenost? Dik.
16. zář 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@artepeli, výborné cd pro děti s písničkami je tohle: http://www.magdamala.cz/cd_zizala.htm
Z DVD je u nás nejoblíbenější krteček, Bořek stavitel, Mašinka Tomáš, Pat a Mat a Rákosníček. Nejvíc si vyhraje s auty, legem, stavebnicemi a rád prohlíží knížky. No a protože to vidí u strašího brášky, tak hraje doma na flétnu
Starší syn učí anglicky, dívají se spolu rádi na tyto stránky: http://www.wattsenglish.com/anglictina-pro-deti/
16. zář 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Třídíme kolíčky, ponožky, tužky, vyhraje si s autíčkama a krabicí od bot, někdy si sám kreslí=čmárá do sešitu
25. kvě 2011 v 16:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jezdíme na keramiku a dětem se to mooooc líbí, baví je matlat se v té hlíně a pak výtvory omalovat glazurou, tak myslím , že třeba vodovky a něco na omalování by mohlo taky bavit.
25. kvě 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek