Jak zabavit dvouleté dítě?

gimulka
2. zář 2010

Holky jak si hrajete s dvouletýma prckama? Hraje si krásně sám i s náma, ale ráda bych už vyzkoušela nějaké tvoření..Baví ho plastelína, pastely jenom chvilku...co ještě můžeme dělat?

kubaka
2. zář 2010

nech ho bejt, ať si hraje s čím chce a jak chce. Na organizovanou zábavu a tvoření je času dost až ve školce. Když si vyhraje sám a je spokojený, tak je to ta nejlepší škola v tomhle věku. 😉

veruska007
2. zář 2010

Ahoj, mam 18 mesicniho chlapecka.
Rad kresli - na papir velikosti 1/2 baliciho papiru, voskovkama pro deti.
Tancujeme ukazovaci pisnicky a pohybove lidovky.
Tvoříme z krabiček.

Jinak mám pocit, že kreativní techniky jsou spíš pro maminky a drobek tak maximálně kouká nebo malinko pomáhá.

V hračkářství mi doporučili dřevěné pexeso nebo domino, ale přišlo mi to ještě brzo.

misha82
2. zář 2010

Moje 22měsíční dcera miluje Lego, hraje si na vaření s dětskou sadou hrnců, talířů, hrnků a příborů, má ráda dřevěné puzzle pro nejmenší a dřevěné pexeso, ráda kreslí s pastelkama, voskovkama, hraje si s plastelínou, vyhraje si s panenkama - dává jim jíst, pít, svléká je, obléká, dává spát a nejraději pomáhá při úklidu - "vytírá" podlahu, vysává a před obědem prostírá stůl za naší asistence 😀 A když je nejhůř, Krtek na DVD funguje skvěle 🙂 Jinak ale skouhlasím s @kubaka, ať si hrají s čím chtějí 🙂

berenika39
2. zář 2010

nobelovku bych dala vynálezci Dupla. petr ted totálně propadl stavění, ono to zase přejde, já vím, ale staví ráno u mě v posteli, po jídle u stolu, po spaní mu to rozmluvím, jdem ven, večer s tátou opět montuje.
takže za mě Duplo.
a vůbec mě k tomu nechce, jen potřebuje, abych byla na dohled a obdivovala výtvory, případně ho uchlácholila, když mu to celý spadne.
a delší dobu ho drží jedna knížka, básničky, kde každý rým je nahrazený obrázkem, takže já čtu a on doříkává ty konce.
zima bude dlouhá 😝

kaleilah
2. zář 2010

-modelína, malování, vytváření obrázků- lepíme na čtvrtky lístečky,kytičky, klacíky, všechen bordel co najdeme venku 😀
hraveuceni.cz, taky není k zahození když nemám inspiraci
- dost často děláme doma diskošku, většinou dopoledne když uklízim, pouštim jak to co se líbí mě tak i písničky pro děti, já lítám s hadrem a prčata tancujou
- opičí dráha je taky dobrá, polštáře, stůl, krabice bez dna, prolejzáme co se dá 😀
-maňáskový divadlo z ponožek jsme zkusily taky, ale víc je bavilo když jsem vytáhla náš pytel ponožek "co sežrala" pračka, dávali si to na ruce, nohy a snažili jsme se najít druhou stejnou
- máme doma zvěřinec a škrabadlo, co dělal manža, až ke stropu a lezou mi tam i děti, takže mám i prolejzačku a děti se dost vyblbnou se zvěřinou
-animáček na barrandově ráno a večer taky bodne a zabaví...
-vaření, a momentálně kladivo, šroubečky a šroubováky zabaví taky na dlouho 😝
- a myslim že tak kolem vánoc zkusíme pexeso, jen třeba 4 páry obrázků, u ponožek suž chápou že hledáme stejný, tak i obrázky by mohli zvládnout. 😉

anta
2. zář 2010

Dnes ráno jsem zabavila svého Honzulína tím, že jsem mu z papíru a lepidla postavila jakýsi domeček pro Bořka stavitele, kuk - pro inspiraci 😉 Pomáhá mi "vařit" , že si vezme hrnec, já mu do toho dám pár těstovin a vařečku do ruky a už se vaří, pak si stavíme s dřevěnou stavebnicí, rád kreslí, říkáme si říkanky, je fakt ukecanej až až, zpíváme si, rád počítá, dnes jsem zjistila, že umí počítat do pěti, to jsem valila bulvy! 🙂 Hrajeme fotbal na chodbě. Pomáhá mi uklízet, občas utírá nádobí, rád kouká na pohajdy, no je toho spousta a nalítám se dost a dost 😉 Maluji mu také obrázky, no chce to mít představivost a taky opravdu chtít, někdy mám taky dny, kdy se mi naprosto nic nechce 😀 😀 😀

artepeli
16. zář 2010

Ahoj, a co poustite detem za hudbu nebo pohadky?
My zatim mame z hudby (co zvladnu poslouchat i ja) jenom Skoumala, Uhlire a Semafor, chtela bych nejake lidovky, ale co zpivaji deti, a nemuzu nejak nic poradneho najit.
Z videa u nas nejvic zabira Baby Einstein, pripadne Krtek, anebo rano ten Animacek. Ale chtela bych neco do zasoby.
Taky bych rada sehnala tipy na jinojazycne veci - hlavne slovenstinu, anglictinu, italstinu pro decka - hudbu i pohadky - nemate s tim nekdo zkusenost? Dik.

cimlik
16. zář 2010

@artepeli, výborné cd pro děti s písničkami je tohle: http://www.magdamala.cz/cd_zizala.htm
Z DVD je u nás nejoblíbenější krteček, Bořek stavitel, Mašinka Tomáš, Pat a Mat a Rákosníček. Nejvíc si vyhraje s auty, legem, stavebnicemi a rád prohlíží knížky. No a protože to vidí u strašího brášky, tak hraje doma na flétnu 😎
Starší syn učí anglicky, dívají se spolu rádi na tyto stránky: http://www.wattsenglish.com/anglictina-pro-deti/

evulka25
25. kvě 2011

Třídíme kolíčky, ponožky, tužky, vyhraje si s autíčkama a krabicí od bot, někdy si sám kreslí=čmárá do sešitu

hojda
25. kvě 2011

My jezdíme na keramiku a dětem se to mooooc líbí, baví je matlat se v té hlíně a pak výtvory omalovat glazurou, tak myslím , že třeba vodovky a něco na omalování by mohlo taky bavit.