Jak zabavit miminko při cestě autem?

jijinka
15. dub 2017

Zdravim maminky,chtěla bych se poradit. Jak zabavit miminko při ceste autem? Vcera jsme byla na vylete,cesta trvala cca hodinu. Kdyz jsme jeli tam,tak mala spala,ale pak jsme dojeli na misto,tak dost prochodili,takze se mala v kocarku prospala a kdyz jsme jeli zpatky,tak se v sedacce kroutila a brecela,pak si na par minut sdrimla a pak zase knourala.😢 Nevim,cim ji zabavit?Je ji 8 mesicu.Nevim,jestli se nechtela treba i protahnout.Jde mi o to,ze v zari mame jet do Chorvatska,tak se cesty obavam. 😨 Děkuji předem za rady.😉

35_a_budu_mamka
15. dub 2017

Mame na sedacce zavesene hracky, a kdyz zacne byt nevrla, zabira jen zpivani, u toho usne. Takze s manzelem vymyslime ruzne pisnicky za jizdy, mala usne a my se zasmejeme☺

absintka19
15. dub 2017

@jijinka muzes zkusit si k ni dozadu sednout at vidi a citi ze tam jsi, cti ji knizku, spivej, vem ji hracku, kousatko treba...moznosti je dost.

riakuk
15. dub 2017

My jsme jeli s 10 měsíční dcerou do Itálie - na kňourání zabírali klíče 🙂 Jakékoli - normální (nesmí je tedy strkat do pusy a pak to chce utřít ruce), ale i umělohmotné na hraní. Nikdy neseděla vzadu sama. Počítejte s tím, že se dítě mění každým dnem. Třeba celou cestu prospí 🙂

leki
15. dub 2017

Kamaradka koji zajizdy (dite je u toho ve vajicku/ted uz v normos sedacce) a pry to pomaha. Ja si to nedovedu organizacne predstavit.

kusanagi87
15. dub 2017

Syn vydrží max 30 min a pak se prostě nudi a snaží se dostat ze sedačky. Sem tam nějaká blbost zabere, ale většinou ne. Zkouším krupku, hračky, zpěv, aplikace na mobilu a úspěšnost je tak 30 %.

kacireksro
15. dub 2017

@leki to si teda nedovedu predstavit za jizdy kojit.jak to dela.to si nad nej cupne 😀 a kouka okynkem ven,to maji kolemjedoui docela zabavu 😀 nemyslim to zle,jen si to nedovedu predstavit

verunka_korunka
15. dub 2017

Zabavit nasi neslo, vzdy jen na chvili... hracky, zpivani, povidani, knizky, jidlo.... pomohlo az presun do vetsi sedacky a cesta ve smeru jizdy kdy konecne neco vidi plus kdyz je krize nejvetsi tak cca od vanoc, tedy 13m korigovane, ji zabavilo pár dílů Máši na tabletu.
Kojeni za jizdy bych teda nedelala ani nahodou ohrozit na zivote dite nebo sebe bych opravdu dobrovolne nedelala... mimochodem prestavky pri dlouhe jizde pomahaly. Mala se protahla, najedla, koukala na auta a lidi a pak se pokracovalo dal... ale cesta je vzdy jak sazka do loterie... jednou super a jednou s 3 hodinovym řevem.

kusanagi87
15. dub 2017

@verunka_korunka presne tak to mame take. Nekdy se podari, ze je klid (velka sedacka ve smeru jizdy) a jindy musim bavit uz po 10 min. Do Brna (mame jej 60 km) jsme jeli 3 hodiny (s prestavkami, bez nich ani ranu!)...Takze jsem rada, ze ted nemusime ke tchanovcum, kam to mame 150 km...to by bylo peklo, kdyz kolikrat i 30 km je narocnych.

verunka_korunka
15. dub 2017

@kusanagi87 no, my jezdime k nasim... na moravu, takze 300km 😉 k tchyni je to tak 150km, takze kazda jizda je na náhodě.

barbara04
15. dub 2017

jezdime praha- beskydy od synovych 3m tak 5x ročně. Přestávky, zpěv, tablet... syn 2,5 ted vydrzi krasne s hrami, spaním a povídánim, nejhorší bylo kdyz mel rok - to jsme jezdili na noc... ted mame druhe a to teda nevim jsk bude ....

hanve
15. dub 2017

U nás zabiralo hlavne planovat cestu na spanek.A pak jidlo,ruzne krupky, ale hlavně nesmel vzadu byt sam,proste ho musel nekdo bavit. A pak cokoliv,co mohl zkoumat a nemel okoukane,takze klice,mobily a jiné veci z auta.A s vekem se to zlepsuje, ted v necelych dvou uz zvladne cestu do pul hodiny sam vzadu.

hermelinah
15. dub 2017

Když sem poprvé jela čtyři hodiny s 10 měsíčním tak hodinku spal a pak jen kňučel tak sme třikrát zastavili na benzínce a jinak sem mu zepředu dozadu postupně podávala vše co sem ve předu v autě našla od klíčů až po parkovací lístky 😀 a pak sem taky zpívala, možná i proto brečel 🙂

barbara04
15. dub 2017

jo taky jsem jednou ze zoufalství kojila za jízdy... ale meli jsme oba pásy🙂) akorat jsem musela byt v dost blbe pozici.... neslo zastavit ( dálnice) a syn se uz pláčem zalykal🙂 jako uz nikdy více .....

leki
15. dub 2017

@kacireksro jak to dela fakt nevim, vzdy s ni jedu jen kdyz ridi 😀 ale muj malej v aute spi nebo hystericky breci (bez ohledu na cokoli) tak mi to uz nekolikrat radila, ze to je super. Jako logistiku si tez predstavit nedovedu 😀

starbucks
15. dub 2017

My jrli do Chorvatska přes noc, když mel syn rok. Jinak by mi v autě nevydržel. Ted, i když má syn rok a půl, tak s ním sedím vzadu. Vždy pomáhá telefon /tablet s pohádkama, hrama. Když byl menší tak jsme měli knížky (na boku s těmi tlačítky ), nebo nějakou hrající hračku (telefon,ovladač od FP) a vždycky vydržel jen chvilku. Dále pomahalo dát mu peněženku, a tou se zabavil, kdyz vytahoval kartičky...

elisc
16. dub 2017

Syn vajíčko úplně nesnášel. Navíc jezdím většinou sama. Pomohlo, když jsem si ho dala na sedačku vedle sebe, aby na mě viděl. Hodně jsem mu zpívala, na to dost zabíral.
V 10 měsících šel do velké sedačky, od té doby většinou vydrží, ale větší vzdálenost bych určitě jela na noc.

wampzee
16. dub 2017

Nejdelší cesty jsou k mým rodičům - Praha - Třinec... Je to 400 km. První cesta proběhla v jejich čtyřech měsících a byla to katastrofa ... Spala sotva hodinu a zbytek už jen plakala a plakala...a to jsme dělali pauzy, hráli si...vozili v kočárku. Teď proběhl druhý pokus..už se umí zabavit sama... Takže jsem ji vždy podávala hračky, ona si s ní chvíli hraje, pak vyměníme..povídám, ukazuju z okna...opět nespala...max dvě hodiny...ale bylo to víc v klidu... 🙂 Tak jsem zvědavá na zpáteční cestu, která nás čeká úterý.. 🙂 Ještě mi pomáhají křupky (v úplně největší nouzi) a taky kapsičky plněné ovocem či zeleninou, doma dělané 😀

majsina
16. dub 2017

U nás zabírá mobil/tablet a v něm pohádky.

jijinka
autor
16. dub 2017

No,tak to jsem teda zvedava,kdyz to ctu,jak to bude probihat.😲 Ještě jsem si rikala, ze bychom mohli jezdit nez pojedem na tuhle dlouhou cestu tady u nas po CR a treba si trosku zvykne,co myslite? 😉 Ono je otazka,jaka bude za tech nekolik mesicu,kdyz ted ji je 8 mesicu a az pojedem,tak ji bude 13 mesicu.😉 Asi jak pisete,jednou to bude lepsi,jindy horsi. Z ty cesty mam hruzu,ale na tu dovcu jako na pobyt se tesim,ale opravdu ta cesta. 😨 Jinak to ja s ni sedim v zadu celou dobu. No,abych stahla nejake pohadky a tak,co?Jeste jsem si rikala,jestli ji treba nemuze byt spatne,protoze me se v aute spatne dela,takze ja s ni v zadu taky celkem trpim,musim si koupit zazvor.lizatka(jeste kojim),abych to dala.Uz aby umela mluvit a mohla rict,co ji trapi,milacek muj.😢

jaroslavasv
16. dub 2017

@leki Taky jsem to praktikovala, byly to kreace jak od hadi zeny.

chezzie
16. dub 2017

mame v aute kapsare a ty jsou plne hracek, knizek, takze kdyz jedna omrzela, uklidila jsem ji a vytahla jinou.. nejvic zabirali zvukove hracky, manzel sice trosku silel, kdyz slysel nejakou melodii po tisiciprvni ale aspon byl klid 🙂 a pak zabiralo jidlo - krupky, okurka, mrkev...

monales
19. dub 2017
Uživatel monales je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od monales.

Jezdíváme tak k babičkám k jedné 400km, k druhé 300km. Dle našich zkušeností, na delší cesty jedině na spaní. Občas to riskneme po obědě, že budou spát chvíli, ale to pak jedeme 3x tak dlouho. malé mimi když nechce, těžko se zabaví. Nejvíc asi být u něj a dělat s ním blbosti, knížečky, hračky - nejlíp mačkací, zvukové, jídlo a pití. To naše už je větší, v prosinci mělo rok, teď nám načalo v autě zvracet, takže super. Nezvrací když spí. Pak má volant, to ho taky chvíli baví https://www.minicestovatel.cz/hracky/volant-pro-nejmensi/

lennus
19. dub 2017

Je to hodně o zvyku, čím víc jsme jezdili, tím víc si zvykl, přitom je živý, ale máme rodiče 3hod. od nás, od jeho narození tam co měsíc jezdíme, pak jsme začali i dál - Německo, Rakousko a Slovinsko, v 8měs. jsme jeli přes den do Slovinska, hodně jsme dělali pauzy, měl hračky, knížky, jídlo, občas se prospal, přitom sedávám vepředu od jeho narození, jen výjimečně, když byla krize, jsem šla dozadu. Ale některé děti jsou prostě lepší cestovatelé než jiné. Je dobré tu cestu směřovat na spaní.
K tabletu jsme se zatím neuchýlili, a to jsme loni letěli do USA.

jitavrtule
19. dub 2017

Jezdime hodně, mala to teda snasi dobre od mala. Prvni cesta do chorvatska v 3 mesicich, to byla nejvetsi pohoda, jeli jsme na noc a s pauzama na kojeni a prebaleni to cely prospala. Loni v roce a kousek tak ok, opět jsme jeli na noc, letos zatim cesta na hory do rakouska a ted na velikonoce na kola,oboje přes den cca 6-7 hodin, spala asi hodku, dve jak k poledni spanek, zbytek byla vzhuru. Porad jezdi v protismerne sedacce, ma na ni drzak na piti, v tom vetsinou nasazene krupky. To ji zabavi na cesty do hodiny. Ted uz vyžaduje na cestu i hračky, treba oblibene auto nebo plysaka a neco si tam vzadu většinou zvatla. Dost ji bavi sundavat si boty a ponozky, malokdy dojede jinak nez naboso 🙂 v krizi si sednu k ni dozadu já a dam ji neco k jidlu (oblozeny chleba, ovoce, kapsicku, veci co sama zatim v aute neji aby to tam nezprasila), v nouzi nejvetsi pustim neco na tabletu, vetsinou fiha tralala nebo ji ukazuju fotky a videa na mobilu.

lennus
19. dub 2017

Holky, tak mě napadlo, nemáte tipy na nějaké pohádky do auta? Hodně posloucháme písničky, to jsem zapomněla dodat a zpíváme si společně.

monales
20. dub 2017
Uživatel monales je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od monales.

@lennus myslíte CD? Kluk má rád macha a sebestovou, krtka a písničky. Pokud jde o tablet, tak tam má co má rád, ale jen kratší pohádky, teblet nemá na dlouho dovoleny

eva1987
20. dub 2017

Jezdíme od narození autem docela dálky, cca 420 km, někdy jedeme i 4 hodiny, záleží jak vypadají silnice, malý zvládá dobře, většinou spinká, když se probere tak zpíváme, trošku třesu se sedačkou, dávám hračku, je s ním vzadu naše malá, takže není sám, kouká na ni a ona si s ním povídá, když je nejhůře sedím s nimi vzadu.

rencajaskovska
21. dub 2017

@leki taky to tak,delam a to jsem pripoutana,jen prostrcim ruku at mam pas jen kolem bricha a nahnu se nad vajicko