Jak zabezpečit okolí proti úrazům kojence-batolete?

merja
24. led 2013

Ahoj chtěla bych Vás požádat o rady ze života co nakoupit,aby se dítěti nestal vážnější úraz a na co si dávat pozor co je v bytě a kolem dítěte ( pád na hlavu, předměty kolem něj na poličkách, schody, voda, spánek v posteli s rodiči, .. ) Děkuji 😉

kacci
24. led 2013

Nejlépe nic🙂. Hlídat si sporák, krb apod., jinak jsem nechala děti, ať se poučí.

eficenka
24. led 2013

1. uklidit z dosahu všechny čistící prostředky - na záchodě, prací prášky, jar...
2. pokud užíváte léky - dát někam nahoru kam malý nedosáhne
3. hlídat a vysvětlit okolo trouby, kamen ,žehličku
4. naučit slézat z postele nožičkama napřed - pokud spadne, stejně se tomu neubráníš a mlým dětem se většinou nic nestane
5. uklidit z dosahu všechny nůžky, nože, jehle....

tkanicka
24. led 2013

Moc bych nezabezpečovala, pozor na nože na lince, hrnky s horkou vodou a vůbec vaření, ale jinak je lepší si dávat pozor a naučit dítě žít v normálním prostředí... pak je jenom spousta dětí se skříplými prsty v kde čem, protože nejsou zvyklé na běžné nebezpečí. Teď se chystáme teda ještě na zábranu na schody, protože malá má schody přímo naproti dveřím z pokojíčku a mám strach, aby v noci po tmě nespadla, už pomalu dosáhne na kliku od dveří.

maladama
24. led 2013

vyloženě kvůli dítěti zabezpečuju akorát schody (i když po nich umí chodit, tak třeba zakopnul, když běžel v patře kolem nich... ještě že mají těžiště tak nízko, takže se jen tak skutálel a nic se mu nestalo), čistící prostředky a hlídám horké věci (hrnce radši na zadní plotýnky, všechny rukojeti vždycky dozadu, samozřejmě hrnky s kafem...).

Kvůli sobě pak věci křehké a zničitelné - nemůžu mu věčně stát za zadkem a on je rošťák, takže potravní skříň, mrazák, vitrína se skleničkami, šuplík s karetními hrami, vinotéka).

Ale vždycky vymyslí něco, co by mě nenapadlo, takže jsem stejně akorát v závěsu - třeba dneska vykramařil šuplík s videokazetami a jednu přetrhnul ☹

terkaz
24. led 2013

Ja myslim, ze kdyz se clovek poradne rozhledne kolem sebe, sam vidi co je potreba 😉

ffiinnkkaa
24. led 2013

Jediné co jsme udělali: zabezpečili zásůvky, všechny léky a prostředky na uklízení dali tam kde nedošáhne..a dali na schody zábranu...

baca
24. led 2013

My máme bezpečnostní zámky na troubě, ledničce, vitríně se skleničkami v obyváku, skřínce s hrnci (lítala z nich glazura) a jednom šufleti. Pak máme dost šuflat olepených izolepou (takže se do nich nedostanu ani já 🙂) Ale to je spíš pro bezpečnost věcí uvnitř, nikoli proti úrazu. Ještě jsem is objednala ochranný kryt na rohy u nočního stolku, protoež si o to už rozfikl obočí, ale jak dlouho tam vydrží, to netuším. My máme doma satanáše, takže spíš chráníme věci před ním, než ho před věcmi 🙂
Zásuvky máme zaslepené, ale už ty zástrčky taky umí vytáhnout...(tyčinkou od trianglu) Elektrika ho děsně táhne. Pořád mu jen musím říkat, že do skla se nebouchá, na troubu se nesahá...je to nekonečný, ale nic jiného nezmůžeš, než opakovat, opakovat, sundávat z okna atd.

nasticka
24. led 2013

Já teda zabezpečuji před dětmi, ne kvůli dětem 😀 Kde mi nevadí, že hrabou, tam nechám volný přístup, kde by něco zničili, tam zajistím. Na sporák, troubu ani nikam jinam jsem nikdy žádné ochranné pomůcky nedala - proč taky? Když se vaří, tak u plotny stojím, trouba nám akorát hřeje - izolační dvířka, takže si párkrát sáhl, cítil teplo a ví, žehličku rozpálenou nenechávám bez dozoru, při žehlení holt musím dávat pozor.. Jediné, co máme jsou záslepky do zásuvek, nemáme bezpečnostní zásuvky. Jsem toho názoru, že před nebezpečím úrazu nemůžeme děti ochránit, je třeba je s tím nebezpečím seznámit, uvědomit je, co je "au" a co není. Pak se jednou dostanou do "nezabezpečeného" prostředí (babičky, školka) a je to o průser, protože žijí s vědomím, že je nic neohrozí. 😝

veruska007
24. led 2013

Mám zabezpečené šuplíky a skříně, do kterých děti nesmí lézt. Hodně věcí je schovaných v komoře na horních poličkách. Trouba bohužel pálí, holt časem se naučí. Sporák je o nervy, vařím na zadních plotýnkách. Na dveřích od balkonu je dětská pojistka. Bytové dveře zavíráme ještě na jednu pojistku, aby je neotevřely přes kliku.

mataharyy
24. led 2013

Pozor na věci, které mají kabel a případně se dají stáhnout 😎 Jináč já vše spíše vysvětlovala a když už jsem něco zabezpečovala, tak spíše proto aby daná věc nepřišla k úrazu, než aby dítě nepřišlo k úrazu, případně abych tisíckrát nemusela skládat věci ve skříni, když si tam dělali bunkr 😠 😀

petrusew
24. led 2013

Z praxe vím, že nejhorší úrazy jsou tam, kde se vše zabezbečuje,protože rodiče pak mají pocit, že dítě je v bezbečí a nejsou připraveni na to, že dítě je vynalézavější, než si dokážeme představit. Při svém zkoumání pak hledají skulinky a dopadá to hůř. Ano, záslepky do zásuvek, odstranění ostrých předmětů či chemikálií jsou samosebou jasné. Ostatní moc neřeším.

kapljhgf
24. led 2013

taky si myslím že nejlepší je zabezpečit pouze chemikálie a ostré předměty jinak bych nic nezabezpečovala jen at se dítě naučí že na každým rohu číhá nebezpečí

garfie
24. led 2013

Souhlas s @terkaz, jinak neboj, většina dětí své dětství přežije.....🙂

aneta0707
24. led 2013

taky sme nic nezabezpecovali. jenom ty zasuvky a velice nebezpecny a nevhodny k diteti je skleneny stul - ten sme vymenili za dreveny. jinak vysvetlovat, vysvetlovat a vysvetlovat. dite musi pochopit co smi a co nesmi, ne vse schovat. maximalne bych dala zabranu na schody jestli doma mate

antarres
24. led 2013

dle našich zkušeností - orientovala bych se na schodiště, okna, kuchyň (při vaření), zásuvky, trubky od ústředního topení, rohy od skříní či konferenčního stolu....jinak spíš říct dítěti opakovaně co ano a co ne...

katyxq
24. led 2013

Vyloženě nebezpečné věci (čistící prostředky, léky) dát tam, kde na ně nedosáhne nebo je zamknout, naučit dítě slézat z postele, gauče, vysvětlit, prozkoumat společně a ukázat (tak aby si dítě neublížilo, ale poznalo ony vlastnosti), že trouba pálí, nože jsou ostré, sklenice a elektronika křehké. A jinak nic, nezakazovat to, co není vyloženě nutné, děti chtějí zkoumat svoje okolí (takže cédéčka kramařit může, nosí si je, když chce pustiti hudbu, mačká tlačítko na věži, ale na gramofon a desky nesahá).

xvitk101
24. led 2013

Máme bezpečnostní zásuvky, ale spíš vysvětluju. Jediné zabezpečené jsou rohy konferenčního stolku a zamčené léky a chemikálie. Šuplíky, mrazák, trouba, lednice, knihovna a skříňky to je bez zabezpečení. Xkrát otevřeno a vše vyndáno, ale poslední dobou už ne tolik a možná zabralo to vysvětlování. Ví, že musí dávat pozor na troubu a že topení je horké. U vchodových dveří do bytu máme schody do sklepa, ale tam důrazně vysvětluju a dává si pozor, ani k tomu nejde.