Jak zabráním škytavce 3týdenního miminka?

brigule
16. únor 2013

Ahoj, malýmu jsou 3 týdny a už od narození mívá škytavku minimálně 2x denně. Jak tak heká, vidím jak trpí, chce i brečet, ale kvůli škytavce to nejde, je z toho celej vyjukanej a mě je ho hrozně líto. Porodní bába mi řekla že je to tím že si po kojení neodkrkne. Ale on si za celou dobu (3 týdny) odkrknul asi tak 1x jinak vůbec. Nevíte jak tý škytavce zabránit?

kapljhgf
16. únor 2013

nwm ae myslím že pediatrička by to vědět mohla

ivana21m
17. únor 2013

S tím si vůbec nelam hlavu! Moje malá škytala jako blázen už v bříšku .. a po narození to bylo třeba hodinu co hodinu, když jsem jí už mohla dávat fen. čajík tak jsem jí dávala napít. ( ten mohou děti od ukon. 1. týdne) jinak, s tím nic neuděláš... některé děti na to hold trpí více, jiné méně. Ale neboj až se miminku uporaví trochu trávení, tak se to zlepší... nám to zaniklo po 6 nedělí 😵

naomi6
17. únor 2013

@brigule ahoj,naše malá taky hodně škytala už v břiše. Nic moc se s tím nenadělá. Dávat často odříhnout, ale upraví se to časem samo. Držím palce 😉

petrusew
17. únor 2013

Moc se s tím dělat nedá, je to tím, jak se mu žaludek nalepí na bránici a nepřestane škytat dokud se neodlepí a ano, může to být tím, že si neodříhne. Moje malá má škytavku skoro pořád a to i teď. Když byla malinká tak pak i řvala (v zápětí přestala škytat), jak jí ta škytavka otravovala. Nemusíš mít o něj strach, nebolí ho to, jen je to protivné 😉

suzanna123
19. únor 2013

Ahoj, já tu v jiné diskuzi na toto téma našla doporučení dát lžičku převařené vody s kapkou citrónové šťávy - zkus si zadat škytavku do vyhledávání. Jinak malá taky škytá, ale přijde mi, že jí to moc nevadí - škytala už v břiše, tak je asi zvyklá 🙂 Takže já jsem citronovou vodu nezkoušela