Jak začínalo vaše mimčo s lezením?

jelli
11. zář 2010

Můj osmiměsíční chlapeček teď pár dnů začíná s pokusy o lezení, ale zatím je to takové všelijaké, nekoordinované. Za jak dlouho se to naučily vaše děti fakt dobře? (zkříženým vzorem) Uměly to hned výborně, nebo to taky pár dnů všelijak zkoušely? Díky za odpovědi 🙂

martinaho1
11. zář 2010

Ahoj, nas maly bude mit za 10 dni 8 mesicu a leze uz asi mesic, teda vzdycky se pritahne rucickama a odrazi nozickou, ma ale uz zvladnuty cely byt 🙂, ale je to spis plazeni, na ctyrech se zatim jen pohupuje dopredu a dozadu. Dnes se mu povedlo samotnemu posadit, tak snad se zacne pohybovat brzo i po ctyrech, i kdyz to uz ho asi vubec neuhlidam 🙂

editah222
11. zář 2010

Naše holčička začala lozit až skoro v 9 měsich a pár dní ji trvalo než to mělo nějaky styl 🙂

zdezli
13. zář 2010

Natalie je ted 9 mesicu a 2 tydny a je to 14 dni, co se zacala plazit vzad - cestu dopredu jeste porad nenasla 😅

merett
13. zář 2010

náš Kuba se začal plazit v cca 6 měsících, napřed se jen odrážel palečkama a pohyboval se po centimetrech vpřed. Za pát dní to vypiloval tak že se dostal kam potřeboval. Poslední dobou (je mu 8,5 měsíce) se pokoušel o pohyb na všech čtyřech, nejprve udělal jeden dva krůčky a zase lehl a plazil se dál. Vypadalo to tak že má slabé ručičky a nevydrží moc dlouho se o ně opírat.Vymysleli jsme na něj takovou "drastickou" fintu, aby se pokoušel být na čtyřech dýl a neplazil se, tak že jsem mu dali za tričko nějakou drobnou hračku přes kterou se nedalo plazit. Stačilo půl dne a náš Kuba si to štráduje po celým bytě krásně po čtyřech. Neboj, on to vypiluje, myslím že mu to bude trvat týden, maximálně dva a bude lozit dokonale 🙂

ps.: možná by jsme na našeho Kubu s lozením tak netlačili když by na nás netlačili na rehabce, že podle tabulek má dítě lozit max do 9 měsíce, což mě připadá padlý na hlavu všechny děti škatulkovat....grrrr

jesterka01
13. zář 2010

já bych to taky nějak nehrotila...někomu to může trvat délé, někdo je zase napřed, třeba jako my...naše Kačka se začala plazit asi v 5 měsíci a to dozadu a během 14 dní to vypilovala a regulérně začala lézt po všech čtyřech dopředu, přesně v den kdy měla půl roku se sama postavila u gauče a o týden později se sama posadila...teď už jí nic nezastaví, postaví se kde dosáhne, a ručkuje kolem sedačky...takže ani na nás žádné tabulky neplatí 🙂

lin18
14. zář 2010

Kuba začal lézt v 8. měsíci. Předtím se asi 14 dnů jen houpal na kolínkách...postupně na to přišel. Samozřejmě pár dnů trvalo než to zvládl...bylo i dost pádů na čumáček...ale teď tady sviští po čtyřech jak drak 😀
Rozhodně bych se nenervovala a nijak to neřešila....až bude chtít tak začne...stejně ho nijak nedonutíš 😉

momin
14. zář 2010

@jelli vzdycky to trva nez se to ditko poradne nauci a udrzi se... 😉
To same bude i kdyz se zacne stavet a kdyz zacne chodit! 🙂
U nas to byly mozna 2-3 tydny nez to poradne vychytal! 😉
Je to naprosto normalni!!!!

ktr
14. zář 2010

napřed se naučíl vzepřít se na rukou a vydržet na nich to mu bylo 5 měsíců,poté podsunout kolínka a začít se na nich houpat v 6 měsících,nacvičít stabilitu-být na 4 a zvedat ručky a pak už hurá dopředu v 7 měsících 🙂