Jak začít s výživou? A v kolika měsících?

zanetapeta
12. led 2011

Ahoj chtela bych se zeptat jak mám začít s výživou, vím že mi doktorka poradí ale některe skušené maminky by mi mohli pomoct. Mám 3.měsíčního kluka někdo už mi říkal at mu dám žužlat rohlík nebo chleba nevím zda to není brzy......děkuji za informace

katka_21
12. led 2011

Ahoj, pokud stále plně kojíš, začala bych s příkrmy až tak v šestém měsíci.

k.jolanka
12. led 2011

Ahoj..no já myslím, že témat o výživě a o tom, kdy dát dítěti první příkrm atd je tady na koníku fakt spousta...máš 3.měsíční miminko..pokud by sis přečetla nějakou z těch diskuzí tu na MK, tak tvé miminko je podle mě hodně malé na nějaké pečivo, chleba můj syn začal jíst asi v 9měsících a rohlík tak měsíc dva na to...někdo ještě dává kůrku když dětem rostou zuby...pokud ho kojíš, tak až v šesti měsících první příkrm, pokud nebude teda moc hladový...pokud jsi na UM může už od 4.měsíce, ale zpravidla až od 5.tého...ale jak píšeš, všechno by ti měla s předstihem tvá doktorka říct...každopádně to jestli malému dáš něco už teď je vlastně čistě na tobě a nikdo ti do toho nemůže kecat 😅 ty seš máma ale za mě říkám, že je to teda zbytečně brzo 😉

mamkamarketa
13. led 2011

rohlik urcite neee 😖 lepek nekteri pediatri doporuciji od roka jini od 8 mesicu. ale ve 3 je fakt brzo....jeslti je kojeny, pockala bych taky do pulroku, pokud je na umelem mleku, pockala bych do 4-5 mesicu.

mkr
13. led 2011

já osobně bych 3 měsíčnímu dítěti nic nedala, malá poprvé ochutnala meloun v půlroce a pak od 7 měsíců jsme začli s příkrmy, rohlík až dýl asi okolo roka, rohlík sám o sobě není zdravý, nezdá se to, ale obsahuje i dost soli, což není pro takhle malé dítě vhodné, řídila bych se trochu svým rozumem, né každý ti poradí špatně, na takové otázky, proč malá není to a to, odpovídám, ať si to dávají svým dětem a mně do toho nekecají 🙂

beruska1989
13. led 2011

My jsme s příkrmama začali v 6 měsících. A ted v téměř 8 má jen UM a k obědu příkrm. Rohlík, ani chleba jsme ještě nedávali. Parkrát dostala olíznout mandarinku. a odpoledne jí dávám buď přesnídávku nebo jogurt. A taky si myslim že 3 měsíce je ještě brzo, a máte spoustu času 😉