Jak zajistit záclony před batoletem?

agne
11. kvě 2014

... Aby je netahalo 😕 ? Nerada bych se jich zříkala, protože je nám do obýváku trošku vidět z ulice. Ale pokud bych je ustřihla - zkrátila k parapetu bude to stačit? Jinak hned pod oknem je klasicky topení. Máte některá tip jak jste to vyřešila? Závěs už jsem oželela, ale bez záclon, pouze se žaluziemi, mně to doma přijde takový neosobní jako někde v kanceláři... Ovšem vše pro bezpečnost mimina 😅 . Jde skloubit estetika a praktičnost 😉 ? Děkuji 🙂

lv
11. kvě 2014

Já mám v d.pokoji, ložnici a kuchyni kratší zaclonu k parapetu, topení je někdy za křeslem, bednou na hračky, apod., ale jsou i ničím nechráněná místa, jednou si sáhla, když bylo zapnuté a ví, ze to pálí a nesahá. V obyvaku jsou záclony i závěsy na zem, párkrát za ne zatahla, zjistila, ze to nic nedělá, není to zábavné..jen se tam schovává, a to i s tou 6letou 😉

1nadenka1
11. kvě 2014

mám dvě holčiny u té starší sem to řešila tak že když zatáhla at za zaclonu či cokoli jiného dostala po ruce a řekla jsem bakany.. naučila se že to slovo je špatné a dostane po ruce a přestala to dělat... tak jsemto začala praktikovat i u mladší, ale té to poněkud trvá a zkouší dál ... záclony mám k parapetu ale i tak si dokáže vylézt na gauč a zkouší... ale už opatrněji spíš když se nedívám, když vidí že ji sleduju tak se jen kouká a čeká kdy odejdu...

bbn
11. kvě 2014

Sundat

lucieandrlova
12. kvě 2014

Máme všude záclony až k zemi a měli jsme to stejně jako @lv zatahala za záclonu a když zjistila, že to nic nedělá, jen se za ni schovávala. Teď se schovává za závěsy. Já jsem nikdy nereagovala tak, že by to bylo něco zakázaného, tak ji to ani neláká...

mafeska
12. kvě 2014

přiznám se že mě to nenapadlo ani řešit, záclonu mám až k zemi a dcerka si jí nevšímá. Měla období kdy si ráda sedala na parapet u dveří na terasu tak záclona byla roztažená ale ted mám normálně zataženo a bez problému, nevšímá sí jí.

lu777
12. kvě 2014

my záclony neměli, o starost míň.... jde spíš asi o zvyk... i mi to ušetří práci.... jen v ložnici máme jeden závěs....
já jsem radši, mám alergii na prach, tak je klid

olasek
12. kvě 2014

V obýváku máme záclonu až na zem a ano, občas za ni zatahal, ale nebylo to žádné věšení se za ni....teď se za ni schovává. V dětském pokoji a v ložnici máme také záclony až na zem a tam jsem to pořešila tak, že jsem na konci udělala uzle - hodně se zkrátila a vypadá to moderně a esteticky 😉