Jak zavést lepek, ale ne mléko?

marbo
11. črc 2012

ahoj holky, prosím v jakých potravinách je jen lepek? zahušťuji moukou,abych lepek zavedla, ale můžu ho také dávat v jiné formě? ve všem kde je lepek je i kravské mléko (kaše, pečivo) atd.... zatím nemůžu dávat dcerce bílkovinu kravského mléka.děkuji

llluckaaa
11. črc 2012

Ahoj, lepek je ve všem, kam se přidává pšenice, ječmen, žito nebo oves. Já teda nemám zkušenost s tím, že by ve všem, kde je lepek, bylo i kravské mléko. Pečivo si peču doma a nic mléčného nepřidávám, kaše jsem dítěti dělala pouze obilninové, tedy nemléčné. Nepíšeš, jak staré máš dítě, ale pokud chceš lepkovou přílohu, můžeš udělat třeba bulgur, ječné, pšeničné nebo žitné těstoviny. Nebo kaši z ovesných vloček. Zkus se poptat ve zdravé výživě ve vašem městě, tam ti určitě nějaké výrobky doporučí.

fram
11. črc 2012

Můžeš dělat kaše z vody třeba s ovocem nebo přidávat do jídla klíčky (pšeničné, špaldové, žitné..) - seženeš v každém krámku se zdravou výživou. Nebo ovesné vločky - zalít vařící vodou,nechat odstát a pak už podle chuti přidat např. ovoce. Jednoduchý na přípravu je i kuskus, ale nevím, jak staré máš dítě.

jipal
12. črc 2012

Pokud chceš zavést lepek u mimča, zkus nemléčnou kaši Sunarka. S lepkem je pšeničná s ovocem nebo mají ještě cereálie s medem. Obojí lze myslím dát od 6. měsíce

tymothy
12. črc 2012

Lepek (bez mléka) je v piškotech, obyčejném nebaleném chlebu a v rohlících (u toho pečiva si to ale raději ověř v obchodě, některé pekárny přidávají třeba syrovátku), dále mléko není v polomáčených sušenkách v hořké čokoládě, potom v takových těch krabicových sušenkách - esíčka, koka, rumělky (pozor jen na derby, v nich mléko je).

olusenka
12. črc 2012

Já po vzoru luthien.k a katyxq zavádím 6měs. miminku lepek teď. A to vločkami, které namočíš, rozvaříš příp. ještě rozmixuješ. Ovesné, ječné, žitné, pšeničné (třeba špaldové). Ve Zdravé výživě (Gája na Starém Městě) jsem si objednala od Country Life ječné a žitné vločky, (na prodejně je totiž neměly), nakonec nepřišly, tak jsem vzala v nouzi ječné kroupy. Ale žitná mouka se sehnat dá. A třeba by šly i těstoviny, to ale nevím určitě. Tam to bude asi namíchané.
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katyxq/clane...