Jak zavést ročnímu (zatím kojenému) dítěti umělé mlíko?

moda08
3. lis 2009

Ahoj, omlouvám se pokud tu již takové téma je,ale prosím o radu. Mému synovi bude brzy rok a zatím stále kojím. Postupně chci ale už přestat a nevím, jak mu mám zavést UM . Z čeho mu to mám dávat pít? Umí pít z pítka, flašku zatím nepoznal a ani jsem nechtěla,aby se na ni učil. Jenže v noci si neumím představit, že by mléko byl z pítka. Jak to děláte vy? Stalo se třeba někomu, že by UM odmítal?

rimmel
4. lis 2009

ahoj..sice nemam skusenost ale myslim si ze by nemal byt problem...ved skus mu spravit UM do flasky a uvidis ..ved on sa po case nauci neboj 😉 moj je tiez kojeny no ked bol este maly mala som problemy par dni a dali sme flasku a bez otalania ci problemov ju prijal..vies ked je dieta hladne, cucne si k comukolvek tak neboj 🙂

a neviem ci bude lepsie rovno dat poharik..ja som zo srandy mojmu skusala dat a on otvaral pusu ako keby to hryzol a ja naliala trosku do pusy, on prehltol a takto sme pokracovali az vypil vsetko...

hlavne ziadne strachy a do toho..ved za vyskusanie nic nedas a som si ista ze neodmietne UM su velmi chutovo podobne MM (odskusane haha)

rimmel
4. lis 2009

vidim ze stale v noci kojis..my tiez..ale ja tak ocakavam ze ked prestanem uplne kojit(postupne ale) ze sa mi dufam prestane budit v noci .....tak to zvycajne aj byva tak prajem vela stastia nech to je aj tvoj pripad! a moj ! :D

moda08
autor
4. lis 2009

ahoj rimmel, já už jsem mu právě jednou zkoušela dávat flašku a to když jsme začali dávat kaši, to vůbec nechtěl, takže kaši jedl lžičkou a teď jsem tomu ráda,
jo jo, v noci kojíme a ráda bych ho to odnaučila, chtěla bych se konečně pořádně vyspat 😀

radka.m.
4. lis 2009

moda-v noci bych určitě začala nabízet místo um vodu,tu můžeš dát z hrnečku,a ráno a večer dávat um taky z hrnečku,je úplně zbytečné začínat s lahví,v tomto věku už mají děti umět pít z hrnečku,stejně ráno určitě snídá k mléku chléb,nebo něco podobného,tak k tomu hrneček s mlékem,jinak pokud by mu mléko nechybělo,tak ani s um začínat nemusíš,mléčná dávka je po roce 500ml a to v pohodě zaplníš kaší a jogurtem,nebo máslo,sýry,po roce už mléko není vůbec důležité,je jenom doplněk stravy 😉

aleachim
4. lis 2009

kojený děti obvykle flašku nechtěj. Zvyknou si na prso a pití z flašky je jiné. Je lepší učit ho rovnou z hrnečku. Dobrý jsou takové ty pítka, ale chvíli to trvá než příjdou na to, co s tím mají dělat.

moda08
autor
4. lis 2009

radka.m. - aha, já myslela, že je ještě nutný mléko podávat. Kaše, jogurty, máslo jí. Zatím teda pije z pítka, hrneček jsem zatím nezkoušela.

jajinka80
11. lis 2009

Naše dětská dr. doporučuje i po roce kromě kaše a jogurtu jednu dávku mléka....Já bych ho teda nevynechávaola 😨

kacka.va
12. lis 2009

nám se to zavést nepovedlo, malá jakékoliv umělé mléko odmítala a podle doktorky je to častý jev, že kojené děti prostě pak na umělé přejít nechtějí.
V noci se mi malá tolik nebudila, takže jsme měli připravenou vodu ve flašce a nebo pítku. Jinak problém prso flaška u nás nikdy nebyl brala oboje.
Jinak z netekoucího hrnečku neumí pít dodnes (měla jsem problém i já, když jsem se z toho měla napít), takže jsme ho úplně vyřadili a teď u nás jede flaška s brčkem a nebo umělohmotný normální hrneček.

moda08
autor
12. lis 2009

jajinka - já ani mléko vynechat nechci

kacka.va - já jsem zatím zkusila Sunar (jednou), oblíznul to a vůbec to nechtěl. Ráda bych už postupně přestala kojit,ale nejprve ho musím naučit na UM,ale nevím, nevím. Asi vyzkouším více značek,ale na druhou stranu nechci kupovat celou krabici a pak ji třeba vyhodit, když to jíst nebude. No nevím, jak ho přimět, aby to vypil. A jaké si ji teda dávala mléko, když UM nechtěla? Nebo si dávala jen kaši a jogurty?

meleri
12. lis 2009

moda,

tak to jsem na tom stejně jako ty...na flašku ho taky nemůžu naučit a podle všech je to prý krok zpátky tak jsem koupila pítko ale to nejde vůbec...nejlíp asi z hrnečku po lžičkách...
jinak v noci se to těžko odbourává, řekla bych že líp odstavíš přes den a v noci asi nakonec...
ale nevím jak uv ás ale malý v noci už moc nepije, třeba to chce čas a odstaví se sám..
jinak ty umělé mlíka právě chutnají úplně jinak!
zkus mu dávat třeba kaše z umělého mlíka, a´t si zvykne na chut a jak mu to zachutná tak mu to dej bez kaše, tedy to je můj plán no uvidím jestli to vyjde...🙂)

monik76
12. lis 2009

u nas to bylo to same, flasku me ani nenapadlo davat, v tomhle veku je to opravdu krok zpet, z hrnku mi to taky nechtela, tak jsem ji delala do UM kasi, a to ji jelo, ale samotne UM ani nahodou.

meleri
12. lis 2009

monik,

právě...ale zas ta kaše když se dá taková řidší tak nevím jestli se to počítá jako tekutina....skusím se zeptat doktorky..

monik76
12. lis 2009

ja bych to neresila. pokud by ji to nejelo, tak bych se snazila to nahradit mlecnymi vyrobky jako syry, jogurty, ono po tom roce to uz neni takova hruza kdyz nebude mit UM nebo MM. 😉

moda08
autor
12. lis 2009

meleri
tak v noci už nekojím, posunula jsem mu noční kojení až na cca 5-5.30 hod.,ale pořád se v noci budí, musím k němu vstát, dát dudlík, poplácat po zadečku a zase spí,
z pítka mi pije čaj, když jsem mu tam dala UM, napil se a pak zjistil, že je to mlíko a už nechtěl, dnes jsem mu zkusila udělat bramborovou kaši z UM, taky to nechtěl. Dobrý nápad s tou kaší, koupím nemléčnou a zkusím ji udělat z UM. Mléčné kaši mi jí, tak třeba tuhle taky bude. Zatím jsem zkoušela jen Sunar a napadlo mě, že když jí kaše od Hami, tak by mu třeba UM Hami chutnalo, to přece bude podobný ne?

monik - já nevím, ale myslím, že by ještě i po roce měli dostávat mléko

kacka.va
12. lis 2009

moda: přesně tak, dávala jsem jen kaši a jogurty.
jinak my si s kamarádkama UM vyměňovaly, abychom nekupovaly všechny všechno, je to drahé a co s tím, když to pak nepijou.

moda08
autor
12. lis 2009

kacka.va - no právě, co pak s tím, taky se mi nechce kupovat celý krabice, dnes jsem se ptala v lékárně,jestli nemají nějaký vzorky, tak neměli, zkusím to ještě zítra u našeho dr.