Jak zbavit dítě strachu z jízdy autem?

aja9
17. čer 2009

Ahojky chci se zeptat,zda má někdo stejný problém jako já. Naši Adélce bude za měsíc rok. Strašně ráda jezdila autem a z ničeho nic jakmile jí tam posadíme a rozjedem se začne plakat a skoro se až dávit. Přitom nejezdíme dlouhé trasy. Mohu jí čím chci zabavit a stejně to nepomáhá. Vůbec nevíme jak to řešit. Budu ráda,když mi někdo poradí.

shaula
17. čer 2009

Je zvláštní, že ta změna nastala tak najednou... Nezlekla se něčeho? Nebo se jí možná nelíbí být uvázaná bez pohybu? Pak jedině něčím zabavit, ale asi neporadím čím☹ Možná zavěsit oblíbené hračky, přenosný DVD přehrávač, celou cestu mluvit... Ale to už tě asi napadlo samotnou 😉
Naši kluci většinou spí, pozítří jedeme poprvé na delší trasu (3 hodiny jízdy), tak jsem sama zvědavá, jak to dopadne🙂

gabinaf
17. čer 2009

My jsme měli podobný problém, když jsme s 10ti měsíčním prckem absolvovali dlouhou cestu autem. Cestu tam jakž takž zvládl, cestou zpátky se v autě pozvracel (protože jsme na dálnici neměli kde zastavit v ten moment, kdy si usmyslel, že chce ze sedačky). Zůstali jsme na noc na půl cesty v hotelu. 🙄 Pak byl problém dojet i do 10 km vzdáleného města. Postupně to odpadlo, když jsme jeli do města, jeli jsme nejdřív někam, kde se prckovi líbilo a odměnou za sezení v sedačce bylo hraní, hračkářství, atd. Trvalo asi měsíc než se srovnal

kacka79
17. čer 2009

aja9, my teda problémy s autem nemáme, malej je zvyklej jezdit dost... ale známým pomohlo když koupily takové ty přenosné TV co se pověsí na opěrku sedadla a můžeš jim pustit DVD - co mají rádi. No ale v roce je to asi brzo, Fílu začala TV trochu zajímat až teď a to jsu nám skoro 2... jinak prodávají takový kapsáře na sedačku, kam se dají hračky atd... u nás pomáhá když jedeme dlouho zpívat v autě... je to blázinec ale zabírá to

majenka
17. čer 2009

Aja, mohlo by to souviset se separační úzkostí/krizí. V této době jsme ji měly a Adélce by mohlo vadit, že musí být připoutaná, když by chtěla být u tebe. My máme s autem problém od narození. Aničce evidentně vadí to, že musí být připoutaná a sedět v sedačce...zabavit jde na chvilinku...takže mi autem jezdíme maximálně 1/2 hodiny, to je maximum, kdy ji jakžtakž zabavím písničkama a básničkama. Takže výlety autem, dovolená autem, návštěvy příbuzných...to prostě u nás nehrozí 😀 . Jestli je to u vás separačkou, tak ji podle mne ničím nepřesvědčíš...budete holt muset pár měsíců necestovat 😉

mkr
17. čer 2009

nevyměnili jste třeba autosedačku?

aja9
autor
18. čer 2009

Moc děkuji za rady. Hold momentálně nikam nebudem cestovat a necháme tomu volný průběh. Snad se to časem změní. 🙂