Jak zbavit mimi cucání palce?

terka13
1. pro 2007

Ahojky, nevíte někdo jak zbavit miminko cucání palce. Mám tří měsíční dceru, nechce dudlík a místo něj si cucá palec a někdy si do pusinky vrazí celou pěst a pak blinká. Cumel už jsem ji namáčela do medu i cukru a stejně ho nechtěla

petraluk
1. pro 2007

Terko píšeš mi z duše. Malýmu je 3 a půl, dokud si do pusinky strkal prsty nebo pěst tak mi to nevadilo, ale teď přišel na to, že nejlép chutná palec a nic jinýho nedělá. Jen leží, nic ho nezajímá, žádný hrazdička nic a cucá si palec. Když mu ho vyndam, tak se někdy začne vztekat. Dudlík mi taky vůbec nechce, on ho nechtěl nikdy, ale teď už ho vyloženě plive a když mu ho tam držim, tak začne brečet. ☹ Zatím to moc neřešim, ale mam strach, jestli mu to zůstane, jak ho to budu odnaučovat. 😒

dlinduska
1. pro 2007

ahojky u nas je to stejny taky palecek a dudlicek nee 😠 ale nelamu to pres koleno snad vas potesim od okamziku co se luci zacala zajimat o hracky (cca 10 dnu) bere je do obou rucicek, kdyz ji je nabidnu, tak palecku hodne ubylo 🙂 rekla bych ze ted si ho tam strka hlavne, kdyz ji dam do postylky na spinkani a pomalu tak usne, pak ho bude sama pusti nebo ji ho vyndam.treba to bude mit u vas stejny prubeh.urcite bych to nelamala pres koleno tak mi to rekla i pediatricka a i v knizkach to pisou.jo jinak s tou hrazdickou je to u nas podobny ale nemyslim si ze je to paleckem.taky bych urcite nezkousela dudlik s medem (pozor na kazeni zoubku) to uz je lepsi ten palecek 🙂

karotky
1. pro 2007

Ahoj děvčata!
My jsme to taky měli kolem 3.měsíce,když jsem Ádu odnaučila dudlík. 😅
Pak už ho nechtěl a rval si tam pěsti.Po měsíci to přešlo,ale zůstalo nám cucání palce jako pomůcka při usínání..Jinak přes den si na něj ani nevzpomene. 😉
Takže bych řekla,že je to spíš takové poznávací období. 😉

petraluk
1. pro 2007

Dlindusko, s těma hračkama to máme stejný, ale musím u něj být. Jakmile je o samotě, ztrácí o všechno zájem a vítězí paleček. 😀 Když spí, tak si ho do pusinky tedy nestrká. 🙂

dlinduska
1. pro 2007

jo jo mi taky zatim jedeme ve stylu "bavte me sama se zatim bavit nechci" 🙂jinak souhlasim s karotkami strkani prstiku a celych rucicek do pusinky je faze poznavani u miminka.

niega
2. pro 2007

Zdravím všechny zoufalé maminky palečkujících dětí. Od ukončeného 3. měsíce jsme to měli taky, taky jsem se z toho hroutila (jsme nedudlíkový mimčo). Bylo to období, kdy Edík zjistil, že má ručičky - k tomu mu právě pomohla pusinka. Nejvíc mě vytáčelo, když se naučil trefit palečkem do pusinky hned na 1. pokus - měl ho tam pak furt 😠 . Ovšem od té doby taky začal spinkat celou noc (v případě probuzení si podudlal) a přestal vyvádět v kočárku (když ho probudil štěkající pes, podudal si a chrouněl dál). Z chronickýho vzteklouna (z nevyspání) se rázem stalo spokojený miminko. Nicméně snažila jsem se, aby paleček nenadužíval - ne vždy totiž dudlal z nutnosti, občas i z nudy. Proto jsem se ho pořád snažila zabavovat. Zkrátím to... Dneska táhne Edíkovi na 5 měsíců, paleček používá pouze v noci při probuzení, přes den při velkým rozčilení, při přemýšlení nad něčím novým apod. Po použítí vždy paleček (prstíky, pěstičku) vždy vyndá a ručky se zase věnujou hmatání, mávání, mlácení apod. Takže souhlas s "karotky" - je to nutná fáze poznání ručiček 😉 !

bielanevesta
2. pro 2007

ahojky. My to máme tiež od cca. 3 mesiacov keď začala zisťovať, že existujú ručičky. Od vtedy ich má v puse furt. Či už pestičku alebo jednotlivé prstíky. Občas keď jej ich vyberiem a akože sa na ňu hnevám trak sa mi normálne smeje 😀 Dudlík si ona vezme ale dudá ho tak energicky, že jej vždy vypadne a ona potom dá aj tak do pusy prstíky...no nijak sa tým nevzrušujem 🙂

zittka
2. pro 2007

ahoj, taky se hlásím do klubu "palečků". taky od 3 měsíců si cucá Markétka palec. dudlík odmítáme. ale zatím si ho cucá jen když chce spinkat a nejde jí to. když si hraje, je to v pohodě.

lendy1
2. pro 2007

terka, ještě jedna diskuze k tomu cucání palečků:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

bublina7
29. bře 2008

Nechci nikoho strašit, ale můj starší syn také od miminka nechtěl dudu a cucal si jen paleček. Ať jsme dělali cokoliv, tak dudlika nechtěl. A dnes je mu 6 let a palec si cucá do dnes. Prostě hrůza. Nikomu bych to nepřála. Špatně mluví, protože má od věčného cucání palce špatně tvarované patro. Ani logopedka nám neporadila jak ho zbavit tohoto zlozvyku. Kdyby někdo měl radu uvítala bych ji. 😒

ria80
29. bře 2008

Taky s tím bojujeme.Neměli jsme dudlík,jen palec.Taky ho používá hlavfně při usínání a noci,když se vzbudí.Přes den moc ne,tak jsem to neřešila.Ale ted máme noý problém.Asi tři týdny jí dávám normálně příkrmy,k snídani,k obědu,k svačině a kaši večer.Jí krásně,ale ten palec..
Vždycky jí tam dám lžičku,ona nasune palec a jídlo vysaje,jak byla zvyklá.Občas něco sní i bez palce,ale stím je to pro ni asi pohodlnější.Zatím jsem byla ráda,že jí,taky to není tak dlouho,ale nechci,aby sï moc zvykla takhle jíst.Tak nevím,co s tím,jak ji to odnaučit.Máte to někdo doma taky?

besinecek
29. bře 2008

Jejda holky nestrašte s tím šišláním a deformací. Moje holčička si cucá palec pořád, dudlík do ni nedostanu, je ji deset měsíců a palec pořád v puse, když se uklidňuje, když přemýšlí, když usíná, když je nervozní a dokonce i když papáme, dám ji lžičku a hned si tam šupne palec pak zas si ho vytáhne když vidí že se blíží lžička, spapá co má v puse a šup palec. Já to nějak neřeším, doufám že to přejde samo.

bublina7
29. bře 2008

No my jsme nejprv, taky neřešili ale u mladšího kterému je 6 měsíců jsme dělali všechno možné, aby přešel na dudlík. Taky ho nechtěl, ale teď už na něj nedá dopustit. Jsem ráda, protože dudlíka mu můžu vzít až přijde čas, ale paleček ten ne. 😕

minea
29. bře 2008

Jéé, to je sranda, jak popisujete to cucání palce při jídle 😀 . No asi mi to za pár měsíců nebude připadat tak legrační, protože nás to možná taky čeká.
Dcera stejně jako ostatní mimina objevila palec kolem třech měsíců a jeho cucání je její oblíbené hobby. Mám otázku: cucají si vaše děti jenom jeden palec, nebo oba střídavě? Dcera cucá výhradně levý, pravou ruku taky strká do pusinky, ale spíš celou pěst nebo dva prsty najednou. Zatím z toho nedělám aféru, beru to jako orální vývojovou fázi. Četla jsem hezký článek o tom, že do půl roku to je pro dítě přirozené a uklidňuje se tím. Snažím se jí zabavit, vzít do náruče, ale násilím jí ho zatím nevyndavám. Do tuhého půjde, až začnou růst zuby, to už jí pak nenechám.

ria80
29. bře 2008

Michalka si cucá jen pravý palec.
Ještě nemá zuby,tak aspon tak.Ale už brzo budou,tak bych jí chtěla nějak od toho odnaučit.Aspon při jídle.Ale nevím,aby pak chtěla jíst.

melani
29. bře 2008

ahojky Laura mi to take delala a znam i kamaradku co davala sve dceri na ruce ponozky,aby ji to odnaucila.
Codila jsem s Laurou cvicit Vojtovu metodu a tam mi dr.rekla,ze je to dobre 🙂 at ji necham.

niega
29. bře 2008

Ahoj mamči, tak u nás se cucání omezilo na večerní usínání a přes den jedině na zklidnění při pekelným rozčilení (2-3x za den na pár sekund). Jinak už nepalečkujem, páč taková činnost je v rozporu se "sportováním" - přece při lezení po 4, kterýmu se věnuje celej den, nemůže dudlat palec, že ano... 😉

ria80
29. bře 2008

Melani a proč je to dobře?
Ajak to u vás přestalo?

melani
29. bře 2008

patri to k vyvoji a dokonce rekla,ze je to dobre at ji necham,ze je to lepe nez kdyby si ho necucala...ani ti nereknu nejak to samo prestalo..Jo uz vim pak to byl palec u nohy 😀

marcim
30. bře 2008

Od 3.měs. taky palečkujem,taky celá pěst mu se do pusinky vleze.Dudlíka nechce ani vidět.Zatím ho nechávám,protože si myslím,že to je součást vývoje.Někde jsem četla,že dudlík může v budoucnu způsobit častější záněty středouší a taky deformace patra...ale záleží asi taky hodně na každém prckovi.Můj první měl dudlíka a..nic,a druhý ho nechce...a to se teprve uvidí.
S tím jídlem,to je fakt dobrý 😀 😀 😀 ....a pak,že jsou děti hloupé 😀 ...ty moooc dobře ví,jak si poradit.Jenom se děsím,až začnem příkrmy,jestli na to příjde taky 😅
Taky doufám,že to samo nějak odezní.

dracinek
10. črc 2010

Ahojte. Můj malý měl teď v pátek dva měsíce. Vždy když se vzbudil začal si cuct pěstičku-no jo, hladík 🙂 ale teď si začal cucat paleček-zdá se mi to dost brzo... nebo ne? Dudlík si vezme ale i paleček mu chutná

lidiab
30. říj 2010

Nas maly ma dva mesice a pest cuca uz asi dva tydny. Dudliky nechce uz asi mesic, zkousela jsem snad vsechny vyrobce, plive je vsechny. Prstiky nikdy necuca, jen opravdu tu pest 😝 Nevim zda s tim mam neco delat....mam dve kamaradky co sva miminka naucila dudat pridrzovanim dudliku. Nezdalo se mi to zrovna spravny, kdyz uz ty dudliky nechteji tak proc je nutit? Ale ted jak vidim jak maly cuca celou tu pest tak mi to take neda. Cuca ji tak silne ze je to obcas slyset pres cely byt 😒 Nemuze si tim ublizit? Nebo, nepokazi nam to kojeni, ktere nam uz i tak moc dobre nejde?

pampalini
30. říj 2010

Malému je skoro 10 měsíců a paleček objevil někdy kolem 2. měsíce. Dudlík nechce ani flašku nikdy nechtěl. Chvílema už mě to ničilo (hlavně tragické pohledy některých "chytrých matek") 😲 a řeči typu já bych nenechala a podobně. Teď už ho cucá jenom když je rozčílený nebo usíná. Hodně se to zlepšilo a samo....takže to postupně samo odezní a není třeba to lámat přes koleno. Vyndavání apod u nás nikdy nezabralo, maximálně brečel 😅

veronika_andrej
4. únor 2016

mam trochu jiny, souvisejici problem. Maly bude mit tri mesice, dudla si palec, zatim to neresim, protoze moc pribira a dudlik nechce, tak aspon dyl vydrzi bez jidla. Presto, ze jsem mu ostrihala nehtiky co nejvic to jde, nejakym zahadnym zpusobem se pri tom dudlani ostatnima prstikama vzdycky doskrabe na nose kolem ocicek. Pomoc, uz nevim, co s tim. Kdyz mu dam palcaky, nenauci se nic chytat!

michaelakanivova
2. únor 2017

Ahoj holky,mám tříměsíční mimčo Filípka a začal si asi před 14ti dny cucat paleček. Nejdřív začal celou pěstičkou,ale,přesně jak píšete,zjistil,že palec je nejlepší. Krásně si u toho brouká a prakticky ke spokojenosti nepotřebuje v tu chvíli nic. Dudlík zásadně vyplivne. Nejdřív jsem měla obavy,aby mu něco nechybělo,jestli nemá hlad.

aj1nka
14. kvě 2017

Tak takhle dopadlo cumlání prstíku u nás! Náš šesttýdenní chlapeček si vycucal cucflek 😝
Byli jsme i na pohotovosti jestli se mu dokrvují ručičky a takhle "dobře" to dopadlo 🙂

kamino
14. kvě 2017

Prcek si cucal palec od 2 mesicu.presne do roka a pak sam prestal.. 🙂