Jak změkčit stolici mimča?

ssarka
27. lis 2010

Co jsme začaly příkrmy tak má malej tuhý hovínka a nemůže to kolikrát dostat ven tak musím pomáhat trubičkou a to zkoušela jsem dávat švestkovou štávičku přesnídávku atd a nic.

mkr
27. lis 2010

bohužel nepíšeš kolik mu je, to se potom špatně, rádi, pokud je starší třeba 7 m ( to mi začali s příkrmy) tak zkus jogurt s kulturami, nebo se prodávaji přímo v lékárně, je to 10 pytlíčku a stojí to asi 200 kč, ale teď nevím, jak se to jmenuje

kaczka
27. lis 2010

Mě na tenhle problém řekla dr.,že si musí střeva zvyknout,že se to časem spraví samo.Ale živě si pamatuju, jak to malému dralo prdelku. Ale radu na změkčení nemám..i teď by se nám občas hodila,takže i já uvítám tipy 🙂

renat2
27. lis 2010

ssarka: byla by to reklama, tak jsem písla IP, nám kapičky 100%tně pomohly 😉 na tuhou stolici, na dlouhé intervaly při přechodu na příkrmy apod.

lojzina
27. lis 2010

zkousela bych davat vic pit cajik...

miona
27. lis 2010

Takhle trpěl starší, řešila jsem to též švestkajdou a též nic moc..časem to jaksi přešlo..ale pro holčičku, kterou to kajdění trápí už teď si rady taky vyslechnu ráda 🙂

andy80
27. lis 2010

Nám pomáhla Hipp švestková šťáva.

heresta
27. lis 2010

U nás pomáhalo jablíčko a švestková štáva...

lukza
27. lis 2010

u nás pomáhala švěstková přesnidávka,nebo čerstvé švestky a pak jogurty.

takyja
28. lis 2010

Hipp švestková šťáva a přesnídávka švestky + jablka (pozor ta 100% ovoce - ne ty zahuštěné kukuřičnou moukou, atd.)

dzejn81
28. lis 2010

ahoj holky nám pomáhaly lactobacílky pro děti. a hodně nám pomohlo i pití čaje.

elviie
28. lis 2010

mrkev s bramborem, vyčetla jsem to na reklamním letáčku od Hipp (je tam potravina a její vliv na stolici) a nám to pomáhá 😉, mrkla jsem se ti na další věci, co tam jsou: švestky, hrušky, jablka s borůvkami, jablka s hruškami, broskve 🙂

reruna
28. lis 2010

u mrkve pozor, vařená staví, syrová je v pohodě, borůvky taky staví, pozor i na brokolici, vařenou rýži, maso. Měruńky, jablka, hrušky, švestky změkčují stolici, banán někomu staví, někomu naopak, to chce vyzkoušet. Nám pomáhaly Laktobacílky baby a když to bylo nejhorší, tak nám doktroka předepsala Duphalac, není to návykové. Dále samozřejmě jogurty s živýma kulturama, zakysané mléčné výrobky, actimel ráno nalačno. Pozor na UM, my jsme museli vyměnit. U větších dětí pozor na kakao, čokoládu, sladkosti. A hlavně hodně pít - voda, čajíčky, ředěné ovocné šťávy- švestková, jablíčková atd.

zdezli
29. lis 2010

jablecna ci svestkova stava 😉

niega
30. lis 2010

U nás měla a dosud má 100% úspěšnost hruška. Myslím, že Hipp dělá hruškovou přesnídávku - nebo čerstvou... A samozřejmě - jak radí maminky výše - opatrně s rýží, mrkví atd.

vicky007
4. pro 2010

u nás zabralo přidávat do příkrmů (zeleninky) ovesný vločky 🙂 a pak jogurt a ovoce