Jak zvládat 2 leté dítě při 2. rizikovém těhotenství?

zurkova
16. únor 2011

Ahoj holky, nemáte nějaký univerzální recept na to, jak zvládat divoké dvouleté dítě, které má vzteklý záchvat při každém slovu "ne" co mu řeknete a přitom jste těhotní, máte rizikové těhotenství a musíte aspoň většinu dne ležet? Bez pomoci rodičů a tchýně (bydlíme daleko)? Manžel jezdí pozdě večer z práce a na chůvu na hlídání nejsou penízky. Už jsem docela zoufalá a fakt nevím, jak na to, a už vůbec si neumím představit, jak to zvládnu, jak se malé narodí? 😝 ☹ ☹ ☹ Děkuji za jakékoliv odpovědi.

hojda
16. únor 2011

Hmmm, tak tady je každá rada drahá, myslím, že alespoŇ občas si můžu vzít manžel nebo babička (pokud pracuje) ošetřovačku pokud ti to lékař napíše, že jsi nemocná, tak budou brát normálně ošetřování na dítě.

veruska007
16. únor 2011

Jsem na tom naprosto stejne, maly ma 23 mesicu, jsem na rizikovem, mam zakazane naprosto vsechno. Rodice ani nikdo nepomahaji, manzel je v praci, sem tam na sluzebkach... no nic, musim to risknout, malyho kam dat nemam. Taky je velmi zivy.

sussanah
16. únor 2011

zkus se kouknout po okoli nebo si dej inzerat a najdi si nejakou slecnu na obcasne pohlidani. Sikovna mlada holka, co ho vezme alespon na prochazku. Tak draze to nevychazi, da se najit rozumny komrpomis. Maly muze byt i vice "zlobivy" i proto, ze je proste nevybehany. Ja to takhle resim, kdyz ne kazdy den, tak alespon 3x tydne vezme slecna na dopoledne maleho na 1,5h ven, ja si v klidu lehnu a vecer bere maleho ven manzel (klidne i za tmy). Zkuste si najit doma hry, u kterych jde co nejvic odpocivat, hledani obrazku v pexesu, cteni, kresleni atd. Pokud bude dostatecne vybehany venku, treba mu bude stacit tvoje pozornost u tohoto tupy her. Drz se, vim, ze je to slozit 😒

gucci
16. únor 2011

nebo nějakou starší paní 😉 jako náhradní babičku

wobludka
16. únor 2011

Obrnit se trpělivostí 😒 Nás to taktéž čeká - pokud se mi podaří otěhotnět, budu nejspíš 9m ležet střídavě doma a v nemocnici. Ošetřování jsem zjišťovala - 9 dní vážně nic neřeší... (bála jsem se, že přijdu o RP, když se zcela evidentně nebudu o dítě starat). My nemáme šanci ani na jesle, informovala jsem se na úřadě a musí se postarat rodina. Takže pokud půjde do tuhého, přesuň se na pár dní/týdnů k příbuzným...

mamkamarketa
17. únor 2011

a co jeslicky? U nas deti brou. jsou teda jeste pozustatkem minuleho rezimu (sestricky, stejnokroje a kachlikove mistnosti)ale jsou cenove dostupne. ale zase prijdes o rodicak 😒 pokud ho tam nemas na 5 dni v mesici. ale urcite by to bylo reseni. maly se vyradi a pozna jine autority a ty si odpocines 🙂

moninek
9. dub 2014

Musím se přiznat,ze jsem taky na rizikovým,akorát mám jednu výhodu,maly chodí od ledna do školky.Když přijde domu,je tu okamžité rozruch a jsem hned unavená. Asi by me hrablo,kdybych ho/mela celý týden na krku.Tchán/jako jediný je v důchodu a hodne pomáhá, ale i on si občas potřebuje odpočinout.Od te doby co přišel do školky tak neuvěřitelně vzdoruje. Stále slyším nechci nebudu. Takže naprosto ti rozumím.

zelva
9. dub 2014

Ahoj, také jsem to tak měla. Myslím, že nikdo nemůže moc ležet, když už jedno děcko má. Leda pokud má opravdu ochotné babičky v důchodu. A to já neměla - pouze jednu pracující a druhou sice v důchodu, ale línou a neochotnou 🙄 Takže jsem prostě neležela, ale fungovala jako normálně ☹ No a naštěstí tedy jsem donosila druhé zdravé dítě...Je to opravdu těžké, když není kdo by pomohl ☹