Jak zvládat vztek aneb jak nebýt macecha

martule20
3. čer 2010

Možná do batolat tohle téma úplně nepatří, na druhou stranu když se jich bezprostředně dotýká,
snad mi to admini nesmažou 😀
Snad nejsem sama, kdo se nechá snadno vytočit, neví si rady se svým vztekem a nechce ho už obracet proti prckovi ☹

martule20
autor
11. čer 2010

Jo a je pravda, že takhle Eliška cvičí jenom se mnou a manželem, s ostatními je celkem v pohodě... A to jí teda neustupujem...

carys
12. čer 2010

@lenkavano tak to naše Sofí v krámě na slovo NE NEVEZMU TI TO reaguje tak,že si to vezme sama a rozbalí ihned.(bonbony,jogurt,čokošku,jablko) a nejhorší je,když tam jsou hračky.Vezme instinktivně tu nejdražší a prostě nedá.Pokud se k ní přiblížím že jí to vezmu,spustí řev že lidi kroutěj hlavou a mají hlasité připomínky.Když se mi povede věc vybojovat,sedne na zem a ječí a ječí a tak jí chci odtáhnout pryč,v tu chvíli dělá že neumí chodit takže jí vleču pomalu za sebou a ona cestou hrábne po čemkoliv co jí přijde pod ruku takže bojujeme od začátku.Odcházíme z obchodu na pokraji zhroucení a půlka lidí si myslí jakej je to chudák ta naše holka a jaký má zlý rodiče a ta druhá půlka zase že jsme jí rozmazlily a že by potřebovala seřezat a že jsme neschopný.Jenže s takovým dítětem to prostě nejde.Můžeš se snažit vychovávat správně a pak se ten malej zlobr zasekne a je to tam kde to chce mít a nefunguje nic.Mívám už i tiky v oku i mi škube někdy tvář jak jsem na pokraji zhroucení.Taky instinktivně ví,že když moc,moc potřebuju aby byla zticha když je to velmi důležité,tak samozřejmě začne vřeštět velmi hlasitě jako pavián.Nedá se zklidnit ničím.

lenkavano
12. čer 2010

carys já se krapet utěšuju tím že to dělaly i ostatní naše děti a že je to časem přešlo.my jsme ve výchově celkem přísní jak jedeme nakoupit i s dětma tak už v autě zopakuju že nechci slyšet mami já chci to či ono a opravdu to nedělají.no snad i s malou je to dočasný a holt budeme muset kdyžtak přitvrdit.ještě mě štve že vždycky ráda seděla v nákupním koši na tom sedátku a ted to odmítá ,sice se nás drží a nikde nelítá ale jak se zastavím a něco vybírám tak je schopná mi naházet taky plno věcí do koše...takže já pak zase vracím vše do regálu.samo že potají 😝 😅
jak to ale popisuješ se Sofí tak to je nářez jako zase až tak to u nás není 😀 ani u hraček.jenom prostě že se sama obsluhuje ,vezme koblihu či jabko a hned se do něj zakousne.
já jsem vždycky nejvíc spokojená když jedeme na nákup bez dětí to je slast 😀 😀 😀 😀
jo a jednou mě malá taky zlobila a já už ji musela plesknout přes zadek a stál tam chlap a za ním MM a ten chlap prý řekl...no konečně.... 😀 😀 😀 😀 😀

carys
12. čer 2010

@lenkavano 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenkavano
12. čer 2010

@carys jo kdyby jsme se takhlke mohli smát i v těch obchodech vid? 😀 😀

lenkavano
12. čer 2010

no a ted jsem ji zase musela nalupat,vysypala mi schválně vzteky na zem cukřenku ..... 😠 tak dostala a ted se hojí a tulí u tatky.hajzlík jeden krňavej.

lenkavano
12. čer 2010

@martule20 a ty depresiva jsou návyková?docela mě to zaujalo,ale zase nevím jestli bych měla odvahu je brát no možná občas při velkém rozčilení,ale nevím...

martule20
autor
13. čer 2010

lenkavano:Leni, některý jo, některý ne, v tom Ti poradí doktor. Každopádně to není nic jako třeba paralen, že si ho vezmeš, když je Ti blbě a pak zase nic. Antidepresiva jsou léky na dlouhodobou léčbu - když je začneš brát, trvá pět až dvacet dní, než nastoupí účinek a pak se berou až dokud se necítíš líp. Pak se musí zase pomaličku vysazovat. Jednoduše řečeno, léčba antidepresivy bývá na půl roku, rok i dýl...

lenkavano
13. čer 2010

@martule20 marti aha tak to bych asi ještě chtěla raději zvládnout bez léků.ale někdy je to fakt vysilující. 😝 🙂
ale dneska jsem málem vyvěsila prapor .byli jsme nakupovat a malá byla hodná.dnes ji ni nic neuvízlo v ruce.když jsme zaplatili u pokladny tak jsem ji sáhla na čelo jestli nemá horečku 😝 😀 😀 😀 😀

lenkavano
14. čer 2010

tady to nějak ustrnulo že by se všechny dětičky jako zázrakem polepšily? 😅 😀

kacici
14. čer 2010

@lenkavano - tak u nas bohuzel ☹ ,stale stejne,mopzna i horsi 😔 Ja uz nekdy fakt nemuzu a rikam si ze to dal nevydrzim. Dneska me zase dala 😠 ,ja nevim proc je tak divoka a prudka,fakt me stve a nejhorsi je ze uz zacinam srovnavat holky,vidim ajk je druha klidna a v pohode. No snad se zklidni,jinak skoncim ja v nemocnici u chocholouska a jak me bdue fajn 😀

lenkavano
14. čer 2010

@kacici no jo máš holčičky věkově málo od sebe tak to teprve musí být náročný.já že mám děti víc od sebe tak se to nějak rozvrství a vlastně nejvíc zlobí mrňavá a tak se soustředím spíš na ni protože ti starší už se o sebe víc postarají,zabaví se a stačí jim říct ........neboj ono se to upraví ,ono taky bývá docela často že jedno mrně je hodný a jedno zlobivý... 😉

kacici
14. čer 2010

Leni,kdyby zlobila i ta mensi tak to bych uz pomoc vyhledala 🙄 ,nekdy je to tezky,vim ze mame dost blby vekovy rozdil mezi detmi 😒 ,ale zase treba dneska si spolu hraly u me v kuchyni a pokladaly magnetky na lednicku i hodinu,co jsem varila obed 🙂 Pak me hraly na hrnce vareckama,takze si vyhraji,je to asi lepsi ze jsou tak blizko,ale ja jsem unavena z Terezcinyho chovani,nekdy mam velky pocit,ze uz je to ve me a vzdy ocekavam co zase vyvede 😅
Manzel to vi,sam je z toho nestastny,takze cekame kdy se to zlepsi.Dneska musela za kazdou cenu sama na zachod a pak teda me rozhodila jak blazen,vztekala se,chce vse sama,uz si i utirat zadecek a samozrejme to neumi,takze kdyz jsem ji chtela pomoct zamazala kde co 😠 U jinych je lepsi,i toho tatku vic poslechne,ale se mnou,ja nevim,ma me asi omotanou kolem prstu,ale mekka nejsem,snazim se byt prisna a dodrzovat co reknu

lenkavano
14. čer 2010

@kacici oni ty věkový rozdíly mají každý své výhody a nevýhody. 😉 jo to znám nejhorší je pak když chtějí právě vše dělat sami a hlavně v ten nejnevhodnější okamžik,nebo že víme že to ještě nezvládnou ale oni se vztekají a pak to vypadá tak jak to vypadá.já jsem taky hodně unavená,někdy melu z posledního.navíc nemáme hlídací babičku takže jsem s dětma nepřetržitěuž plno let. 😝

kacici
14. čer 2010

@lenkavano - my taky nemeli moc hlidaci babciky a dedecka.Tak me trosku pred tydnem ujeli nervy a rekla jsem tatkovi co si o tom myslim,jak me to mrzi,ze si holky nechteji obcas vzit,ze si nemame komu jinemu rikat apod.No a ted se to strasne moc zmenilo,sice moje mamka nic nerekne,ale vzala si ted sama od sebe v sobotu Tercu a predtim byl muj tatka se mnou s holkama na koupalisti a ver mi bylo to snad poprve kdy se nabidli sami od sebe,takze ti max. rozumim,kdyz pises ze jsi neustale s detmi sama. 4 deti to je frkot,ja uz mam ted narvany kos s pradlem,furt peru,varim,zehlim,ale se 4 detmi to musi byt teprve legrace 😅 😀

lenkavano
14. čer 2010

@kacici jo já vlastně skoro nic jiného nedělám než že peru,věším,rovnám,žehlím. 😀 😀 😀 😀

anta
14. čer 2010

Teda holky, nedalo mi to a přečetla jsem si to komplet celý a povím vám, že jsem slušně vyděšená z toho, co mě ještě čeká, jsem si říkala, že prdíky snad nepřežijeme a teď přijde tohle. Kluka do obchodu ještě raději vozím v kočárku a to je hodný, včera jsem ho měla pěšmo a to sahal na všechno v regálech, že jsem trnula, aby nespadla nějaká věc nejlépe za 1.000 až 10.000 Kč (berte to s nadsázkou 😅 😉 ), ale neposlušný tedy byl. V poslední době jsem si všimla, že nechce vůbec poslechnout, něco mu řeknu - nic, tak mu to zopakuju ještě 3x a pak už teda končím a už to jede, no koukám, že bych si měla ty nervy asi fakt šetřit, co? Se teda netěšim 😖 Kupodivu taky máme období chci-nechci, jak se mám teda zachovat? Já to dělám tak, že si třeba řekne, že chce jablko, tak mu ho podávám a on, že ne, že např. meloun, tak jabko dám někam, jdeme k melounu a on na to, že jablko, tak mu vždycky říkám "tak hele chlapečku, takhle teda na mámu ne!" a nedostane nic, pak za 5 minut jdu a zeptám se ho, zda chce to jablko a on, že jo a sní ho, myslíte, že to dělám alespoň trošku správně? 😎

kacici
14. čer 2010

@anta - je radeji nas necti 😀 .Delam si legraci,myslim si ze kazde dite je sve a u nektereho to prejde driv a u nektreho bohuzel to trva dyl 😒
Ja se koukam jako azde pondeli na Barandov a ty dokumenty o tech detech me vzdy donuti si uvedomit,ze presto,ze toho mam plne kecky,hlavne ze mam obe holky zdrave.I kdyz pri T. zachvatu vzteku me nejak nepomaha nic,premyslela jsme ze budu chodit casteji cvicit,abych ten vztek ze sebe dostala jinde

evinka001
15. čer 2010

lenkavano- tak se tak dívám že jsme na tom úplně stejně, dokonce i děti máme ve skoro stejném věku

lenkavano
15. čer 2010

@evinka001 no vidíš a jak to zvládáš? 🙂

evinka001
15. čer 2010

lenkavano - v pohodě, starší jsou samostatní, mají rozdělené své úkoly, nádobí, a tak, hrají si s malou, občas chodí na procházky...... jinak, ale jak píšeš ty, vaření, praní, žehlení to je celodenní kolotoč a do toho koučovat jejich hádky, ale apoň u nás není nuda......

anta
16. čer 2010

kacici - měla jsi pravdu, neměla jsem vás číst, neb včera mi tady dítě předvádělo tyjátr celý den, večer jsem myslela, že už budu bezdětná, jak mě vytáčel 😀 😀 Náhodou je dobrý to číst, člověk má aspoň představu o tom, co ho může taky čekat a aspoň nejsem z toho tak zaražená 😉

lenkavano
16. čer 2010

@anta jo tak trénuj jako my 😀 😀 😀 😀

lenkavano
16. čer 2010

jako mě ted Lenička zlobí hlavně tím, že se pořád svléká takže oblečená chodí doma za celý den tak možná hodinu nebo dvě. 😝

anta
16. čer 2010

lenkavano, já to čtu i kvůli manželovi, protože ten občas kouká jak trdlo, co že to naše "hodné" dítě provádí a jak je toto možné apod., no tak mu na to řeknu, neboj, to je normální, to dělají všechny děti (pardon, omlouvám se těm, které mají hodňoučké dětičky, které by nevyměnily za nic na světě 😀 😀 😀) Včera mě Honzík naprd, jak byl unavenej, tak se rozhodl, že mě bude fackovat, holky, já se už neudržela a dala mu tři rány přes prdel, to nebylo žádné bacibaci, ale prdel mu asi zdřevěněla 😀 😀, normálně ho nikdy nebiji, ale včera měl ještě štěstí, že jsem ho nepřizabila, no a pak přišel tatínek a Honzík mu střihl další hysterák, no to už jsem teda otvírala okno, kdyby bylo potřeba rychle vyskočit 😀 😀 😀

lenkavano
16. čer 2010

@anta jo to mi malá dělá taky že se po mě ožene.okamžitě dávám přes ručičku ,a už je to trochu lepší. 😝 😀

anta
16. čer 2010

On to dělal jeden čas, no trvalo mi to, než ho to přešlo a najednou koukám jak puk, že na to nezapomněl, já ho normálně vždycky za tu ruku chytnu, ale on začne řvát jak protrženej, hýbat se tak, že se bojím, abych mu tu ruku nezlomila, takže jsem nucena ho zase pustit a jede to na novo, no děs běs 😝 😝

lenkavano
16. čer 2010

anta jo oni jsou v tomhle děsně vytrvalý,zkoušejí naši trpělivost.no u mě už trpělivost bohužel skoro vymizela 😝 😝 😝

anta
16. čer 2010

Leni, po čtyřech dětech se ani nedivím. Já už to vymyslela, když mě bude dítě štvát vzpomenu si na tebe, jak dlouho si "užíváš" a možná mi bude hned líp 😉
Mám jen jedno dítě oproti tobě to není vlastně nic, takže to neberte jako stížnost, spíš jako relaxaci u MK 🙂

lenkavano
16. čer 2010

anta i jedno dítko dokáže pěkně vyčerpat 😉