Jak zvládat vztek aneb jak nebýt macecha

martule20
3. čer 2010

Možná do batolat tohle téma úplně nepatří, na druhou stranu když se jich bezprostředně dotýká,
snad mi to admini nesmažou 😀
Snad nejsem sama, kdo se nechá snadno vytočit, neví si rady se svým vztekem a nechce ho už obracet proti prckovi ☹

lenkavano
16. čer 2010

já mám od všeho kousek,mrně,začínající pubertačka a puberták nejtěžšího kalibru 😀 😀 😀 za chvíli budu šedivá stařena. 😝

anta
16. čer 2010

No ale víš, jak jsi nám tady hodně platná? Až nám bude 50, tak se tomu budeme všechny smát 😀 😀 A hlavně máš zkušenosti, takže určitě dobrá rada od Tebe bude doooost cenná 🙂

akras
16. čer 2010

Ahoj,
Mně samotné nejvíc pomáhá, když jsme venku nebo v obchodě a Báru to chytne, tak to přiměřeně nahlas komentovat jako: No, Báro, tady prostě být nemůžeš, udělala bys bác, nedá se nic dělat. Asi se budeš muset vztekat, nic jiného ti nezbývá. Prostě to nejde. Říkám to absolutně klidným hlasem a tím se uklidňuju i já, abych nevylítla zbytečně. A ostatní čučilové tak taky vidí, co se děje, že se mi dítě neprohýbá do luku jen tak..... a taky dodávám: já vím, že tě to štve, ale musí to být, je to nespravedlivý, já bych se taky zlobila....

Než jsem to začala dělat takhle s tím komentováním, tak jsem to dusila v sobě a pak se zbytečně vynervila. Teď si myslím, že všechno řeším s větším klidem..... ale jsou chvíle, kdy teda ani tohle nepomáhá, ale většinou ano.

Beru to tak, že to mají všichni více či méně a že nás to nejhorší teprve čeká, tak se na to připravuju a když už to horší nebude, tak budu mile překvapena

🙂

lenkavano
16. čer 2010

@anta jo platná za čas jsem budu psát už nějaké neidentifikovatelné výrazy -bláboly alá diagnoza chocholoušek 😀 😀 😀 😀
@akras to zní zajímavě ta tvoje metoda,ale já většinou když nakupuju tak přemýšlím co jsem ještě chtěla a kdybych měla takhle celou dobu na malou mluvit asi bych nekoupila nic 😉

akras
16. čer 2010

No, je pravda, že já taky většinou polovinu věcí nakoupit zapomenu 🙂
Ale naštěstí se ještě nestalo, že by se mi Bára vztekala od začátku nákupu do konce, přijdem do obchodu a furt: ná ná ná, tak jdem k pečivu, vrazim rohlík a mám celkem klid. Pak třeba u pásu chce věci strhávat...tak pak to přijde...ale zatím to není moc často ...jak říkám, bude hůř 😉

lenkavano
16. čer 2010

akras jo tak to je ještě tvoje malá hodná ,to teprve opravdu příjde neboj 😎 😀 😀

knobloska
17. čer 2010

Ahoj, já musím na nákupy brát golfky a mít jí přivázanou, jinak prostě nenakoupíme. Utíká, shazuje z regálu, a je jedno, že jí seřežu, to nepomáhá. Takže je našponovaná v kočáru, vzteklá, řve, ale aspoň já jsem relativně v klidu. Jednou jsem potkala známou a ta mi řekla, že se nemám divit, že řve, když jí nenechám vyběhat, to mě teda vytočilo, copak hypermarket je na vyběhání? Copak jsem šílená, abych jí neustále hledala a uklízela po ní? Doufám, že aspoň někdo mě pochopí. Ostuda je to každopádně pokaždé, na to už jsem zvyklá, ještě nikdy neproběhl nákup v klidu. 😝

delikates
17. čer 2010

knobloska:souhlas já taky nakupuju a malý je v golfkách jinak bych ani v klidu nenakoupila,když jdem kolem pečiva chce vždycky rohlík a pak je už celkem hodný.Když jdeme pak třeba na hřiště tak jede na odrážedle ale já mám golfky pořád s sebou kdyby už byl protivný a nechtěl už chodit ani jezdit na motorce.Takže tě úplně chápu.

lenkavano
17. čer 2010

@knobloska já tě chápu neboj malá mi už nechce sedět v nákupním koši tak běhá po krámě a já vzpomínám na dobu kdy seděla v koši a byl klid.takže kočárek chápu neboj.my jezdíme na nákup autem nemáme markety v místě ale jinak bych chodila taky s kočárkem. 😉

carys
19. čer 2010

@knobloska chápu tě a taky mi vaděj lidi kteří poučují a vůbec nevědí že máš dítě v golfkách z určitého důvodu.A máš pravdu že market není na vyběhání,asi bych známou poslala kamsi 😝 .Taky jsem zjistila že na dítě které je vzteky bez sebe neplatí ani vejřez takže si ji nevšímám a co jinýho taky zbývá že?Z krámu jdeme vystresovaný,na pokraji zhroucení s tikem v oku ( mi škubala jednou i celá tvář jako bláznovi) a se sklopenou hlavou protože za námi se otáčejí lidi a ty co nemají připomínky aspon kroutí hlavou co jsme to za lidi.Už aby z toho vyrostla nebo se zcvoknu.Proč to ty děti sakra dělají?To jako - hele mámo sis mě pořídila tak si to ted parádně vyžer.Tak mi to někdy připadá.A doma se tulí a říká mi že jsem její láska a to bych ji umazlila ale na veřejnosti to jsou muka pekelný.Někdy i doma ale to ji posadím na zem v pokojíčku a řeknu jí že mě to divadlo nezajímá a až se uklidní at přijde a pak zavřu dveře.A za nima začne rodeo.Jekot,řvaní z plných plic,kopání do čehokoliv,házení hračkama.Čekám až se uklidní,pak se otevřou dveře,Sofinka sladce řekne - mamí už jsem hodná víš?A takový domácí cirkus vyvolá třeba kvůli tomu,že jí nedám druhý pytlík bonbonů.Nebo pátý jogurt nebo nepustím po osmý Zvonilku.

kacici
19. čer 2010

@carys - ty pises o Terezce,fakt jako kdyby jsi byla u nas doma 😀 ,mame totiz to same a nekdy se vzteka a bohuzel ani nejak nedokaze rict proc,ona to snad dela nekdy ze zvyku 😅
No ted si od sebe tri dny odpocineme,jedu na srazik s holkama tady z MK jen s miminky 😀 ,no strasne moc se holky tesim,zaroven me bude po te me male zlobilce desne smutno 😅 ,jsme jak rozpolcena osobnost,miluju ji,kdyby ji nekdo ublizil sezrala bych ho a umucila tou nejhorsi metodou,ale kdyz zlobi a ja mam narvy v kyblu tak bych ji nejradeji nekam vystrelila - treba na mesic 😀

carys
19. čer 2010

@kacici mluvíš mi z duše,mám to stejně jako ty.Užij si srazík a naber sil na další příval hysteráků 😀

lenkavano
19. čer 2010

ahoj holky dnes jsme byli na nákupu a byl to zase očistec.Lenča si mi tam dokonce lehla na zem a u drogerie se schovala a nechtěla jít.musela ksem ji nalupat potom co jsem se sní tahala,když jsem ji totiž čapla za ruku tak skrčila nohy .....no síla.řev na celý obchod,lidi se otáčeli co se děje.ale
@carys jak říkáš taky mi je jedno co si lidi myslí ,mě to spíš štve že já pak nemám ten klid na nákup.dnes jsem byla celkem vyřízená a už jsem se těšila domů.

@kacici užij si srazík a naber síly 😉

ined77
20. čer 2010

ahojky 🙂 ,
tak i já se musím přiznat, že občas jsem už fialová vzteky a to nejhorší teprve očekávám 😉 😀 .
kdyby matýnek uměl mluvit, určitě se pořád hádáme 😀
u nás zatím zabírá..jdi se uklidnit do svého pokojíčku, to odejde, cestou si mě pořádně změří pohledem a třískne dveřma až se barák zachvěje 😕 😀 ...přitom je mi pak už fakt do smíchu, protože je to prostě komediant 😀 .
nevím co bude dělat ale v 15ti 😲 😅.
horší je to ovšem venku, už jsem ho poslala uklidnit se k popelnici 😀 ..byla nejblíž a šel teda, jenže ho zaujala až nějak moc 😝 😀 .
v obchodě je buď ve vozíku nebo v kočárku-nelze ho mít navolno 😀 .
vždycky jsem byla proti těm dětským ''vodítkům'', ale asi nějaký smysl mají 😀 .
jsem ráda, že nejsem sama 😉 😅 a před maminkami se 4 a více dětmi upřímně smekám 😔 😀 ...rádi bychom ještě jedno děťátko, ale jsou dny, kdy člověk váhá 😀 😉 .
ale tak aspoň je sranda 😎 😉

ewwusska
23. čer 2010

Ahoj holky. Tak mýmu synovy byly v květnu dva roky a taky se nám narodila dcera. Musím teda říct, že byl vždycky hrozně hodnej, až se všichni divili. Chtěla bych Vás poprosit o radu, protože vůbec nevím co s ním. Asi před třemi týdny jsme zdělali plínku a tak do tří dnů začal chodit čůrat na hrníček a vždycky si řekl když se mu chtělo. Pak jsme za týden nechali u babičky dudlíka, že už ho nepotřebujem (měl krutej absťák, ale myslela jsem si, že už jsme to zvládli). Už to trvá nějak dva týdny - cokoli mu řeknu tak hnedka že nee, ne, ne, nechcu!!! a hnedka brečí. Taky se začal zase počůrávat. Já se snažím, ale jsem od přírody nervák a on mě fakt šíleně točí. Když na něj huknu tak řve ještě víc. Nevím jestli mám začít dávat na zadek, jestli to vůbec pomůže, ale něco rozhodně udělat musím. Já jsem totiž u nás ta "zlá". Manžel je moc měkej a většinou mě ještě sprdne, že jsem na něho moc přísná a to bych ho fakt kopla a přála bych mu být s oběma dětma celej den doma (malá má pro změnu koliku, takže řve taky pořád). Nemáte s tím někdo zkušenosti?

sylvka
23. čer 2010

Ahojky,tak u nás je to celkem v klidu(asi to bude tím,že dost dovolim)ale špatný je to,když je venku se svym kamarádem marečkem(o 10m.starším).dneska se prali o houpačku,jenže komu jí dát?sebrat jí marečkovi a dát martínkovi-to by si potom zvykl,že může všechno ☹ a takhle se perou pořád,zvlášť teď kdy se martin naučil slovo...moje 😅 jinak jak píšete že je někdy máte chuť zabít,tak to já mám u večerního uspávání.jsme celé odpo venku(doma nevydrží,neumí si zatím hrát),tak se těšim,až si lehnem a budem dívat třeba na tu ordinaci a on zlobí,skáče mi po hlavě,šahá za dekolt,že jsem ohrabaná jak matka od koťat 😔 tak to občas neudržim a zařvu,nebo ho plácnu..ale ťuk,už se to lepší a usíná docela klidně.

lenkavano
23. čer 2010

@ewwusska to samé co u Tvého malého mám u Leničky.ona taky byla vždycky hrozně hodná,taková pohodová ,klidná.naproti nám bydlí holčina a proti té bývala Lenina hotový beránek.a ted?ted jsou tak nastejno...,možná že Lenča je ještě o něco horší.Vzteká se a je umanutá.Taky se to zlomilo až kolem dvou let. 😉

ewwusska
23. čer 2010

@lenkavano A platí na ni něco? Dáváš třeba na zadek? My jsme se sestrama byly bitý hrozně, tak jsem nechtěla nějak moc fyzicky trestat, ale asi nic jinýho nezbývá.

lenkavano
23. čer 2010

@ewwusska no někdy nic jiného nezbyde a dostane jednu výchovnou přes zadeček.to sče nedá nic dělat.nebo občas i přes ruce,to když se ohání.

martule20
autor
23. čer 2010

@ewwusska Se mi zdálo, že v Tvém příspěvku čtu o té naší trepeře 😀 Dudlíka vyhodila před třemi týdny do koše. Měl dvě díry, tak jsme jí vysvětlili, že už je velká a že už jí stejně není k ničemu atd. Říkali jsme si, že dvě noci a pak si zvykne. Jenže začala dělat přesně to, co píšeš. Scény v postýlce, hysterické záchvaty v průběhu dne, na všechno ne, nic nechtěla, no hotovo. Byli jsme z ní oba úplně vyřízení. Vůbec mě to ale nenapadlo spojovat s dudlíkem!!! No a teď o víkendu jsem už mlela z posledního, takže jsem šla pro dudlík, který nám zůstal v šuplíku a nacpala jí ho. Do minuty spala a od té doby máme klid. 😲 Jasně, že se občas vztekne, ale přijde mi teď nějaká vyrovnanější... Tak doufáááááám, že jí to vydržíííííí!!!!!!!!!!!!!§

ewwusska
24. čer 2010

@martule20 Ježiš a já to už včera říkala, že to možná bude tím dudlíkem. No jo ale když mu ho vrátím a pak třeba za půl roku zase vezmu nebude to to stejný? Nebo, že by na tu "ztrátu" ještě připravenej?

kacici
24. čer 2010

Holky srazik byl super,povedl se a abych se nenudila Naty pekne radila 😀 ,kdyz Terezka byla s tatinkem na chalupe,tak se rozhodla abych nevysla ze cviku 😅
Jen chci napsat jak pisete o dudliku tak u nas to bylo vdzycky po sebrani v chovani desny,urcite je to tim,ze se nemaji cim uklidnit,taky jak ho dostala zpet v zime byla klidnejsi a lepsi,ale myslim si ze musi najit jinou cestu na uklidneni,budou ji tri,pred mesicem ho konecne hodila do kose dokonce sama,preci jenom v tech 20 mesicich to na ni bylo jeste brzo,ale ted presne po roce to udelala sama a rekla bych ze ej to lepsi,obcas se po ne shani,horsi je ze dudlika ma Naty a tak obcas najdu jak si duda jejiho 😅 ,ale vzdy vysvetlim,ze to je miminka,ze ona uz je velka holcicka a dobry 😉 . Jen ty desny sceny co mela v posledni dobe taky zase prikladam k tomu,ze zase ztratila moznost se necim uklidnit 🙄
Pry na chalupe byla uzasna,fakt super,tchyne i Ales ji chvalili,no a vcera po navratu byly holky zase sve,Naty milionova sla hezky spinkat v 19.00 jako vzdy a Terca hysterak 😀 ,takze ja uz se hlavne snazim tenhle neprijemny vek nejak prezit a neztratit nervy a zjistila jsem ze to dela teda nakonec jen me,coz teda nevim jak resit ☹ ,asi ze jsem s nimi skoro stale jen ja,zrejme jeste to zarleni tam je taky a samozrejme ja jsem proste takova jeji jistota,kdezto u cizich a nebo jinych lidi se jeste drzi,i ty vztekaci sceny

kacici
24. čer 2010

Jo a na chalupe spala jak zabita od 19.00 do 7.00,zadne mliko nic nepotrebovala a dnes 🙄 ,3x mliko,brecela ze spani,takze jsem si musela lehnout k ni,takze fakt netusim co tam s ni delali,protoze vcera byla taky desne unavena,ale ta noc byla proste jina ☹

carys
29. čer 2010

ahoj holky,u nás dnes v noci řev k neutišení doprovázený kopáním,ustála jsem to se ctí 😀 😀 😀 😀 ráno jsem dala Sofii na ruce míń krému než si představovala takže chytla ooobr hysterák,jsem odešla do patra a nechala ji dole at si řve,odpoledne další hysterák a to už nevěděla proč řve,ale ječela tak,že se sousedky z obou stran šly podívat k nám na zahrádku co strašného se mé dceři děje 😠 😠 😠 😠 a mám dost chci samostatnou vypolstrovanou místnost v blázinci,protože tam už brzy budu hospitalizovaná na dlouhodobou dovolenou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Manža když přijel z práce a viděl šílený výraz v mých očích,posadil malou do auta a jel s ní na návštěvu k rodičům 😀 😀 😀

blandik
29. čer 2010

Ahoj holky, jsem si pročetla příspěvky a jak máte staré děti. Taky dumám, jestli u nás už začíná nějaké období vzdoru. Malý je hodný, klidný typ. Ale poslední dobou se vzteká vždycky, když se má jít mýt a když má jít spát. Když ho nepustíme v autě za volant a chceme jít domů - to se postaví uprostřed parkoviště a ječí, nenechá se vzít a nepohne se. Nemá moc cenu na něj mluvit, leda jej čapnout a snažit se ho rozptýlit něčím jiným - jakože může odemknout dveře a tak. JInak nejsem moc zastánce bítí a řvaní - u nás to nikam nevede (tedy to řvaní, bití jsme nevyzkoušeli), jen malý začne ječet o to více. Nedovedu si představit, že ho přesunem do normální postýlky, to ho tam asi neudržím, a byla bych moc ráda, kdyby i dále usínal večer sám..

jinak - někdo tady řešil dudlíka, jestli vrátit. Já bych ho už nevracela. Náš malý byl nervózní asi měsíc, ale od té doby spí lépe, nebudí se a ráno spí i déle.

martule20
autor
30. čer 2010

blandik: Ježiš měsíc! Tak to by mě už odvezli!!! Ještě, že jsme jí ho vrátili!!! 😀 😀 😀 I když je fakt, že se Eli teď poslední dobou zase v noci několikrát budí a volá mě, asi špatné sny. Ale přikládám to i tomu horku, snad se to s ochlazením zlepši.

kacici: No nazdar, to nás čekají hezké věci... Eli odjíždí v pátek s tchýní a dětmi na týden taky na chatu a s manžou oba mooooc doufámë, že to tam ten týden vydržííííí!!! 😒 😝 Ale jestli bude takhle šílet, až se vrátí, tak to se teda máme na co těšit, uf.....

Jinak hlásím, že mě prášky zklidnily, jsem zase vesměs pohodová maminka a teď pro změnu šílí tatínek. Snaží se na naše zlatíčko uplatnit svoji autoritu a je to děs. Ona se mu staví na odpor, odmítá s ním spolupracovat a já mu to vůbec nemůžu vysvětlit, je jak zabedněnej. Že prý ať si dělá co chce, že je mu to jedno, že na to nemá nervy... no bacila bych ho, fakt!!!!! Takže když on je doma, tak já věčně řeším jejich spory, uklidňuju Elišku a dělám úplně všechno - starám se o malou, táhnu domácnost, pár hodin v týdnu pracuju, do toho chodím jednou měsíčně do školy, učím se.... fakt náááádhera!!! Díky bohu za AD, jinak už by mi z nich asi křouplo 😀 😀 😀

anta
1. črc 2010

Martule, to je jak u nás. Když jsem s Honzulínem sama, tak to jde, někdy tedy taky jakžtakž, ale vždy to ukočíruju, ale jakmile je doma tatínek, tak jsou spolu chvíli a už to jede, věčně je taky řeším, co se děje a podobně, už mi to taky leze na nervy, tak jsem se rozhodla, ať si to tatínek prostě vyřídí sám, kašlu na to, abych za oběma lítala jak za malýma parchantama. Ne, nesázím na tatínkův rozum, to ani nejde 😀 😀 , ale prostě nebudu se vměšovat, pořád spolu řešej pro mě blbosti 😅 😅 😅 Co mě spíš víc vadí, je to, že tatínek Honzíka věčně obskakuje, pořád mu něco nosí k jídlu, to dítě to nechce a on ho pořád nutí něco jíst. Už mu za to fakt nadávám. Nenechá dítě chvíli samotný, Honzík je takový trošku samorost, je hodný a vystačí si prostě sám, když se mu někdo moc věnuje, je z toho pak nervozní a pláče a nechce a nechce (ani se mu nedivím), obzvlášť, když ho ještě "otravuje" s jídlem, se divím, že u něj nevypěstoval alergii na jídlo. Pořád ho krmí, říkám mu, nech ho najíst samotnýho, on si řekne, fakt si řekne 😉 já ho samostatnosti učím týden a on mi ho pak zkazí za dva dny. 😠 😠 😠

haninka
26. srp 2010

Teda holky, jsem ráda, že v tom nejsem sama. Dneska jsem myslela, že mě už odvezou. Naše malá dělá poslední dobou pouze samý naschvály. Nenechá se oblíknout, hází jídlo ze židličky na zem, 100x ji něco řeknu že se nedělá, jakoby se nestalo..mrsk, jídlo letí s úšklebkem znovu na zem. Kvůli všemu co ji nejde, řekne že NEUMIM a rozeřve se. Řve kvůli všemu co ji neni povůli a už asi 14 dní přes den nespí. Dám ji do postýlky abych udělala nejnutnějí a ona se tam slíkne, vytahá věci z komody a ještě je počůrá! Je vsteklá, se všim hází, už jsem ji začala zabavovat hračky, protože je jen ničí..moc tomu rozumí, že se to nedělá, ale usměje se a znovu mrsk, už to lítá. Celý den jen řvu a přijdu si jak hysterka..jak donutit dítě se nechat třba oblíct? já musim říct, že půjdu sama ven a prostě ji nechám v pokoji a jdu..řev, vrátim se, oblíknout se zas nenechá a má z toho prču..
Ale venku, pozor! je andílek! chodí za ručičku, hezky si hraje v písku, poslouchá! Když chce z pískoviště, volá MAMINKA!..dětem na klouzačce dává přednost..dokonce jsem slyšela, že je to takovej hodnej ťunťa. ..ale jak příjdem dom a zavřeme dveře, změní se v ďábla! 😒
Super je, že když zvýšim hlas v přítomnosti MM, odchází z pokoje, protože nebude poslouchat ten řev!..

paja1975
28. srp 2010

U nás je to totéž. Malej mě totálně ignoruje, když houknu a něco zakážu má snahu do něčeho nebo nejlépe do mě praštit. To mu přilítne na ručičku a okamžitě spustí řev jako bych ho příšerně zmlátila. Nervy pak tečou a tečou. KAždý den pořád dokola to samé,připadám si jako blázen. A to jsem si to chtěla tak krásně užívat. A jakmile se objeví tatínek, miláček je jak vyměněnej. Jeho poslechne okamžitě. A je zlatej. To si pak připadám úplně neschopná. A když jdeme ven. Dá ručičku jen tatínkovi a mě odmítne. Je mi to pak strašně líto a žárlím. TAk si říkám, už na něj nebudu křičet, všechno zvládnu v klidu. Ale nezvládnu..... 😢 Jak je možný,že mě si malej takle vychutnává a tátu poslechne. Já ale nechci,aby mi přerostl přes hlavu a byl pak nezvladatelnej. Mám pak i někdy strach,že jsem na něj moc přísná, ža mě nemá rád....Je to normální?

hlavinka
24. lis 2011

Cau holky, pridavam se, jsem ted porad podrazdena, casto vybouchnu - vzdy kvuli starsi dceri (3 roky) - ale nevim, jak vztek zvladat? Mam vzdycky sto chuti ji "zabit", to samozrejme nejde, ale slovni uleva je malo☹ Jak to resite teda vy? Nejaky pocitani do 10 nejde, pockat, az vychladnu mi proste nejde, bouchnu a konec, nadavam a triskam vecma....nadavat samozrejme sproste clovek pred detma nemuze, ale je fakt, ze mi to docela ujede☹ (sorry, ale ulevu pri slove do prcic necitim, pri slove do pr***le nebo ku**a je uleva vetsi).
Takze, jak nebyt zla mama a byt hodna a vlidna?