Jak zvládat vztek aneb jak nebýt macecha

martule20
3. čer 2010

Možná do batolat tohle téma úplně nepatří, na druhou stranu když se jich bezprostředně dotýká,
snad mi to admini nesmažou 😀
Snad nejsem sama, kdo se nechá snadno vytočit, neví si rady se svým vztekem a nechce ho už obracet proti prckovi ☹

sonije
3. čer 2010

Ahoj, jsem stejně postižená☹. Manžel už je taky na nervy, že od rána nedělám nc jiného, než jen řvu. Co se narodil druhý prcek, je to ještě horší. Adík dělá hodně naschválů a já hned vybuchnu.. Ráno vstanu, šlápnu na lego, pak se Adík neumí oblíknout nebo se oblíkne obráceně, nechce ksnídani mlíko ale čaj, nechce jít ven, ale hrát si, pak zase chce jít ven.. Nebo prostě ignoruje všechno co mu říkám a jede si po svém. A já mám někdy pocit, že od rána do večera na něj řvu a pak je mi ho líto.. Dnes je u babi, ta úleva...

martule20
autor
3. čer 2010

Ahojky, tak to je přesný 🙂)))) U nás naprosto stejná situace s tím rozdílem, že na druhém mimču jsme teď chtěli začít pracovat, ale zřejmě ho budeme muset když ne úplně odpískat, tak aspoń o pár let odložit, než se srovnám, protože takhle
bych se zbláznila já i zbytek rodiny.... Doufala jsem, že by to těhu a druhé mimčo trochu srovnaly, ale když to u Tebe čtu.....
Tak asi ne.......

martule20
autor
3. čer 2010

Brala jsem skoro rok antidepresiva a tak nějak se dá říct, že docela pomohly, ale stejně jsem na malou teď ke konci vyjížděla i s níma... Jen možná ne s takovou intenzitou a ne tak často...... Teď řeším dilema, jestli to opět "podepřít" práškama nebo
ne......

ivika18
4. čer 2010

sonije, mám to podobné, co se narodil druhý prcek. Do té doby byl starší v pohodě a já taky, ale náš taky začal v poslední době dělat naschvály jak váš, chce ven, nechce ven, donesu mu kakao, který chtěl, ale on už chce čaj, nechce jíst sám, když vidí, že mám mimčo na rukách, vzteká se, když usne, tak začne schválně ječet, tak se někdy uspáváme i třikrát a to už fakt pěním a řvu po něm a nejradši bych ho seřezala. Ten menší to asi cítí, tak už teď začal být taky ukňučený. Vím, že je to špatně, ale nevím, jak se v těchto situcích udržet v klidu. Taky je mi ho líto, protože je mi jasné, že to dělá proto, že žárlí a chce tím upoutat moji pozornost. Snad to brzo přejde 😖

ivika18
4. čer 2010

martule, to druhý to asi fakt nevyřeší, to máš pravdu, spíš naopak 😖

martule20
autor
9. čer 2010

Jojo holky, jsou to uličníci ti starší 😒 My zažíváme to chce-nechce už teď , třeba osmkrát za sebou a to už pak vážně
zuřím a ječím, takže jsme se s manželem shodli, že druhé do téhle situace opravdu ne. Zatím jsme další mateřskou odložili 😖

nikkos
10. čer 2010

Ahoj holky, dlouho jsem na koníkovi nebyla, dnes jsem jen tak nakoukla a tohle téma mě přímo praštilo do očí.
Já s tím také strašně bojuju a už začínám být zoufalá. Když se opravdu hooodne snažím, držím se, ale někdy se prostě ve vzteku neumím ovládnout a ječím. Už přemýšlím kam zajít. Psycholog? Aby mi dal něco na zklidnění. Nemáte třeba některá zkušenost s nějakými homeopatikami?

martule20
autor
10. čer 2010

nikkos: Ahojky, tak Tě vítám do klubu 😉 Z vlastní zkušenosti můžu říct, že dobrý psycholog je super pomoc, naučí Tě dívat se na věci jinýma očima, tolik toho neřešit... ale u mne je to vždycky jen na chvíli. Přesně vím, co bych dělat neměla a proč a stejně pak vidím rudě a po malé (a někdy taky po manželovi) se to sveze 😝 Psycholog vyslechne, poradí, ale léky Ti nepředepíše, to musí psychiatr. Homeopatika by mě taky zajímala.... Já už mám zase AD a celkem funguju, tak snad to nebude jen na chvilku

shaula
10. čer 2010

Ahoj, hlásím se taky do klubu. Vždycky se snažím být klidná, říkat si, že já musím být ta rozumná a ustát to, ale když už podvacáté říkám, aby přestal mlátit hračkou do skla a on se na mě podívá s takovým výrazem "a co mi jako uděláš, když nepřestanu?", aúúúúúúúú, moje nervy!!!!! Většinou ječím už 10 minut potom, co vstanou... Nejhorší je, že dokud nezařvu tak, že se málem zboří barák, tak se mi neobtěžují věnovat ani pohled... (a sluch mají v pořádku, protože jindy slyší i to, co nemají 😀 ).

nikkos
11. čer 2010

Shaula, tak to je přesně ono. Taky musím zařvat abych se nějaké reakce dočkala. Takže i když se člověk snaží jak může stejně na to nakonec dojde ☹

Třeba by jsme se mohly hecovat, schválně kdo vydrží den bez křiku 😀 Ale dnes jsem propadající. Byli jsme nakupovat a dítko věčně někde mimo mé zorné pole a já strašný strach že mi ho někdo odnese, takže bylo ródeo 😝

mirkf
11. čer 2010

Ahojky, tak u nás je to taky podobné. Malá je naprosto "hluchá" ke všem mým příkazům i prosbám. Ale ve školce si na ní nestěžují - je prý sice živější, ale poslechne na slovo. Tak na jednu stranu jsem ráda, že tam poslouchá, ale na druhou stranu to moje nervy stejně nešetří, protože mám pocit, že pak doma zlobí o to víc. Teď čekáme druhé, tak mám strach, že se musí narodit s tiky. Malá ještě tedy neví, že bude mít sourozence, tak si dávám malinkou naději, že by se snad mohla trochu zklidnit, až jí vysvětlím, že musím být v klidu - i když moc tomu nevěřím.

Takže maminy hlavu vzhůru a prostě občas za sebou prásnout dveřmi a nechat dítě, ať se třeba staví na hlavu. 😉

lori23
11. čer 2010

Holky koukám,že je nás víc na stejném "levelu" 😀 Malý má přesně jak píšete období chce-nechce.Někdy je opravdu hodný a dá se říct i chápavý k tomu,když mu vysvětlím proč tohle ano a tohle ne a pak se blokne a nenechá si vysvětlit nic a jak zaseklý kafemlejnek jede svoje přání dokola a dokola.Když vysvětlení ani po patnácté nezabere,vypnu zvuk a ignoruju ho.Teď jsem navíc neplánovaně zase těhotná (ze začátku jsem to opravdu špatně nesla a bylo mi jen do breku),takže ranní resp celodenní nevolnost,únava a vztekající se synátor udělá své.Když mi rupnou nervy vší silou bouchnu pěstí do skříně,dveří prostě co je po ruce.Min týden jsem hodila mobilem o zeď a pak jsem litovala páč byl novej...Zkrátka pomáhá mi něčím (do něčeho) řádně prásknout a vztek hned upustí páru.Jsem taky jenom člověk... Malému plácnu někdy na zadek když zlobí ale vztek si na něm nevylévám-on za to nemůže že je mi mizerně. Buďme rády že máme zdravé děti a bojume úspěšně dál 😉 😉 😉
PS:přečtěte si téma Epilepsie v batoletech a uvidíte třeba jako já spoustu věcí jinak....

lori23
11. čer 2010

Jo a ještě jsem tak nad tímhle tématem přemýšlela-manžel je strašně tvrdohlavý,jak si něco umíní,tak to je no a já dokážu být pěkný nervák když se mi něco nedaří... Takže se zas nemůžu divit po kom malej je-DNA je mocná věc 😀 😉

mirkf
11. čer 2010

Lori23 - já taky vím, že nemůžeme mít klidné dítě - malá je cholerický vztekloun po tatínkovi a hrozně hubatá po mně. 😉 Ale stejně nechápu, proč ty děti nemůžou po rodičích zdědit ty lepší vlastnosti 😀 😀

nikkos
11. čer 2010

K té dědičnosti - můj táta je nervák strašnej, já i brácha jsme vzteklý až to neni hezký, a když vidim moje dítě... jak se třeba vzteká když mu nejdou spojit koleje....až z toho vzteku chudinka brečí.... je mi ho tak líto, protože vim přesně co prožívá a jak to v něm vře a hlavně že to bude mít v životě těžký !!! 😠 🙂

carys
11. čer 2010

ahoj holky taky se přidávám coby matka cholerického dítěte a už si s ní nevím rady.Nepomáhá ani po dobrém ani po zlém,hysteráky chytá každou chvilku kvůli naprostým blbinám .Začne ječet,dupat,mlátit staršího bráchu.Ječet jde ráda tam,kde může dělat divadlo tzn.na zahradu,na chodbu kde se to rozléhá a mám pocit,že na nás někdo brzy zavolá sociálku v domění že týrám své dítě.Když spustí ten řev,posadím ji v pokojíčku,zavřu za ní dveře a ignoruju jí protože na ní stejně nic neplatí.Ona tam tříská hračkama a ječí.Kdyby si to odbyla jednou denně tak to zvládám,ale ona je zlostná pořád a hlavně pokud danou věc nesplním okamžitě v momentě co si na to vzpomene.Na zadek dostane taky,myslím že rozmazlená není,ale jestli to bude takhle pokračovat tak s ní snad ani nebudu moct mezi lidi.Už ted mají hlasité připomínky.Abych řekla pravdu,jsme už s manžou docela na dně.A vyhovět absolutně ve všem jí nechci,nemůže mít všechno a okamžitě. 😖

kacici
11. čer 2010

ahoj holky,taky se pridavam,tohle tema me nejak uhodilo do nosu,co jsem otevrela diskuze 😅
Carys - uplne vidim tu nasi 😔 ,ja rvu snad cely den,pak si rikam,ze si zajdu pro nejaky prasky,ze uz to neni normlani,mala ma umeni me vytocit do 5minut po probuzeni. Ja uz jsem byla takovy blazen ze jsem premyslela zda je zdrava psychicky - dve psycholozky uz nam rekly svuj nazor,ze je to dite s ADHD syndromem,ze je hyperaktivni,ale se 100% jistotou je to dg az dyl. Taky od narozeni Natalky se desne zmenila,ale ona byla vztekla uz jako miminko. Neuveritelny,mlatila hlavou do zeme jen co zacala lezt,ale uplne nejhorsi obdobi zacalo od 15-16.mesice. Ted je to stale a momentalne ma dny,kdy si rikam,ze neskoncim v blazinci,ale ve vezeni 😅

kacici
11. čer 2010

Jo a musim etda rict,ze je to vazne v ditetei,Natlka je od narozeni uplne jina,klidna,jenze ji asi taky nic jineho nezbylo,kdy se od jejiho narozeni musim stale venovat vic sestricce 🙄 Prosli jsme si obdobim kdy jsme skoncili opet na dudliku,plenach,prestala muvit,ted je 3 tydny bez dudla,pleny taky uz jen na spani v noci a mluveni se zlepsilo,i kdyz ted uz zase mluvi jako miminko a opakuje po Naty mammmama a leha si ukazuje ze chce krmit apod. 🙄

kacici
11. čer 2010

Ted me dala zase dneska co proto,zavidim maminkam chvilku klidu na lavicce,ja ji snad nikdy nepoznala 😀 Na mlhovsti se stale svlekala,utikala na norm. piskovistempak zase zpatky k silnici,na konci spustila takovy rev,ze sebou sekla na zem,rvala,jecela a mlatila hlavou zase do zeme - tim svym desnym jekotem vzbudila vsechna miminka v okoli 😔 .Na zadek davama taky,vynadam,vysvetluju,dokonce uz zna varecku,kdyz bylo nejhur,ale nepomaha vubec nic. Kdyz ji ignoruju nabira v revu na sile.Samozrejeme zdravi je vzdy na prvnim miste,ale ja uz se trosku bojim o sve psychicke zdravi 😅 ,takze jestli mate holky tip piste.
Vim ze jsem jednou vyzkousela homeopatika(nejsem si jista myslim ze byl nazev Sedative) a pomohlo to,jneze si nejsem jista zda to nebyl efekt placebo

carys
11. čer 2010

@kacici to s řevem je u nás totožné,ječí tak silně nahlas že se lidi sbíhají - zřejmě to zní jako bych týrala dítě,když jí vysvětluju a to v klidu aby toho nechala a ptám se jí proč to dělá tak mi takovým vzteklým hlasem zavrčí JÁ NEVÍM!!!! Tak povídám že se zbalím,odejdu a už k ní nikdy domů nepřijdu,tak mi řekla - tak jo! Sofí sice netluče hlavou o zem ale kope kolem sebe,mlátí bráchu a když je takhle vzeky bez sebe,začínám mít strach co z ní bude.Snad to přejde,nevím nemám s ostatními dětmi tuhle zkušenost.No rozhodně když hysterák skončí,to je mazlivá,hodná,jsem najednou i maminka.Ovšem už mě v hysteráku titulovala - si debil mámo.Přitom jí nikdy sprostě nenadáváme,nikomu z dětí,nejvejš říkám jdi hrozná,jsi zlá.Kde k tomuhle přišla je mi záhadou a hlavně neřvu na ni ani na ostatní - nedělá mi to zdravotně dobře,jenže tuhle malou zlobřici už přestávám zvládat a mnohdy se mi špatnou psychikou už třepou ruce.Mám taky někdy pocit,že skončím v blázinci a někdy mám z té únavy a vypětí pocity úzkosti.Nevím jak dlouho tohle budu zvládat.Jinak když je v klidu,je fantastická.Dobře mluví,na plenách není už od 2 let,uklízí si,sama se oblékne,zná básničky,umí být mazel atd.ale ZAČÍNÁ V NÍ PŘEVLÁDAT TA HYSTERIE.CO BUDE TŘEBAS VE ŠKOLCE NECHCI ANI DOMYSLET.MÁM TAKOVÝ POCIT,ŽE JI ZE ŠKOLKY VYRAZEJ V CUKU LETU 😖 😖 😖 😖 😖 😖

kacici
11. čer 2010

@carys - tak jak vidim holky by si rozumely.Ona je Terezka totiz jinak taky mazel,tulik,rada opakuje rikanky,ale jinak moc mluvit nechce,spsi tou svou svahalstinou 😅 Je to o tom zda se ji zrovna chce delat to co delame my. Pokud na to nema naladu dava to hodne osklive najevo. Vcera jsme byli na koupalisti - pomohl me deda,muj tatka,protoze moc pomoci nemam,tak jsem si o ni dost hlasite rekla 😅 a super. Sama bych s ni na koupaliste jit nemohla 😅 . Jediny kdo tam furt rval byla nase Terezka,takze si myslim,ze vetsine lidi spadnul kamen ze srdce ze uz balime deky 😅 Na konci uz mlatila hlavou o zem,nechtela odejit,prestoze byla uplne vyrizena. No ja si nezaplavalo,to by fakt neslo a to mame druhou holcicku fakt milionovou,ta kdyby rvala jako Terezka tak jsem na praskach uz urcite 😅
Nevim - myslim si ze je to hodne o tom jak se i vyspi,jakou ma naladu,zda je sve o.k.,tak je zlaticko,ale ty sceny nekolikrat denne,uz me to nici a rikam si kdy prijde zlepseni,hoden se upiname k 3.narozeninam,tak kez by

carys
11. čer 2010

Já se už neupínám k ničemu protože je to měsíc od měsíce horší a horší.Před lidma mi je už trapně a hodně jich vyjádří svůj názor nahlas . 😒 S tím koupákem to tě chápu,s námi by to bylo totožné a sejít se tam ty dvě naše,tak se koupák vylidní během hodiny.Si myslím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Mé ostatní děti jsou a byli v pohodě,jen bratry ted terorizuje naše Sofie takže jí maj plný zuby a oba jsou venku jak to jen jde a zamykaj se před ní ve svém pokoji.Manžel mi říká jak to můžu vydržet - on cestuje,je doma třebas jen na víkend a má dost.Jenže kdo jinej by s ní měl být než já.Všichni zdrhnou. 😀 😀 😀

carys
11. čer 2010

@kacici a koukám že ty naše treperendy vypadají jako nádherný andílci 🙂 ovšem s dˇáblem v těle 😎

kacici
11. čer 2010

Carys 😀 😀 😀
Holky jak se chovaji jinak deti kdyz jsou u nekoho jineho?
Me totiz vychazi ze nejvic scen dela jen me a memu muzi 😕 Ostatni poslechne a i kdyz obcas dela ze neslysi nakonec poslechne. Sice predvede nejakou scenu,ale nikde ne tolik a takovou jako me 😅
Manzel jel ted odp. s Terezkou na koupalko,tak sjme zvedava jak dnes dopadnul on 😀 Doma ji rikal,ze musi byt hodna,ze kdyby zlobila,tak jedou hned domu a jsou pryc 2 hopdky,tak snad je to o.k. 😵

lenkavano
11. čer 2010

ahoj holky i já se přiznávám že jsem celkem cholerická matka,děti mě sice tolik nezlobí ale když jo tak to pak stojí za to.a já pak jen ječím a ječím jak blázen a pak už jen sednu a dám hlavu do dlaní. 😝 😝 😅

carys
11. čer 2010

@kacici u babičky je Sofí PRÝ hodná.Nevím jestli babí předstírá.Ale moc si ji nebere 😀 😀 😀 😀 Radši.Myslím,že nám to,že jsme si je dovolili přivézt na tento svět dává pořádně sežrat. 😀 😀 😀 😀 Abysme si to užily a nenudily se.Jak na ní nevím a taky bych byla vděčná za radu.Jinak celý den musej jít v bedně barbiny a běda kdybych je vypnula.To pak zvládá mega hysterák dokud nedám další cd.Rezignuju. 🙄

lenkavano
11. čer 2010

Jinak to ječení a vynucování nám začala ted praktikovat Lenička,takže když jedeme nakoupit tak ji raději svěřím staršímu synovi aby jsme ji nemuseli brát sebou,protože třeba na posledním nákupu co s námi byla ,tak si dřepla doprostřed uličky u jogurtů a chtěla si otevřít jogurt.a když jsem ji to rozmlouvala tak ječela na celý kolo,takže pěkné divadýlko.tak jsem ji tam nechala a šla za roh pro kafe a ta koza tam pořád seděla a házela vražedný pohledy protože ji ten jogurt nešel otevřít v což jsem se teda modlila aby se ji to nepovedlo. 😝

přitom ještě nedávno byla tak mírná sladká hodná holčička ted je pravý opak. 😝

lenkavano
11. čer 2010

carys tak tohle Lenča ještě nepředvádí ale kdo ví kdy ji to napadne 😝 😀

lenkavano
11. čer 2010

no ted jsem si přečetla příspěvek schauly a to je fakt jak u nás.jakoby si říkali no tak se vyječ a bude klid 😝 😀 😀
jé to jsem se tu hezky vykecala. 😎

martule20
autor
11. čer 2010

Ahoj holky, teda koukám, že je nás víc na stejný lodi 😀 😀 😀 Ta naše trepera je taky zlatíčko, když chce, ale jakmile
je unavená nebo má špatnej den, tak to je konec.
Kacici: Tak to je přesný, co píšeš. A přitom se říká, že rozdíl mezi prcky je ideální, že ti starší ani nestihnou začít
žárlit... Já pořád doufám, že se to kolem těch tří let uklidní a pak si budeme moct pořídit druhé 😀 😀 😀
I když už vidím ty scény každé ráno:"Já nechci do školky, když je maminka s miminkem doma, bůůůůů!!!!" 😝