Jak zvládly děti okolo 18 měsíců noc mimo domov?

boruuvka
2. led 2012

Ahoj, plánujeme nechat naši 19 měsíční dcerku spát u babičky poprvé přes noc. Manžel bude slavit kulatiny ve velkém stylu, tak bysme jí rušili. Jak to zvládli vaše děti podobného věku? Plánuju to vyzkoušet asi pár dní před tím...nebo myslíte, že to nemá cenu? Jo a ještě je tam jeden háček...babička říká, že bude spát malá s ní v posteli, ale ona na to není vůbec zvyklá, spí pořád v malé postýlce. Když sem jí (je to moje mamka) řekla, že si od někoho půjčím cestovní, tak to ona že ne atd - no je to prostě tip babičky, která ví vše nejlíp 🙂 však víte. 😀 Tak mám z toho obavy. Jinak se mají obě moc rády...tak doufám, že z toho mám strach, ale vše proběhne hladce.

lenka5731
2. led 2012

pokud dcera není zvyklá spát u babičky, tak to určitě předem minimálně jednou vyzkoušejte.

a do toho jak mají spát - do toho jim nemluv zase ty 😅 však ona si babička poradí. tu cestovní postýlku jí můžeš přivézt a využití nech na ní.

kristi
2. led 2012

naucila jsem se neresit a nereadit, mala spi u babicky od 7-mi mesicu, maji svuj system a svoje zvyky a do toho jim nijak nezasahuju.
kazdopadne to vyzkousejte, kazde dite je jine a reaguje na zmeny jinak.

vojtaxx
2. led 2012

ahojky ,My dávaly malého na noc na hlídaní něco po roku at si zvyká to jsem zjistila že jsem po druhé těhotná tak jsem říkala at si zvyká..A taky si myslím čím dříve dáš na hlídaní tím lépe..pro tebe..Ted malý chodí rád na hlídaní sice nechodí často ale když potřebuji udělat velký uklid nebo si odpočinout tak je to fajn..Jinak malý taky ze začátku spával v uložném prostoru postele který se vysouval a pak si pořídily postýlku ale už je zvyklý z domu u na postel takže mi bylo celkem jedno kde spí hlavně at se mu tam libí a je spokejený..a u mě byla výhoda ta že moje nevsl.mamka která hlídáva má 2 děti 10 a 15 let a to Vojtíšek má je moc ráda..a vyhraje si hodně s nima...ale vím že i ona sama by to zvládla hravě..malý je hodný a není moc závislý na mě...za což jsem ráda...Tak přeji at noc bez tebe dopadne dobře...a krásně oslavte ty narozeniny..

arianka
2. led 2012

Myslím, že to chce vyzkoušet 🙂 Nějakou testovací noc, zda bude malá ok, každé dítě to zvládá jinak, znám děti, které prostě mimo domov neusnou nebo naopak nesnesou ukládání někoho jiného než rodiče. Naše děti usnou v pohodě kdekoli mimo domov, ale je pravda, že musí být zachovány stejné rituály, takže i když je ukládá babička, dodržuje to samé, na co jsou zvyklí, ale je jim teprve 9 měsíců, tak tady nějaké experimenty nemají smysl, až budou větší, bude to jiné.

jajina.c
2. led 2012

Také doporučuji vyzkoušet, náš syn spal u babičky poprvé přes noc ve dvou letech. Babičku i dědu vidí skoro denně, takže je na ně zvyklý, ale jak píšeš, Luky je zvyklý od mala v postýlce, teď už v posteli ( ale svojí ) a u našich spal na jejich manželské posteli s mamkou ( děda jezdí kamionem, tak nebyl doma ). Uspat ho prý trvalo dvě hodiny ( ale máme nespavce od narození, takže pro mě je to normální ), pak prý spal celou noc, ale prý po té posteli hrozně cestoval, takže babi celou noc nespala a hlídala ho, aby nepadal. Ale také jsem jim do toho nemluvila, měla jsem telefon u sebe kdyby něco. A počítej s tím, že se nebudeš moc bavit, pokud bude malá poprvé mimo domov. Budeš na ně pořád myslet a čučet na telefon, jestli babi nevolá🙂, ale babičky si skoro vždy poradí🙂. Lukášek spal u našich asi teprve 3* a jsem z toho vždycky nervózní, ale prý to chce čas. Teď si ho občas vezmou na odpoledne a to už na něj ani nemyslím, takže jsem trochu pokročila🙂. Přeji ať malá spí pěkně a pokud jsou na sebe zvyklé, tak si myslím, že to bude o.k. Tak se hezky bavte🙂.

jop
2. led 2012

Určitě vyzkoušet předem a určitě bych přinesla cestovní postýlku. Náš malý je zvyklý spát v postýlce a s nikým v posteli neusne ani náhodou. Spaním v posteli s babičkou se to může pěkně zkomplikovat. Jinak syn spal u babičky poprvé sám cca v roce a od té doby pravidelně - má tam trvale cestovní postýlku a není s tím absolutně žádný problém. Ale on na mě tak od toho roka už není moc závislý, naštěstí.