Jaká kniha o výchově vám pomohla?

ditina
8. črc 2012

Ahoj, poslední dobou mám pocit, že nezvládám své starší dítě a mám dojem, že ve výchově dělám chyby, které se mi mohou vymstít. Tak bych chtěla vědět, zda vám nějaká kniha v podobné situaci pomohla. Vím, že hodně chválí knihu Respektovat a být respektován. Můžete jí doporučit? Případně nějakou jinou?

timbouctou
8. črc 2012

ahoj, tak konkrétně tuhle knihu jsem nečetla, ale zato mi výborně vyhovují knihy od Kevina Lemonda 🙂 Je sám z pěti dětí z fungující rodiny a má tři dospělé děti, tak podle mě dobře ví, o čem píše 😀 škoda, žes to sem nedala jako diskuzi, měla bys dost názorů. Já myslím, že vám nastává období vzdoru a na to jsou opravdu hodně různé rady i od psychologů.

bedrisiivet
8. črc 2012

Ahoj, mám moc ráda knížku "Jak žít a nezbláznit se" od Lidmily Pekařové. Je o výchově dětí až do dospělosti. Čte se fajn, připadá mi to logické a přirozené. Prý dělá báječné přednášky, kdo na nich byl, chválil 🙂

hojda
8. črc 2012

KOukám, že máte doma miminko, to je hodně specifické období pro starší dítě! Pozor na to. Jestli víc zlobí, tak na sebe strhává pozornost. Někdy je to opravdu těžké, zkuste si pohledat informace, přímo k tomu období, kdy do rodiny přijde mimi.

dodynka
8. črc 2012

Ahoj mne spíš zlobí ten mladší než ten starší kluk 🙂Důležité je zapojit co nejčastěji také tatínka a rozdělit si čas pro každého tak stejně.Já si při prvním zlobení 1. syna koupila knížku Jak naučit děti pravidlům a je od 1-14let.Napsala to nějaká Annette Kast-Zahn a vydala několik bestsellerů.Dobře se čte a je vše velmi logicky popsané-ono je moc důležité těm prckům naslouchat-jen se bojím,že na toto nemáme v dnešním světě příliš mnoho času... Jinak jestli je už miminko na světě tak gratuluji🙂 Lucka

majatob
8. črc 2012

podle me je bezva taky Sourozenci bez rivality 🙂 sice pro starsi deti, ale tak do zasoby se hodi 😀

imzadi
9. črc 2012

Za me osobne, se RABR alias respektovat a ... hrozne tezko cte, takze se tim prokousavam dlouho a ne moc uspesne...mam knizku Jak mluvit, aby nas deti poslouchali a ta mi prijde dobra, jak co se tyce formy i obsahu. Ted jsem si objednala i ty sourozence bez rivality, tak jsem zvedava 😵

zlatouch
9. črc 2012

Respektovat a být respektován určitě pro inspiraci, ne jako dogma. Ideálně si jí půjčit, pro mě to není takový skvost, abych jí musela mít doma (pořád jedna myšlenka omílaná v několika kapitolách dokola...). Teď jsem četla http://www.knihkupectvi-daniela.cz/za-svoje-det... rozhodně čtivější, ale jsou to spíš obecné rady k výchově po celé dětství, ne návod jak zkrotit batole.

naomi6
9. črc 2012

Ahoj, zkus knihu Prvorozené dítě od Jiřiny Prekopové. Myslím, že je tam dost zajímavých věcí a navíc spostu příkladů ze života různých rodin. Držím palce

cervena_vila
9. črc 2012

Tajemství výchovy šťastných dětí ( Steve Biddulph) jako předkrm a Respektovat a být respektován jako hlavní chod. Pomalu prolouskávaná a stále inspirující.

ivarei
9. črc 2012

Nemyslím si, že by kniha dokázala nějak výrazně pomoci, i když se často setkávám s tím, že někoho "ovlivnila" určitá literatura. Jednou jsem pročetla knížku, kterou hodně doporučovali kamarádi a známí a mám za to, že se jim líbil název, prolítli kapitoly, ale celou ji nemohli přelouskat 😀, protože byla děsná a vyloženě odporovala postojům většiny z nich...

Z knih o výchově jsou mi názorově blízké především ty od českých/slovenských autorů - "můžu" cokoli od prof. Matějčka, prof. Říčana, doc. Radvanové (i když sehnat literaturu od téhle babice není moc snadné).

V období po porodu byly mými favority dámy Jackie Cluneová/Mamma Mia!: na mateřské s trojčaty a Stephanie Calmanová/Deník nemožné matky... nenáročně, ale strašně mile psané. Měla jsem díky nim pocit, že jsem normální 😀. V poslední době mi dost padla do oka kniha Krizové situace v rodině/Barbara Colorosová - ne textem jako celkem, ale úžasným výběrem pravdivých citátů.
Tak hezké počteníčko ;)

veruska007
9. črc 2012

Páni kluci
http://www.bux.cz/knihy/31425-pani-kluci-edice-...
Super knížka o tom, jak vychovávat kluky.

lucy222
9. črc 2012

Zadna. To se musi zazit 😅

boudova
9. črc 2012
tymothy
9. črc 2012

Mě hodně dala kniha Potřebuji Tvou lásku.

dana3262
10. črc 2012

Mě zatím "Jak mluvit, aby nas děti poslouchaly" je to v postate totéž jak píše @majatob "Sourozenci bez rivality".

kazy
21. črc 2012

Rozhodně doporučuji autorku Naomi Aldort. Napsala knihu "Vychováváme děti a rosteme s nimi." České stránky: http://www.naomialdort.cz/ , anglické stránky: http://www.naomialdort.com/ . Na těch českých je přeloženo několik článků, (které jsou konkrétnější než první půlka knihy, co jsem zatím zvládla přelouskat), a pokud vládneš angličtinou, na jejích originálních stránkách má sekci otázek a odpovědí a tam je ještě konkrétnější: http://www.naomialdort.com/answers.html . Taky existují nějaká její videa, v květnu byla v ČR. Rozhodně doporučuji ty články na jejích českých stránkách, z nich by mělo být jasné, jakým směrem nás vede🙂

jejule
18. lis 2014

Holky, která z těchto knih je lepší - Jak mluvit, aby nás děti poslouchaly, 2. rozšířené vydání nebo Vychováváme děti a rosteme s nimi - Od neshod a kárání ke svobodě, rozvoji a radosti? Má cenu si je koupit případně obě?

rabako
Odpověď byla odstraněná
Zobraz