Jaká teplota by vás už znepokojovala?

ffiinnkkaa
15. led 2011

V nemocnici mi říkali, že pokud v zadečku naměřím 38,5 jedná se už o horečku..ale zajímalo by mě kdy mají vlastně děti zvýšenou teplotu..a jestli teplota v zadečku 37,6 bez odečtu by vás už znepokojovala? Nebo je to ještě u miminek normální?

minnie77
9. bře 2012

Ahoj, upřímně ze svých zkušeností mě znepokojuje teplota nad 38°C, jelikož jsem si se svým starším synem zažila febrilní křeče vloni na jaře. A to bych opravdu nikomu nepřála. Zážitek, který vás hodně poznamená. Syn měl sice max. 39,5°C, a už u téhle teploty dostal febrilní křeče (mimochodem febrilní křeče nevznikají jen rychlým vzestupem teploty, ale i rychlým sestepem!). Byli jsme hospitalizovani v nemocnici na 4 dny, z toho syn mel 3 dny vysoke horecky. Bylo to poprve co byl nemocny od narozeni (dnes mu je 2,5 roku), takze jsem byla laik v lecich. Sestricka davala Panadol a Nurofen, stridave po 3-6 hodinach, zalezelo jak mu stoupala teplota. Zjistili jsme, ze nejlepe zabiral Nurofen, mozna ze cipky jeste lepe, nebo lepe receno rychleji 🙂. Od te doby nejradeji pouzivam Nurofen cipky. Mimochodem nakonec z toho syn mel "Sestou nemoc".

zuzanaa2
10. bře 2012

Ahoj. Tak ja necham deti bez leku dokud nemaji nad 38,5. Do 38 by melo telo bojovat samo. Pak uz je to na Nurofenu a taky davam zabaly na zapesti. Osvedcili se, protoze detem dela dobre trochu chladu v takove horecce. Samozrejme davam jenom vlazne, studene nejsou ani doporucovany.