Jaká teplota by vás už znepokojovala?

ffiinnkkaa
15. led 2011

V nemocnici mi říkali, že pokud v zadečku naměřím 38,5 jedná se už o horečku..ale zajímalo by mě kdy mají vlastně děti zvýšenou teplotu..a jestli teplota v zadečku 37,6 bez odečtu by vás už znepokojovala? Nebo je to ještě u miminek normální?

shaula
15. led 2011

37,6 bez odečtu je víceméně těsně za hranicí normální teploty, to bych ještě nijak neřešila a jen sledovala, jestli nestoupá. Léky nebo jiný způsob srážení teploty bych nasadila nejdříve od 38,5 bez odečtu, dříve ne. Obecně platí, že 37 - 38 stupňů je zvýšená teplota, nad 38 je horečka (při měření v zadečku je třeba přičíst ještě ten půlstupeň, takže od 38,5). Zvýšená teplota není na škodu, protože tím se tělo brání, je to normální součást imunitní reakce a srážet ji je z tohoto důvodu nežádoucí 😉
Asi bych byla trochu opatrnější u dítěte, které už prodělalo febrilní křeče nebo je pravděpodobné, že by k nim u něj mohlo dojít.
Přeju, ať se teploty brzy zbavíte 😉

dexonka
15. led 2011

@shaula naprosto vycerpavajici odpoved,tez souhlasim 🙂

jitta
15. led 2011

@ffiinnkkaa úplně souhlasím s shaula, přesně takhle bych to napsala i já

ffiinnkkaa
autor
15. led 2011

@shaula jo, jo se vším souhlasím, spíš mě právě zajímalo, jestli to třeba není tím, že zrovna tlačí nebo pláče..a nebo, že se třeba déle nevykakal..jinak pospal a teď měl 36,6 bez odečtu..tak myslím, že to je ok

kristi
15. led 2011

presne jako Shaula - tento tyden mela Mia 38,4 a to jsem ji teprve dala Panadol

jitta
15. led 2011

@ffiinnkkaa malej taky občas míval 37,6 bez odečtení ale vůbec nic mu nebylo. tak jsem se na to zeptala dr. a říkala,že je to normální, takže teď už měřím, jen když je malej opravdu teplejší oproti normálu.

ffiinnkkaa
autor
15. led 2011

já teď zbytečně stresuju...protože už v pěti týdnech jsem prodělali zánět močových cest..takže když začne stoupat teplota..hned mám strach, že je to zpátky...ale nic mu nestoupá..

ffiinnkkaa
autor
20. led 2011

někdy se mi zdá, že má malý teplé ručičky i čelíčko..ale bez teploty 🙂

berynka
20. led 2011

@ffiinnkkaa, to přesně znám. Dcera měla jako menší zánět ledvin, před tím měla maximálně rýmu. Při tom zánětu jí začaly hned vysoké horečky a od té doby jsem při každé zvýšené teplotě vyšilovala, co z toho zase bude 😉 .

Jinak teplotu snižuju třeba Panadolem, když to je 38 po odečtení. Ale někdy dám Panadol nebo Nurofen, když vidím, že jí celkově není dobře, i když teplotu má malou, nebo nemá. To stejné nám řekli na ORL, když měla rýmu a jí trápilo ouško. Když ten zánět není velkej, tak stačí právě něco na bolest a chladit za uchem a nemusí se to hned propíchnout.

lena27
20. led 2011

z mé chytré knížky:
u kojence je normální teplota v rozmezí 36,5 - 37,2 po odečtu.dokud se měří teplota v zadečku odečítá se 0,5. o horečce mluvíme až když je 38 a více
my jsme měli tento týden 37,8 před odečtem a nic mu nebylo, za hodinu až měl míň

ffiinnkkaa
autor
20. led 2011

@lena27 🙂

katuska85
1. únor 2011

maminky chtěla bych se zeptat s jak vysokou teplotou už by jste nechodili s prckem ven?Matýsek už má dva dny kolem 37,někdy 36,9 někdy 37,3 a trošku rýmu ale to si myslim že čerstvý vzduch na rýmu nevadí...Jen nevím s tou teplotkou.Doma mi moc nespinká.Šly by jste s takovouhle teplotou ven?

boruuvka
1. únor 2011

@katuska85 já sem s malou musela ven i když jsme prodělávali 6 nemoc a to teploty měla podstatně vyšší. Mě malá vůbec přes den nespí doma - jen v kočárku, takže po nezbytně nutnou dobu (než usnula) jsem venku jezdila. Dala jsem přes kočár slídu, aby tam měla tepleji a hned jak zavřela očka, tak šup do průjezdu 😉 takže myslím, že ven můžeš.

aleachim
1. únor 2011

@katuska85 náš doktor vždycky říká, že u dětí je teplota až od 37,5. Takže s tímhle bych si zas takovou hlavu nedělala. Jen si ohlídej teplotu venku, ono se obecně moc nedoporučuje, aby miminka byla venku, když je práz pod - 5.

ffiinnkkaa
autor
1. únor 2011

@katuska85 souhlasím s aleachim

bufina
8. únor 2011

Náš malej měl nedávno teplotu 40,1. Jela jsem s ním na pohotovost a doktorka tam se na mě dívala jako že co otravuju s teplotou. Prohlídla ho, řekla že má nějakou virózu a na teplotu mám dávat panadol nebo nurofen. Nevím jestli má takovej přístup ke všem, ale mně by se teplota 40 nelíbila ani u dospělýho, natož u ročního dítěte. Sem z ní byla docela v šoku. Tak nevím co třeba příště, až bude mít zase teplotu. S čtyřicítkou otravovat na pohotovost asi ne 😝

boruuvka
8. únor 2011

@bufina tak to je mazec, co píšeš. Já bych se 40 taky jela - všude se straší meningokoky a bůchví čím ještě a lepší jet několikrát zbytečně, než si pak celý život vyčítat proč sem nejela.... (a to chtějí doktoři přidávat s takovým přístupem...)

storm07
8. únor 2011

38,5 po odečtu mě už znepokojuje - doktorka říkala, že na srážení je lepší Panadol než Nurofen a máme koupit Paralen čípky pro děti. Dávat obkládky a event. Osprchovat vodičkou 37 stupňů nebo omýt.

k.ate
8. únor 2011

@bufina tak to je mazec, my jsme jeli, dkyž měl prcek 39,5 a nešlo to ničím srazit celej den a doktorka se na nás koukala jak na blázny, že tam jedem až tak pozdě... 😕 že jsme klidně měli přijet dřív, ale my jsme byli v cizím městě a netušili jsme co a jak... Ale fakt ještě sprdnuto, že jedem pozdě a malej je už kvuli tomu protivnej, docela jsem koukala... 😀 Hned mu koukala na krk, udělala testy CRP, a ještě nás druhej den poslala s doporučením ke kterékoliv obvoďačce tam, kvuli vyšetření moči (i když všechno měl malej OK). To byl jeden z nejlepších přístupů, který jsem zažila...

bufina
8. únor 2011

@k.ate No já sem byla z toho přístupu v dětské nemocnici celkem v šoku. Dokud sem neměla zaplacených 90 kč poplatek, tak se se mnou ani na evidenci nebavili... Pak sem jim teda řekla co malýmu je, že má teplotu atd., že my máme všichni doma angínu, tak že ju mohl chytit taky. Pak už sme šli k ordinacím. Vyšla sestra, vrazila nám rtuťovej teploměr a změřte malýmu teplotu. Tak si představ jak roční dítě vydrží v klidu sedět... No a v ordinaci jak sem psala... Doktorka spustila že teď těch viróz řádí a že to nic vážnýho nebude....

ffiinnkkaa
autor
8. únor 2011

@bufina tohle přesně je přístup na pohotovosti...nám zase řekli, že to má z toho že den nekakal a že neprdí..no a nakonec z toho byl zánět močových cest...tohle je úplně u nich normální resp. nenormální a je třeba si to nenechat líbít..

stelletta
9. únor 2011

ahoj holky, mám 3 měsíční holčičku, zítra nás čeká první očkování. Jenže včera večer se mi zdála nějaká teplá, změřila jsem teplotu a měla 37,3 po odečtu. Asi po dvou hodinách teplota klesla na 36,4 (nijak jsem ji nesrážela, jen jsem dala tenčí dupačky). V noci teplota v pořádku, ale ráno měla zase 37,3. :( Nekašle, nemá rýmu, je veselá..... Myslíte, že tato zvýšená teplota může očkování "odložit"? Případně na jak dlouho?

ffiinnkkaa
autor
9. únor 2011

@stelletta podle mě to nic není malý měl dneska ráno 37,7 v zadečku..stačí když ti zabrečí nebo zatlačí a teplota stoupne..ptala jsem se na to jak jsem byla v nemocnici..a oni říkají, že to neřeší, že rozdíl teploty třeba ráno a večer je i 1 stupeň což je dost 🙂

stelletta
9. únor 2011

@ffiinnkkaa doufám, že to tedy bude v pořádku.... 🙂 Včera jsme se totiž pěkně vylekali, protože jsme nevěděli, že se odečítá ten půl stupínek, když se měří teplota v zadečku. Tak uvidíme, jestli nás dr. naočkuje. 🙂

ffiinnkkaa
autor
9. únor 2011

@stelletta jo, jo to znám..taky jsem šílela z každé vyšší teplotky..ale pokud jí nic není jak píšeš je vše v pořádku 🙂

stelletta
9. únor 2011

@ffiinnkkaa nejsem teda doktor, ale připadá mi v pořádku 🙂

ffiinnkkaa
autor
9. únor 2011

@stelletta tak to určitě bys poznala 🙂 u nás je to tak, že je protivný, nic ho nebaví..pořád spí nebo naopak nespí vůbec..

kutcher
9. únor 2011

@bufina
@boruuvka Ono je to asi zkušeností z každé teploty. Když měl malej 38,6 tak jsem se úplně rozklepala a pak když nás chytl pneumokokový zápal plic, který jsme léčili přes 2 měsíce, z toho 4 týdny 40°C a vejš, bylo vše jinak. Malej s tím byl ve špitálu na RTG, potvrzen oboustranný zápal a my to volali našemu obvoďákoj a ten nám řekl, že roční dítě si tam s takovou horečkou a diagnózou nechají. No., všichni jsme se spletli, jelikož mi doktorka řekla, že jestli jsem líná nebo co a že jsem jednou matka, malej ventilátor nepotřebuje, tak ať se starám. 3. den jsem to chytla do krku a starala se o něj taky v horečkách, takže teď 40-tky už neprožívám, dám nurofen s panadolem po 3 hoďkách, přes 39,8 diazepam a zábaly, potírání, tvaroh, atd. A abych se dostala k tomu, co chci říct... Jestli sestra řekne u dítěte se 40-tkama ať dáš paralen a domů, je to tím že to vidí každodenně a ví co s tím a má trošilililinku pravdu. Dítě v horečkách patří na pohotovost pouze pokud trvá déle jak 2-3 dny, je život ohrožující(ač se to nezdá, 40 to ještě není), po 2 dnech se rapidně zhoršuje nebo ve vašem případě pokud nejde kombinací léků a zábalů snížit nebo pokud se dostavili další nepřirozené nebo život ohrožující příznaky. Jen teda ten PŘÍSTUP a NEPOCHOPENÍ toho, že je to dítě a ještě k tomu tvoje a máš strach, to je hrozné!

ffiinnkkaa
autor
9. únor 2011

@kutcher Tady jde, ale o ten jejich přístup jak píšeš..když nenáš 90kč vůbec se z tebou nebaví a pak ti vynadají co otravuješ..ale já jsem maminka poprvé a bojím se o malého..to přece musí taky pochopit je to jejich práce 🙂

bufina
9. únor 2011

@kutcher
@ffiinnkkaa No já bych brala kdyby měl malej teplotu mezi 38-39 několik dnů, ale vzhledem k tomu že měl 40,1 tak sme jeli hned, to mně přišlo decela už dost.
Teď bere už druhej den antibiotika, tak su zvědavá kdy zaberou. Teď má teplotu 38,5 a je celej fialovej a klepe se zimou ☹