Jaké botičky koupit 8mi měsíčnímu dítěti?

andik
9. led 2007

chtěla jsem se zeptat jaké jste kupovaly vy svým andílkům botičky ?Malej má 8 měsíců a už sám stojí a snaží se chodit,paní doktroka nám řekla,at mu koupím boitičky,ale nevím jaké?

lucisa
9. led 2007

Já nejdřív dávala holkám klasické dětské papučky na přezku (tkaničky si odvazovaly a suchý zip brzy nelepil), ale je fakt, že mě se holky stavěly a začínaly capkat přes léto, takže se v papučkách dalo venku být. Měly zpevněný kotníček a volné prstíky vepředu.
Ale vzhledem k tomu, že je teď venku zima a pochybuju, že malého venku vytahuješ z kočárku a učíš chodit, tak myslím, že i ty si zatím vystačíš doma s papučkami. No a na ven, také nějaké vyšší, třeba se zipem, ať se ti lépe obouvají.
Ale pokud jej máš zababušeného ve fusaku, tak mu dej raději hrubší ponožky, v botičkách bude mít nožky moc napevno, budou se mu ve fusaku šprajcovat a nebude to pohodlné.

jess
9. led 2007

andik,já botky i papučky kupovala jedině kotníkové at' tam má nožku napevno a neničí se jí.A šněrovaní mi malá taky rozvazoval,tak jsem to vyřešila mašličkou na dva uzlíky 😀
Jsou papučky i vcelku i s prostředkem volné-aspoň se dítku nepotí nožinky

ikuska26
5. zář 2007

ahojky, chcela by som oprasit tuto temu, moj problem je skoro podobny ako mala andik, maly ma zajtra 8 mesiacov a uz stoji , za pomoci stolika alebo niecoho,dostali sme botasky reeboky, su krasne, 19,5 su mu este trosku velke, su na suchy zips, ale tu podla mna tazke a skor by som zacala s nejakymi takymi papuckami, ale zase vonku v tom? mame boticky aj od sesternicky malej, ale tie su nam este veelke... kupila som predvcerom aj v tescu znacku cheerokee, take nizke boticky s makkou protismikovou podrazkou a na suchy zip, staci to zatial? dakujem za odpovede 🙂

nilita
5. zář 2007

Ahojík souhlas s jess, já malej nejdřív papučky a ted jsme na kotníkových jsou super za 1) má malá spevněný nožičky a za 2) vidim na ní ,že se cítí v nich jistější.. bez nich furt byla na špičkách a jakmile je má,,, stojí na celé délce nožiček. 😉 Takže doporučuji kotníčkové 😉 😉

kyky
5. zář 2007

Ahojky, já zatím boty nekupuji, ale taky nás to čeká. Podívejte se na stránky www.detskeboty.cz tam je popsané jak vybírat správně boty pro děti. Nakupuji po oblečení pro malou po sekáčích (jen nějaké), ale myslím si že bota má být nová a vyplatí se do toho investovat s rozumem.!

zevina
5. zář 2007

ikuska, první botky by dítko mělo dostat až samo začíná chodit, na capkání podle nábytku stačí protiskluzové ponožky, pokud převážně lozí, tak taky bez botiček, kvůli správnému vývoji nožní klenby, tak mi to říkala primářka z rehabilitací 😉
jinak první botky mají být určitě kotníčkové, nikdy ne nízké, s ohebnou podrážkou, nízkým podpatečkem, kožené, nejlépe s logem žirafky, to je certifikovaná obuv, která podléhá těm nejpřísnějším zdravotním i hygienickým požadavkům a na doma můžou být textilní kotníčkové bačkůrky-taky s certifikátem 🙂

xbohu
10. zář 2013

Lehounké, kožené, ohebné. Mám oblíbenou značku SUPERFIT, jsou fakt profíci, mají vše vychytané, ale jsou dražší. Kotníčkové botičky doporučují do 4 let, tedy co nejdéle. Opatek by měl být pevný. Já na doma jako bačkůrky kupuji kožené sandálky.. a v zimě to může být trochu problém ... sandálky nejsou