Jaké cereálie dáváte dětem? Nějaké tipy?

petulka25
11. říj 2012

Ahojky maminky jaké cereálie,lupínky,kuličky apodobné věcičky do mlíček a jogurtů dáváte svým dětem? na trhu je jich hodně,které jsou podle vás nejlešpí? děkuji

lucyhavirov
11. říj 2012

Ahoj moje děti snídají cereální kuličky od nestlé-Nesquik nebo Chocapic,ty mi přijdou dobré a obsahují vše co by měli mít děti na snídani.,babička jednou koupila nějaké levnější v pytlíku a děcka mi to nejedli,že to nemělo tu chut´,jsou zvyklí na tyhle.Ale každý má jiné chutě.Lucie

petulka25
autor
11. říj 2012

@lucyhavirov ahoj moc děkuji za tip,pěkný večer

marjama
11. říj 2012

žádné, je to všechno děsně sladký a nejsem si teda moc jistá, jestli to zrovna obsahuje všechno, co by děti měly k snídani mít, jak píše lucyhavirov ..............

irinka
11. říj 2012

Ty dětské cereálie jsou plné zbytečných cukrů, takže když už cereálie, tak celozrné lupínky, ale lepší je něco jiného na snídani...

mrazulkav
11. říj 2012

Výhodou celozrnných cereálií je z výživového hlediska vyšší obsah cenných látek, které pocházejí z obalové vrstvy - otruby a ze zárodku neboli klíčku. (Wikipedia)
http://mezdravi.sweb.cz/detske_cerealie_nesquik... - kde je tam jaká cereálie???

llluckaaa
11. říj 2012

Já dávám ovesné vločky 😉
Něco zajímavého o snídaňových cereáliích pro děti se dá najít zde: http://www.babyonline.cz/vyziva-deti/test-detsk...

ange_de_la_morte
11. říj 2012

Když už tak spíše než cereálie bych volila musli - ideáln celozrné, nebo výborné j například i pohankové ( vyrábí pekárna Ason v biokvalitě, 250-300g pytlík teď zhlavy nevim a nejsem doma za cca 50-55Kč, nevim zda to dělá i jiná firma, já si objednávam tyhle pes internet) - v kombinaci s česrtvým ovocem, třeba i rozinkmi, ořechy - každé cereálie s animovanou postavičkou na obalu se můžou jít zakopat 🙂

@mrazulkav: tak tak ) 🙂 to sice cereálie bude ale celozrná asi těžko 🙂 🙂

@lucyhavirov: no všechno co ta být má .... to teda nevím ale rozhodně o dost víc cukru než dítě potřebuje ( řekla bych možná než dokáže za celé dopoledne spotřebovat)

mrazulkav
11. říj 2012

podle mě to chce jako se vším - nic nepřehánět, jednou za čas - proč ne, ale každý den bych to určitě nedávala

lucyhavirov
12. říj 2012

no ty cerealní kuličky mají na 100g cca 50g cereálií,vitimíny a vápník-no a doporučila to za vhodnou snídani i Kateřina Cajthamlová,tak asi nebudou zase tak špatné a taky to nejíme každý den,ale jak už jsem psala,každy podle svého gusta-dcera to třeba měla na svačinu i ve školce, jak chodila, 2-3x do týdne.