Jaké hry hrát s dítětem doma, když je špatné počasí?

kamarera
21. dub 2017

Dobry den .. můžete mi poradit .. prosim ? jake hry hrat s detitem 4 roky (kluk) doma když je spatne počasí ? nak mi dochazi napady.....Moc dekuji . Popripade co hrajete s dětmi a zaroven bych chtěla hry formou uceni se .... moc nam nejde si pamatovat cislice... barvy,zviratka zvládáme bez problemu.. jen cisla nam nak nejdou :D. Dekuji

boban
21. dub 2017

Nemyslím si,že 4-leté dítě musí umět poznávat číslice 😉
Jinak my často hrajem Dabla a děti to moc baví 😉už máme 2 a chystám se rozšířit...

kamarera
autor
21. dub 2017

Dobry den .. taky vim ,ze by je mel umet poznávat, jen si dokaze pamatovat zvířata , barvy a vseco by mel asi v tomto veku umet zvlada .. jen proste cislice.. stemi bojujem a nevim proc

kamarera
autor
21. dub 2017

spatne sem precetla vasi odpověď... ja bych chtěla aby umel pocitat třeba do 5 ti ..coz mu nejde .. myslim ze to by zvládat mohl .. jen nevim .. jestli po nem nechci moc.. ptam se na názor

betelgeuzz
21. dub 2017

@kamarera na počítání do 6 je nejlepší člověče, nezlob se. Mladší to hraje od 4 určitě. Ale není nutné dítě nutit do počítání. když bude chtít, příjde si na to.
JInak hry jsou u nás oblíbené pexeso, černý Petr, člověče, dobble, ubongo, pexetrio.

boban
21. dub 2017

@kamarera psala jste,že nepozná číslice,né že je neumí vůbec 😉
Synovi bude zachvilku 5 let,počítat umí do 30 😉hodně se o počítání zajímá...chce počítat všechno,tak ho nechávám,jen když se splete,tak ho opravím 😉jinak s počítáním do 5 bych začala na prstech...nebo zahrát si menší pexeso a zkusit jestli si vyhrané pexesa dokáže spočítat sám 😉

jirinka123
21. dub 2017

mi jsme koupili vystřihovánky ke slepování a syn je nadšený když spolu vyrábíme auta a letadla samozřejmě to prakticky všechno děláme mi ale on sedí a snaží se pomáhat 🙂

kvakuska
21. dub 2017

@kamarera nakresli na tvrdý papír Domino s číslicema, vystřihni a můžete hrát. Není ale nutné, aby číslice uměl ve 4 letech, třeba ho to začne bavit až za rok, a třeba až ve škole, dej mu čas 😉

victress
21. dub 2017

plastelína, různé vystřihovánky a slepovačky, nažehlovací korálky, sešity s úkolama pro předškoláky viz třeba tohle https://www.knihcentrum.cz/hledat?q=Hravé úkoly

nekonečné hry s autama, stavění garáží z kartonu, tancování, básničky, říkanky, puzzle, u nás frčí prohlížení fotoalb-to jim zabere spoustu času nebo vysypat do vyššího plechu polohrubou mouku a nechat děti v tom patlat, různě si kreslí prstem nebo když jim dáš odměrku, lžičku, kelímek, tak si přesypávají atd. naše děti u toho vydrží i hodinu,pravda musím u nich sedět, jinak by byla mouka i na stropě--pak jenom povysávám a je to...
a top je divadlo, vystřihneš z časopisů pár postaviček a zvířátek, nalepíš na špejli a máš domácí divadlo-děti po tom úplně šílí

victress
21. dub 2017

no a když už všechno selže, tak je hodím do vany s pastelkama do vany na kreslení a mám od nich minimálně půl hodiny pokoj...

xxx_kao
21. dub 2017

Ja si myslim ,že by bylo dobré sehnat pexeso na číslice ,aby si je procvičil,ale jinak doporučuji Doble mají i varianty pro mensi děti.A až bude starší (cca 6 let) určitě koupit Monopoli Junior naučí se tak zacházet z penězmi a užije si spoustu zábavy.😉

drzticka81
21. dub 2017

syn je maniak na cislice -jako spolecenskou hru doporucuju grabollo (jsou se zviratky a i s cisly)-je to naprincipu dubble, ale pro mensi 🙂))) jinak dalsi hry- smolicek pacholicek, lotto,pexeso, clovece nezlob se, cerny petr,kvarteto apod.
jestli chces procvicovat cisla - doma mame tiskatka cisla, vykrajovatka-muzete si upect susenky nebo pouzivat na plasteline, cisla v ruzne podobe - magnetky, penove puzzle, drevena cisla (z lidlu), velke drevene puzzle s cisly), koberec panak (muzete hrat 🙂)))jsou i pohadky o cislech (kniha) apod. 🙂)))

betelgeuzz
21. dub 2017

@xxx_kao u dobble není potřeba varianta pro menší děti. Mladší dostala ke 3. narozkám to klasické a je z něho nadšená, hrajeme ho často.

tomikjoejoe
21. dub 2017

Máme dřevěná písmenka, dřevěná kolečka s čísly, člověče nezlob se pro malé děti, kvarteto a černého petra, dál plastelinu, pastelky, puzzle atd. Posledním hitem je třídění ponožek, je nás pět, tak jich máme vypraných vždycky dost, mají strašnou radost, když najdou dvě stejné a já mám míň práce 🙂

Ve výsledku malý umí celou abecedu, slova i po písmenku přečte, ale aby začal mluvit to ne :D Přitom je to jenom o tom, že on slova říkat nebude, protož eto chi já :D

kamarera
autor
21. dub 2017

@victress Divadlo super napad .. dekuji .. my domaci divadlo sice nepodnikli.. ale občas jdem na detske divadlo ..

kamarera
autor
21. dub 2017

Holky diky vsem za super napady a doporucene hry.. nektere doma mame..ale o nekterych slysim poprvé .. vyhladam ,podivam se a popřípadě zakoupíme .. diky,diky holky

kamarera
autor
21. dub 2017

holky znate tu to hru ? doporučila mi to kamarádka .. ... zadna zvas oni nepsala , diky https://www.mall.cz/karetni-hry/bonaparte-grabo...

drzticka81
21. dub 2017

@kamarera ja ti to psala -to je ono-mame se zviratky a stale nejoblibenejsi hra 🙂))

victress
22. dub 2017

@kamarera ano, je to super hra na podobném principu jako Dobble, Cink atd.

lenkas1982
22. dub 2017

Dítě mám sice ještě malé, ale do budoucna se mi líbí třeba nápady tady http://www.sikovny-cvrcek.cz
Podobných stránek s inspirací a pomůckami bude určitě víc. Jeste treba hopskoc.cz