Jaké je složení chlebu Šumava?

martinka.t
27. pro 2010

Dobrý den holky, ráda bych se zeptala, zda nevíte jaké je složení chlebu Šumava?
Mám syna alergika na BKM a chtěla bych mu osvěžit jídelníček a dát mu třeba k večeři chleba se salámem!
Předpokládám, že v rohlíku je mléko☹

Budu vděčná za každou odpověď! Díky, díky

M.

ivarei
27. pro 2010

Přesné složení neznám, ale Šumava je určitě při ABKM vhodná, není tam ani bílkovina syrovátky - dobře radí dětem s alergií doktor Honzík na www.porodnice.cz. Taky jsme alergici. Držím palce 🙂 .

stipa
15. led 2011

mám syna má teké AE a chléb Šumava může, není tam ani mléko ani vejce. Je také dobrý Sedlácký chléb - žitno pšen ičný, také bez vajec a mléka. V tukových rohlících není ani vejce ani mléko, takže také o.k.
Jen bych dítěti nedávala uzeniny a když tak jen dětské a to bych si ještě zjistila složení. Někdy je tam mléko, ale i koření a moc soli, takže na to pozor!!!

michamicha
30. črc 2011

tak z vlastní zkušenosti musím říct, že chleba (šumavu) si už radši peču sama doma v pekárně, protože když jsem zkoumala složení na balené krájené šumavě (tuším od penamu), tak tam byla ve složení uvedená syrovátka 😠

benjik
30. črc 2011

Ono záleží která pekárna ho peče. Manžel dělal v Kontinue a ti ho dělají jinak než třeba Delta pekárny. Ale mléko ani vejce tam nejsou,jen pšeničná a žitná mouka,droždí, chlebový nebo moučný kvas,sůl,kmín atd.

berenika39
1. srp 2011

složení všeho možného se dá najít na chemievjidle.cz. tady je chleba šumava.
http://www.chemievjidle.cz/chleba/sumavsky-kraj...