Jaké jsou vaše rituálky s dětmi?

alcatko.j
5. lis 2007

Ahoj holky, holčička mi už spinká, Jíra si chystá sváču do práce a já mám chuť založit si své téma 😅
A chtěla bych, aby bylo odlehčené a milé, tak mě napadly rituálky s vašimi dětmi 😵
Jaké jsou? Co je vašim rituálem?

My jich máme několik, nějaký sem hodím 😵

Tak například večer, když jdem Nelíse koupat, tak napřed ,než se umyje Neluška, tak okoupeme kačenku Blátokačku (Kačenka Blátotlačka je gumová žlutá kachnička 😅 .

Další náš rituálek je ten, že(bez ohledu na to, jak je to s tím spinkáním u rodičů v posteli 😉 )když uložíme Nelušáka večer do postele - naší,tak aby usnula, tak si navykla, že se položíme vedle ní a ona nás ručkou chytne za ucho 😅 a šmrdolí a šmrdolí, až usne 😅 Bez ucha neusne 😅 Zajímavý je, že přes den ucho neshání, ale večer jo 😅 😅 😀

No, to by pro začátek stačilo, teď vy 😵

slevik
7. lis 2007

Alčátko - super odlehčený téma 😎 Normálně tady řvu smíchy, až manža díky mě málem připálil plíny 😀 😀 😀
No a naše rituálky??
Vždycky po probuzení musí následovat chvilkové pomazlení 😵 . Obě dvě to potřebujeme 😵
No a pak akorát večerní rituál, kdy zkouknem večerníček, pak hodíme koupajdu, společně umícháme kaši, tu Verunka zblajzne (sama 😀 ), pak ještě kojení a jde spinkat, ale nesmíme zapomenout pusinku od taťky a od mamky (a pokud taťka není doma, dostane dvě od mamky 😀 ).
No a přidávám se k jazz, rituálek usínání je cestování po postýlce s palcem pravé ruky v pusině a levou rukou přes oči 😠 😅

nikka.vo
7. lis 2007

ehm... Alčo 😎

to jsem měla čekat, že to tu vytáhneš a začneš mě tu presentovat jak tukana 😀

pro vysvětlení: Tukan je Alčák 😀

Doufám že jste pochopili, že DomiNIK - čili Nikouš a ne že o sobě mluvim v třetí osobě 😲 😀

má úcta 😎 😀

miminak
7. lis 2007

Veru hezký photos 😵

alcatko.j
autor
7. lis 2007

😝 😝 😝 😝 😝 😝

nikka.vo
7. lis 2007

Alčo 😀 😀 😀 ....

óóó...pojdtě mě chválit 😎 😎 😎 😎 😎

dělá mi to tůůůze dobře 😵 😵 😵 😵

slevik
7. lis 2007

😝 😝 😝

nikka.vo
8. lis 2007

Tak kde to vázne? Nikdo žádný rituálky nemááá 😕 😕 😀 😀

Alčóóó, to je škandál!!! 😒 😲

jankatr
8. lis 2007

ještě máme jeden - poslední tři týdny u nás běží minimálně 3x denně - Ať žijí duchové - když mám štěstí tak to jednou za týden ukecám na Krkonošské pohádky. Ale Leontýnka prostě vede 😀 😀 😀 Hned po ránu nacupitá s obalem v ruce - puťuťu putit - leontu putit (pohádku pustit, leontýnku pustit) a nedá pokoj dokud ji nepustím 😀

alcatko.j
autor
8. lis 2007

Janka 😀 😀

Nikko, jako, tak jsem se brutalne snazila a nic, zase to vsecko vyslo naprazdno, proste ritualky nejsou, nebo je tu pekne nudny a nezazivny tema, tak sem nikdo neprispiva a ja du teda spat 😝

nikka.vo
8. lis 2007

jsi nudná,no...co si budeme namlouvat 😀 😀 😀 😀

nikka.vo
8. lis 2007

mě se to téma ale líbijó ... 😵 😔

tak kde je probléééém 😀

pohadka
9. lis 2007

Já myslím, že je to dobré téma. Tak se přidám ju.
My máme takovéto rituály. - večer při ukládání do postýlky se musíme pomuchlovat dát pusinky na čelo nos a tváře a pustit pohádky na poslouchání, aby se dobře usínalo. a ráno v sedm hodin ( dá se říct pravidelně. Jako by ty dědi měli v sobě budík 😀 ) vletí do ložnice a říká: tati mami já chci pustit pohádku. podotýkám, že teď koukáme stále do kola - Jen počkej zajíci nebo Pat a Mat. 😅

jazzina
9. lis 2007

no tak proč to tady nežije 😒
Já přidám další ač nevtipný rituál 🤐
Uložím "harantíka" a pustim koňa 😅 , sice moc nepřispívám, ale určité "uživatelky" fakt žeru 😝 😀

elri
9. lis 2007

jazzina 😀 "harantika"
ja tiez velmi neprispievam, len vynimocne som tu v neskotych nocnych hodinach 😎

kralik
10. lis 2007

Tak my jsme zatím prtíci, ale už taky něco máme. 😉 .
Stejně jako Alčátko mě musí Kryštůfek u kojení držet za prst a hrát si s mojí rukou.
No a jelikož máme problém se spaním, tak jsme zavedli-koupando, kojendo ( i když papal před 1,5 hod), krátká pohádka, pusinka od maminky a tatínka a zatím musí být pořád zabalný do zavinovačky kam si schová obličejíček 😎 .
A ještě jeden rituálek, kterého bychom se rádi zbavili. Přes den, když se chce Kryštůfkovi spinkat, tak bude tak dlouho bulikovat dokud ho někdo nevezme a pak je schopnej i do minuty usnout 😝 .

nikka.vo
10. lis 2007

Alčáku, s tím jak má Dominik rád čistění uší, tak jsem dneska nechápala jak moc to má rád... 😲
Normálně po koupačce řval (dělá to často - asi toho má dost a chce žrasó a spát) a jak řval, tak jsem mu ještě potřebovala vyčistit ty ušiska a jak sem mu do toho ucha hrábla tou tyčinkou (ne do hloubky samozřejmě 😝 ) tak bylo v tu ránu ticho, jsem čuměla jak puk 😕 , tak sem přestala, řev... tyčinkaka v uchu - ticho 😀 a tak stále dokola...
On prostě ikdyž brutál řve, tak i blbej prst v uchu ho utiší... ale musela bych ho tam mít permanentne 😀 😀 😀 A nevim jak by sme vypadali na veřejnosti s tímhle 😀

Další náš rituál je, že ho před koupačkou svlíknu (ó jak zvláštní 😀 ) a nechám ho třeba 10 minut prokopat - on je při tom šťastnej jak mimino 😀 😝

linda02
10. lis 2007

tak to my máme taky pár rituálků, hlavně před spaní a nebo při usínáním takže před usínáním musíme pohoupávat a dávat dávky čajíka a musí mi Kubík žmoulat ruku nebo aspoň prst, a teď máme novinku když usíná nejradši má jeho prstíky u mě v puse je to žůžo tak snad mu to nevydrží dlouho 😀
dřív bylo hodně působící celé tělo na bok a k hlavičce látk.plínku Kubajz se zachumlal a chrupkal, jinakk když nebyla plena řev jak když ho morduju 😅
ALČi, tohle téma je super nevím proč si myslíš, že je nudné. 😝

maryloou77
10. lis 2007

aj moje krsnata mali svoje rituali, jedna pred spanim odriekala jednu basnicku, ktora koncila ze o com sa bude snivat v noci a bola pridana aktualna tema dna, co sa udilo a podobne, a druha spavala s rukavickou, ktoru pouzivala namiesto hracky 😀 😀 😀

alcatko.j
autor
10. lis 2007

Jsem dostala sprda, ze neco zalozim a apk to tady neozivuju 😅 Tak jsu tu a honem premyslim, co jeste jako delame, co mame zazite, co nas bavi, bez ceho neusnem a tak 😕

jeden takovy ne prilis oblibeny ritual ma nas tatinek s Nelinkou 😅 Nelinka v poslednim tydnu je vzdy od 4:30 do 5:30 vzhuru, a chce si hrat 😅 Neni mozno ji udrzet v posteli, tak tatinek se odebéře s ditkem do pokojicku, maminka se odebéře sama do loznice atatinek si s ditkem hodinu hraje, okud se dcerunka zase neunavi a jde k mamince do pelisku, a nema cenu, aby sel tatinek jeste spat, pac za 30 min vstava do prace 😀

nikka.vo
10. lis 2007

to seš na Jiřina moc hodná ... Robert by mě kopnul do řitě 😝 😀

Alčo, já myslim, že TA osoba to myslela tak, že ne oživovat, jako vymýšlet nové a nové rituály, 😝 😀 ale třeba reagovat na to co už někdo napsal a tak... přijít a napsat: brej den 😝 😀

Ale samozřejmě, to psala TA osoba, nevim jestli myslíme to samé, s TOU osobou 😀 😀 😀 😀 😀

makelka
10. lis 2007

zase se to tu zvrhlo na osobní téma nikouše a alčátka jo? 😀 😀 😀 😀

My máme rituálky před spaním, jako povídání pohádky, ve které se s ta´tkou střídáme, což je docela sranda, každej ji zná krapet jinak 😉

Pak uložíme dítko, dáme dobrou noc a jdem si otevřít lahvinku 😝 😀 😀 😀

nikka.vo
12. lis 2007

Makelko...jsme už uvažovaly o tom založit si téma 😀

jinak náhodou, tady se trochu tématu držíme 😎

alcatko.j
autor
12. lis 2007

Pipko moje sesterska, dikes za udrzovani ohne v krbu, ale u me nejni nalda nejak, asi jsem v prechodu 😔 😅

Jinak, ip smolim, vydrz 😅

aniska
20. lis 2007

ahojik, matysacik je este drobacik ale uz je fajnsmeker a ma svoje oblubene i neoblubene cinnosti- pri akejkolvek nespokojnosti plati prso
(inak- po latinsky "mamma" znamena "prso", tak si damy zbytocne nefandime🙂)))
no, vecer zaspava s cucanim, odkedy som zistila, ze hocicoho, podavam prst miesto prsa, hranie s rucickami samo k tomu

cikame zasadne pri kupani do vody- asi by bral virivku s tryskami a takto nam to dava najavo ci co. Ked sa koli tomu vycikame tesne pred, Maaty sa popuci a eeste nieco zo seba predsa i tak dostane

nikka.vo
24. bře 2008

Máme ještě rituálek, ale pro někoho dosti nechutnej třeba 😅 :

Když přijdeme z venku, tak sundavám Domískovi botičky a jakože k nim ,,přivonim,, a řeknu: Čmudí, čmudí, čmudí, ale jakoby to zazpívám 😀 a Dominim se pokaždý hrozně směje a když mu tu botu dám, tak si ji stčí pod čumák 😀

budu ještě přemýšlet, za tu dobu rituálky určo přibyly 😵

nikka.vo
24. bře 2008

ale nečuchám k nim opravdu, jo? Aby jste jako nemysleli, to bych totiž padla smrady 😀 😀 😀 😀

alcatko.j
autor
24. bře 2008

😀 Veru

nam taky pribyly, ale musim si to sesumirovat 😅

aponchie
24. bře 2008

ja ji libam nozky a hladim palecky a prsticky a ona vrni jako kote 😵 uz od malicka

andrealiskova
26. pro 2009

To my máme taky rituály: ráno když vstaneme, tak musí dostat jako první najíst psi a kočka a až pak my ostatní. Je až neuvěřitelný, že když jsem ještě kojila, tak dokázala Amby přiběhnout a normálně rvát Chrisovi prso z pusy s řevem, že ještě nedostali zvířata 😀
Vždycky o víkendu musí chodit s dvojčaty na procházku Týna, protože jinak odmítají jít ven, to samý i s koupáním.