Jaké jsou vaše rituálky s dětmi?

alcatko.j
5. lis 2007

Ahoj holky, holčička mi už spinká, Jíra si chystá sváču do práce a já mám chuť založit si své téma 😅
A chtěla bych, aby bylo odlehčené a milé, tak mě napadly rituálky s vašimi dětmi 😵
Jaké jsou? Co je vašim rituálem?

My jich máme několik, nějaký sem hodím 😵

Tak například večer, když jdem Nelíse koupat, tak napřed ,než se umyje Neluška, tak okoupeme kačenku Blátokačku (Kačenka Blátotlačka je gumová žlutá kachnička 😅 .

Další náš rituálek je ten, že(bez ohledu na to, jak je to s tím spinkáním u rodičů v posteli 😉 )když uložíme Nelušáka večer do postele - naší,tak aby usnula, tak si navykla, že se položíme vedle ní a ona nás ručkou chytne za ucho 😅 a šmrdolí a šmrdolí, až usne 😅 Bez ucha neusne 😅 Zajímavý je, že přes den ucho neshání, ale večer jo 😅 😅 😀

No, to by pro začátek stačilo, teď vy 😵

jami3
5. lis 2007

Náš starší syn, keď večer zaspával, tak mal svoju myšku a palcom jej škrabkal chvost - zodral tie chvosty tri 😀 .Raz sme ju zabudli v škôlke a pani riaditeľka nám ju musela v piatok večer ísť zobrať, lebo cez víkend by sme bez nej "neprežili" 😉
Mladšie dvojky majú podobnú úchylku-spacích zajacov - keď im je aj cez deň ťažko, stačí požmoliť, pomojkať a hneď je všetko OK 🙂

miminak
5. lis 2007

Alíku, kua chceš bejt zase důležitá 😀 😀 Hlavně že Mimouškovi napíšeš dlouuuuhou ipku 😝 😝

musa
5. lis 2007

nasa mala ma plysaka s maslou,ktoru ked zaspava,zmoli.Bez toho nezaspi.

jazzina
5. lis 2007

Ahoj Alčí,
tak stejně to máme s kachničkou, ale rozdíl v tom, že se koupe asi s 5 hračkami, ale káču si bere sebou na osušení a mazání (nejhorší hračka, kterou si mohla vybrat-neustále z ní teče voda 😠 )
Jinak následuje
dobrou noc tatínku-pusa
dobrou noc Jazzino- fena a bez pusy 😝
dobrou noc hračky- bez pusy a odmlouvání Spáááááááááááát 😎
dám jí mlíčko a pokládám do postýlky, no a pravý palec jde do pusy (viz téma "defornace" cucáním palce 😠 ) a levá ruka se chopí ucha a žmoulá a žmoulá a usne sama 😅 , ale jsme o dost starší, tak snad budeš taky brzi Nelušáka ukládat bez uspávání.
Jinak moje malá spala s náma v posteli asi do 8 měsíců a dnes nemá vůbec potřebu spát s náma a stojí si za tím, že chce do své, ale naši byly hrozně zásadový a nikdy by mě do své postele nevzali (HYENY 😀 ) no nepamatuji si do kolika jsem k nim nakonec chodila spát, ale mám pocit, že už jsem v tý době kouřila trávu 😅

alcatko.j
autor
5. lis 2007

jazz 😀 😀 😀

jen malinke zjisteni, si predstavte, jeste tak pred mesicem nebyla Nelus schopna usnout jinak nez u kozy a beda jak ji to nebylo umozneno a ted normalne se vecer napije, vyflusne cecek a beda jak se ji nekdo pokousi zdrzet a nutit ji usinat u cecku 😅 Chce do postele 😅 😅 😅 ja zasnu, jak to ty deti si samy rozhodnou 😅 Jeste aby si rozhodla, ze chce urychlene do SVE postylky a pak ze chce urychlene usinat sama a at ji PROBOHA v noci nerusime tim, ze se treba 2x vzbudime 😀

romana
5. lis 2007

ondra má malýho medvídka usínáčka - když je hodně unavenej, tak si ho šmudlá po tvářičce; když mu ještě nějaká energie před spaním zbývá, tak ho napřed morduje (mlátí ho, třepe s ním, ...) a pak teprve šmudlá.
po večerním kojení ještě odstříkávám, aby měl na noc do foroty, a vždycky mezitím jsme mu stříkali do nosánku vincentku. asi to nezní nijak báječně, ale měl to moc rád a vždycky nastavoval nosánek a dělal áááááááááááááách. od té doby, co měl velikou rýmu, už vincentku nesnáší ☹
a když večer odbrkáváme, tak jedině u okna a pozorujem světýlka.

jazzina
5. lis 2007

no Alčí počkej až se nekompromisně (nevin jaký je i,y tak sorry) rozhodne, že tem nůž, který jí sebereš je konečně pořádná hračka kterou ste jí pořídily

alcatko.j
autor
5. lis 2007

Romi, si mi pripomnela s tou vincentkou..tak neluska zase miluje cisteni usi 😅 Jak vidi tu tycinku, uplne zkameni, nakloni hlavu a ani neduta 😅 😅 😅

elliana
5. lis 2007

to striekanie do nosa a cistenie usi, to miluje aj Zoja. Ale teraz musi aj ona vycistit usi mne. A beda, ak sa trafi, boli to este aj na druhy den 😠

jazzina
5. lis 2007

elliana a slyšíš mě ještě 😲

elliana
5. lis 2007

ha, ani nie, asi nebude vsetko v poriadku, coooo?

jazzina
5. lis 2007

ty jo aby ti potom netahaly čistítka podle rengenu z mozku 😀
bylo by to
-maminko vidíte mě........Ne aha tak proto, že máte vatu v očích

elliana
5. lis 2007

ja ze sa hmli vonku...a to vata
no co, aspon ze to neboli v tych kukadlach 😅

nikka.vo
5. lis 2007

Alčáku, když jsem začala číst to s tou kačkou tak jsem se trochu lekla a chtěla sem se začít stydět, co to sem píšeš... a ona to je hračka 😕 😅 UFFF.... 😀

Tak u nás platí jako hlavní rituálek, že chytnu Nikouše za ručičku, když chci aby spinkal - to platí od narození a miluje to 😵 a kolikrát je to poslední možnost jak ho uklidním a on usne 😎

Pak je rituál, že si při koupání hraje s chrastítkem (žabičkou) a to musí být denně 😉

Pak má svojí oblíbenou písničku, která ho za každých okolností uklidní - fakt vždycky, ikdyž má brutal histerák tak jí stačí pustit. On ztichne a kope si u toho nožičkou. 😎 😀 Dokonce jsme si jí vypálili na CDčko do auta a pouštíme mu ji i tam 😅

A na další si teď nevzpomínám...
😉

nikka.vo
5. lis 2007

a čištění uší má Domís taky rád, tak si je s Nelčou budou čistit navzájem...

budou to mít jako předehru 😀 😀 😀

jazzina
5. lis 2007

no sice to sem moc nepatří, ale je to vlastně můj rituál 🙂
Bylo mi asi tak šestnác 😝 a já jsem poznávala svět 😲 No bolel mě zub (je mi 29 a nemám kaz), ale můj rituál byl v tom, žě vždy když mě bolel zub (poprvé v životě-v tom je ten rituál) vzala jsem vatu a šátek-klasika vatu jsem si narvala na hubu a zavázala šátkem-klasika,
v noci jsem slintala a udělal se mi VATOVY vřed na puse 😲
no nebyla jsem líná a šla jsem k doktorce a ta ohromě kouká CO TO JE? (byla to uslintaná vata na pisku, ale vypadalo to hustě) a a mě to i inaginárně bolelo.
Tak Akce
-doktorka: bolí to?
-já :víc než porod 😠 (pcha jak jsem byla blba)
-doktorka: to je divný to vypadá jako vata 😲
no a mě to došlo, že jsem trapná kravka a že na hubě mám jen oslintanou vatu, která fakt nebolí 🙂

elliana
5. lis 2007

😀 😀 😀 vic nez porod...teda paradny hlod 😀 😀

gedren
5. lis 2007

U nas ma ritualek akorat Helca, ze jakmile se dostane do neci blizkosti, vyskrabe se mu k obliceji a kousne do nosu - a ma z toho desnou srandu. Kdyz ji predbehnem a kousneme my ji, ma z toho srandu jeste vetsi 🙂

Vubec netusim, kde k tomu prisla, my jsme ji to rozhodne neucili, zadny z deti kamaradek to taky nedela 🙂 A kouse jenom nas, akorat jednou kousla i navstevu 🙂

yenn
5. lis 2007

jazz 😀 😀 😀

dashak
5. lis 2007

Tak u nás probíhá koupání tak, že tam Ivanku posadíme, ona se snaží chytat vodu ze sprchy, pak shazuje všechny vodolepky z kachliček do vany, vysype všechny košíky s hračkama a nakonec ji zalijeme konvičkou 😅 To jako aby rostla 😅 , no hlavně aby nezapomněla, že pod vodou má zadržet dech, už jen jak řeknu zalijeme Ivanku, tak se nadechuje 😀 , zavře oči a pak až je zalitá tak se strašně řechtá, tak to párkrát zopáknem, ona většinou poskáče radostí 😅 A když chce jít ven tak volá meja 😅 , to je po jejím meďa a tak říká její osušce, bo má ty kapuckové a na všech je na kapuci medvěd a jedna má i uši 😅 A pak už jen volá mliko mliko a musí cucat mlíko před spaním, to pije uprostřed mezi náma v naší posteli a přitom do nás pořád kope nohama. A když nevytuhne, tak jdem spolu do jejího pokojíčku koukat na hvězdičky na strop, já ležím vedle ní na válendě, dokud neusne.

eleanor911
5. lis 2007

tak Luyk musí mít na koupání konvičku,bez té to nejde a poslední dobou je jeho rituálem vylívat vodu z vany 😠 a jinak má spinkacího méďu,kterýmu muchlá čepička dokud neusne a nejlepší rituál je,že ráno mu zapnu pohádku a on u toho snídá a já si ještě chvilku pospím 😀 😵

nikka.vo
5. lis 2007

eleanor...s tou pohádkou je to asi nejlepší rituál 😀 , těšim se na něj téééž až ho zavedu 😀

kupinka
5. lis 2007

Tak Kuba musí mít přikrytou hlavu plínou a jediné co zabere při hysteráku je MOJE máš má ovečko...Pak samo méďa,bez toho by to nešlo 😉 Pak se snažím mu jako říkat třeba Karkulku,ale když začnu vyjmenovávat,co dala maminka do košíku,tak se ke mě otočí zády a začne si s něčím hrát 😒 😒 😒 Tak nevím,no...Jsem se jako vždycky na pohádky těšila ☹ a místo toho zpívám.Takže třeba ze mě na staré roky něco bude 😀 😀 😉

kitka123
6. lis 2007

Jee holky, ja bych tak chtela mit ritualy, ale mala mi na ne uplne ... vite co 😀 Zkouseli jsme uspavat hracky (vyhazuje je z postylky), zpivat nebo neco vypravet (razantne me prerusi)... Mam doma takove to detske album Nase holcicka se myslim jmenuje a nad kolonkou "oblibena hracka, knizka, hra", jsem absolutne bezradna. Proste nemame!

nguyen
6. lis 2007

ja som pred niekolkymi rokmi stravila dve leta opatrovanim 4 (a rok na to5) rocnej Mathildy v jednej francuzskej rodine a mali sme kopu ritualov
tak napriklad, sprchovanie, to bola vzdy smrt, Mathilda totiz neznasala sprchovanie ale zato strasne rada vyspevovala a najradsej bola ked som spievala s nou a ucila ma kadeake pesnicky, recnovanky, vypocitanky atd no a po par hodinach takehoto spevu ( aj ked je to zabava) mate fakt dost. Ale ja som sa vzdy snazila vymysliet pre neprijemne cinnosti, prave veci ktore mala rada a tak sme pri sprchovani vzdy spievali. Tak sa jej to zapacilo ze ku koncu sa uz sama vypytovala kedy pojdeme do sprchy (jasne, ze sme si spievali aj inokedy ale v kupelni som sa zvycajne jasila s nou aj ja - nakolko nas nikto nevidel a nemohol si pomysliet ze mi asi sibe 😀 ) a najlepsie na tom vsetkom je to, ze jej mama mi po tom ako som odisla neraz telefonovala, ze ma zabije (zo srandy) ze pri sprchovani musi s Mathildou spievat 😅 , aj ked uz ma mala peknych sedem rokov 😀 😀 😀
alebo ked sme citali knizku tak po kazdej dvojstrane som musela zastat a ona si sama pre seba nahlas prerozpravala, co som prave precitala podla obrazka ktory bol na prislusnej dvojstrane nakresleny, toto neviem kto ju naucil, asi ina au-pairka 😅
no a co sa tyka spacej hracky, nasa mathilda mala "doudou", to bol predmet neurciteho varu, farby a predovsetkym veku, podozrivo pripominajuci handru, ktoru sme museli mat vzdy po ruke, hlavne ked bola mensia, lebo ked spustila rev, to bola jedina sanca ako ju utisit, ked ostatne finty zlyhali. Aj som sondovala u rodicov ci nevadi, ze ta vec asi nesplna ziadne hygienicke pravidla na to aby ju mala pchala do ust a utierala si do nej oci a dostala som odpoved "Ved ale to je JEJ DOUDOU!" tak pozor vo Francuzsku je doudou nadovsetko 😀 😀 😀

papaya
6. lis 2007

Jé to je milý téma 😵
My každé ráno chodíme budit taťku 🙂 Pár minut než mu začne zvonit budík tam s Hugem vtrhnem,já ho položím mezi nás a hrajeme si s ním. Nejradši má hru Nejsi Fantomas?,kdy nás šíleně tahá za kůži na obličeji,za nos,snaží se vypíchnout oči a tak 😵
Při usínání v postýlce to má tak,že se musí oběma rukama něčeho držet. čehokoliv,to je mu jedno,ale prostě potřebuje se uzemnit 😀
S tou konvičkou a zaléváním je to dobrej nápad 🙂

dasap
6. lis 2007

jé papayo, my nějak žádný rituál nemáme, ale píchat mě do očí, případně do nosu je taky Mařčina velmi oblíbená zábava 😀

jankatr
6. lis 2007

Kitka - možná je to i lepší když nemá vyhraněnou hračku - u nás je to jeden medvídek - ale to je fakt citovka - říká mu Ajík - a když ho někde zapomene tak je to průser, posledně pro něho jel manžel k babičce asi o půl deváté večer - ještě že to má jen 10 min. cesty pěšky, takže autem za tu dobu tam i zpět i s vyzvednutím 😀
Ale druhý rituálek už je lepší - plínka s potiskem - máme jich několik na střídačku a v nouzi nejvyšší stačí i obyčejná bílá, před spaním si ji žmoulá v ručičce, občas přetáhne přes oči a je spokojenej - to se naučil už někdy v půl roce - někdy to byl jediný způsob jak ho venku uspat (zakrýt očička aby chudáček nemusel pořád všechno sledovat 😅 - no co kdyby mu něco uteklo 😨 ) Má to i tu výhodu, že když si ji tak různě tahá přes den, tak si do ní aspoň průběžně otírá tu svou mokrou bradu, takže nemusíme řešit poslintaná trika 😀

alcatko.j
autor
7. lis 2007

Nikkino, predehra dobry
😀 😀 😀

my mame dalsi z ritualku ten, ze pri kazdem kojeni se musime s Neli drzet za ruce 😵 Ja tou volnou rukou a ona tou volnou 😵 A ty ruce nesmi byt v klidu, takze si ruzne proplitame prsty o sebe a tak 😵 Vubec nevim, kde na to prisla, ale i mne to dela dobre 😅

Dalsi je ten,ze kdyz davame Nelis kasicku na noc, tak vzdy jednu licku ona, jednu tatinek, jinak sevre rtiky a nedostanem do ni nic, ale kdyz basti i tatka, tak to jde 😀 Akorat tatka uz je na nervy a ma co delat, aby to v sobe udrzel 😅

alcatko.j
autor
7. lis 2007

Nikki, prosimte, Domis je prejmenovanej na Nikouse??? 😀 😀 😀

nikka.vo • 1d • 5. listopad 2007 ve 22:34
Alčáku, když jsem začala číst to s tou kačkou tak jsem se trochu lekla a chtěla sem se začít stydět, co to sem píšeš... a ona to je hračka UFFF....

Tak u nás platí jako hlavní rituálek, že chytnu Nikouše za ručičku, když chci aby spinkal - to platí od narození a miluje to a kolikrát je to poslední možnost jak ho uklidním a on usne