Jaké koupit 1,5 ročnímu dítěti sluneční brýle?

mnaulink
21. kvě 2012

Jaká mají mít kritéria a co se vám osvědčilo.. Děkuju

denousek
21. kvě 2012

my jsme žádné nepotřebovaly.. takový dítě má být spíš ve stínu...a mit čepici když je slunce takže jsme měli kšiltovku a do očí nesvítilo..

karmenta
21. kvě 2012

Také jsem ted sháněla, koupila jsem v CaA dětské sluneční brýle s UV filtrem, je na tom teda Hello Kitty, ale co už 🙂 Jinak manžel jezdí často do zahraničí a tam mají sluneční brýle i ta nejmenší miminka, mají to na gumku, tak se nám tam v lékárně po nějakých podívá, protože tyto jsou normálně bez gumky a sundává je :(

tajemna30
21. kvě 2012

Jsem stejného názoru jako denousek, řešili jsme to i s holkama v naší diskusi. I dle lékařů - stín, kšiltovka, klobouček. Sluneční brýle pro roční dítko nejsou vhodné kvůli očičkám. Malá bude mít v červnu rok, také jsem to řešila, a po zjištění všem informací - bych brýle koupila pro takto malé dítě jen pokud bych jela do "extrémních" podmínek hory, moře. Jinak ne 😉

pejtho
21. kvě 2012

Já jsem dceři koupila brýle Chicco Formentera. Mají ohebné nožičky a rámečky, no a především chrání před UVA a UVB zářením, což například brýle koupené na tržnicích nemají....
Brýle jsou určené dětem už od narození a jsou dodávány i s pouzdrem.

Samozřejmě, že by menší děti neměli být vystavovány tolik na sluníčku, nicméně vyvarovat se tomu na různých vycházkách nelze a kšiltovka v kombinaci s brýlemi je lepší.

Náš problém je ten, že dcera je odmítá nosit a z očí si je sundavá a strká do pusy (ale je nám teprve 10m). Zkuste nasadit nejdříve nějaké co máte doma nebo vyzkoušet obyč, jestli je vůbec na očích snese, aby investice nebyla zbytečná 🙂.

Nicméně tyto brýle od Chicca vydrží určitě tak do 3let, takže se hold unosí později 🙂

lucie777
21. kvě 2012

V roce a půl by dcera brýle určitě nenosila, jak říkají ostatní, měla klobouček nebo kšiltovku, letos jsme koupili brýle v DM, měli velký výběr a pěkný ceny, ale měla je na sobě jen párkrát, i proto se mi do brýlí nechtělo investovat tolik. 🙂

ivarei
21. kvě 2012

Já koupila ty úplně nejlevnějí, co jsem sehnala - 29 Kč, abych vyzkoušela, jestli je děti snesou - a dobře jsem udělala 😀 - nesnesou. Adámek teda občas jo, ale jen v kočárku. Anička vůbec. Dáváme klobouček a od 12.00 do 15.00 nechodíme na sluníčko ;)

mrsblack
25. kvě 2012

My máme brýle z optiky a malej už si na ně docela zvyká. Do sluníčka se děsně kření a když má brýle, hned je to lepší. Když sedí v kočárku, tak mu kšiltovka ani klobouček nepomůžou.

gucci
25. kvě 2012

Babybanz

neu.sona
26. kvě 2012

My koupili brýle z DM za 140,- Má je jenom do auta, když fakt svítí sluníčko a nejde to moc ovlinit. Jinak na ven na lítání stačí kšiltovka 🙂 . Jsem toho názoru jako holky. Brýle pro děti nejsou nijak extra potřeba. Spíš chránit, dávat kšiltovku či čepičku.
A syn dostal první brýle ve třech letech 🙂

weri1
26. kvě 2012

když už bych kupovala sluneční brýle, tak opravdu kvalitní v optice !

rozarka65
26. kvě 2012

Sluneční brýle se pro malé děti nedoporučují (max k moři...to bych asi koupila někde v obchůdku s dětskými věcmi , např Chicco)... jinak to řešit kloboučkem, kšiltíkem...clonou...🙂

dana3262
26. kvě 2012

Ja jsem koupila jedny v dm a jedny v tescu, ale to uz malými byly skoro 2 roky. Kdyz uz se pohybuje na slunci, čemuž se snažím vyvarovat má slamak. Brýle jsem koupila protože Ho trápí alergie a mel asi i zánět spojivek. Dělá mu to dobře kdyz je má na očích. I proti větru a tak. Má ty očička citlivý. Koupila.jsem jen obyčejný protože je nepouzivame přímo jako ochranu proti slunci. Spíš jako takovou bariéru 🙂

mabeli
26. kvě 2012

Já jsem koupila v dětském obchodě na gumičku, když byl malému rok a teď mu budou 3 už má brýle normálně z optiky, ale s ohebnými postraničkami. Brýle má na očičkách od začátku úplně v pohodě, nic si nesundaval, naopak si je sám žádal. Má hodně citlivá očička, zřejmě to bude mít po mně, možná nějaká alergie, já jak je venku jasno, tak bez slunečních nedám ani ránu, zima léto, pořád. On měl hned očička zalitý slzičkama, mnul si je a byl protivka, ptala jsem se na očním, když jsme tam byli asi ve třičtvrtě roce a doktorka mi řekla, že jestli si je nechá, tak proč ne. No, dostal brejličky a pohoda. Samozřejmě se přímému sluníčku snažíme taky vyvarovat, ale jemu vadí už jenom to ostré světlo, ani nemusí být na sluníčku.

veruska007
27. kvě 2012

Mně se líbily brýle pro děti v DM, vypadaly dobře. Malý nesnáší od malička sluníčko (manžel je taky světloplachý, musí mít zatmavená skla na brýlích), ale malý brýle nechtěl. Tak nosí kšilt a je to 😉

mili84
27. kvě 2012

@mnaulink Ahojda 🙂 Toník v podstatě doteď brýle nenosí - jednak je nechtěl a druhak mu žádné nesedí, má širokou hlavu. Ven chodí vždy s kšiltovkou a v kočárku jezdil se s stínítkem. K moři mu ale chci nějaké pořídit, ovšem zatím jsem žádné takové, aby mu seděly, nesehnala. Hodně maminek kupuje v DM. Tento týden mají nějaké v Tchibu, tak je chci jet okouknout.

miriamhorka
12. říj 2016

Ahoj, já jsem koupila brýle od shadez. Mají hezký design a jsou ze Švýcarska takže snad kvalitní. Zatím se nám osvědčili.

alubif
12. říj 2016

Žádné, oko se stále v tomto věku vybyjí a jetné aby se přizpůsobilo různým intenzitám světla...