Jaké máte zkušenosti s pícháním oušek?

luckysun
22. zář 2011

Ahojky všem, začátkem října jdeme píchat ouška na naušničky(v 5 měsících). Paní doktorka mi řekla, že u toho nebudeme, že to píchá se sestrou. Jaké máte zkušenosti s pícháním oušek. Mám trvat na tom, že u toho budu? Musím dodat, že paní doktorka je moc hodná a příjemná, takže nemám strach, že by malé ublížila.

sova33
22. zář 2011

@luckysun Já sice osobně zkušenost nemám, ale kamarádky (některé právě minulý týden) dcerkám nechaly dát náušničky a byly u toho. A já bych teda u toho taky chtěla být, kdyby mému synovi měli něco píchat, třebaže naší doktorce také věřím. A myslím si, že by ti to neměl nikdo zakazovat.Vždyť i ta malá je v přítomnosti rodičů klidnější, ne? Ale to je můj osobní názor.
P.S. Vím, že některé kámošky tam místo sebe posílaly tatínky 🙂

terinda
22. zář 2011

Podle mě je lepší u toho nebýt. Nebudeš nikoho zbytečně znervozňovat a malé stejně svojí přítomností při píchání nepomůžeš 😅
Trvá to pár minut 😉

babulinkab
22. zář 2011

@luckysun nevím, proč bys u toho nemohla být, když chceš. Tohle je praktika, která se dělala, když já jsem byla malá. Našeho doktora - je mladý 37 let - teda nic takovýho nenapadlo, že by mně nedovolil u toho být.

schnucki
22. zář 2011

@luckysun ja jsem nasi male nechavala taky pichnout nausnicky ale nebyla jsem u toho ... kazda z nas ma jiny nazor a ty sama musis vedet jestli tam pujdes nebo ne ...
u nas je pichal doktor a sestricka co mu pomahala je moje kamaradka a ona mi rekla ze tam budu stejne prd platna a akorat budu malou vic stresovat ... stres se na deti prenasi a ja byla vystresla uz pri cekani 😀
trvalo to jen par minutek a ajkmile byli hotovy hned ji prinesli abych ji utisila ... ale jen co jsem ji mela v naruci tak se uklidnila ....
podle me to zvladla suprove a nemam vycitky ze jsem u ni nebyla ale cekala venku, podle me bych ji jen vic vystresovala ...
ale pokud chces, klidne bud u toho 😉

rydal
22. zář 2011

Sama jsem MUDr. a nedovedu si predstavit, ze reknu rodici, aby nebyl u vykonu sveho ditete, pokud se nejedna o operaci. Je to prezitek z komunismu.

biibaa
23. zář 2011

@luckysun Teda já bych si prosadila, abych u toho byla. Myslim, že dítě víc znervózní, když maminka odejde..(a ještě jí někdo cizí udělá bolístku) Když zůstaneš s ní, bude vědět, že se to děje s tvým vědomím a uklidní ji, když tam budeš 😉

miskadis
24. zář 2011

Nám taky doktorka říkala, že to píchá se sestrou, ne že bysme přímo u toho nemohli bejt, ale ona nám říkala, že už tam měli taky maminky, co se přitom píchání oušek u holčiček složily, tak nevím, jestli je to pravda 😠 . Ale šli jsme tam spolu s manželem a ten i přes doktorky protesty tam s malou šel a já jsem čekala na chodbě.

babulinkab
24. zář 2011

vůbec nechápu, jak může přítomnost matky, která potichu stojí opodál stresovat miminko? To si snad děláte srandu, ne?

androvamilada
24. zář 2011

Ahojda!

My jsme to absolvovali také. Musím říct, že než jsme přišli na píchání, vyzvedla jsem si v oridnaci mastičku na znecitlivění. Než jsme jeli, ouška jsem malé namazala. V ordinace jsem jí držela a doktorka jí píchla uši. Malá NEVYDALA ANI HLÁSKU, vůbec si toho nevšimla, že má dírky v uších a kape krev 😉 a šli jsme domů Bylo to super! To bych vůbec nečekala, že to znecitlivění ve formě masti bude takhle účinné. Doporučuji!!!

luckysun
autor
29. zář 2011

Děkuji všem za názory, zatím stále zvažuji, ale kloním se pro účast při píchání oušek, tak uvidíme.