Jaké mléko dáváte dětem od 2 let ráno a večer?

lilithka
22. srp 2011

Dáváte kravské mléko a něco do něj na chuť? Nebo stále do vody mléka typu Nutrilon, Sunar.....
Díky

mamkamarketa
22. srp 2011

syn ma 2r 8m a stale pije nutrilon nebo sunar. nevidim duvod proc mu ho nedat. syn celkove je vybiravy v jidle (ovoce&zeleninu temer neji ☹ ) takze jsem rada,ze do nej neco dostanu a UM je takova zachrana. nehlede na to,ze nezatezuje tolik ledviny jako kravske mleko 😉 proste mi prijde lepsi i co se vitaminu tyce 🙂

jmisa
22. srp 2011

Syn přestal pít UM v 19 měsících, prostě ho odmítl, od té doby ráno pije teplé plnotučné mléko, ale ne to ošetřené UHT - trvanlivé, kupujeme lahve nebo z automatu, a někdy si o něj řekne i během dne nebo večer, tak ho dostane.

crca
22. srp 2011

jsme stále na Sunaru a nevadí nám to 😉 Občas jim tam šoupnu lžičku kakaa,jednou za čas jim udělám i normální kravské mléko,nebo kozí,ale z 99,9% jsme stále na Sunaru.Přes den odpoledne když si udělám kafíčko,tak ho chtěj taky,tak jim udělám normální kakao z kravského-to jsou pak pání a dámy 😀

_________________________
I have added cool emoticons to this message.
To see them go to http://x.exps.me?26e375a1dc674a6db3517c6e2f5aa8c4

petule246
22. srp 2011

Prckovi jsme začali dávat kr. mléko (lahvové bio - nejprve občas, pak čím dál častěji) cca od 20 měs. a ochucujeme grankem (i tatínek ho rád 😉 ). Sem tam dáme i teď nutrilon, ale teď už opravdu zřídka. Nicméně ml. synek se mi asi začal sám od sebe odstavovat, takže v nutrilonu pojedeme i dál 🙂

benjik
22. srp 2011

dáváme kravské mléko od mlekozfarmy.cz

denousek
22. srp 2011

my jsme po 3roce vysadily nutrilon lezlo to už šíleně do penez to mu radsi nachystám pořádný jídlo jak kupovat mlíko ale to se musí člověku chtít že 🙂
jinak ted dávám kdyz chce mlíčko tak obyč kravský polotučný s vanilkovým cukrem 😀 miluje to... a ted jsem koupila vanilkový frapko tak uvidíme 🙂 už je velkej na nutrilon.. je to zbytečný..

pettule
22. srp 2011

Prcek pil nutrilon cca do 3 let a třech měsíců. Vždycky chěl ráno a večer. A do té doby co chtěl, tak jsem mu mlíčko dělala. Pak už chtěl jen občas, teď je mu 3,5 a nechce ho vůbec. Takže já bych klidně dávala na co je prcek zvyklý a co pije do té doby co bude chtít 🙂

dagmik
22. srp 2011

Kristianovi budou v říjnu 4 roky a nutrilon miluje....kravské mlíko ochutnal a nechtěl ho, nutroš vyžaduje, taky se tomu nebráním, má aspoň vitamíny, taky to jinak není žádný jedlík

emab
22. srp 2011

Já dávám actimel smíchaný s obyčejným bílým jogurtovým mlékem, malá vypije každé ráno 300ml toho koktejlu, zdá se, že jí chutná. 🙂

vendulka
22. srp 2011

stále dáváme ráno i večer Nutrilon 4

nae
22. srp 2011

Davame od 2 rokov kravske mlieko bud ciste, alebo ochutene Junior Drinkom (vanilka), alebo rozne kefiry, zakysy apod. Nie je problem.

babulinkab
23. srp 2011

téměř na 4 letech dávám jednou denně ráno 150 ml sunar 24 - syn je vybíravý v jídle, zejména v mase, tak proto

silente
23. srp 2011

Obyčejné polotučné krabicové mléko. Občas si vzpomene a pak žadoní o takové to "ochucovací brčko" (ochutnala jednou u tety a od té doby si to mrška pamatuje. Sunar apod. jí nikdy nechutnal, takže po kojení jsme přešli na zákysy a postupně mléko.

pehaka
23. srp 2011

Hami 4+ pije ho večer po večeři..ráno má teplej čaj a nomální mlíko vůbec...jí hodně jogurty tak to neřeším 😉

naty
23. srp 2011

teď od 18m plnotučné čerstvé mléko - chutná mu daleko víc než nějaký um, když sem mu dala flašku um, už to nikdy nedopil, jak sem mu dala obyč mlíko, tak chce ještě přidat 😀

sebestka
23. srp 2011

Kristýnka má 3,5 roku a ráno i večer pořád pije Nutrilon. Sní chleba s něčím a pak to chce zapít Nutrilonem. Vypije třeba jen trochu, ale chce ho. Když ho má ráda a chce ho, tak ji mléko měnit nebudu.

gabka32
23. srp 2011

my žádné.... od necelých 2let prostě mlíko přestala pít 😒 ani sunar ani mlíko nebo kakao... tak ji nenutíme a každý večer (už od těch 2let) dělám krupicovou kaši ze 1/4l obyč.mlíka - dříve plnotučné, ted už polotuč., přes den jogurt, sýr.....
a co chodí do jeslí, tak vypije i jogurtové mlíčko nebo kakao, ale není to pravidelně.

sussanah
23. srp 2011

syn ji normalne pestrou stravu vcetne ovoce a zeleniny, takze u nas zadne UM nevedeme. Kojeny byl do 20m, potom uz jen jogurty, syry, obcas KM, stridave ciste, obcas ochucene, myslim, ze to na pokryti jeho potreb bohate staci.

mkr
23. srp 2011

my jsme pili UM ještě teď na jaře ( ve 3 letech), i když jí vše, tak přes tu zimu jsem byla ráda, že dostává vše potřebné, i teď si o UM řekne tak dostane, kravský pije už normálně

akras
23. srp 2011

Pijeme stále ráno nutrilon, jinak přes den normální plnotučné mléko.

marooshka
23. srp 2011

Ráno i večer pije kakao z obyč. plnotučného mléka (kakao z granka) 😉

achina
23. srp 2011

ráno a večer dávám Junior 1+ Bifidus od Nestlé, do kaší a jiných jídel klasické plnotučné čerstvé

anjelik001
23. srp 2011

My dáváme jedině kravské.Malá UM vůbec nechtěla a po kakajíčku se může utlouct 😀

helcenka
23. srp 2011

Syn pil UM do 3,5 let. Ráno a večer, přišlo mi ale, že ten poslední půlrok to byl spíš rituál, ale trval na něm a myslím, že mu to nějak neublížilo a spíš podpořilo jeho imunitu.
Teď pije různé kefíry, zákysy, občas normální mléko, ne trvanlivé - buď bez ničeho nebo trošičku přislazené medem. A dávám mu polotučné, plnotučné je zbytečné, pokud dítě jí pestře a prospívá.

fender
26. srp 2011

malý pije už jen ráno, dávám mu půl na půl sunar s polotučným mlékem, počítám, že postupně přejdeme jen na mléko.

pablinka
26. srp 2011

malému dáváme ráno Sunar (tak 270 ml) a večer kaši Babylove (taky tak 270 ml), budeme v tom pokračovat i po jeho 2. narozeninám, myslím...

evulka25
26. srp 2011

Sunar 24 ráno 270ml a někdy na sváču kravské mléko tak 150 ml.

marecek4
26. srp 2011

UM u nás končilo v krmění pro psa,fungujeme na kravském -ale do nedávna jsem ještě kojila právě ráno a večer,takže takto jsme posledních asi šest neděl,s tím že si ještě dá občas ode mně,ale to je už spíš jen ten psychologický bodík,kdy se mu staně nějaká křivda,jako že má jít spát a ne si hrát a prostě mu zhasneme