Jaké pohádky na DVD (v TV) baví Vaše děti nejvíce?

denizz
8. bře 2013

Zajímá mě od kdy se Vaše dítka dokáží soustředit na pohádky v TV a hlavně jaké pohádky jsou ty nejoblíbenější. 🙂 Ne že bych nutně chtěla syna 'upíchnout' k telce, ale je mu 15 měsíců a už asi od půl roku se nemůže odtrhnout od televize pokud běží reklama - jakákoliv ☹ Zkoušeli jsme Jim Jam, Animax a nic moc, prostě reklamy jsou nej... Tak poraďte, co pouštíte dětem vy 😉 za rady děkujiiii 🙂

monikabie
8. bře 2013

Červený traktůrek, Mašinka Tomáš to asi nejvíc. Jinak máme 20 měsíců a nevydrží u toho tak jen pokud to má starší puštěné, ale stejně to mají většinou jako kulisu🙂

teerka
8. bře 2013

u nás byl v tomto věku krteček a teď Mickeyho klubík a pat a mat. Kouzelná školka nás vůbec nebere

monad
8. bře 2013

ahoj, tak na to jsme experti!!! zkus Mickeyho klubík, ten zabere zaručeně.. 😉 u mojí teď skoro 3leté v 15m byl top 😉 a teď na něj čučí i moje roční mimi.. Jak zní někde znělka z klubíka, tak berunka tam utíká a je v transu... 😀
Ten klubík je dobře vymyšlený, je naučný a chytlavý.. Malé ještě nebyly ani 2roky, když uměla počítat do pěti..

jinak 15měsíců se jí ještě líbila Kravička Connie, nebo jak se to píše, jo Matýsek nevim jak dál.. Matýsku namaluj.. ale zkusit můžeš i Teletabies, třeba se to bude líbit.. 😉
Teď už starší kouká na kde co a je u toho děsně chytrá.. 😀

monad
8. bře 2013

jo ovečka shoen nebo jak se to píše ještě

ivular
8. bře 2013

@denizz Mně dětská psycholožka doporučovala Teletubbies kvůli rozvoji řeči 🙂

pulsatilka
8. bře 2013

nas v tomto veku zaujimali len reklami (tie ju drzia do dnes 😝 ) a potom se dlho ficali na krteckovi 😀 😀

berynka
8. bře 2013

Ani ne rok a půl staré dítě bych s televizí neseznamovala 😒 😉 . Narušuje to pozornost 😝. Až tak o rok později jsme začly s Prasátkem Pepinou, Mašinkou Tomášem, Krtečkem, Hurvínkem....

jarkalada
8. bře 2013

@ivular kvůli rozvoji řeči? 😕 vždyť mně přijde, že tam na sebe jen houkaj a vydávaj takový připitomělý zvuky, aspoň mě to vždycky spíš rozčiluje 😝 😀 My teda nepouštíme nic moc. Dívaj se jen na znělku Večerníčku a znělku Počasí 😀

ivular
8. bře 2013

@jarkalada Náš Jeník má silně opožděný vývoj řeči - na úrovni osmi měsíců 😔 V angličtině je teletubbies opravdu jen o tom jejich "o-ou", ale český dabing tomu dost pomohl a i když se to nezdá, tak těch slov je v některých dílech dost 😉 A můžu potvrdit, že malý se u toho snaží opravdu ty jednoduché hlášky napodobovat (bohužel ryze na úrovni samohlásek), ale i to je u nás opravdu úspěch, protože u jiných pohádek tohle nedělá.
Jinak před tou celkovou připitomělostí mě ta psycholožka taky varovala - holt není to děláno pro dospělé 😀 Spolutvůrci toho seriálu byli prý dětští psychologové a zdá se, že se jim to povedlo 😉

llluckaaa
8. bře 2013

U nás to začalo Krtečkem, pokračovalo přes Pata a Mata a mašinku Tomáše. A taky se prckům líbí Šmoulové.

janinka1090
8. bře 2013

Nás zaujal Křemílek a Vochomůrka - Jak zasadili semínko. Malému je teprve 9 měsíců, takže to pouštíme spíš vyjímečně z youtube, ale když je opravdu krize a musím třeba připravit jídlo a byl by jinak řev, že se nechováme, tak tohle zabere na 100 %. Ale jen Křemílek a jen tento díl, nic jiného ho zatím nezaujalo, což je možná na druhou stranu dobře.

jarkalada
8. bře 2013

@ivular aha, tak to je mi líto 😢 I když naši teda taky ještě moc nemluví. Je teda fakt, že jsem ten pořad viděla jen v aj.

poklembovi
8. bře 2013

my máme 23 mesiacov, začínali sme na krtkovi, teraz sme závislí na mickeyho klubíku a občas finley hasičske auto a mašinka tomáš

xvitk101
8. bře 2013

U nás frčí Včelí medvídci, Potkali se u Kolína, Pohádky o mašinkách, O Ferdovi mravenci (ty staré od Hermíny Tyrlové) a nyní Krteček. Má prostě rád vše, kde je zajímavá hudba nebo písničky. První 3 měsíce od nastěhování jsme neměli TV, tak jsme koukali na youtube. Všechno teď komentuje, svou řečí i slovy, co už umí, dokonce se naučil "zpívat" jednu písničku z Medvítků. Spíš teď řešíme, jak ho odnaučit, že si pohádky na DVD nebo youtube vynucuje 😝 Pohádky ho začaly zajímat kolem toho 15. měsíce.

cinky
8. bře 2013

Tak u nás vede Matýsek a Jája a dřív teleblbýs 😀

veruska007
9. bře 2013

U nás od tří let, večer jeden díl: Včelí medvídci, Pohádky o mašinkách, Broučci, Matýsek a Jája.
Mladší má 1,5 roku a nevydrží ani minutu.

Mně přijdou fajn ty tři roky a večerníček, nejsem zastánce odkládání dětí před obrazovkou.

lucie777
9. bře 2013

Tak moji dceru začaly pohádky bavit až tak ve 2,5 letech,a to stejně vydržela jen chvilku,teď,3 roky,ujíždí na Mickeyho klubíku,na něj se vydrží koukat i přes hodinu,ale taky musím říct,že jí toho spoustu naučil,počítání,tvary..

petule246
9. bře 2013

@denizz - adam miluje Mickeyho klubík, Červený traktůrek a Lolek a Bolek. Alfíno má momentálně rád bolka a lolka. Adam má teď TV období, vydržel by koukat dlouho, ale nenechávám ho až tak moc. Alfína telka až tak nebaví, za což jsem ráda, už se umí zabavit jinak. A pohádky jim pouštím na youtube.
Pro 15 m dítě mi připadá ideální Krtek - alfíno ho neskutečně zbožňoval, adam o něco míň, ale taky se ujal.

alisek
9. bře 2013

začínali jsme na krtkovi kolem 20-24měs. už si nepamatuju, a ted točíme bob a bobek, křemílka a voch., jujdásek a hejásek, pane pojdte si hrat a pohadky o masinkach. zahr. pohadky moc neuznavam, poustim jen z dvd a youtobe

denizz
autor
9. bře 2013

Super, moc děkuji za rady 🙂 krteček mě taky napadl, ale nesehnala jsem dvd, tak se po něčem kouknu 😉 jinak já taky nejsem zastánce odkládání dětí k televizi, akorát já ji mám puštěnou hodně často jako kulisu a nerada vidím Nikiska, když začnou reklamy a on se od nich nemůže odtrhnout 😖 to raděj ty pohádky.

baris
9. bře 2013

@denizz každému dítěti se líbí něco jiného. U nás to bylo takto:
- nejdříve Teletabísci, včelí medvíci
- od cca 1,5 roku - Chaloupka na vršu, Krteček, Mickey Mouse

No a teď vedou pohádky z princeznami (Popelka, Šípková Růženka ...) Doba ledová, Shrek ....

Jinak reklama - to je klasika - je to barevné .. Moje holky lítaly po bytě, hrály si a v momentě, kdy i přes tři pokoje uslyšely reklamu, tak se zastavily a okamžitě běžely se na ní podívat. Jak skončila, opět pokračovaly ve své hře 😀

lv
9. bře 2013

19měsíců krtek a kalhotky..matýsek a jája /tu má ráda doteď/...a ty reklamy byla vždycky úplně v tranzu, jak je viděla

aneta0707
9. bře 2013

ja ji zacala poustet pohadky az ted ve 2 letech a to jenom proto, ze musim lezet a nemuzu se k ni ani ohnout ani ji vzit do ruky. mame vsechny dvd kravicka conie a je spokojena. obcas jeste shrek, ale ten ji tolik nebavi. a nejlip ji zabavim u telky, kdyz ji pustim animal planet, kouka na zviratka a sedi jak zarezana 🙂

denizz
autor
9. bře 2013

@baris přesně tak, máme to stejný, jako by ty reklamy uměly hypnotizovat 😀

germaine
19. bře 2013

@denizz U nás jede hodně Youtube -
napřed jen Tutitu, to by se mu mohlo líbit
pak objevil Máša a medvěd (tyhle pohádky doporučuju, jsou úžasně animovaný)
a teď skončil u Nu pagadi 😀 až jsem nedávno manželovi říkala, že bysme měli zaky začít s českejma pohádkama
a když jsem pustila Vochomůrka nebo Rákosníčka, tak minutu, dvě kroutil hlavou a říkal Ne, až jsem to přepla tam, kam chtěl 😀

denizz
autor
20. bře 2013

@germaine tak to vůbec neznám 🙂 děkuji za tip, určitě vyzkouším, ptž zatím ho nebere nic jiného než ty reklamy 😅

germaine
20. bře 2013

@denizz Zkus mu to pustit, uvidíš...ale ožná, že k tomu doje až časem 😉 je ještě malej.

denizz
autor
20. bře 2013

@germaine taky si myslím, že má zatím čas, jenže mě hrozně štve, jak ho berou ty reklamy 😕

erlebachova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz