Jaké příznaky bych měla pozorovat u autismu?

astrinka1
4. črc 2011

Ahojte,mam 8 a1/2 rocneho syna. Mam podozrenie na autizmus,jestli to vubec je mozne v tomto veku. Skoro vubec nebreci. Do 5mesice vubec nebrecel v noci. Ja jsem ho budila na kojeni. Brecet zacal az ted v nocina krmeni. Cez den nebreci vubec,jen kdyz spadne. Je motoricky poprefu. Od 7 mesice chodi kolem nabytku. Dokaze se sam hrat hodne dlho,hracky strida. Vubec nam nezvatla.Neslyseli jsme od neho zadne gaga,dada,baba..... Nechce udelat papa paci paci-to rucicky taha k hrudnicku. Nevim co si myslet. Ma nekro radu? Moc dekuji.

j.kriv
4. črc 2011

stačí pohledat... https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/mam-auti... ale nějak nechápu proč by měl být malý autista??? Ne každé dítě dělá na požádání paci paci apod...však to nejsou opičky 😅

fiallinka
4. črc 2011

Nevyznám se v tom, jen vím, že na paci paci a podobné blbosti je ještě hodně brzo, a to žvatlání má taky dost dětí později, otázka je, jestli se dorozumívá vůbec nějak jinak. Vím, jak ti to musí vrtat hlavou, ale stejně by ti asi každý odborník teď řekl, že na diagnózy je teď brzo, to ti nikdo nic neřekne.

marecek4
4. črc 2011

myslím,že máš zbytečné obavy-autista je hlavně nesvůj pokud nemá pořád pravidelný-a to opravdu pravidelný režim,to že nechce dělat paci paci,nebo že si vystačí hrát sám nic neznamená a stejně veškerá možná vyšetření na toto téma je nejlepší dělat před nástupem do školky tak ve dvou a půl letech,většinou do té doby jsou si děti ve vývoji celkem podobné,tak to dr ani pořádně nerozeznají a že teď brzo chodí,neznamená,že se zase někde nezpomalí,ne každé dítko je tabulkově ukázkové

ivasad.
4. črc 2011

Ahoj, myslím že si děláš zbytečné starosti... Proč by jsi chtěla, aby přes den brečel? Naše malá je taky sluníčko, jen se směje, brečí jen když upadne nebo se hodně lekne. Na slabiky se Dr. ptá v deseti měsících, a paci paci a tomu podobné věci až v roce. Sousedů klučík má rok a neukazuje nic, žádné paci paci, jen se řehtá, když mu tyhle ukazovačky někdo předvádí. Ale běhá jako drak a všemu se řehní. A je naprosto v pořádku. Spíš si myslím že by bylo podezřelé, kdyby nenavazoval oční kontakt, nesmál se atd. Ale určo ti poradí maminky, které autistické děťátko mají 😉

susik77
4. črc 2011

Ahoj, napadlo me, jestli dobre slysi...a jestli rozumi...soustredila bych se na tyto dve veci.. Pred mesicem jsem byla na prednasce s logopedickou a prave rikala ze by se melo co nejdriv zjistit-max. do pul roku-roku, jestli dite dobre slysi. Kdyz neslysi, rec se nebude rozvijet a po 1.roce muze uz byt opozdeny. Ty autisticke znaky-na to je este hodne brzy, to bych zacala sledovat po 2. roce priblizne...Spis se porad s pediatrickou ohledne sluchu a reci a nasledne s logopedickou 😉 A ty slabiky myslim kdyz zacne v tom 10.-12.mesici...My jsme zacali v 11 mylim mama, tata...

natali
4. črc 2011

Přesně tak, jak napsala susik - bylo by vhodné se zaměřit na to, zda-li dobře slyší - dnes se v mnoha nemocnicích po porodu dělá screening sluchu: měl to dělané? dopadlo vyšetření dobře???
Když by to nedělali po porodu, tak vyšetření provádí někteří ORL lékaři nebo v nemocnicích - záleží odkud jsi - trvá to cca 5 minut a je to při přirozeném spánku - včas rozpoznaná vada sluchu se dá velmi dobře řešit. Když se to zanedbá, může pak být hodně problémů .....

kalo
4. črc 2011

Tyto děti také nenavazují oční kontakt...nekoukají do očí...Jinak souhlas se susik77 a j.kriv

eloana
5. črc 2011

jee tak my mame zas urvanka🙂 jak neni po jeho rve rve a rve) pacicky zacal delat kolem toho 8-9 mesice pak pridal varila mysicka kasicku. rika zasadne jen tata a de asi od 8-9mesice, ale fakt je to hodne individualni... jak tu nekdo zminuje zkusila bych zjistit, zda neni problem ve sluchu.... podleme autistius poznas kolem toho 2 roku -jsou tam priznaky typu, ze se dite nezapojuje-nedela paci paci,ale na 8 mesicicch to neni rozhodujici

sisstin
5. črc 2011

V osmi měsících se opravdu nic nedá diagnostikovat. Skutečně výborný klinický psycholog je schopný diagnostikovat autismus nejdříve ve 2 letech, většinou u těch atypických a lehčích forem autismu je to mnohem, mnohem déle 😉

Limit na ukazování a sdílení pozornosti je 18 měsíců, napodobovat začíná dítě mezi 9-15měsícem věku. U autismu většinou přijde ten regres mezi 16-20měsícem, do té doby bývá vývoj normální 😉 tedy u autismus klasického Kannerova typu 😉

rozhodně v 8měsících bych to neřešila, uvidíš, jak se bude vyvíjet dál....můžeš kontaktovat Ranou péči 😉

mautka
15. bře 2013

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zdali má někdo zkušenosti se spánkem u autistických dětí.
Náš nejmladší syn se narodil s brániční kýlou, je pooperaci, ale teď (je mu dvacet měsíců) začínáme pozorovat určité známky podivné ¨ho chování. Nemluví, nesměje se , má rád kejklavý pohyb, nevezme si jídlo od nikoho jiného než ode mě a od manžela. A v noci se probudí a dokáže půl noci prořvat. Už mě to docela unavuje a tak bych chtěla vědět co se s tím spaním dá dělat. Moc děkuji za odpovědi. Marie Maňásková

zuzi2608
4. bře 2015

Dobrý den, vážení rodiče dětí s PAS,
jsem studentka 5. ročníku oboru Psychologie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity, pracuji jako osobní asistentka v rámci organizace APLA-JM a píši diplomovou práci z oblasti autismu. Zabývám se faktory, které Vám, jako rodičům dětí s poruchou autistického spektra, pomáhají zvládat každodenní péči o Vaše dítě. Na základě zjištění z Vámi vyplněných dotazníků bych ráda tyto faktory identifikovala a navrhla možné postupy, jak je aktivně a efektivně podporovat, aby se zvýšila kvalita života rodičů dětí s PAS. Bohužel ne každá rodina se dokáže vyrovnat s postižením svého dítěte a proto si myslím, že data získaná z tohoto výzkumu mohou takovýmto rodinám pomoci. Sběr dat pro diplomovou práci je poměrně zdlouhavý proces a velice bych ocenila, kdybyste se zapojili. Proto Vás chci požádat, zda byste obětovali cca 30 minut svého času a vyplnili sadu dotazníků, který naleznete v odkazu níže.

Odkaz: http://goo.gl/forms/P2QsPbMNUa

Předem velice děkuji
Zuzana Lamserová

labambola
9. kvě 2015

Přidávám info o AIT (auditory integration training), jedná se o poslechový trénink, který může pomoci při problémech typu vývojová dysfázie, autismus, dyslexie, logopedické obtíže. Více info najdete na www.ait-czech.cz a https://www.facebook.com/ait.czech?notif_t=page... . Napřípadné dotazy ráda zodpovím na mailu Lenka@ait-czech.cz

weron201
9. bře 2017

Dobry vecer,,potrebovala bych poradit,,ohledne autismu jak se to vlastne spravne da odhadnout,?muj problem je ten ze muj maly ma 2,5roku,,a zacla sem trosku pozorovat jeho chovani,,je hodne vztekly obcas sebou hodi ozem,,od narozeni mi v podstate furt place,,kdyz ho dam po obede spinkat tak se pokazde budi s placem nekdy az totalne histerickym kdyz byl male miminko,,tak sem si to tolik nepripoustela proste jsem si rekla ze place ze se napr.budi ze ma hlad,,nebo si vyzaduje tu mou pozornost a naruc,,jenze se to stalo ritualem,mam jeste 8leteho syna a u nej mam zazite ze nekdy se takhle po obede budil a krasne si vydrzel mrmlat v postylce tak uz mi to prijde proste divne,to by byla jedna vec, druha je ta ze mi vlastne nemluvi snazi se rict pápa,,obcas se mu podari mama a tata,,ale to je tak vse byla jsem k vuli tomu I u doktora tak nas poslal na sluchove vysetreni prokazalo se ze slysi ted mam v brzke dobe podstoupit neurologicke vysetreni,,jestli nema jakoby neco z mozkem,mam do toho jeste dalsi problem protoze asi od pul roku zivota mi chital afektivni zachvaty proste zacal plakat a doslo to az tak daleko ze mi prestal dychat,,ale vzdy tak nejak nabral dech,,ale opravdu sem z toho mela hruzu asi ted par mesicu se to jakoby zklidnilo ale uz to mam tak v hlave zaryte ze pokazde kdyz zacne plakat hned utikam a snazim se ho zklidnit protoze opravdu uz nechci zazivat ty jeho mdloby..no ale co me trapi asi nejvic tak ve 2,5letech ta mluva a to silene vztekani a hazeni se o zem,kdyz na nej volam nereaguje,,nekdy ano ale vetsinou me ma v paži,,jinak dokaze me chitnout za ruku a ukazat mi co chce..jakoby I chape kdyz mu reknu vyhod "to" treba do kose,,dokaze si hrat s hrackou chvili I sam.. ale proste ja nevim dokonce me strasi I mamka ze s nim neni neco v poradku ze je mily usmevavy ale ma ty svoje divny chvilkovy stavy v jednu chvili nam vsem rozdava pusinky a v druhou se strasne vzteka az agresivne,,v jednu chvili v sekunde kouka co mu ukazuju nebo vysvetluju tak se I hezky smeje ale jak se mu neco nelibi zacne sebou hazet o zem nebo s vecmi kolem zacne hazet..je to opravdu nekdy k nevydrzeni,a nedokazu ho zastavit,jinak je do toho takovej hiperaktivnejsi,nekdy ho popadne ze zacne proste behat po byte tak musim jit vzdy ven..rikam si treba ma moc nahromadenou energii ale opravdu kdyz nad tim trosku zapremyslim chovani ma proste jine..nez ostatni deti jasny kazde dite je jine ale tak strasne bych si prala rict ze je to normalni..ale neprijde mi to normalni sem z neho nekdy hrozne vycerpana,,a do toho roku se mi v noci castokrat budil,,ja ho treba uspala a za 20min zase rev,,atak to trvalo skoro celou noc..ted uz spi celou noc ale samozrejme semnou protoze na tu postylku ne a ne si zvyknout??je chyba ve me?nebo se s nim opravdu neco deje??prosim poradte mi co mam delat..dekuji

weron201
9. bře 2017

Jinak bych chtela jeste dodat ze hodne jakoby hulaka jakoby krici,,proste u nas krik ditete je nadenim poradku nedokazu ho proste uklidnit nekdy jak je toho moc tak uz mu dam trosicku na zadek aby se stisil nebo spise pochopil ze nesmi takhle jecet..opravdu malokdy zazivam ze je klidny vetsinou je takovy hyper kricici dite,,ale miluju ho nadevsechno..protoze samozrejme umi byt "nevim jak to rict"on sam milujicí" stane se ze prijde za mnou a proste me obejme kolem krku hrozne me stiskne..nebo dokaze I pohladit,,a je to proste moje dite,,ale mam pocit ze potrebujeme pomoct oba..a nevime co s tim...

luciebb
10. led 2019

@astrinka1 Dobrý den, vím, že tento inzerát je už několik let starý, ale přesto se zkusím zeptat. Mám 8,5 měsíčního syna a úplně stejně bych ho popsala jako vy před lety. Mohu se zeptat jestli se PAS potvrdilo? Děkuji