Jaké rady vám dávají vaše maminky nebo tchýně?

yamdena
29. čer 2012

Ahoj maminky 🙂 ,

zajímalo by mě, jaké rady jste slyšely od svých vlastních maminek nebo tchyní ohledně krmení, spaní a výchovy svých děťátek a jak se s nimi vypořádáváte?

Když uvedu za sebe, tak:
- krmit dítě UM, aby neplakalo a aby spalo celou noc, protože mám slabé mléko
- dávat od narození čaj
- nenosit v náručí (zvykne si)
- nechat vyplakat
- nechávat během dne samotné v postýlce, kde si má vystačit samo
- nedávat na zem

Před svou mámou si připadám jako špatná máma, protože výše uvedené nedodržuju a ani nemůžu. Vždycky jsem měla za to, že co řekne máma je svaté 😅 , ale dnešní přístupy nebo naše děti jsou prostě jiné. Slabé mléko je mýtus, čaj jen u nekojeného dítěte, můj syn prostě nošení v náručí a hodně pozornosti vyžaduje (je proto rozmazlený?), nechat vyplakat nepraktikuju a syna v postýlce celý den nenechávám, dávám na zem, na postel, na stůl, kde si s ním hraju, dávám na bříško, atd.

Jenže - tím v podstatě dávám najevo své mamce, že její postupy, jakými vychovávala nás, nepovažuju za správné, což samozřejmě moji maminku uráží a mě to mrzí. Jak to dělat diplomaticky? A máte dojem, že dnešní děti jsou odlišné?

Díky za postřehy 😉

petruskaz
12. črc 2012

tchýně (matějovi byly dva měsíce, já plně kojící): ježiš, čím tě to ta máma krmí, že pořád ublinkáváš, chudáčku??? 😠 😀
+ snad vše výše uvedené (od slabého mléka po nadměrné chování)... moje máma je naštěstí vpohodě, rozumná a pokroková 😉 a tchýně už si za ty dva roky více méně zvykla, že si do toho mluvit nenecháme 🙂

vafle
12. črc 2012

@katerinanov když měl můj syn dva měsíce taky jsem to hodně řešila.....teď jsme na bodu mrazu my k tchýni nejezdíme a ona si zavedla deníček do kterého si zapisuje vše co ji vadí a my tak máme klid 🙂 Čekám že to ještě nějak dopadne ale momentálně se kvůli tomuhle nehodlám trápit

pejtho
12. črc 2012

@katerinanov No přesně s tím, jak se manžel nevyspí, když musí chudáček chodit do práce-tak přišla, že to přece takhle nejde, když bydlíme v bytě 3+1, aby tam manžel po noční spal, když tam budu s malou, která takhle pláče. A že aby se jezdil vyspat k nim a od nich rovnou do práce (má to od nich asi o 5km blíže). Tak jsem jí suše oznámila, že si její synáček pořídit rodinu chtěl a malá je i jeho, tak to musí snášet se vším všudy. A byl klid 🙂

Jinak s tím diazepamem mě dostala taky. Do té doby jsem její rady brala s úsměvem a prostě jako "od tchýně" 🙂 Ale tohle byla ta kapka, která rozhodla, že ona naše děti hlídat prostě nebude. Snad až budou starší a ubrání se, tak se odvážím 🙂

Nejvíce mě ale baví, že švagrová má doma dva šíleně nevychované spratky a tchýně jen lamentuje, že je to hrozné, že jsou takový a že je to tím, že jsou ve znamení Štíra a absolutně si nepřipouští, že by to bylo výchovou-pak začne kňourat třeba naše a sesype se na mě milion rad, jak to zařídit, abychom neměli doma ukňouranou vyčůranou holčičku...To vždycky vidím rudě, ale co bych neudělala pro klid v rodině, že? 🙂

pejtho
12. črc 2012

Holky a mě to furt nejde do hlavy-proč existuje milion vtipů na tchýně-myšleno maminky od manželek, když s těmi většinou chlapi problémy nemají a na tchýně - maminky od manželů neexistuje snad jediný vtip 🙂 Pokud to ovšem není náš subjektivní pocit... 😀

jana21278
12. črc 2012

tak nám se ještě nic nenarodilo, ale ještě když jsem nebyla těhotná už jsem slyšela jak klukům od čtyř měsíců nedávala mrkvičku, ale rovnou nudlovou polívku. sunar nekupovala, ale koupila mlíko v sáčku, naředila vodou a když jim to nestačilo tak tam zavařila lžičku pudinku. její jediná vnučka jako malá měla nejradši paštiku lžičkou bez chleba nebo rohlíku a dokonce jedla i kostky masoxu. no už se teď bojím co bude. bydlí s náma v jednom baráku a máme společnou kuchyň.

katerinanov
13. črc 2012

@pejtho No ale já mám taky takový pocit. Manžel s mojí mamkou nermá absolutně žádný problém a já s tchýní milion. Tak nevím, jestli je to mnou nebo tchýní 😀
A prý vyspat k nim, no proč ne že, rovnou se tam může nastěhovat k mamince. No a teď jsem si vzpomněla, jak tchýně volala manželovi, že se jí stýská a manžel jí říkal, že přece musela počítat s tím že jí vyletí z hnízda a ona chudinka prý nečekala, že tak brzo 😀 vyletěl už před nějakou dobou a ona si vzpomene teď 😀 Doufám, že taková nikdy nebudu

oktarina
13. črc 2012

@pejtho protože my si za a) svoje matky více méně zpacifikujeme samy (nevadí mi tolik řáct vlastní matce - tohle už je trošku moc) a za b) už si viděla chlapa, jak je "příjemný", když se mu sáhne na jeho maminku, která je přeci nejlepší, nejhodnější a myslí to s náma přeci dobře? 😀 My (ženy) jsme asi normálnější a dokážeme se zasmát samy sobě, jinak nevím, proč by byly vtipy jen na tchýně=matky manželek 😉

Novinka: na oslavu narozenin k nám nepřijede, protože je to daleko a jí chudince není dobře, bolí ji to a to a to... (za 7 let u nás byla 1x) a to, že jsem těhotná a na vlastní riziko bez neschopenky je jaksi nepodstatné. Ale za 14 dní máme určitě přijet my na její svátek. To už jako nebudu těhotná a nebudu mít komplikace a sezení v autě mi najednou bude dělat dobře? 🙂

pejtho
13. črc 2012

@oktarina Moji tchánovci bydlí asi 20km od nás a tchýně vyžaduje, abychom jezdili 1x týdně. Já už jsem z toho něšťastná, protože, když si naplánuji nějaké program, tak hned mi ho zhatí s tím, že tam zase musíme jet...
Chce abychom jezdili v neděli, protože tam chodí i ostatní děti (má ještě dvě i s vnoučaty) a zfoukne to takhle při jednom. Ale když nám to nevyjde kvůli nějakému výletu, dovolené apod, tak tam stejně musíme jet v týdnu, aby si užila malé...když jí říkám, aby přijela, že je to sem autobusem kousek. Je v důchodu, nemá co dělat, mohla by si udělat malý výlet. Tak to néééé-to je na ní moc daleko a cestovat autobusem to není pro ní-tak radši honí mě, těhotnou, s malým dítětem, abych se sbalila na půl dne a přijela.
Nejhorší je, že když se pokusím protestovat, že tam prostě jeden týden nepojedu, tak je z toho zase nešťastný manžel. Sice z toho také není extra odvázaný, ale on se zase bojí svého otce....Ten je jak tchýně na druhou 🙂

Jo a s narozeninama. Příští týden má naše malá rok-naplánovala jsem oslavu u nás-v bytě 3+1. a řekla jen rodičům, aby přišli na kafe k dortu. Naši samozřejmě souhlasili, že přijdou, ale tchýně musí v sobotu zalévat kytky, takže řekla, že nedorazí, abychom přijeli v neděli a oslavili to u nich.
Na to jsem namítala, že v neděli tam zase bude 12 lidí a bude tam hrozný hukot a že jsem chtěla v klidu popřát a posedět u dortíku-nehledě na to, že dort rozkrojíme v sobotu a sebou bych v neděli musela vézt už rokzrojený a ještě by určitě pro všechny nevystačil...no, ale to je jedno, ona ještě upeče buchtu a bude to...Nechci jí křivdit, myslí to dobře, ale takhle je to skoro pořád. Nedochází jí, že jsme rodina a že si prostě plánujeme už svoje oslavy podle svého a svoje víkendy a že se nechceme neustále řídit tím, co se hodí jim.
Ale to už jsme zase odbočili od tématu-na tchýně se dá bohužel asi nadávat furt!!!

Jinak holky, včera jsme tam zase byli-manžel o víkendu pracuje, takže jsme museli hodit náhradu 😀 No a tchýně přišla s tím, že naše druhé mimi bude Štír a to je to nejhorší znamení, protože jsou tvrdohlavý, hádavý, nemají dobré úmysly a jsou náchylní k drogám. Nevím, kde k tomu přišla, ale rozhodně ví, jak nastávající matce zlepšit náladu 🙂 😎

ebsian
13. črc 2012

@pejtho Náchylní k drogám?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tak tchýně fakt perlí. Jako četla jsem o znameních knihu a charakteristiky na 500 stránek, ale opravdu o drogách ani ťuk 😀 😀 😀 😀

oktarina
13. črc 2012

@pejtho tak mám pocit, že tvoje tchýně je kříženec mé matky a mé tchýně 🙂 Moje matka si už 4 roky myslí, že když my dva s mužem máme narozky pár dní od jejího přítele, tak že přijedeme k ní a budeme to tam slavit společně i s jejími osusedy a jeho rodinou 🙂 rozuměj, navalí se tam asi tak 30-40 pro mě cizích lidí a já se budu starat a běhat okolo nich, protože je to i moje oslava a ještě se na tom budu nákladově podílet. Btw, dokážeš si představit, kolik stojí 50 l bečka piva? a 10 kg masa na grilování aj eště musí někdo nachystat sladké, jednohubky, vařit kafe.... a já jsem přeci tak šikovná a to zdobení jednohubek mi jde tak pěkně a můj muž zase umí tak dobře grilovat.... 🙂 co k tomu říci? Na pozvání na kafe a dort k nám mi řekla, že se jí to ale nehodí, protože jede na borůvky s nějakou kamarádkou a večer dělají bečku.

Ke tchýni to máme 35 km a asi trpí stejným syndromem strachu z cestování autobusem - od je to na daleko, mě se v autobude blbě sedí a bolí mě z toho záda jak to nadskakuje až přes to že nás nebude obtěžovat + že sama nezavolá, ale když voláme my, tak výčitky, že nezavoláme, nepřidjedeme... nemám ropný vrt. 🙂

Loni - její svátek, byla krátce po operaci, navrhla jsem jí, že jí přijedeme popřát a ona že radši ani ne, že se necítí, aby něco chystala a tak. Tak jsem říkala, že vezmu s sebou gril a nachystám nějaké maso a upeču koláč a uvařím něco do kastrůlků, aby si to mohla dát do ledničky a jen si to ohřát, aby mohla ležet a kurýrovat se. Prý nechce obtěžovat, že by jí to jako pomohlo, ale to po nás nemůže chtít. Řekla jsem, že mi to problém nedělá a ráda to pro ni udělám. Jak koko*t jsem celé ráno a dopoledne vařila a pekla (potrpí si na čerstvé jídlo) a když jsme k nim dojeli, měla upečené 3 různé zákusky, pečené maso, smažené řízky, bramborový salát, guláš a upečené slané tyčinky atd + nachystané chlebíčky. Prý honem pojďte pojíst, dokud je to čerstvé... Já plný kurf auta jídla a naložené 3 kg masa... 1 kg kuřecího, 1 kg vepřového 1 kg hovězího, aby si mohla vybrat, na co má zrovna chuť... Celou dobu návěštěvy buď s bolestným sykáním běhala kolem nás (podávala lžičku ke kafi protože já nevím, ve kterém šuplíku v kuchyni jsou atd) nebo ležela na gauči a s hekáním se obracela na bok, protože na zádech to bolí...

+nejaktuálnější novinka, měla bych pít prý denně pivo, protože je to zdravé 🙂 už mi ale nedokázala říct, na co v těhotenství je to zdravé, jen, že to říkali v televizi 😉

blahova_andrea
13. črc 2012

Ahoj. Mě tchýně neradí, neznám ji. A moje máme je super máma. Ví, že dneska je všechno jinak než za nich. Na spoustu věcí se za těch 30 let teprve přišlo. Jsou jiné výrobky, hračky, všechno. Je úžasná, protože když se o něčem bavíme a já tápu, jak se rozhodnout, tak ona druhý den konzultuje s kým se dá...kolegyněmi, lékárnicemi, lékaři (pracuje v nemocnici), s kamarádkami...a pak mi sesumíruje, co zjistila. Probereme to a vždy respektuje moje rozhodnutí. Je to moje dítě, moje zodpovědnost a ona to tak bere. Sama ví, že by dneska spoustu věcí dělala taky jinak. Jen škoda, že si to víc lidí neumí přiznat. Nedám na svou mámu dopustit. Je děsný kritik. Třeba mi pořád vykládá, že jsem tlustá a mám začít cvičit. Nepotěší to, ale má pravdu. Věřím, že kdyby si myslela, že něco s prckem dělám extra špatně, tak by mi to řekla. Obvykle si v ničem nebere servítky. Je úžasný, že jí můžu věřit, že mnou nastavená pravidla při hlídání dodrží. Když pak musím od prcka odejít, nemusím se bát, že má babičku, která just udělá vše jinak než jsme zvyklí. Jsme pak spokojení všichni tři. Všem maminkám bych to přála. Aspoň s vlastní mámou, protože u tchýně se to asi nedá čekat vůbec.

jancip
13. črc 2012

Holky, tak tyhle "rady" vám fakt nezávidím. Já bych asi vyletěla z kůže, protože jsem strašně paličatá a dělám si věci ráda po svém. Musím zaťukat, ale já si v tomhle směru nemůžu vůbec stěžovat. Od tchýmě jsem neslyšela snad jedinou radu, jen občas ale úplně v dobrém řekne, jaké byly její děti a co dělala. Ale je to spíš pro pobavení, ne žádné poučování. Dokonce se ji moc líbí "moje" metody, co neznala...vázání do šátku, do mumijky. Vždy se zeptá, zda si může malého pochovat a jak, jak se mu to líbí...Takže o nás by vtipy v tomhle směru fakt neuspěly....Ale občas dostávám zaručené rady od různých známých. Takže vás fakt chápu, i když u nás je to asi méně často.

pejtho
13. črc 2012

@oktarina No, myslím si, že naše tchýně by si fakt rozuměli 🙂 My vždycky když tam jedeme, tak tchýně má navařený šílený kotel jídla - tak pro 10lidí na dva dny 🙂 A vždycky všem nabalí sebou. Což bych jí nebrala-snaží se o všechny starat a myslí to dobře. Jenže tím, že jezdíme v neděli, tak ona vždycky točí v neděli 3 jídla dokola (knedlo-zelo, řízky se salátem a roštěnou s knedlíkem) Takže já už mám každou neděli osypky, protože mi všechna tři jídla dost zhnusila-krom toho, že je to furt, tak není dobrá kuchařka a jídlo není moc poživatelné...
Takže jsem se už posledně vybavila výmluvou, že jsem si koupila maso a kdybych ho hned nesdělala mohla bych ho vyhodit, tudíž od ní nabalit nechceme. No to bylo řečí. Od ní i od tchána jsem celý den poslouchala, že mi jejich jídlo není dost dobré-přitom jsem jenom řekla, že máme doma vařeno.
Když tady naposledy - asi před půl rokem byli oba tchánovci na návštěvě, tak jsem uvařila k obědu rajskou s karlovarským knedlíkem, hovězí vývar a ještě jsem upekla buchtu (Orgasmus-doporučuji 🙂 ) Fakt se mi všechno povedlo a těšila jsem se, že se před tchýní vytáhnu...no a oni přijeli s kupovanou sekanou a bramborovým salátem, že nechtějí obtěžovat...ale už je to fakt spíše k smíchu, než abych si to brala osobně a nějak se tím zatěžovala.
Někdy mě jenom mrzí, že manžel s nich má strach, je to měkota a když tchýně přijde s nějakýma svýma "chytrýma" radama, nebo kritizuje naší výchovu, způsob hospodaření apod., tak manžel mlčí. Na jednu stranu ho chápu, protože jeho otec je fakt despota a jakmile se s ním někdo rozhádá, tak je zle napořád...na druhou stranu jsem fakt sama na nějaké obhajování vlastní rodiny a cítím se jak pako, když se před nimi obhajuji a manžel mlčí nebo radši odejde....Doma mi pak třeba dá za pravdu, ale před nimi jsem za špatnou jen já ☹

@blahova_andrea Ono je to vždycky tak, že dcery více tíhnout ke svým maminkám. Tu mojí by také nikdy nenapadlo kritizovat mojí výchovu, nebo se se mnou o něčem přít. Ví, že když potřebuji radu, tak za ní přijdu a je za to ráda a pak se spolu o tom pobavíme. Ale když přijdu s tím, že si nepřeji, aby malé něco dávali, tak to respektuje. Tchýně je schopná mi vymluvit díru do hlavy, že je to špatné rozhodnutí a pak si stejně za mými zády udělá co chce.
Bohužel právě proto, jí malou na hlídání nenechávám a mrzí mě to, protože bych byla ráda, aby naše děti měli obě babičky stejně rádi a nedávali jedné přednost. Jenže si nejsem jistá, jak moc dokážu překousnout její chování...

oktarina
13. črc 2012

@pejtho ...co je to buchta orgasmus? 😎

oktarina
13. črc 2012

@pejtho Můžu ale zodpovědně říci, že bohužel nemůžu věřit ani své vlastní matce, ta mi dělá za zády věci, o kterých když se dozvím, tak mi je do očí popře. Nebo mi něco řekne mezi 4 očima a před kýmkoli dalším popře, že by mi něco takového říkala, takže já dítě o samotě nenechám ani s jednou babičkou. Nevěřím jim.

blahova_andrea
13. črc 2012

@pejtho chápu tě, já bych to taky asi nedokázala, své mámě dítě svěřím ráda. přítelovi rodiče dodnes neznám a až se jednou seznámíme, tak to pro mě dlouho budou cizí lidé, kterým bych dítě bez dozoru stejně nenechala.

pejtho
13. črc 2012

@oktarina Buchta Orgasmus 😀 je strašně jednoduchá a výborná 🙂 Posílám odkaz na recept: http://www.toprecepty.cz/recept/4980-buchta-org...
- jen krém jsem si trošku zjednodušila a dělám 2 pomazánková másla (nejlepší jsou Choceňské) smíchaná s 1ks kupovaného pudingu v kelímku (takové ty vysoké se šlahačkou) Úplně to stačí a konzistence i chuť je akorát!

A místo čokolády na vaření nejraději rozpouštím tyčinku Kaštany s troškou másla-chutnají nám více 🙂

Jinak když jsem dávala tento recept tchýni, tak utřela žloutky s cukrem a pak ještě vyšlehala bílek, aby měla těsto nadýchanější-tak to nedělejte, protože je to pak takové suché a ten ananas v tom není vůbec cítit. Hlavně už to taky pak není tak jednoduché a rychlé-takže pěkně všechno frknout do jedné mísy 🙂
Ale je důležitá ta soda-já to poprvé dělala bez ní, protože jsem doma neměla a byla to taková placka 🙂 Ale taky dobrá!

oktarina
23. črc 2012

V sobotu jednu užitečnou od mamky: při kojení klidněmůžeš kávu, i 2 denně, akorát si ji dej hned jak nakojíš, aby se to vstřebalo do dalšího kojení 🙂
Zajímavé je, že úplně stejnou informaci mi dala na minulém těhu kurzu PA 🙂 takže některé rady tehdejších PA platí i po 30 letech 🙂

wrtulka
24. črc 2012

Ahoj holky..
pročítala jsem téma a musím říct že některé rady fakt dobré.. 😀
mě mamka pořád tlačí do toho abych své 2 měsíční dceři osladila čaj (ve vedrech dávám fenyklový čajík na doporučení pediatra) že ona to dělala taky a není schopná přímnout vysvětlení že jí nechci zbytečně zatěžovat cukrem už te´d..
a tak podobně.
tchýně zase malou hodně oblíká..a jelikož jsem pejskařka tak jí vadí psiny (máme dvě hodné bíglice) jako že by malou olízly nebo tak..

ale chtěla sem napsat jinou věc..
upřímně já k tomu mám jiný postoj rady poslouchám /neposlouchám dle svého nejlepšího vědomí a svědomí
ale beru to tak a vím že když dám malou hlídat k tchýni/mamce že si to udělají po svém. Docela mě tu mrzely postoje že dítko ke tchýni a tak nikdy..protože teda je horzná a dělá to tak a tak..
Holky ony ty děti taky vychovaly a neumřely jim..a já to vnímám tak že to nechci vidět a ni slyšet abych se kvůli tomu nemusela zlobit a říkám si když je to jednou za čas..
prostě u mě jsou pravidla taková a u babičky trochu jiná to se dá časem i dítku vysvětlit..
a je to lepší než dítko ochudit o kontakt s babičkou a babičku o vnouče.tak to vnímám já

oktarina
24. črc 2012

@wrtulka rozumím, já tychýni i matce na rovinu řekla, že já vychovávám, ony rozmazlují, že jakmile dítě překročí práh jejich domova, je to na nich, ale mám jedno velké ALE, a to, že mi nepůjdou proti mé výchově, takže např. když řeknu, že my čaj nesladíme, tak u nich taky malá nedostane oslazený čaj. Když řeknu, že si něco konkrétního nepřeju tak mi to nebudou s malou "naschvál" dělat. V tom vnímám rozdíl. Jinak si myslím, že je to o tom, aby nás i ony staší generace s patentem na rozum, protože přeci jedno/dvě/deset... dětí už vychovaly, proto mají právo dělat vše podle sebe. Toto ne. Ony měly příležitost dělat to po svém, já mám stejné právo vychovat si dítě po svém. V tomto jediném vidím já rozdíl 🙂 Ovšem pokud mne nebudou respektovat, upozorním je na to a při více případech jim sdělím, že to povedek tomu, že se s vnučkou budou stýkat pouze za mojí přítomnosti, neboť mne nerespektují a já je tedy taky nebudu respktovat, aby to bylo spravedlivé. Toť můj názor.

wrtulka
24. črc 2012

@oktarina no upřímně moje mamka jí ten oslazenej čaj za mými zády asi někdy dá...
no co malá na to neumře a lepší oslazenej čaj než být bez babičky (to neznamená že když to zjistím tak to babičce nevytmavím 😀 )apod. jim taky do výchovy rodiče, maminky a tak kecaly..tak to prostě je a jednou budeme kecat i my ale uznávám že by ty rady mohly být dávány jen jako možnost a respektovat náš styl výchovy..o to se samozřejmně budu snažit 😉

oktarina
24. črc 2012

@wrtulka no už jsem se lekla, že právě nevytmavíš 🙂 doufám, že já na nervy nikomu nepolezu, že budu taková ta super tchýně 🙂

katchula
24. črc 2012

Tak teď jsem se výborně pobavila, fakt dobrá diskuze, zpříjemnila mi pracovní dobu 🙂 😀 A taky vidím, že mám ještě vcelku fajn tchýni, protože zas tolik nesmyslů do mě nikdy nehustila.

@pejtho tchýně zřejmě píše horoskopy do Blesku, ne? 😀 Štíra doma máme a opravdu je tvrdohlavý a rád se háda, ale to asi tak 90% všech dětí okolo tří let 😅 Náchylnost k drogám mě teda dostala, neuvěřielný co někdo dokáže vyplodit a ještě to šířit dál 😝

pejtho
24. črc 2012

@wrtulka Já s tebou samozřejmě souhlasím. A já bych i malou tchýni svěřila moc ráda, kdybych jí mohla věřit, že jí nebude dopovat práškama a že jí uhlídá.
Jenže to je právě ten problém. Má tři děti-včetně mého manžela, který odešel poměrně brzy z domova a ten vliv tam není tak patrný.
A na ostatních dvou - švagrovi a švagrové a na dětech od švagrové vidím, že není úplně dobře jí děti půjčovat. Doma se mluví dost sprostě, děti od švagrové tam tráví téměř celé prázdniny a jsou to strašní grázlové. Sprostí, ubližují ostatním dětem-i naší malé, takže jí musím neustále hlídat, zatímco tchýně klidně odejde a nechá je s ní osamotě-takže prostě nevěřím a takhle malou jí tam nechci nechávat.
Ale jak jsem psala-nechci malé brát babičku a nemám v úmyslu malou nějak proti ní štvát-naopak. Ale na hlídání jí tchýně dostane až bude větší a rozumnější, takže bude schopna se uhlídat i sama.
Ale ona se za celý rok tchýně ani jednou nezeptala, jestli chci pohlídat a když jsem znovu otěhotněla, tak se ani jednou nezajímala, jestli je mi dobře a jestli nepotřebuji pomoct s malou, i když jsem nenápadně trousila, jak mi doma vše padá na hlavu...ale to jí nemám v plánu vyčítat-jen tak pro info...

@katchula To ona umí moc dobře, posbírat různě z okolí a ze všech časopisů všechnu moudrost světa a pak nám tím hrozí. Když jsme jeli na dovolenou, tak nám popisovala, jak vypadají Řecké nemocnice, že nechápe, jak tam můžeme s 10ti měsíční dcerou jet, protože tamní zdravotnictví je hrůza-samozřejmě v Řecku ani nikde jinde mimo ČR nikdy nebyla, ale povídala to bába Konopníková, takže je to jasné 🙂

maybe72
24. črc 2012

... Tak já teda nevím, pročítám tu vaše postřehy a zkušenosti a asi mám víc štěstí než rozumu nebo jsou moje obě mamky (vlastní i manželova) z nějaké jiné planety ... Mám s oběma velmi dobrý vztah, respektují naše soukromí i náš styl výchovy, lentilky je milují a nemáme žádný problém. Naopak, když jsem někde tápala, rady od nich se mi vždy hodily a byla jsem za ně ráda. Asi fakt jiná planeta ... (nebo je to někde jinde? 😉 ?)

oktarina
24. črc 2012

@maybe72 hele a poradila ti někdy tchýně, že jak bude mít lentilka 4 měsíce, MUSÍŠ jí mixovat kuřecí a králičí maso vařené ve vývaru, aby měla dost síly? 🙂 Možná je to fakt někde jinde 😉

maybe72
24. črc 2012

@oktarina 😀 😀 , tak to mi fakt neradila (nebo mi to uniklo? 😉 ), jak už jsem říkala, jsou to obě rozumný babičky, manželova mamka vychovala tři kluky, moje mamka mě a bráchu, ale pokud vím, vývar s masem jsme ve čtyřech měsících nedostávali nikdo (i když, možná bychom měli víc síly, jak píšeš) 😉

oktarina
24. črc 2012

@maybe72 tak to možná bude ten rozdíl, to slovo rozumné 😉 Moje jsou takové, že sežraly všechnu moudrost světa, protože už jsou samy matkama, tak co jako... 🙂 Proto si jejich rady vyslechnu a pak si ověřím, jestli to jako šílenost zn jenom mě nebo je to i z jiného zdroje 😉 Ale třeba moje máti (psala sem tu) mi dala radu ohl. kafe, která je fakt použitelná, tak jsem jí poděkovala, že to jsem taky slyšela a že už to mám ověřené ze dvou zdrojů, že tomu můžu věřit, ale to jsou spíše světlé chvilky.
No nevím, ejstli bysme měly více síly, miminko nemá v žaludku v tak nízkém věku trávicí enzymy uzpůsobené k trávení masa, takže bych mu to nedávala...

oktarina
30. črc 2012

Mám jednu novou, dokonalou: už máš takové plné tváře, už TOLIK nejez... podotýkám, že napuchám jak kdybych nafukovala balonek, ale to je nepodstatné, že? 🙂

oktarina
31. črc 2012

Nemůžu se nepodělit: při jízdě autem, při 80 km rychlosti mezi obcemi (povoleno je 90): to budete i s miminkem jezdit tak rychle? To nebudete, nejste sebevrazi, měli byste jezdit pomaleji, to je nebezpečné, že nebudete dítě ohrožovat zbytečně rychlou jízdou, no to byste neměli, jezdit takto rychle, když budete mít malé dítě, to budete mít zodpovědnost za tři životy... (atd furt dokola, samomluva jí vydržela asi 5 min kdy jinak bylo hrobové ticho...)