Jaké rady vám dávají vaše maminky nebo tchýně?

yamdena
29. čer 2012

Ahoj maminky 🙂 ,

zajímalo by mě, jaké rady jste slyšely od svých vlastních maminek nebo tchyní ohledně krmení, spaní a výchovy svých děťátek a jak se s nimi vypořádáváte?

Když uvedu za sebe, tak:
- krmit dítě UM, aby neplakalo a aby spalo celou noc, protože mám slabé mléko
- dávat od narození čaj
- nenosit v náručí (zvykne si)
- nechat vyplakat
- nechávat během dne samotné v postýlce, kde si má vystačit samo
- nedávat na zem

Před svou mámou si připadám jako špatná máma, protože výše uvedené nedodržuju a ani nemůžu. Vždycky jsem měla za to, že co řekne máma je svaté 😅 , ale dnešní přístupy nebo naše děti jsou prostě jiné. Slabé mléko je mýtus, čaj jen u nekojeného dítěte, můj syn prostě nošení v náručí a hodně pozornosti vyžaduje (je proto rozmazlený?), nechat vyplakat nepraktikuju a syna v postýlce celý den nenechávám, dávám na zem, na postel, na stůl, kde si s ním hraju, dávám na bříško, atd.

Jenže - tím v podstatě dávám najevo své mamce, že její postupy, jakými vychovávala nás, nepovažuju za správné, což samozřejmě moji maminku uráží a mě to mrzí. Jak to dělat diplomaticky? A máte dojem, že dnešní děti jsou odlišné?

Díky za postřehy 😉

terinda
29. čer 2012

Ještě posazovat, podpírat polštářem, polohovat v kočáru, aby děťátko hezky vidělo.
A na noc kašičku, bude spát celou noc 😀
A co hopsadlo, chodítko?
Nedáš jí ochutnat čokoládku? 😝

Kliiid, já mám s mamkou trochu třecí plochy, ale ona není moc montovací. Já jí říkám, že svoje děti si vychovala a teď je řada na mně.
A v té době nebyly takové informace, jaké máme k dispozici my, tak proč opakovat staré chyby 😉

romcovaklarka
29. čer 2012

Tak nenosit a nechat vyplakat mám na talíři od narození - hlavně od táty a trochu i od manžela, to je furt "šiješ si na sebe bič".

Jinak máma je v tomhle super, naopak mě podporuje jako že je super, že kojím na požádání (já jako miminko jsem měla takové to klasicky po 3 hodinách, není divu, že máma kojila jen 3 měsíce a dneska jí je to líto, ale tehdy to tak doporučovali 😒).

Ale zato tchýně nám ho furt posazovala, teď ho zas vodí za ruce (resp. 2x se o to pokusila, jakmile jsem to zmerčila, tak jsem jí to hned zatrhla) apod. Taky mi vadí, jak na něj šišlá a mluví afektovaně, ale na druhou stranu ona tak do jisté míry mluví skoro na všechny, tak s tím se nedá asi nic dělat 😅

Jinak jsou kupodivu u nás všichni celkem rozumní, nesnaží se mi ho krmit sladkostmi, omáčkou s knedlíkem nebo párkama 😀

Ale být tebou, tak mámě řeknu, že chápu, proč něco dělala tak a tak, že tehdy to doktoři doporučovali, ale že mezitím se objevily jiné postupy, výzkumy, že dneska se zase doporučuje to a to, a že ona se přece taky řídila tím, co platilo v její době, tak ať se nezlobí, že ty se zase řídíš současnými informacemi 🙂

iva_kucerova
29. čer 2012

a hlavně dávat rajčatovou šťávu, ta je na imunitu, a kdyby měla zuby, tak i flák masa...🙂 jo jo, to známe🙂
Myslím si, že dnešní děti určitě budou jiný, takový vypiplanější🙂....ale těžko říct, jestli je to dobře nebo špatně.
Já pořád mamce říkám, že si to udělám podle sebe, jenže to je jako bych mluvila do zdi. Řeknu, aby malý nedávala pribináček, odejdu na záchod, přijdu a mamka se culí a je mi jasný, že Ivanka dostala aspoň líznout...a tak je to se vším, jenže nevozit k rodičům malou? To taky nejde. Akorát bych byla ráda, aby do budoucna Ivanka doma dodržovala pravidla, který si tam stanovíme, tak snad se zadaří i přes tohle "babičkovský vměšování"🙂
Snažila jsem se ze začátku aspoň odsávat mlíko (měly jsem problémy s kojením) a střídat ho s umělým, aby malá měla ode mě aspoň něco, ale babičky říkaly, ať se na to vykašlu a dávám jí jenom umělý, že takhl ejí to dělá v břiše paseku....prostě babičky🙂

betelgeuzz
29. čer 2012

@yamdena děti nejsou jiné, ale jiné jsou informace, prostředí apod. Co tak říct mámě, že dnes se to prostě dělá jinak? Že chápeš, že ona to dělala podle tehdejších informací a co považovala za správné, ale že dnes jsou ty informace a doporučení jiné.

llluckaaa
29. čer 2012

Ahoj, tak moje tchýně dáva rady hlavně NEVYŽÁDANÉ a jednu dobu mě tím hodně štvala. Možná proto, že manžel chtěl, abych se těmi radami řídila 😝 Ale už jsem se s tím nějak srovnala a její rady prostě neposlouchám a nereaguji na ně, protože se s ní nechci pohádat.
A tady jsou nějaká super doporučení mojí tchýně:
- dítěti je pořád zima a tudíž ho vždycky hrozně navlékne a i v létě je mu schopná dát pod tepláky punčocháče 😝
- nenechat plakat a nechat se děckem sekýrovat
- pořád tahat dítě na rukách
- o stravě ani nemá cenu psát - je plno věcí, o kterých si moje tchýně myslí, že jsou zdravé a měly by je moje děti jíst, a já si myslím úplný opak
- dávat od narození čaj
- některé hračky jsou pro dítě hrozně nebezpečné a nesmí si s nima hrát
- dítě má chodit pořád za ruku, aby nespadlo
atd. atd. atd.

A co mamce říct, že víš, že to myslí dobře, ale že bys to ráda dělala podle sebe? A že bude lepší, když ti bude radit, až si o ty rady řekneš, abyste se zbytečně nehádaly?

majdula
29. čer 2012

Prosla jsem stejne dobre minenymi radami u prvniho prcka a osvedcilo se vyslechnout, odkyvat a delat si to po svem. Obe babicky po case videly a uznaly, ze mazleni a tuleni malemu svedci, pochopily, ze ho proste plakat nenecham, s cajikem to bylo u kojence horsi, ale taky jsem to nejak ustala 🙂 a kdyz bylo nejhur, odvolala jsem se na detskou doktorku 😝 Ale i kdyz si o tehdejsich "navodech na mimino" myslim svoje, nikdy bych jim nerekla, ze to bylo spatne. Bud by to neuznaly a ranilo je to anebo by to uznaly a ranilo je to taky. Delaly tehdy, co mohly.

A tyhle nazorovy rozpory ohledne pece o miminko jsou jen slabej odvar proti pozdejsim odlisnym nazorum na vychovu 🤐 To, ze se o miminko staras trochu jinak (vyziva, cajiky, zpusob noseni, posazovani a podobne), se da vysvetlit proste jinymi trendy, soucasnou dobou, to ty babicky pochopi. Ale pokud se treba jako ja rozhodnes, ze ac sama vychovavana dost autoritativne s fyzickymi (ne nijak drsnymi, ale prece) tresty, nebudes deti trestat, to je pak labuzo. Tim teprve fakt davas najevo, ze chces deti vychovavat JINAK a verim, ze to mrzi a zaboli... Me by to taky mrzelo 😒

Sama sis odpovedela - reaguj diplomaticky. Klidne ji rekni, ze ti dr. poradila ohledne cajiku a kojeni to a to (dr. je autorita! 😀 ). Ze noseni vam obema dela dobre, ze se radi mazlite (kdo ne? klidne ji ho hned strc taky, at si to take uzije). Ze mas o nej v postylce strach, radeji ho mas u sebe pod dozorem a muze te sledovat. Ze jeho plac proste nedavas. Ale nevycitej, ze ona to tak delala.

Mne se ulevilo s narozenim druheho prdoly, u toho uz mi do toho nikdo nekecal 😀 jednak babicky videly, ze je to jak mluvit do dubu a druhak videly, ze mi to asi funguje.

yamdena
autor
29. čer 2012

Děkuji všem za příspěvky 😉 abych to ještě trochu rozvedla, moje maminka je super, rozhodně nedává žádné "nevyžádané" rady ani se nevměšuje - ba právě naopak. Ale samozřejmě se mi snaží v dobrém poradit a já sama se i ptám, jak to měla ona. Vidím, že některé věci hlavně trio kojení po třech hodinách - čaj - postýlka byly v její době neměnné dogma platné pro všechny.
@majdula s těmi fyzickými tresty máš pravdu, že to může působit rozpačitě 😒

Situace by rozhodně byla jednodušší, kdybych si sama byla jistá tím, co dělám 😅, ale často tápu, zkouším, co zabere..ono v dnešní době je zase teorií na všechno milion..

Doktor je sice autorita, ale díky jeho radám šlo moje kojení do háje 😝 😖

Jo a abych nezapomněla - používání monitoru dechu je taky zajímavé téma 😀

verbalinka
3. črc 2012

@yamdena za mě teda druhé dítě nic nevyřešilo a rady dostávám i tak. Musela jsem mámě opravdu vynadat a odkázat ji do patřičných mezí a od té doby docela dobrý 😀 Ona je hodně autoritativní, takže radí jen pár věcí, ale dost důrazně.
Pokud tápeš, tak dej na svou intuici a pocit. Ať se to týká čehokoli 😉
Ale třeba moje máma ani tehdy neposlouchala doktory, takže třeba nechávání přes den v postýlce nepraktikovala. Ale vyprávěla mi, že to byla běžná praxe a je to dost smutný vyprávění. Pokud bude tvá máma naléhat, tak bych klidně přitvrdila a řekla jí, ať se zkusí vžít do miminka, jak mu asi je samotnýmu koukat do stropu ☹

katerinanov
3. črc 2012

@yamdena No všechny body, které jsi napsala mě doslova nadzvedávají ze židle. Až na ten čajík, který malému dávám ve velmi malém množství když jsou ty vedra i když je plně kojený. Je ale pravda, že ho kojené děti nepotřebují, jen náš malý když se přisaje tak neví kdy přestat a pak je přecpaný. Ale to sem nepatří. No a já slýchávám od tchýně, že mu musím přetahovat předkožku protože jinak bude mít problémy. Že když plive dudlík tak mu ho mám namočit do medu a že když nepročůrá 60 plínek denně tak málo pije, mám slabé mlíko (které jak píšeš je mýtus) a mám dávat Sunar. Tchýně nevidí rozdíl mezi látkovýma plínkama, které jsou mokré hned a papírovýma v kterých má děťátko "zadeček v suchu" 😀

yamdena
autor
9. črc 2012

@verbalinka tak na autoritativní maminku se asi musí jinak 😀 nechávání v postýlce přes den praktikuje známá a jak je prý malé hodné 😀 a nikdy nepláče ani nemrnčí... nedalo mi to a zeptala jsem se, jestli vůbec žije 😀 😝 můj maličký potřebuje péči a pozornost, ale to neznamená, že není hodný - je to andílek - akorát si umí říct, že něco potřebuje 😀

Co se týče intuice a pocitu - postupně se vyvíjím 😉

@katerinanov já znám namáčení dudlíku do cukru. Co já vím, 6-8 počůraných plen denně značí dostatečný přísun tekutin. 60 ks by bylo časově a finančně poměrně náročné, pokud to tchyně zvládala, tak všechna čest 😀 mléko buď je nebo není a pokud je, je kvalitní a šité na míru potřebám miminka. Je dobře, že kojíš - za sebe můžu poradit jen to, že kdybys měla někdy komplikace, obrať se rovnou a jen na lak. poradkyni. Ale pokud malý prospívá, je vše ok 😉

katerinanov
9. črc 2012

@yamdena No to se neboj, že bych se obracela na ni 😀 ne jen s radami ale s ničím!

yamdena
autor
9. črc 2012

@katerinanov 😀 mno já spíš myslela rady od sestřiček, známých a pediatrů.. já jsem právě problém s kojením měla, kolem 6-7 týdnů věku malého..intuitivně jsem tušila v čem je problém, ale pediatr mi to vyvracel (ostatní tvrdili, že je to slabým mlékem 🙂 .. když jsem se obrátila na poradkyni, bylo už pozdě :(

slundo
9. črc 2012

😀 všude stejný....
.čajíček, šťávičky,
přisolovat, sladit,
přebalovat snad každých 5 min
jakto, že nechce dudlík ?
nechovat, zvykne si . Pěkně nechat vyřvat.....
Já tohle neřešila .... např. opary

Jsme jiná generace, nevyčítám našim maminkám a tchýním jak nás vychovávaly, ale vadí mi, že svoje názory prosazují i u našich dětí. Dřív byla jiná doba. Určitě teď jsou děti vypiplanější, ale v něčem to určitě na škodu není.

verbalinka
10. črc 2012

@yamdena chudák malé od tvé známé. Ono dítě to ze začátku zkouší a pak zjistí, že se pomoci nedovolá, tak to vzdá ☹ Ale tímto se definitivně zničí vztah. Ať se známá nediví, až se jí dítě nebude svěřovat a nebude k ní mít důvěru. Je mi z toho smutno ☹
Moc se mi líbí přirovnání - "dítě je hodné" - až se jednou dá do party a bude fetovat, tak akorát bylo hodné a poslechlo kamarády. Radši dítě, které bude umět vyjádřit svůj názor! 😉

hojda
10. črc 2012

Jé tak tohle téma tedy vítám! Už jsem chtěla něco podobného založit. Po víkendu u babičky (tchýně), kdy jen poslouchám ......bych fakt

nech malou vyřvat, aby si posílila plíce.... (to se mi svírá ruka v pěst)
na dudlík med, hezky ho bude cucat a hezky spát.....(tomu se jen směju,když vidím, jaké má manžel zuby...)
do zadečku teploměr, bude ti kakat, kdy chceš ty.....
chovat zásadně rovně, aby si narovnala zádíčka....
od 3 měsíců dávat šťávu z pomeranče....
Nedívat se do roku do zrcadla, nebo nebude mluvit....

Vím, že je hromadu věcí učili, ale teď je zase vše jinak, je pravda, že za 10 let to bude taky úplně jinak, ale rozhodně to nebudu nikomu cpát.....

hojda
10. črc 2012

Jo hlavně máme děti hrozně rozmazléné, protože je od rána dovečera za vše nebijeme.... 😠 😠 😠 A jak je možné, že si 3 leté dítě nevydrží hrát samo???? Ona totiž vydrží se dětem věnovat max. 5 minut..... 😖 Smojí mamkou tohle vůbec neřešíme, ona bere to, že teď se vše dělá prostě jinak a respektuje to, u ní mi vadí jen jediná věc, že dává dětem moc často sladkosti a to jsem jí i řekla, ale bere to v pohodě. Babička má vlastně děti trošku rozmazlovat, ne? Jenže první co řekla tchyně, když se malá narodila bylo - hlavně jí nerozmazlete. Malá třeba řve až je skoro fialová a ona nad ní stojí a nic........Jak si to dítě musí připadat.......Jako by se nenabrečela dost, když k ní zrovna nemůžu jít, protože mám ještě druhé dítě.

loafeer
10. črc 2012

U nás byla rada: sunar je chemie ( a všechny UM)
: mlíka máš dost ( neměla jsem, děcko hladové, hned z porodnice jsme sli s prikrmem )

alamo
10. črc 2012

Jee tady se clovek i zasmeje 😀 @hojda Nedívat se do roku do zrcadla, nebo nebude mluvit.... 😀

U me vede tato ' nasiraci' hlaska: dite musi do roku zvladnout nocnik, je to vec prestize.

popellka
10. črc 2012

Ahojky,

tak rady ohledně jídla - vem to čert, nejsu nijak tabulková, ale když mně tchýně chtěla začít chodit s malou, která si ještě ani nestoupla, tak to mě teda bralo 100 čertů 😠 😠 😠 😠 😠 přece nemůže chtít po někom, aby chodil, když ještě nestojí!!! a její otázka - a už může chodit? mě fakt dostala!!! 😠 říkám - může, proč by nemohla, ale když nestojí, tak asi těžko půjde a vytahovat ju za ruky jak opicu fakt nehodlám!!! 😝

hojda
10. črc 2012

@alamo Tak nočník je nás v pohodě, protože její kluci měli plíny do 3 let a to bylo před 40 lety.....

oktarina
10. črc 2012

- na co vám proboha jako bude monitor dechu? My to taky neměly a přežili ste.
- Na co proboha chcete chůvičky? Vžfdyť bydlíte v paneláku a říkáš, že je slyšet i hraní na flétnu od sousedů pod vámi. My to taky neměli a přežili ste.
- to já dávala našemu malému namixované masíčko už ve třech měsících, aby měl sílu, on byl chudinka pořád nemocný (fakt? 😉
- hlavně musíš dítě brzo začít zvedat, aby nebylo líné a brzo samo chodilo, jinak bude mít kulaá záda (fakt? 🙂
- musíš dítěti zajistit pitný režim, vařit mu heřmánkové a fenyklové čajíčky, aby nemělo žízeň (fáááákt? 🙂
- neměla bys teď v těhu pít kafe, ono to dítěti neprospívá, budeš pak mít hyperaktivní dítě (fááákt? 🙂
- měla bys sladit umělým sladidlem, abys nepřibírala v těhu (jako fááááákt aspartam????? co ADHD, 72 vedlejších účinků na zdravého člověka - ne diabetika, atd, atd)
- neměla bys jíst korbáčky, protože je v tom sůl (no to je překvapivé, ale na otázku proč, nebo jak to škodí mému dítěti už jen úsměv a krčení ramen...)
- měla bys zajít nechat vyčistit do čistírny tady ty peřinky a polštářky, aby byly připravené na miminko (podotýkám, že MM je alergik..., peří, prach, zvířecí srst....)
- popř.: neměla by ses na té dovolené přepínat a chodit na dlouhé tůry (cokoli nad 2 km 😉 abys předčasně neporodila a v kontrastu s tím - já nevím, co vy těhotné pořád máte, já až do 8 měsíce jezdila na kole a nic se mi nestalo (akorát ta "jízda" byla jízda do místní sámošky, pro rohlíky a spol., prezentujíce cca 400 m tam a 400 m zpět 😉 nebo: neměla bys nostit tu tašku s melounem, je těžký, ať si něco nestrhneš a potom nepláčeš, žes miminku uškodila a v protikladu k tomu (jindy a jinde): no já ještě den před tím, než ses narodila, přenášela plastové 30L kanystry na vodu (plné!!!!!) , ony byly záplavy a v rozhlase hlásili, že bysme neměli týden pít vodu ze studny... 😉
atd atd

oktarina
10. črc 2012

@katerinanov já bych si to přepočetla do "normálních" nynějších počtů. Dříve se přeci dávaly tři látkové plenky najednou, aby mělo dítě tzv široké balení a ještě přes to jedna navíc, jako "jistící", aby se plenky nerozvázaly nebo co. Takže těch 60 podělíme 4 a máš hned 15 přebalování. Na to, že během 24 h má novorozeně spotřebu dle mých kamarádek v průmeru tak 12 plínek je to jen známka toho, že tchýňka prostě přebalila párkrát i jen počůraných pár kapek. Nebo si to nasdasila, aby vypadala lépe a zaměstnaněji. Protože oprat (vyvařit) takový "kotel" plín, usušit a vyžehlit, zabralo kotelčasu 🙂 S dnešníma plínkama se klidně mezi dvěma kojeníma stane, že si dítě čůrkne dvakrát do jedné plenky, to bys už mohla počítat za 8 plen (postaru), ne? 😀 😀 😀 😀

Mě jednou zabralo, když jsem na zaručené nevyžádané rady sdělila, že by mě zajímalo, jestli si o mě myslí, že jsem dobrý a chytrý člověk, co myslí logicky a jedná uvážlivě, Po odkývání jsem řekla, že jako jak by takový člověk, kterému se dostalo tak super výchovy, mohl přeci něco dělat špatně? 😉 Ale vyšlo mi to jen jednou, napodruhé už byla od tchýně připravena "bezelstná" odpověď, že jí taky radili, aby byla chytrá, tak ona mi to taky poradí.. 😉

katerinanov
10. črc 2012

:D Já to taky tak vidím :D I bych řekla, že do jedné plínky čurne i víckrát než dvakrát. To by mě taky zajímalo, jestli nás mají za blbce nebo co 😀 Ale víš jak, tvoji tchýni radili aby byla chytrá, tak teď je nejchytřejší 😀
Když chci radu, tak si ji vyžádám od mamky, která měla mimčo před pěti lety a uvažuje "normálně" (jako že 60 plínek nejde pročůrat) a ne od tchýně, která nemá na práci nic jiného než hulit a rozdávat 30 let staré a NEVYŽÁDANÉ rady.
Ještě by mě zajímalo, jestli si tchýňky pamatujou co je to mateřský instinkt - věděly by, že někdy je lepší než 1000 rad

sarkar
10. črc 2012

Jé tak to se těším až oznámím, že jsem těhotná...s tchýní bydlíme, i když už začínám kout pikle co a jak udělat, abychom byli s mimčem a bud-mužem sami. Nechci jí pomlouvat, je hodná, ale když si vybavím, jak nás poučuje ohledně vaření (a musím říct, že její vaření rozhodně není žádný umění; kdyby k nám dorazil Pohlreich tak ho omejou 😀 ), tak si dovedu představit jak to bude vypadat i s radama k těhotenství a k výchově...

katerinanov
10. črc 2012

Teď jsem si vzpomněla ještě jak mi tchýně radila, že dokud mi neodteče voda tak do porodky nemám jet protože rodit na sucho je hrozné 😀 No samozřejmě mi vodu píchali na sále 😀

pejtho
12. črc 2012

Tak já to mám s mojí mamkou v pohodě. Je oproti tchýni mladá-47let a mám 15ti letého bráchu, takže to pro ní není až zas tak dávno. A protože ona rodiče nemá, a druhá babička bydlí hodně daleko tak patří spíše k těm maminkám pokus-omyl, které si nějak poradily sami bez rad od ostatních. Tudíž se mi do výchovy neplete, ale zároveň, když potřebuji, poradí. Ale nějaké podobné mýty nebo rady ani nezná 🙂

No a s tchýní to je pravý opak-kapitola sama o sobě 🙂 Naše malá byla do 6ti nedělí docela uplakané miminko. Až do 3 měsíců jí hodně trápily prdíky a moc jsme s manželem nespali. Tchýně samozřejmě chodila s všemožnými řešeními-to, že mám slabé mléko bylo na pořadu dne snad denně. Přitom malá tak krásné přibírala a já měla tolik mléka, že bych mohla krmit dalších 10dětí 🙂 Nakonec jsem malou kojila do roka a kojila bych dál, kdybych znovu neotěhotněla.
Moje švagrová-její dcera, si od ní nechala nabulíkovat, že má slabé mléko-staršího kloučka přestala kojit po měsíci, protože stresem přišla o mléko a mladší holčičku ani kojit nezačala a všem v porodnici tvrdila, že její mléko není pro děti dostačující. Když jí sestry přemlouvali, aby to zkusila, tak tchýně je všechny seřvala, že když má její dcera slabé mléko, tak přece nebude zkoušet kojit a trápit tím dítě. No když to zkoušela na mě-narazila 🙂
Když jsme ale byli např. na návštěvě u tchýně a malá tam plakala-prostě jí bolelo bříško, byla rozmrzelá, nechtěla spinkat v kočárku-tak tchýně přišla s tím, že máme špatného pediatra, že přece není možné, aby s tím nic nedělal...Na mou udivenou otázku, co by s tím jako měl doktor dělat, že my jsme si pořídili dítě a tudíž musíme s pláčem počítat, odpověděla, že by malé dala nějaké léky na uklidnění a že správný doktor by určitě nějaký diazepam předepsal. No to se ve mě zastavil dech-malé je rok a na hlídání u tchýně jsem jí nikdy nenechala-vím proč!
Malé jsem také teď v roce přestala převařovat vodu a dávám obyč kohoutkovou-ona ale ostatním vnoučatům převařuje vodu i v 6ti letech, takže jsem si vyposlechla přednášku a bakteriích ve vodě apod. Už to ale pouštím jedním uchem tam a druhým ven.
No a když jsem podruhé otěhotněla-dceři bylo 7 měsíců a my jsme jeli na hory do Rakouska, letos v černu (já ve 20tt a malá 10měsíců) jsme jeli do Řecka-to jsme byli největší šílenci - resp. já, protože manžílek je samozřejmě svatej synáček. Když jsme se pak nadšení vrátili a ukazovali fotky, ani nemukla a ani jí naše vyprávění moc nezajímalo.

Snažím se s tchýní vycházet a nepřít se s ní. Ale bohužel, některé její nápady a názory mě dohánějí k šílenství 🙂

oktarina
12. črc 2012

@pejtho Diazepam? Hele, není ona trošku příbuzná s heparinovým vraheM? Jako miminku léky na uklidnění, to už je fakt moc! Ze začátku jsem se u tvého příspěvku pochechtávala, ale tady mě vyskočily oči z důlků...

katerinanov
12. črc 2012

@pejtho Toš ať mě ty tchýně neštvou. Diazepam protože brečí? Teď si představ, že by tchýně dcerku hlídala a ten diazepam jí fakt dala jenom aby měla klid. Ještěže ji nenecháváš hlídat. Jinak s tím svatým synáčkem máme to stejné, on je chudáček protože musí chodit do práce, on je chudáček protože se v noci nevyspí když malý řve... Já se asi podle ní vyspím do růžova 😀 A největší pecka je, když začne vzpomínat, jak byl manžel miminko a začne se rozplývat... no neznám jinou ženskou, co se rozplývá nad třicetiletým chlapem že byl rozkošný 😀

vafle
12. črc 2012

hezká diskuze moc jsem se pobavila a jsem ráda že to tak je všude a není proč se trápit.....moje maminka je v pohodě moc toho nekomentuje a nechává nás ať se snažíme jak umíme.....ale tchyně...cokoli se ji nelíbí hned kritizuje...když jsme řekli že je to naše dítě a budeme si ho vychovávat jak uznáme za vhodné tak řekla že nám to prostě říkat musí že to takhle nechat nemůže 🙂 a když ji přijde něco zajímavého tak hned tvrdí že to tak taky dělala (například jsme zkoušeli bezplenkovku a to hned že její děti taky od tří měsíců chodily na nočník.....) hlavně teda manželův starší bratr ten byl nejhodnější bla bla bla v osmi měsících si nedovolil na nic šáhnout pokud to nebyla hračka...atd atd.

katerinanov
12. črc 2012

@vafle Je fajn, že to bereš tak, že se není proč trápit. Já nevím, jestli jsem mladá a blbá ale nějak se nad tím nedokážu pozastavit. Mého manžela totiž od malička obstarávala jeho babička a tak nedokážu zkousnout, že na mě tchýně "machruje" a dává mi třicet let staré rady 😀