Jaké rady vám dávají vaše maminky nebo tchýně?

yamdena
29. čer 2012

Ahoj maminky 🙂 ,

zajímalo by mě, jaké rady jste slyšely od svých vlastních maminek nebo tchyní ohledně krmení, spaní a výchovy svých děťátek a jak se s nimi vypořádáváte?

Když uvedu za sebe, tak:
- krmit dítě UM, aby neplakalo a aby spalo celou noc, protože mám slabé mléko
- dávat od narození čaj
- nenosit v náručí (zvykne si)
- nechat vyplakat
- nechávat během dne samotné v postýlce, kde si má vystačit samo
- nedávat na zem

Před svou mámou si připadám jako špatná máma, protože výše uvedené nedodržuju a ani nemůžu. Vždycky jsem měla za to, že co řekne máma je svaté 😅 , ale dnešní přístupy nebo naše děti jsou prostě jiné. Slabé mléko je mýtus, čaj jen u nekojeného dítěte, můj syn prostě nošení v náručí a hodně pozornosti vyžaduje (je proto rozmazlený?), nechat vyplakat nepraktikuju a syna v postýlce celý den nenechávám, dávám na zem, na postel, na stůl, kde si s ním hraju, dávám na bříško, atd.

Jenže - tím v podstatě dávám najevo své mamce, že její postupy, jakými vychovávala nás, nepovažuju za správné, což samozřejmě moji maminku uráží a mě to mrzí. Jak to dělat diplomaticky? A máte dojem, že dnešní děti jsou odlišné?

Díky za postřehy 😉

evaamy
29. črc 2014

@jana21278 ahoj, zajímalo by mě jak to dopadlo, to je totiž mazec dávat dětem masox apod..

tulikiss
29. črc 2014

Jee to je fajn videt ze clovek v tom neni sam....
ale je zvlastni videt ze to neni o veku, protoze maminka a tchyne jsou stejne stare(jenom o rok) a mamca je v tomhle pokrokova, nasla si veci na netu a nacetla si, sama rikala ze se nesmi posazovat jak rikali jim driv a byla v soku, ze je nejaky predni a zadni mliko a ze to jim nikdy nikdo nerekl.
a tchyne des, porad ty sami kecy jako driv..
kdyz jsem prestala malou v 7 tydnech kojit, protoze proste nebylo cim ☹ tak mi rekla, no to je dobre stejne to dlouhy kojeni neni dobry.. 😖
mala mela ve 2 mesicich rymu, tak jsme manzela posilala do lekarny a ona rika, ne mam tu kapky, koukam a jsou pro dospely a ona to neva kapnem ji tam jeste i kapku vody a ono se to v tom nose naredi...
a s jidlem je to boj od zacatku, jiricek je nejedlik a je to s nim obcas boj, ale ona je v tom fakt jak prastena a vzdy ho nuti, ale on se pak sekne a je to jeste horsi..
porad se divi proc male nedavam jeji omacku s knedlikem, ze ona davala od pul roku smazeny vajicka na sadle s chlebem..no jako kldine bych i omacku zkusila, ale urcite ne delanou na rame a bohuzel ona na tom vari vsechno 😖
posledne varila jirikovi polivku, aby aspon neco snedl, koukam a ona suverene vytahla pytlikovou gulasovku, a jeste se urazila kdyz jsem rekla ze tohle moje dite jist nebude..nechapala proc kdyz prece kasi mu taky davame z pytliku 😖

jana21278
29. črc 2014

@evaamy já jsem si hned od začátku udělala pořádek. sice to bylo dost nahlas, ale nakonec to funguje. jen teda ji nemůžu odnaučit tolik solit. vegetu kupuju bez glutamátu, ale přidala jsem do ní lžíci soli a občas něco tím přesolila a tak už ji skoro nepoužívá. a ta její první vnučku /moje neteř/ má příšerný stravovací návyky do teď. jí víceméně jen rajčata, chipsy a čokoládku. takže sama nakonec uznává, že se "někde" stala chyba.

11milda38
29. črc 2014

Tak to Vám držím palce v boji proti takovým "baštám" 😉 určitě bych takové "dobroty" malému děcku nedala. Za chvíli budu babča poprvé 😵 😀 😵 hodně s dcerou komunikujem, bohužel je tisíc km daleko,dnes je spoustu nových poznatků a nových věcí...za spoustu říkám dobře že jsou 🙂 sonduji spoustu věcí na netu hlavně tu na koníku, nechci být 100let pozpátku ať mohu i dobře dceři poradit 🙂.
Nenuťte dítě do jídla, v žádném případě,získá averzi už jen jak se na talíř podívá...jen se vyhněte sladkostem,v rámci možností.... děti mají tendenci sáhnout při hladu po nich. To mluvím z vlastní zkušenosti...dělala jsem to tak chceš? ne ? běž od stolu...bez nerváků či křiku...úplně v pohodě....teda chce to pevné nervy a trpělivost, ale podá se to časem 😎

daskagal
29. črc 2014

Tak moje maminka je naštěstí osvícená babička, takže radu dostanu, až si o ni řeknu a nikdy mi nic nenutí. Ale maminka mého přítele, to je něco podobného, jak si čtu tady. Když si malá cucá prsty, tak má automaticky hlad a já jsem hrozná, protože jí nedám najíst. Taky se má dítě teple oblékat. Nevadí, že je venku 30stupňů ve stínu 😀 Cpe jí neustále dudel, i když ho malá nesnáší. A ve dvou měsících už bych jí měla dávat kaši, aby dobře spinkala. Takže jedním uchem tam a druhým ven. Ale největším mým prohřeškem bylo, že jsem odmítla v šestinedělí přijet na návštěvu.