Jaké večeře děláte 2letému dítku?

piskott85
2. kvě 2012

Ahoj všechny maminky jelikož stále bojujeme s jidlem ☹ nechceme nic jist a sunar už jsem zrušila ráda bych nabrala inspiraci co tak děláte k večeři??? 🙂 Malý mi nechce krupici , puding to jsem už skusila a nic ani se toho nedotl ,jsem z toho zoufala jelikož vím že bude chtít večer čaj a tak se mi nalije čajem díky za veškeré rady . 😉

llluckaaa
2. kvě 2012

U nás nejvíc frčí chleba s máslem a mozzarelou.

ija1
2. kvě 2012

taky chleba, maslo, eidam, nebo s pomazankou......... my jsme na ty studeny vecere a k tomu mliko (bebu, sunar)......spi celou noc krasne........

hanka.knizkova
2. kvě 2012

U nás se teda spíš jedí teplé večeře takže nejčastěji polívky-ty má dcera nejradši, těstoviny na různé způsoby -ty taky může často,nebo bramborová kaše s rybou.

babulinkab
2. kvě 2012

dcera nechce kaši, pečivo jen poďobe, většinou dávám buď to, co měla k obědu - pokud jí to chutnalo, nebo dnes třeba měla polívku z červené čočky, to hezky snědla

peta79
2. kvě 2012

@piskott85 ahoj, taky bojujeme. Teprve před týdnem jsme skončili s kojením. Jedl skoro všechno, ale teď jídlo bojkotuje. Na svačinu sní jogurt + ovoce a večer před spaním už jenom kefírové mléko ( to miluje). Asi mu to stačí, protože spí celou noc.

palomitacheca
2. kvě 2012

Někdy má jenom chleba s něčím, jindy třeba krupicovou kaši, nebo to, co zůstane od oběda. Někdy baští pěkně, jindy nechce...

petule246
2. kvě 2012

ahoj, u nás první dítě právě furt chtělo krupicovou nebo ovesnou kaši, dvojka ale sladký ráda nemá - takže dělám buď polívky hlavně zeleninový (brokolicová, květáková, bramboračka, čočková, ale i vývary s kapáním apod.) nebo cokoliv co zbyde od oběda (třeba s jinou přílohou, ale klidně i to stejné) nebo vajíčka (míchaná, omeleta, chleba ve vajíčku) a dneska byla třeba tuňáková pomazánka s chlebem (ale studené večeře máme poměrně málo).

levata
2. kvě 2012

taktéž máme to co k obědu, nebo jen polévku, popř. krupicovou kaši nebo vločkovou kaši, zapíjíme ještě mlíčkem před spaním ...

xuxie
2. kvě 2012

Kaše jakéhokoliv druhu přestal baštit tak v roce, pak chvilku jedl to samé, co k obědu. Ale to poslední půlrok taky už nechce. Většinou jí to, co já - chléb, sýr a nějakou zeleninu (rajčata či okurky). A také palačinky nebo lívance, pokud udělám 🙂
Jinak, přes den papá hezky, ale večeře mívají střídavý úspěch - strašně to závisí na tom, jak moc je unavený. Jestli moc, tak si dá třeba jenom kousek chleba a chce kartáček - to znamená, že už chce spinkat, protože zoubky jsou poslední před spaním.

luthien.k
2. kvě 2012

Ideální večeře pro takového prcka (a vlastně pro každého - z hlediska rozložení výživových hodnot během) je hustá masozeleninová polévka (nebo i luštěninová, kdo snese na noc). Nebo třeba zapečená zelenina se sýrem apod. Rozhodně co nejméně sacharidů, samy bychom si kaši na noc asi taky nedaly, že? 😉

palomitacheca
2. kvě 2012

@luthien.k Tak já si kaši na noc klidně dávám 😀

amallie
2. kvě 2012

u nás se jí to, co je zrovna k večeři pro všechny, jednou je to teplé jídlo, jindy zase chleba s čímkoliv (tvaroh, šunka, losos) a zeleninový salát, jindy zase polévka, podle toho, co buď zbyde od oběda, nebo mě napadne nachystat, rozhodně nedávám malé nějaké speciální dětské kaše ani jí extra nevyvářím, jíme všichni dohromady 😉

bosorkajarka
2. kvě 2012

to co večeříme my: polévku, chleba s pomazánkou, maso a brambory, podle toho co zrovna zbylo od oběda, nebo co jsem dělala na večeři. Kaše nejíme už víc jak rok, občas krupici, ale spiš na snídani ;)

luthien.k
2. kvě 2012

@palomitacheca věřím, ale pro žaludek ani postavu to není to pravé 😉 😀

palomitacheca
2. kvě 2012

@luthien.k Můj žaludek občas musí zvládat horší věci a kdybych přibrala, tak by mi to ani nevadilo 😀 Netěhotná mám na 165cm 45kg a to je dost málo, ale přibrat se mi nedaří... ☹

m.o.u.s.e
2. kvě 2012

Krupicová kaše s kakaem a máslem (klidně si udělám i porci pro sebe 😀 ),mléčná rýže, pečivo se sýrem,šunkou,vajíčka míchaná i coby omeleta, palačinky...podle toho,kolik toho sní přes den buď plnotučné mléko anebo jenom čaj před spaním.

piskott85
autor
2. kvě 2012

maminky moc děkuji za inspiraci jak jsem už psala bojujeme s jídlem takže to je boj dnes jsem zkusila i palačinky a šel raději hlady spát než aby to snědl ale moc si važím vašich příspěvků díky 🙂

piskott85
autor
2. kvě 2012

@peta79 děkuji za váš komentář máme skoro stejné dítka tak asi to máme doma podobné nenapadlo mě dát malemu kefírové mlíko a davate mu to stále do flašky s dudlíkem??a nebo do sklenice??jak jste na to s celkovým jidlem??taky jsme odbourali sunar před měsícem ale i před tím mi moc jidlo nechtěl jogurty, syry, přesnídavky to jo ale ne normální jídlo i polívku mi sní jen nudlovou žádnou jinou,máte to doma podobné???

lin18
2. kvě 2012

Já jsem zastánce teplých večeří...takže buď má to co zbylo od oběda anebo častěji vařím nějakou hustou polévku...brokolicová, hrachová, čočková, bramborová, květáková....opeču mu do toho krutony a je večeře jak vyšitá za pár korun a nezabere moc času...

mates22
3. kvě 2012

no, vzhledem k tomu, že náš dvouleťák je mladší, tak večeří normálně to, co starší sestra....žádný kaše, sunary, dětský jídla, přesnídávky do něj už dávno nedostanu. To je holt úděl mladších, u starší jsem to furt řešila, to samý se sladkostma, u něj už tolik ne 🙂

berenika39
3. kvě 2012

@piskott85 ahoj, vy taky určitě večeříte, ne? tak at jí s vámi. ve dvou letech může jíst normálně, ne jako batole, kaším, mlíkům, všem těm miminkovským dobrotám odzvonilo, neřeš to, dej mu to, co máte vy a uvidíš. Hodně jsem dělala husté polévky v té době, obložené talířky - kousek pečiva, sýry, zeleninu, šunku. Nebo to, co bylo k obědu. Vajíčka - míchaná, na tvrdo, omeletu - jednou týdně. Prostě už to není miminko, on to moc dobře ví. 😉

naty
3. kvě 2012

my děláme zeleninový salát se sýrem a k tomu třeba rohlík, to má nejčastěji, děláme si to všichni, takže by nám stejně ujídal, nebo chlebík s máslem, výjimečně, když má chuť, tak krupicovou kaši...a samozřejmě flašku mlíčka... 😀

peta79
5. kvě 2012

@piskott85 flašku s dudlíkem nepoužíváme už dlouho. Kefír pije z hrníčku. I vodu a čaj . A když jsme venku, pije z takové lahve s brčkem ( kupovali jsme v Dm). Má hodně rád ovoce a zeleninu. Maso moc nemusí. Polívky ano (většinou mu dělám husté, protože už další jídlo nechce). Hodně jí i přesnídávky a jogurty. Jen máme problém s pečivem. Nechce tmavé ani obyč. , ani chleba.
U nás to bylo opravdu jen tím velkým teplem. Teď už docela jí.
Držím vám palečky. 🙂

pepibubu
7. kvě 2012

Našemu mladíkovi budou za necelé dva týdny dva, a řekněme že od roku a půl jí všechno, co my, takže máme-li teplou večeři (omáčka, příloha,) má to samé. Pokud jsme všichni měli teplý oběd, tak si všichni uděláme chleba s něčím, kluci třeba mají jogurt nebo tak.... Batolecí mlíčka sabotuje už dobře 4 měsíce, máme možnost brát farmářské mlíčko, takže pije normální plnotučné mlíčko, "skleničky" jsme zrušili daleko dřív...

zelvy
10. kvě 2012

Ahoj, často máme teplou večeři, polévku nebo těstoviny nebo salát s teplým kuřecím masem a nebo pečivo s něčím a zeleninu. Před spanímdcera-2,5 roku ještě pije Nutrilon.

weri1
11. kvě 2012

buď teplou co zbyde z oběda, nebo chleba s máslem a sýrem, prostě vše to co jíme my
kefír dávám ze sklenky a vše co se pije dávám ze sklenky

ofelieee
14. kvě 2012

@luthien.k ahoj, zaujalo mě co píšeš o tom "co nejméně sacharidů" - s jakými argumenty je to spojený? Já Kubovi (rok a kousek) pořád dělák kaše, obilný, je nadšenej a nenapadlo mě, že by to mohlo být špatně... a nedávno mi tu spala kamarádka uprostřed kurzu pro výživový poradce a hlásila že k večeři právě sacharidy jo-o (teda ne že bych si o takovym kurzu myslela kdoví co, ale zajímá mě teda, jak na to...)

luthien.k
14. kvě 2012

@ofelieee názor mojí kamarádky výživové poradkyně (teda dvou) je ten, že večer je pomalejší metabolismus, takže se pomalejit tráví, víc se ukládá do tuku, takže nevečeřet sacharidy patří mezi prevenci obezity. Také to prý zatěžuje játra. Ony doporučují právě bílkovinu se zeleninou a kouskem sacharidu (celozrnné pečivo), což splňuje masozeleninová polévky se zavářkou či pečivem nebo třeba zelenina zapečená se sýrem a troška celozrn. těstovin apod.

michaelka83
15. kvě 2012

@luthien.k Já jsem taky do nedávna malému dávala rýžovou kaši, ale postupem času se snažím kaše už nedávat (podle mě jsou těžké na večer - dávám je někdy ráno např. s ovocem) a večer kousek chleba s bio sýrem, nebo lučinou a kousek syrové zeleniny - např.okurka atd. Kačko a od kdy se dává dětem cel.pečivo?Malému ho zatím nedávám.

naty
16. kvě 2012

@michaelka83 pokud vím, děti by neměly moc jíst celozrnný pečivo...chápu, že ti to připadá zdravější, ale oni nějak nedokážou zpracovat tolik vlákniny, takže je pro ně vyloženě stravitelnější pečivo bílé...