Jaké zvířátko pro 4,5 a 2 leté kluky?

timbouctou
11. zář 2012

prosím všechny maminky, které mají už nějakou zkušenost s pořizováním zvířátka dětem 🙂 Naši kluci pořád otravují s tím, že chtějí pejska. Tak jsem se rozhodla, že zvíře ano, ale spíš králíčka nebo morče. A teď navíc jsem zjistila, že lze pořídit pro takhle malé děti psíka, který je k nim vhodný, mopse. No, a teď babo raď. Hlavně taky, jak to zařídit, aby potvoru přinesl Ježíšek.

camelinka
11. zář 2012

@timbouctou no primo zkusenost nemam,ale prckum bych jako prvni zvire poridila spis toho kralika nebo morce a psa az pozdeji, az budou mit vic rozumu 😉

mitote
11. zář 2012

@timbouctou kralik je hodne nachylne zvire na nemoci a lecba dost draha, mluvim z vlastni zkusenosti, kralika mam tretiho... to uz je rozhodne lepsi to morce, ty jsem mela take. Nicmene obe zvirata jsou na tak male deti narocna, bud to chce denne menit podestylku v zachode, nebo obden podestlku v kleci, chce to denne vodu, denne zradlo, strihat drapky, popr brousit zoubky. Kralici by se teoreticky meli i co pul roku ockovat. Pokud jde o psa, my mame maltezaka, ktery je k detem idealni. Rozhodne bych volila malou rasu a rasu, ktera nema spodni srst, tim padem nelina. Ale popravde, jeslti zvire, tak ho neporizujete detem, ale sobe. Nemuzete cekat, ze deti, kor takto male se vazne o zvire starat budou a musite pocitat s tim, ze je to driv ci pozdeji omrzi a zvire zustane jen na vas. Ja osobne bych v takovem veku volila idealne nejakeho krecka, piskomila, osmaka degu. To jsou mene narocna zviratka. Zviratko je krasna vec, ale velka zodpovednost. Zvlast, kdyz onemocni. Musite take vedet ze mate nekoho, kdo se o nej postara, kdyz pojede na dovolenou. A u psa pocitejte ze zacatku s dvoutydenni dovolenou a nasledne, nez se nauci curat venku, tak vencit klidne co hodinu, nebo dve.

mitote
11. zář 2012

@timbouctou Stejne tak pocitejte s tim, ze kdyz onemocni pes, muze vysetreni klidne stat dva tri tisice, konkretne my posledni platili dva tisic za odber krve, vysetreni moci a rentgen. O dalsi lecbe a lecich ani nemluvim. U hospitalizace je to pak tradicne tisicovka na den, jak u kralika, tak u psa. Kralici hodne trpi na zacpu, popr kokcidiozu, kteoru si casto donesou uz ze zverimexu to je prakticky vzdycky hospitalizace.

dagina
11. zář 2012

@timbouctou řešíme to samé, tuhle jsem byla s holkama koukat ve zverimexu, docela se mě zamlouval křečík, měl docela i pěknou barvu. A hlavně jim stačí i malé akvárko či klec, asi pro začátek tyhle prckové stačí. Manžel je sice proti, ale mě se to zamlouvá a též možná donese ježíšek 🙂

mitote
11. zář 2012

@dagina krecek je pro takto male asi nejlepsi volba, podle me... ale pozor, akvarko zakryt necim derovanym z vrchu, at je nehonis za klavirem a lednickou jako my 😀

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote to je v pořádku, samozřejmě by mě ani nenapadlo, že takhle malé děti budou kydat bobky 😀 a vzhledem k tomu, že jsem na mateřské, tak právě si myslím, že je na to štěně asi i dobrá doba.

dagina
11. zář 2012

@mitote no právě ve zverimexu měli i nahoře sklo, a na čelním skle po celé šíři asi 1cm mezeru. No nerada bych je honila po bytě 😀 . A křečkům se také musí stříhat drápky?????? 🙂

timbouctou
autor
11. zář 2012

@dagina křečka nee, měla jsem kdysi několik a taky potkanice, a spíš bych už vzala tu potkanici, křečci jsou pěkný potvory a často koušou.

camelinka
11. zář 2012

@mitote hihi to taky pamatuju, dokonce pamatuju jednoho krecka superkoumaka, na noc sem ho odnasela do koupelky protoze delal strasnej brajgl, na terarku bylo sklo s mezerama a na nem prasek na prani a jednou mi vlezl az do postele, asi Rambo 😀 .ale malem sem se po... leknutim 😀 😀 😀 😀
@dagina krecci sou pro prcky nejlepsi jako prvni zviratko 😉 😉

dagina
11. zář 2012

@timbouctou potkanici bych nechtěla ani zadarmo, už teď mám husinu 🙂 . A jaký rozdíl mezi křečkem a křečíkem???? ví někdo???

Starší dcera chtěla bílou laboratorní myš 😀

camelinka
11. zář 2012

@timbouctou ze se vam do toho pletu, sice je dobry ze ste ted doma a muzete se steneti venovat, ale na druhou stranu pak spatne ponese az vy zmizite do prace a deti do skoly/skolky. znam to, mam dva psiky 😅 😉

timbouctou
autor
11. zář 2012

@camelinka tím si asi musí projít každý pes 🙂

blka
11. zář 2012

@timbouctou My máme králíčka a morče dohromady. Měli jsme jednoho králíčka, ale už byl starší a nemocný, tak jsme ho nechali utratit. Já jsem chtěla 2 morčátka (protože jsou společenská a jednomu, pokud se mu člověk nemůže fakt moc věnovat, je smutno), syn chtěl zase králíčka, tak jsme to vyřešili takhle. Starám se o ně samozřejmě já. Syn jim občas utrhne travičku, nasype zrní, dá okurek nebo něco, co ukrojím. Občas spolu měníme podestýlku, ale většinu dělám samozřejmě já. Podestýlku teda obden neměníme, vydrží v klidu týden. Pokud nejsou piliny, ty vydrží málo, to je opravdu potřeba měnit obden. Syn je hladí, ale jinak si jich moc nevšímá. Jen o nich ví a občas se nima chlubí.
Když jsem byla dítě, ukecala jsem rodiče na mopsíka. Je to velký mazel a úžasný pes. Ale jak píše @mitote o zvířátko se budete starat hlavně vy, tak je potřeba zvážit, kolik času máte. Pes je přece jen náročnější 😉 . Popř. ještě kočičku, ta se nemusí venčit a taky jsou fajn.

timbouctou
autor
11. zář 2012

@dagina potkanky jsou super, akorát na děti dost rychlý. Ale žijou moc krátce, pak bych to špatně vysvětlovala 🙄

camelinka
11. zář 2012

@timbouctou no a vy si pak muzete prochazet pocuranym bytem 😅 😅 😔 😔

dagina
11. zář 2012

@timbouctou brrrrrrrrrrr 😀, najít pak v terárku mrtvou potkanici, tak mě odvezou nohama napřed, měli je u nás za 30 korun potvory jedny

mitote
11. zář 2012

@timbouctou ja to pisu spise pro jistotu, protoze v okoli mam takovy pripad, ktery poridil prvne kraliky, ty nezvladaly tak je daly pryc a koupili psa a to dopadlo jeste hure... my treba mame zvirat doma hodne, ale opravdu to leze hodne do penez a je to velka zodpovednost, kor ten pes... to je min petikilo mesicne za granule, pak co pulrok tacek za ockovani, tam ma nejakou nemoc tak to vyleti vzdy tak petka (takze je potreba vedet ze tu petku mas, kdyz onemocni), pak pamlsky, hracky, zaklad je drahy a casem se stejne musi obmenit, zadne voditko, obojek ani jine veci nevydrzi vecne... a popravde nas pes je taky zvykly, ze se nejak doma stridame a kdyz jsme chodili oba do prace, tak hodne trpel...
@dagina kreckum jsem je nikdy nestrihala teda, jen morcatum a kralikum. mezi kreckem a krecikem neni rozdil, to je jen nejaka zdrobnelina, krecci se proste ruzne jmenuje: dzungarsky, syrky, medvedi, zlaty,...
@camelinka jj ja mela nekolik krecku, dungaraky honival tata v noci a syrsky celou noc ruckoval po kleci 😅

timbouctou
autor
11. zář 2012

@blka kdepak, kočku nechci. Mě se teda mopsíci moc nelíbí, trochu mi vadí ten krátký čenich a funění, ale příteli se líbí a dětem taky, tak bych si zvykla 🙂 My měli vždycky psa a kočku a vím, jak se o psa starat. Dokonce ještě před třemi lety jsme měli, takového fakt velkého křížence, tak vím, že velké plemeno už nechci.

petapete
11. zář 2012

@dagina křeček je takový větší, většinou rezavý...křečík je "džungarák" - vypadá jak myš bez ocasu - šedý a drobnější...z vlastní zkušenosti křeček je flegmatičtější, snáze ochočitelný, křečík větší nervák, častěji kouše,...

Osobně bych z těch zvířat volila raději spíš psa nebo kočku než hlodavce...my máme psy, kočku a rybičky a myslím, že pro ty děti v dané věkové kategorii ideál - obzvlášt pokud se to zvířecí mládě přinese k dětem a ne naopak (že do rodiny se zvířetem "přibude" mimino). Navíc pokud jsi na mateřské, je opravdu ideální doba na to, že se o psa/štěně můžeš postarat a "vychovávat", věnovat se mu...Jako nezanedbatelný hledisko bych brala i větší zranitelnost těch menších zvířat - dvouletý dítě ještě prostě nemá odhad, kamarádce takhle syn zlomil králíčkovi vaz, prostě ho chytnul víc, než měl...a když tu u nás nedávno byli na návštěvě známí s dvouapůlleťákem, tak ten mi to jen potvrdil, kočka to ustála, ale to zacházení fakt nebylo extra šetrný, i když to myslel "dobře"...takže křečka/morče/králíka bych fakt měla strach mu svěřit...Nicméně každopádně to zvíře - starost o něj - padne na vás, ale z vlastní zkušenosti doporučuju, stojí to za vynaloženou práci a námahu, když vidíš ten vztah dětí k zvířeti a naopak 😵

mitote
11. zář 2012

@timbouctou potkan zije kratce? prvni kralik co jsem mela zil dva tydny, byl tezce nemocny ze zverimexu, akorat me stal sileny prachy a nervy za lecbu, druhej kralik zil rok...az ten treti ted jede patej rok...

timbouctou
autor
11. zář 2012

@camelinka mám to ještě na rok, tak se snad do té doby naučí 😀 a už jsem psala, psy jsme měli, taky rádi blinkaj a žerou všechno jen proto, aby tě nakrkli.

mitote
11. zář 2012

@petapete no s tim zranenim zvirat nevim, manzelova sestrenka 13ti leta dostala ratlika a pri hre mu nedopatrenim take zvladla zlomit nohu...

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote dva, max tři roky, když máš štěstí 😉 Při tom, cos psala, bych teda tolik za léčbu asi neutratila, vrátila bych ho.

camelinka
11. zář 2012

@timbouctou tak jestli mate zkusenosti se psem, tak to bude snad vpohode 🙂 . A nejde o to naucit/nenaucit, ale aby to nedelal steskem, ty maly potvurky to umi moc dobre 😅 😝

camelinka
11. zář 2012

@timbouctou nejak se nechytam, co byste vratila??

dagina
11. zář 2012

@timbouctou kam se vrací nemocná zvířata 😕 ?? To jako jde????
Když to tady tak čtu, tak už mám docela po chuti si zvíře pořídit...., no manžel když zvíře, tak rybičky 🙂

mitote
11. zář 2012

@timbouctou no promin, ale pro me zvire neni vec, kdyz jsem ho odvezla na veterinu, ze je apatickej a nezere, tak to byl patek, narvaly do nej co slo, byl tam do soboty, kdy zemrel a prask dva a pul tisice v haji... nehleda na to jak jsem psala, kralici jsou choulostivy na zacpu, ktera pro ne muze byt smrtelna a to chce vetsinou hospitalizaci, nebo kdyz kralicici co mam ted na jare se zblaznily hormony a mela mliko, ktere zatvrdlo, tak jse logicky s ni jela, to ze to pak stalo skoro 4 tisice protoze ji museli operovat....no ja nevim, ja bych to zvire pryc nedala, je to zivy tvor, ktereho miluju a radeji ho vylecim, kdyz muze nekolik let jeste zit, nez abych se ho jakkoliv zbavovala...

mitote
11. zář 2012

@camelinka vratila by nemocneho kralika

camelinka
11. zář 2012

@mitote 😕 😕 😕 😕 😕 😕 ja doufala ze sem to pochopila spatne 😔 😔 😔 😔 😔

zvirka
11. zář 2012

Já doporučuju potkana, je společenský, přátelský. Křečci bývají mrchy kousavé a navíc ve dne spí a v noci dělají rambajz. Měla jsem jako dítě snad všechny hlodavce a určitě jsem pro potkana, naučí se spoustu věcí a jsou přítulní