Jaké zvířátko pro 4,5 a 2 leté kluky?

timbouctou
11. zář 2012

prosím všechny maminky, které mají už nějakou zkušenost s pořizováním zvířátka dětem 🙂 Naši kluci pořád otravují s tím, že chtějí pejska. Tak jsem se rozhodla, že zvíře ano, ale spíš králíčka nebo morče. A teď navíc jsem zjistila, že lze pořídit pro takhle malé děti psíka, který je k nim vhodný, mopse. No, a teď babo raď. Hlavně taky, jak to zařídit, aby potvoru přinesl Ježíšek.

timbouctou
autor
11. zář 2012

@berenika39 fůůůj, kluci se na ně naučili čurat venku 😀

ivcacekb
11. zář 2012

@timbouctou děti nemám, zatím....., ale občas hlídám synovce, tak vím jaký to je a to mají berňáka doma, já labíka, jestli máš zkušenost, tak proč se ptáš, když víš, že se to dá zvládnout?

berenika39
11. zář 2012

@kammka ano. kokosový substrát máme taky. měním jak to jde. a nahoře na akvrárku je takový plechový delk, probitý směrem dolů, prostě to vypadá jak deska pro fakíry, na tom stojí plechovky piva, protože jinak si to už odstrčí. jdu to vyfotit, jako že si nevymýšlím. a koukám na ně taky ráda.
jak je to s tím množenním? máme je dlouho a pořád nic🙂)))

timbouctou
autor
11. zář 2012

@ivcacekb otázka ale nezněla, jestli to zvládnu, ale jaké zvíře mám pořídit. Chtěla jsem radu, ne hubování, jaká jsem nezdopovědná matka a hazadrérka.

timbouctou
autor
11. zář 2012

pardon, asi nikdy nepochopím chov šneků, mloků, pavouků a podobných miláčků 😀

kammka
11. zář 2012

@timbouctou máte v kanapi díry a z nich trčí výplň??? oškrábaný dveře do výšky metru dvacet?? od koček i ve výšce mnohem větší... několik panenek nemá ručičku, ač jsme se naučili boty uklízet do skříně, rozdrbala holce oblíbené bačkorky...naučila se otvírat dveře od pokojů, takže je musíme zamykat, když jedem pryč (do školky třeba..) pokud zapomenu, rozdrtí třeba toaletní papír, roztahá vše co najde...ven nebo dovnitř běžně chodí oknem.. naučila se to od koček..no ale možná takovej bišon nebo mops budou v pohodě..taky jsem potkala paní, jejíž boxer ukousal od pračky odpadní hadici, tak ji maj ve skříni (pračku..) okousal veškeré dveře...

ivcacekb
11. zář 2012

@timbouctou já to taky tak nemyslela, jen jsem napsala, že to chce zvážit pro a proti a taky jsem ti napsala, že jestli chcete pejsu, jestli by nestálo za zvážení vzít psa staršího-myšleno třeba 2 letýho, který má rád děti a není s ním tolik starostí jako se štěnětem......

mitote
11. zář 2012

@timbouctou to myslim, ze tu nikdo nerekl, ze jsi hazarderka a hrozna matka, mam spise pocit, ze jsme tu probraly jak vsechna mozna zviratka, tak jejich narocnost, klady a zapory a pouze tu padlo doporuceni se prvne zeptat lekare kvuli astmatu a asi az pak resit konkretni zviratko 😉 🙂

petapete
11. zář 2012

@timbouctou já bych hlasovala pro psa🙂. Teda po "odsouhlasení" lékařem z důvodu těch alergií,... Akorát bych teda fakt zvážila to, jestli zvíře (ne)má donést Ježíšek nebo ho pořídit "jen tak" pro radost...a určitě počítat prostě s tím, že je to na x-let závazek, jak pořešit příp. dovolený, odjezdy z domova, jestli je ho kam "odložit" (k babičkám,...)...ale jinak pokud už máš se psy zkušenost, jste v domě se zahradou...tak bych neváhala😉. Měla jsem krom psů i králíčky, činčily, křečky a další všelijakou havěť a zvířectvo a pes je prostě pes 😵. A jinak nemyslím, že by někdo tu myslel ty rady špatně, jen se prostě rozvíjí diskuze a ono taky z prvního příspěvku nemusí být vše zřejmé😉

kammka
11. zář 2012

@berenika39 to je divný,že se nemnožej,, ti naši to dělali furt, jo to by mně zajímalo, jak na to reagujou děti.. 😀 😀

mitote
11. zář 2012

@kammka no my mame maltezaka a mame teda oskrabanou omitku v predsini, nekdy nablito, a skrabance vsude mozne 😉 sama nejsi neboj 😅

berenika39
11. zář 2012

tak zrovna jeden někam šel, jenom hlava mu koukala

andy80
11. zář 2012

morče je vhodné i k tak malým dětem, taky máme

berenika39
11. zář 2012

@kammka mě je to taky divný, proč se nemnožej, jsou doufám obojetní? fakt nic, a máme je dlouho. fotka je rychlovka z mobilu, ale prostě jsou mega🙂

timbouctou
autor
11. zář 2012

@ivcacekb takyy jsem nad tím přemýšlela, ale bála bych se, že se něco stane. Jak v tom útulku můžou vědět, že ten pes je k dětem, copak to někdo zkouší? Sousedka co má to štěně si taky pořídila psa z útulku že je hodný k zvířatům i dětem a pejsek tříletý jim zamordoval skoro všechny slepice, podhrabával se k nim v noci, a neustále prokusoval pneumatiky od všech aut, které potkal. Nakonec ho asi půl roku po osvojení nějkaý auto přejelo když ho vnečila 11ti letá holčička a pes se jí vytrhl a chtěl tomu projíždějícímu autu prokousnout gumu. Za mě, když psa do rodiny, tak od štěněte.

mitote
11. zář 2012

@timbouctou take bych se asi bala vzit psa z utulku, nikdy nevis, co ten pes zazil

kammka
11. zář 2012

@berenika39 no teda!!! hele a maj dost prostoru??? já mám ve sklepě mega terárko po želvě, nechceš?? želvy zůstaly u kamaráda na zahradě, i je zimuje, naše zahrada s potkanama nebyla vhodná :-/

timbouctou
autor
11. zář 2012

@petapete my na dovolenou jezdíme na vodu 😀 tam je to pro malýho psa prima.

petapete
11. zář 2012

@timbouctou souhlasím, staršího psa bych se bála pořizovat - nevíš tu jeho "anamnézu", může být uváděný jako super k dětem, ale být třeba zvyklý na klidnější děti,...prostě to bych vnímala už jako větší riziko, jak si všichni sednete, to štěně je přeci jen takový přizpůsobivější...navíc kluci už nejsou úplný miminka, už se můžou učit správný přístup k tomu zvířeti,...takže já myslím, že by to šlo úplně v pohodě😉

berenika39
11. zář 2012

@kammka ono to vypadá takhle z té fotky, že se tam nevejdou, ale zatím ok, to akvárko je prostorný, fotka zkresluje, nejsem žádný trapič...🙂)), ale časem budem muset koupit. jakou mají oblovky životnost?

petapete
11. zář 2012

@timbouctou nj, jen zvážit, jestli na tu dovolenou na vodu budete jezdit následujících dejme tomu 12-15let😉. Protože s tím pesanem je to fakt závazek na dlouho🙂

kammka
11. zář 2012

@berenika39 5 let??? možná víc... 😒

timbouctou
autor
11. zář 2012

@kammka my když jsme bydleli v Praze, tak jsme jednou Bobše naháněli v noci po paneláku 😀 cítil nějakou kámošku tak si prostě otevřel a šel za ní 😀 On byl kříženec labradora, boxera a bůhvíčeho ještě, vypadal jak trochu větší mohutnější ridgeback s větší hlavou.

berenika39
11. zář 2012

@kammka tak to mi ani neříkej.... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

timbouctou
autor
11. zář 2012

@petapete vzhledem k finanční situaci to na dovolenou u moře nevidím tak na min 20 let 😀

mitote
11. zář 2012

@timbouctou nemusis jezdit k mori, staci kamkoliv autem. Nas pes nemel nikdy problem a najednou mu pred rokem ruplo v bedne a od te doby v aute silene hysterci a je fakt problem s nim kamkoliv vyjet mimo Brno. A fakt nevim, proc s tim najendou zacal.

mamkamarketa
11. zář 2012

@timbouctou my teda zvire nemame,ale nenech se odradit 😉
Loni sme byli 14 dni u manzelova bratra. Syn tam slavil 3narozeniny. A meli psa, malyho pudla jmenem rambo 😀
Byli sme upozorneny,ze neni zvykly na deti a klidne ho mame zavirat do loznice.
Musim rict,ze nas kluk stravil 14 dni peci o toho psa. Menil mu vodu, vodil ho na prochazky, cely dny si hrali. Rambo spal tomasovi u postele 🙂 nas kluk potom chtel taky s nim chodit curat na zahradu 😅 fakt se meli radi.
Po nasem odjezdu rambo prestal zrat, cely dny lezel na miste, kde mel tomas postel. Mel deprese
Dodnes reaguje na tomasuv hlas na skypu 😵 neverila bych,ze je mozny takovy vztah mezi ditetem a psem 🙂
Takze za me pejska

kammka
11. zář 2012

@timbouctou my nejezdíme s ohledem na naší zoo nikam.. maxa přes den a večer zas dom.. a to i ke tchánům..tchýně totiž o naší půlroční border kolii řekla, že je nějaká nevychovaná 😠 , že Jezinka (10let) byla dáma..a tohle skáče, takže při jediné návštěvě, kdy jsme ji vzali s sebou, jsme ji museli nechat na dvoře zavřenou v autě, ještě že byla kosa a pršelo.. a čuba celou dobu spala ... 😒

lucyjanek
11. zář 2012

Nečetla jsem teda celou diskusi, ale já taky chtěla pořád zvířátko a dostala jsem suchozemskou želvu 😀 Fakt děkuju mami a tati 😀 😀 Máme jí asi 16 let a ta mrcha odmítá být v terárku, takže v létě jí máme na zahradě ve výběhu a přes noc a zbytek roku běhá volně po obýváku 😀 Naštěstí zůstala u našich 😀
Jestli psa tak doporučuju maltézáka, protože nelíná...je to mazlíček 😉

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote No třeba mámy pes ječí v jakýmkoli dopravním prostředku, to je děs. Ale náš pes miloval jízdu autem i vlakem. Asi to bude na povaze a výchově. U vás to teda taky nechápu, nemáte třeba něco s autem? Víš co, třeba on to slyší a vy ne.