Jaké zvířátko pro 4,5 a 2 leté kluky?

timbouctou
11. zář 2012

prosím všechny maminky, které mají už nějakou zkušenost s pořizováním zvířátka dětem 🙂 Naši kluci pořád otravují s tím, že chtějí pejska. Tak jsem se rozhodla, že zvíře ano, ale spíš králíčka nebo morče. A teď navíc jsem zjistila, že lze pořídit pro takhle malé děti psíka, který je k nim vhodný, mopse. No, a teď babo raď. Hlavně taky, jak to zařídit, aby potvoru přinesl Ježíšek.

kammka
11. zář 2012

@timbouctou já fakt nevim, jaký zvíře bych ti poradila.. naše holka je se zvířatama od miminka, na koni seděla v roce, když se narodila, měli jsme třetího psa z útulku, koně...ona se ke zvířatům staví na svůj věk neuvěřitelně,hodně ji učí táta..ale že by měla mít vlastního psa, byť malýho..neee.... jestli chceš mít psa doma ty, tak si ho pořiď, ale s tím, že i kluci přijmou, že to není jejich pes, ale tvůj a oni jsou parťáci...
my v březnu přišli o jezevčici, holka byla u toho, když vydechla..zvládla to líp než já, ale pořád na ni vzpomíná..ta jezevčice byla naprosto zlatá, ale občas před holkou zalejzala pod koberec..

mitote
11. zář 2012

@timbouctou nevim jestli neco vis o kokcidioze, ale je to nemoc, ktera se dlouho neprojevuje nijak a az se projevi (apatii, nezranim, zacpou), tak je vetsinou zle. Takze v momente, kdy jsem vypozorovala, ze kralik je divnej, hned jsem s nim jela. Ani omylem by me nenapadlo ho jit vratit do zverimexu.

mitote
11. zář 2012

@timbouctou a nechali jste si delat testy na alergologii? Poridit zvire a pak zjistit alergii neni zrovna super

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote vím o kokcidioze to, co nás učili ve škole, a to že je nevyléčitelná a velmi nakažlivá.

kammka
11. zář 2012

@mitote začíná to hubnutím, lze řešit doma sulfonamidy, ale ano, králík na to může pojít... 😒

mitote
11. zář 2012

@timbouctou vylecitelna je, u druheho i tretika kralika jsme ji podchytili zavcas a vylecili se pomoci leku

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote mladší je vyléčený astmatik, ale šlo o alergii na nějaký lék. Za měsíc jdem na kontrolní odběry a za další měsíc už budem vědět, jak jsme na tom. Ovšem znamená to, že bud morče pod strom, nebo psa pak.

mitote
11. zář 2012

@kammka no on uz hodne hubeny byl, klasicky zakrslik miniaturni 🙄 takze jsem leda tak zpozorovala zmeny chovani

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote zůstává jim to v játrech a mají špatnou imunitu.

mitote
11. zář 2012

@timbouctou astma se da vylecit? 😕 alergie a astma neni to stejne.

petapete
11. zář 2012

@mitote no já nevím, ale pořád nechápu, proč by se i v případě "zvířete pod stromečkem" nemohly děti připravit předem? Vždyť tam záleží jen a jen na přístupu rodičů a okolí, jak se to pojme...my třeba s Lukášem píšeme dopis Ježíškovi a o tom, co píše, že by chtěl, tak mluvíme, probíráme to,...takže by se i příp. zvíře dalo do těch debat, příprav, těšení se...krásně začlenit, v tom bych neviděla zásadní problém...asi by mi vadilo, že si nemůže např. s námi vybrat (proto taky u nás jak jsem psala nikdy zvíře jako dárek pod stromeček nebylo a ani bych o tom neuvažovala to takhle podat), ale i bez toho jde tu přípravu udělat...našim jsme např. "nadělili" psici taky neplánovaně - šli jsme s tou jejich starší u nich na procházku a po cestě našli "odhozený" štěně, ca měsíční, bylo to v dubnu, už bylo podchlazený,...takže jsme ho vzali sebou, přinesli a už ji mají čtyři roky ku všeobecné spokojenosti...takže někdy to osud stejně zařídí všechno úplně jinak, než si člověk plánuje a taky se tomu dá přizpůsobit...Ale je fakt, že vycházím z toho, že se psy máme všichni celkem zkušenosti😉

weri1
11. zář 2012

my si budeme pořizovat králíčka..... 🙂 chci zvířátko doma, ale pes nepřipadá v úvahu, přeci jen jsme v bytě a neměl by ho kdo večer venčit....manžel je v práci, tak to vyřešíme králíčkem , Chci aby nás bylo víc 😀

mitote
11. zář 2012

@petapete jasne, ale chce to proste s tim ditkem resit pred tim, ze... nehleda na to, ze ja jako dite jsem si teda pro kazde zvire chtela vzdycky vse vybrat a to zvire taky 😅

ivcacekb
11. zář 2012

@timbouctou vhodný nenáročný zvíře je achatina-oblovka žravá, štěně bych k takhle malým dětem nepořizovala, pokud není dost prostoru (sama mám psa v bytě), ale počítej s tím, že štěně bude mít jehličky, může něco zničit, skákat a kousat děti do ručiček apod.....může na ně žárlit a obráceně, děti mu mohou ublížit.....pokud chcete pejsu, co si vzít nějakého staršího, který má rád děti, bude mít už návyk čůrat venku-mezi námi, vstávat po 2 hodinách ke štěněti, aby se naučilo venku, protože ze začátku prostě nevydrží a trvá to nějakou dobu než se naučí různé věci+děti do toho a kdo se pak bude starat o pejsana nebo situace, kdy budeš sama doma s dětmi, pes bude potřebovat ven- př. průjem, děti nemůžeš nechat samotný doma-když budou spát..a co pak?Chce to opravdu zvážit všechny možnosti.

mitote
11. zář 2012

@weri1 znas web www kralici cz ? Vyborny pro budouci i stavaji majitele kralicku 😉

petapete
11. zář 2012

@mitote jj, o tom žádná - nepřivést psa nebo jakýkoli zvíře k "nepřipraveným" dětem, to určitě...Právě taky jsem chtěla být u toho a Lukáš, když jsme vybírali "jeho" Bublinu, tak si ji taky vybíral on z celýho vrhu štěňátek😀

berenika39
11. zář 2012

@timbouctou klid. normálně se dětí zeptej, po čem touží, a pokud je to v tvojich možnostech, spln jim to. tyhle zážitky jim nikdo už nevezme, budou si to pamatovat celý život. s tím, že se o zvířátko (jakékoliv) budete muset starat společně, se počítá, protože dítě do hodně vysokého věku není schopné 100% zodpovědnosti a je to tak správně, vyvíjí se a má toho na starosti tolik....vším novým se jen učí a učí. udělej jim radost a počitěj s tím, že to bude taky trochu na tobě. to je celé. nedělala bych z toho vědu. nedej se odradit
p.s. Petr žádné zvíře nechce. super🙂

timbouctou
autor
11. zář 2012

@mitote mě to nemusíš říkat, my si prošli peklíčkem. Astma v dětském věku podchycené včas se dá vyléčit dýcháním kortikoidů. Alergie s tím má společný pouze počátek, může ji astma vyvolat nebo ona může vyvolat astma. U nás bylo nejdřív astma a to po několika zánětech průdušek a následném zápalu plic, což bylo způsobeno nedostatečně vyvinutým imunitním systémem při překotném fyzickém vývinu 😝 česky, moc brzy začal se otáčet, lezl po čtyřech v 5 měsících a tělo to nestíhalo.

kammka
11. zář 2012

@ivcacekb jj, oblovky jsou super, taky jsem je měla, pak se mi přemnožily a nikdo je už nechtěl, věnovala jsem je do zoo...

weri1
11. zář 2012

@mitote já vím, zítra už ho budeme mít..... 😉

mitote
11. zář 2012

@timbouctou no kazdopadne bych vhodnost chlupace probrala s lekarem, ke kteremu s astma chodite 😉

berenika39
11. zář 2012

@ivcacekb jako o oblovce prosím zde nemluvit, a když, tak potichu. dostaly jsme dvě ty potvory asi před dvěma roky, velké jako hrášek. dneska? mají asi dvacet cm, žerou půl hlávky ledového salátu obden , ob den měníme to pod nima, neustále zdrhají (vylezou sebemenší škvírou), normálně přes víkend opustili akvárko, obešli zed kolem, sežrali asi z nedostatku vápníku omítku, oslintali kde co a vrátili se do akvárka. prevíti. zpětná vazba žádná, jen to slintá☹((((
daruji, dva kusy🙂

timbouctou
autor
11. zář 2012

@ivcacekb taky jsi to nahoře nečetla, že? My měli vždycky psa, vím jaký to je. A přítel opravdu málokdy není večer doma, bydlíme v druhém patře domku se zahradou, myslím, že bychom to zvládli. A ty máš nějaké děti? Já jen že nám teda děti ničí nábytek docela hustě, hlavně kanape je v háji. Nemyslím si, že štěně toho zvládne víc jak dva čerti 😀

timbouctou
autor
11. zář 2012

@berenika39 no oni by chtěli všechno, tak už se neptám 😀
co je oblovka?

mitote
11. zář 2012

@timbouctou no popravde hodne nabytku zvladne znicit i ten kralik 😀

berenika39
11. zář 2012

slimáááááák, příšernej, velkej.....

berenika39
11. zář 2012

https://www.google.cz/search?q=oblovka+žravá&hl...
Jednou, když zdrhli, oba dva, tak sežrali petrovi takovou tu dřevěnou vkládací abecedu, vybrali si výhradně modrý písmenka a z těch ožrali barvu. a jednou byl jeden na prahu dětského pokoje, došel tam od pátku do neděle. je s nima zábava, vážně...

ivcacekb
11. zář 2012

@berenika39 tak to já vajíčka likviduju a mám na akvárku kryt, takže mi prostrčí max. oko 😀 , podestýlku měním jednou za čas a hovínka ob den pinzetou, sežerou mi za den max. dva listy salátu nebo kousek okurky, lžíci tvarohu...atd. a to mám 3 ks cca 15 cm 🙂

kammka
11. zář 2012

@berenika39 pardon 😀 😀 😀 mně právě fascinovalo je pozorovat....na akvárku jsme měli dekl a na něm obrovskej šutr 😀 ten dekl byl dírkovaná deska a jak na ní něco leželo, tak do toho vyžrali dírky (knihy, sešity..) podestýlala jsem kokosovým substrátem..