Jakou máte ohrádku / zábranu před krbem?

vamilka
12. lis 2012

Jak jste řešily zabezpečení krbu, když děti začínali chodit? Máte dřevěnou, kovovou ohrádku, nebo nějakou jinou "vychytávku" ?
A prosím nepiště sem odpovědi typu : ohrádku nemáme, stačí vysvětlit, ukázat..... Budu samozřejmě dítěti vysvětlovat a ukazovat, ale přesto nechci riskovat, že poběží, zakopne a poletí přímo na rozžhavený sklo.

stavba
12. lis 2012

@vamilka ahoj, tak my jsme si koupili před časem zábranu "ohrádku" na předělení kuchyně a obýváku, bála jsem se, aby si malý v kuchyni neublížil, když tam vařím atd., ale bohužel se nám vůbec neosvědčila, protože i když byla nabízena jako zábrana ke krbu, pán mi sdělil, že na můj účel bude také dobrá, ale neustále se uvolňovaly šrouby a jeden skončil malému i v puse, naštěstí jsem včas zasáhla. Ohrádku jsme reklamovali a vrátili nám veškeré náklady zpět, prý se to běžně nestává a jednalo se o vadný typ. Ale za mě už nikdy více. Místo toho, aby to dítě chránilo, tak ho to ohrožovalo. Napsala bych sem i název e-shopu, kde jsme to kupovali, ale nechci ten obchod poškodit. Zachovali se k nastalé situaci výborně a uznali svou chybu, což se dnes už moc nevidí.

tetrisek3
12. lis 2012

Vim , že to máš v textu napsaný , že tyhle " řeči " nechceš slyšet , ale musim se k tomu vyjádřit. Mám dcerky dvě. Když byla první malá , bydleli jsme u našich , kde se topilo v kamnech , ze začátku jsem se bála a přemýšlela jako zábranu k nim dát , až mi došlo , že lepší bude jí naučit vnímat , že tam krb je a že pálí. Jelikož a protože , pokud ty budeš mít doma zábranu a dítko bude zvyklé , že si u krbu nemusí dávat pozor , tak potom ale nemůžeš nikdy nikam tam , kde budou mít krb bez zábrany. První dcerka vyrostla , nikdy se jí nic nestalo. Te´d máme druhou dcerku , bydlíme ve svém a opět máme v obýváku krb. V obýváku , kde trávíme 90% času , malé je dneska 18 měsíců a ví , že ke krbu nesmí , ví , že pálí , nikdy by jí ani nenapadlo se k němu přiblížit , od krbu jde teplo a už to samo je jí zábranou. Opravdu si myslim , že za tohle můžeš ušetřit a spíš dítko naučit s takovejma věcma žít. Ale pokud i přesto trváš na zábraně tak dělaj mraky pěkných ke krbu, mě se osobně líběj ty dřevěný , nebo třeba sehnat nějakýho truhláře , případně šikovnýho ta´tku , aby udělal něco přímo na míru - třeba ze staré postýlky nebo tak. Každopádně ať se rozohdneš jakkoliv ,držim palečky , aby u vás k žádné nehodě nedošlo

vamilka
autor
12. lis 2012

a to byla dřevěná zábrana? Mně právě jde o to, že dřevěná musí být docela daleko od krbu ( tuším 80 cm), takže to pak zabere celkem dost místa... Na druhou stranu kovová si myslím že může být blíž, ale že bude taky horká... Tak jsem právě chtěla radu jestli někdo nenašel nějaký funkční a jednoduchý řešení.

stavba
12. lis 2012

@vamilka ta naše byla dřevěná, jednotlivé díly vypadaly stejně jako díly postýlky, ale právě ten způsob upevnění jednotlivých dílů k sobě byl pro nás nevyhovující. Ten pán, který je prodával mi říkal, že on sám zábranu používá už 4 roky a bez problémů, takže se opravdu asi jednalo jen o vadný kus. Ale něco na tom co říká tetrisek3 bude, protože i náš malej se brzy naučil, že topení pálí a že si musí dát pozor. Občas si i malinko sáhne, aby věděl, že to opravdu hřeje a pálí a pak už to nechává bez povšimnutí. Možná nejdříve zkus počkat, jak bude malá reagovat, až ji budeš vysvětlovat, že ke krbu nesmí a když nic nepomůže, tak potom teprve kup zábranu. Je to na tobě. 😉

vamilka
autor
12. lis 2012

tak vysvětlovat samozřejmě už vysvětlujeme, třeba na troubě a tak. Myslim si ale, že je rozdíl uhlídat dítě třeba na návštěvě kde jsme hodinu, dvě, nebo když máme krb doma a je v provozu 24 hodin denně. Prostě si to nerisknu. Dítě může tisíckrát vědět že to pálí a že se tam nesmí, ale stačí aby jednou zakoplo o hračku, nebo věnovalo pozornost něčemu jinýmu než vzdálenosti od krbu ( což si myslim že třeba při hře není takovej problém ).

jahudka85
29. zář 2016

Dobrý den. Sice dle data starsi diskuze, ale optam se .... vyrešila jste nakonec nějak problem zabrany s krbem ?
A pro maminky, co říkají, že zbytečnost... u prvního ditka v pohodě, zábrany nebylo třeba ... druhé dítě úplně jinsi, divoké, hyperaktivni, neustálá boule ... tohle bych si na svědomí nevzala. Roční dítě fakt ještě v zápalu boje zapomene !