• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jaký by mněl být režim dítěte?

3. dubna 2016 
Ahoj maminky, mám 6,5 měsíčního chlapečka, začali jsme s příkrmem v době oběda a chtěla bych se zeptat, jak jste na tom s denním režimem. Chtěla bych, aby měl Kubík režim trošku pravidelný, jenže se mi to nějak nedaří. Včera jsme např. kojili v 9:30, od 11:00 spinkal do 14:15. Takže příkrm jako oběd dostal o půl 3... Závidím kamarádce, která to má s mimčem přesně "nalajnovaný" po 3 hodinách a jsou oba spokojený. Zas nechci malýho nutit do toho, aby byl jak hodinky, když je spokojený se svým, pokaždé jiným denním režimem...
11. srp 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenkaha my nemame este stale zaidny denny rezim. mne sice klarka spava velmi malicko, ale chut na jedlo mava vzdy niekedy inokedy, takze ja jej ponukam priebezne a prisposobujem sa jej vlastnemu rezimu dna :sweat_smile:
akurat vecer mame o siedmej veceru, po pol hodine kupanie a potom nakojit a buvat....to som dosiahla kazdodennym opakovanim a pri tom neprotestovala.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. srp 2008 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ani mi este nemame nejaky pevny rezim, rano maly vstava o 6.00-7.00 podla toho aku mal noc, potom uz okolo 9.00 si pyta dudku,troska si pospinka, okolo 10.00-11.00 ideme vonku, aj vonku trocha pospinka a tym padom uz nedocielim,zeby mi na obed zaspal,lebo niekedy aj dve-tri hodiny v kuse spi, potom poobede sa hrajeme a to maly este nevie sediet,takze ho musim nejako "unavit" a okolo 14.30-15.00 zase spinka,no to uz len hodinku, potom zase vonku,o 19.00 kupanie a papnie a o 20.00 uz spinka,toto uz ma "nacvicene" ze po kukani sa ide spat, ale cez den je to hore-dole,raz spi viac inokedy menej,no zatial to neriesim,mozno robim chybu,uvidime ako to bude,ked zacneme papkat tuhu stravu.
11. srp 2008 ve 14:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme ako 6mesacny uz mali svoj rezim a celkom nam to slo, maly sa stale budil o 8hod rano, maval mliecko ako ranajky,kedze na obed uz chcel spat, tak sme mali obed o tej 11hod. a potom kazde 3-4 hod pil mliecko, maly bokl spokojny, zvykol si na tento rezim a dosnes ho dodrziavame, mava ranajky o 8hod, desiatu nejak eovocie ,o pol 12 obed, o 15hod olovrant jogurtik a chlieb so syrom a sunkou, veceru o 18hod niekedy a pol 19 zalezi naco ma chut a na spinkanie o 21hod vypije mliecko alebo v poslednom case chce cerealie s mlieckom. takze takyto rezim mame my od 6mesiaca,len jedlo je ine, ved uz ma rok a pol.
11. srp 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme.Ráno MM po deváté jogurt, 12:30 oběd, 15:30 ovoce,19:00 kaše,21:00 mléko.Mezitím kojení a k pití vodu.Lenko, nech tomu volný průběh.U nás to taky trvalo, než jsme se zajeli.Já to dělala tak, že jsem jí naposled nakojila v 9:30, ve 12:00 jsem tak plánovala oběd.Pak jsem si s ní hrála tu hodinu a půl, abych jí zabavila, nebo mi při kojení usnula.No a 12:00 jsem jí dala ten oběd.časem si zvykla, pak když se to ustálilo, jsem přidala sváču odpoledne a ted jsem to celé překopala na ten režim jak máme ted.a docela to je v pohodě-zatím.Ráno jí nechám vyspat
11. srp 2008 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je to podle toho v kolik se vzbudí,většinou je to okolo 6 to dostane mlíko okolo půl 10 jogurt,kaši nebo puding okolo 12,13 hodiny oběd pak v 15:30 ovoce 18:30 kaše 19 hodin koupání,během dne dávám převařenou vodu nebo čaj,během dne spí 2x dopoledne a po obědě. U nás sme najely na režim brzo díky umělé výživě,chtěla pít vždy po 3 hodinách,teď vydrží i dýl ,ale vždycky je to okolo 3 hodin. On si Kubík časem zvykne,hlavně nic nelámat přes koleno :wink:
11. srp 2008 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mamky, od kterého měsíce jste začaly dávat jogurt? Malé je 6,5 měsíce, stále kojím a jsme na přikrmech, odpoledne ovoce/přesnidávka, večer kašička a mezi tím jak si řekne tak se napije z prsíka
14. srp 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kapulet jogurt je od ukonč. 8. měsíce. :wink:
14. srp 2008 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky, už jsem se lekla, že jsem na něj zapoměla :grinning:
14. srp 2008 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, od jakého měsíce dáváte Nutrilon2 (pokud máte Nutrilon)?
15. srp 2008 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
yasmin, nutrilon 2 se dává jakmile začneš s příkrmy.
15. srp 2008 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nutrilon 2 je od zavedení příkrmů ,nebo od 5 měsíce(ukončený 4 měsíc+)
15. srp 2008 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky :slight_smile: já začala s N2 včera...malá zvládne zatím zelen. oběd, ovoce nechce. Vypije Vám tý 2 stejně jako 1?
15. srp 2008 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenkazdenek:a po koupání už mlíčko nedáváš?

my režim nemáme,ale já myslím,že to není třeba hrotit
za prvé se celý den odvíjí od toho v kolik prcek vstane a za druhé mu musím zatím dávat maso-zeleninový příkrm dokud ještě není unavený,takže mu ho dávám cca v 10:30 po prvním dopoledním spánku.zkoušela jsem dřív dávat přesnídávku a až v čase oběda oběd,ale to už byl tak hotový,že mi u toho řval.určo se to časem spraví
15. srp 2008 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. no mne stale hustili do hlavy ze dieta ma mat rezim. tak ho teda mame - resp mali sme :wink:
sara ma tri mesiace, vstaveme okolo 6-7 rano ako sa jej prave zachce, a potom papame o desiatej, o jednej, o stvrtej, o siedmej a o pol desiatej. mala cez den malo spinka, teraz si aspon zvykla spat hodinku pred papanim a obcas sa jej podari prespat aj cely cas medzi papanim. pred siedmou sa kupeme, o pol desiatej "veceriame" do desiatej - niekedy az do pol jedenastej pokial nezaspi (toto sa mi ale asi vrati, zlozvyk ale ked tak mi zaspi najjednoduchsie a robime to len pred nocnym spanim), potom na kute.
celkom to takto ide, zda sa mi to dobre aj ked zacne (ach este 3 mesiace)s prikrmami, lebo to je aspon tak ca ako jeme aj my nech sa nauci.
ako to ale robite ked vam babo spi ked ma cas jedla, budit alebo nebudit- jasne ze pol hodka az tak nerozhoduje?? kedze je kojena tak ju niekedy uz musim zobudit lebo prasknem :astonished: a vraj aj malo vazime :pensive: 4,4 kg (pri porode sme mali 2.58) tak ju nutim do jedenia, aby ma v poradni nebili :zipper_mouth:
ako davate potom babatku papat ak to natiahne trebars so spankom - po dalsich 3 hodinach alebo podla "povodneho scenara" ide mi hlavne o to aby vecer pred spanim jedla vzdy v ten isty cas
15. srp 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
moja Sofia nemala prvých 5 mesiacov absolútne žiadny režim a pritom som sa stále o neho snažila....
dokonca sa jej otočil režim a zaspávala ráno pred šiestou, celú noc bola hore..... no ja som bola na nervy....
no a teraz? o 22:00 je tuhá, spí do rána 9:30, tak v priemere je cez den hore dve hodinky, hodinku spinká..... o osmej sa kúpeme, papáme, hráme no a o deisatej spinká.....položím ju do postele, zhasnem svetlo a odchádzam....krásne sama zaspí..... to predtým som ju hodinu nosila na rukách kým konečne zaspala...
takže si podla mna každé dieťa svoj režim nájde.....
15. srp 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,s malou jsme si lehky rezim vytvorily uz od narozeni- myslim,ze je fajn,kdyz se kazda maminka svemu milackovi venuje cely den a pak ma pekne vecer volno se kterym muze pocitat- samozrejme na zehleni a taaak :sweat_smile: Vecer se snazim dodrzet max 19h koupanicko,mazanicko,pak na sebe kouka do zrcadla,dela blbiny,potom jdeme okolo vypinace,tak se po nem natahuje a dela blik :sweat_smile: ,no a pak vi ze bude papat takze pres zpravy kojime-coz je ma lehka droga,musim je videt,behem nich vytuhne,prenesu do postylky a po 20h mam celou noc az do 7h do rana pro sebe :sunglasses: .Parkrat,diky navsteve,nebo necemu mimoradnemu jsem ji to narusila a byla vam taaak protivna a nevrla,ze si to uz nedam! Plakala mi pak jeste dlouho a nemohla zabrat jak byla rozmrzela :frowning2: Je fakt,ze dnes uz pokazde u kozy nevytuhne,takze s ni jdu do postele a usiname spolu,taky uz to neni 20h jako driv,ale to pricitam tomu,ze se stmiva pozdeji- no snad to zase nejak stahnem pres zimu,uvidime :wink: jo a pres den je to jak kdy,rano,kolem te 7h mne probudi oblicejicek nad mojim,jak rika,gaga,dada :sweat_smile: ,chvilku pokecame,sdeli mi vse co se ji zdalo,pak dame kozu a kolem te 8,8h zase na hodku vytuhne.Jak se vzbudi,dostane ovoce,blbnem,hrajem,obidek,spinkani,ale jak kdy,nekdy hodinkove,nekdy kratsi,zalezi na tom.No a odpolko mi vetsinou jeste tak kolem 16h usnala,ale ted zacina nejak vynechavat coz mne nikterak neva pac ji zacenu kolem 18h do hajan a chrni az do rana :sweat_smile: Napr ted se tady vedle mne vzbudila,je happy,jdem kojit,spala mi od 13h ale to je fakt extrem...pricitam to tomu bajecnemu pocasi co je venku dneska :confounded:
15. srp 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Johanko, tak mame to dost podobny:my jsme si vytvorily rezim tak 3 mesic, kdy uz jsem padala unavou na hubu :grinning: . Kolem te 5-5h.rano se budime na kojeni, pak jeste tak do 8h rano vytuhne a dame kasi, hrajeme si nebo jdeme ven nakoupit, jak kdy, kolem 11.-11.30h davame prikrm s UM a jde chrnet, vetsinou tak na hodku, kdyz se zadari tak hodku a pul, pak nakojime a jdeme ven nebo si hrajeme, kolem pul 4 davame ovocny prikrm a vetsinou ji ,,prehodim " pritelovi, ktery dojizdi v tu dobu z prace :sweat_smile: . Kolem 18h.koupeme, dame flasku a jdeme spinkat az do rana, nekdy nam ale uspavani zabere i 2h.ale to je asi taky ted tim pocasim.Presne jak pises, parkrat jsem ji tenhle rezim o nejakou tu hodku posunula a pozmenila a to pak byla krize, protivna az hruza do noci...
15. srp 2008 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele,jsou si ty nase holky nejak podobne...kde ze jste byli vloni v kvetnu?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. srp 2008 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo kveten, u nas konkretne 29.5. doma po oslave u znamych :grinning: :grinning: :grinning: .
15. srp 2008 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nebylla jsem tam taky?? :grinning: :grinning: :grinning:
15. srp 2008 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
musim se jit venovat memu osudu,uz tady na mne dorazi,navic jsme na chaloupce a za chvili tu mame inpekci :sunglasses: prijede babi,tak to tu jdu hodit lehce do late :grinning: pa zatim
15. srp 2008 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Johanko, urcite neee :grinning: :grinning: muj osud usnul, dnes uz podruhe, nechapu jak to :confused: .Ale asi tim, ze je tu bourka a ona pri desti vetsinou usne, jak ja budu milovat podzim :sweat_smile: :sweat_smile: . Tak se mej papa, jdu taky neco doma konecne udelat :sweat_smile: .
15. srp 2008 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak my máme režim hlavně večer.Už od příchodu z porodnice koupeme ve stejnou dobu,což je 19.30,pak se napapáme a jdem spinkat,většinou až do rána.Budíme se okolo 6,vypijeme jednu plnou cisternu,pak usnem a spíme asi do 7.30-8,jak kdy.A pak už to je různé.Hlavně s tím pitím.Někdy chce co 2 h,někdy vydrží 3,někdy má žízeň po hodině :slight_smile: Za chvilku začneme přikrmovat,tak uvidíme.A přes den spíme tak po 1/2 hodince :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. srp 2008 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já jsem zavedla režim na spaní hned od začátku (stejně jak píše kijonkova.k). Od 3,5 měsíce jsem dávala malé k obědu skleničky, někdy vařenou čerstvou zeleninu a od půli roka má režim na vše. A jsem za to moc ráda, ví že po obědě se má po jídle chodit spinkat a po vaně večer to samé, do 19 hod je v posteli. Neuspávám, jen jí položím. Nyní je Anetce 16 měsíců a je to zlatíčko
15. srp 2008 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, náš Adík má taky celkem režim, vstává mi ráno okolo 9, pak kolem 10:30 sváča, v 11:30 zalehne a spí do cca 13:30. Pak okolo 14:00 má teprve oběd. Pak kolem 17:00 si dá 20 minut spánku (poslední dobou se občas stane, že vynechá...a pak má sváču. V 19:30 kašičku, ve 20:30 koupačka a po 21:00 jde do hajan. Jak se to naruší, je mrzutej. Hlavně to spaní, je spavec po mně a potřebuje to.
15. srp 2008 v 19:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, vam vydrzia deticky poobede nejest? date obed a potom do vecera len vyzivu alebo ovocie? moj maly musi dostat mlieko alebo 2x vyzivu a nejako to pretrpim, len ptom sa v noci budi a musi dostat mliecko, tak neviem, ako ho mam naucit, ze poobede sa "nepapa" :( alebo to mam nechat tak a dat mu mliecko, ked sa poobede zobudi? akosi je nauceny jest kazde 3 hodiny a vyziva mu nestaci..... :unamused:
15. srp 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jahodko u nas prave je ten obed kolem 11-11.30, pak zatuhne zhruba do jedne a nez jdeme ven tak jeste do dvou musim nakojit a ve ctyri uz ma zase ovocnou presnidavku, takze taky po obede jime.Nevim jak to odbourat a jestli to odbourat, zas si rikam at ma dost mlika a ne jen ovoce a zeleninu...
15. srp 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved prave, ze ja tiez neviem.....som citala, ze uz by poobede mlieko nemal,a le ked mu ho nedam, vypije si ho v noci, tak co je horsie? :unamused:
15. srp 2008 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Agatka,když neusne tak jí dám ještě okolo 21 hodiny,ale beztak vypoije maximálně okolo 60ml :unamused:
Jinak té 2 vypila zpočátku míň ,ale častěji,jenže v 7 měsíci nutrilon už nechtěla vůbec až sme skončily na sunaru a toho dá 240 hned po ránu :wink: (+ teda ten prášek)
15. srp 2008 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jahodka - mně Adam vypije každou noc kolem 2 hodiny 250ml mlíčka. Zatím ho nechávám, nevadí mi vstávat, už jsem naučená....večer si to připravím, pak jen ohřeju vodu a dám mu to vysosnout. A spí pak do 7:30, to dostane 200ml mlíka a zase usne. Vstává definitivně až okolo té 9 hodiny. Jinak po obědě má tak za 3 hodinky sváču, někdy třeba kousek chlebíku s máslem a 150ml mlíčka, jindy jogurtík nebo přesnídávku, střídáme to.
16. srp 2008 v 09:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek