Jaký by mněl být režim dítěte?

lenkaha
11. srp 2008

Ahoj maminky, mám 6,5 měsíčního chlapečka, začali jsme s příkrmem v době oběda a chtěla bych se zeptat, jak jste na tom s denním režimem. Chtěla bych, aby měl Kubík režim trošku pravidelný, jenže se mi to nějak nedaří. Včera jsme např. kojili v 9:30, od 11:00 spinkal do 14:15. Takže příkrm jako oběd dostal o půl 3... Závidím kamarádce, která to má s mimčem přesně "nalajnovaný" po 3 hodinách a jsou oba spokojený. Zas nechci malýho nutit do toho, aby byl jak hodinky, když je spokojený se svým, pokaždé jiným denním režimem...

kraste
16. srp 2008

ahoj holky,taky máme režim. Už od narození jsem se snažila hlavně koupat ve stejnou dobu a vyplatilo se. Malá mi vstává ráno v 6h, dám jí nutrilon, hraje si a nebo ještě vytuhne. Okolo 9h přenídávka, spinká a hraje si okolo 12h oběd, spinká a hraje si, okolo 15h nutrilon, hraje si a v 18h se napapá-nutrilon nebo kaše a pomalu se chystáme do koupele. V 19h ji dám do postýlky a do 19.30h je tuhá a spí mi až do rána. Jak píšete, pokud se někdy zdržíme (stavíme barák, tak je to teď často) tak malá je ukňouraná a prostě není to ono. Takže se snažím aby prostě byla kolem 19h v postýlce.

lucia84
17. srp 2008

Ahojky...my máme dnes 3 mesiace a režim máme snad od narodenia..sme na umelej strave a toto je náš režim
vstávame o 6:00,potom papáme o 9:00,12:00,16:00,19:00, potom o 21:00 kúpeme a posledný krát papáme a spinkáme zase do 6:00.Som úplne spokojná....a malý asi tiež 😉

nicolmt
18. srp 2008

jeej lUCIA84 my mame rezim skoro uplne rovnaky, az na to ze sa kupeme pred 19.oo a sme este na mojom mliecku. ako spavate cez den? a nepokazil sa ti maly obcas - ze sa zobudi v noci. my sme sa teraz dajako obcas zacali budit, tak by som nerada aby sa jej to pokazilo ked nam to tak krasne ide ,-)

ronikacz
18. srp 2008

Ahojte, no ja sa tiez snazi dodrziavat rezim, a ide to, ale vzdy to zavisi, kedy rano vstava, podla toho sa po posuva o tyćh par minut hore dole. Takze skore ranne kojenie byva medzi 5-6hod, potom mi zaspi este tak do tej 7hod. Potom sme hore, hrame sa a svacinku davam medzi 8-8:30. To davam ovocie a dokojime. Potom chrundi-max.1 hodinku. Obed nam vychadza okolo 11hod-prikrm a po pol hodinke dokojim a potom chrundit okolo 12hod alebo neskor. Tak aby bol min.2 hodinky hore. Takze dalsie kojenie mi vychadza okolo 14:30. Dalsie kojenie este okolo 17hod a potom mi estena cca 20min odkvecne.No a vecerny rezim zacina po 19hod, kedy okupeme, nakojim a este sa chvilku hrame. Maly mi zaspava sam v postielke bez placu a uspavania. Kojim casto, ale maly mi nevydrzi bez papania dlhsie ako 2.5-max 3hodiny.

jahodka11
18. srp 2008

elucinka-manzel mi hovoril, ze si tiez mysli, ze mlieckom nic nepokazime, ze ved tam su vlastne vsetky ziviny a vitaminy, ktore potrebuje a ked inak neda, dostane aj v noci 🙂
ronika-ja teda uz nekojim, ale maly tiez vydrzi max 3 hod bez jedenia 🙂

emjee
18. srp 2008

aa1111 • 1d • Dnes o 10:25
Ahojte mam 6 mesacnu dceru od 3 mes nekojim je na nutrilone ha od , 4 mes sme zacali prikrmy.Papa dobre zeleninku aj ovocie ale cez den mi zacala pit menej mlieka a v noci zase chce jest kazde 3 hod.Poradte mi moze byt hladna ako to riesit?

zuzka99 • 1d • Dnes o 10:46
máme to isté, akorát v noci papá už každé 2 hodky. cez deň moc mlieka nechce, v noci to dobehne. skusila som už všetko - čaj, cumel, nedať desiatu ovocnu ale olovrant aby bol na noc zasýtenejší, kašu na večeru (po tej to je ešte horšie, lebo mu je zle a vracia), no nič nepomohlo, asi len vydržať 😢

susika • 1d • Dnes o 11:06
aa1111-ahoj. idem ťa potešiť. mala som to rovnaké.malá mi pila do nedávna nutrilon HA a ku posledku jedávala každé 2 hodiny a budila sa 1-2 krát za noc na papanie. v 6 mesiacoch to bolo normálne, že osm krmila každé 3 hodiny cez den aj cez noc.skúšala som všeličo. bola predčasne narodená,t akže kašičky som začala neskoro a aj tie som nedávala uplne na noc, ale ako prvú večeru okolo piatej.a po každom jedle som jej dávala zapiť mlieka, ked vypila len 30ml ale aspon mala dávku a nepýtala tolko v noci....
takže asi len vydržať. teraz už papáme sunar 3 a konečne prespí celú noc.teda aspon zatial...
tak vám obom držím palce. len vydržať, čo by sme pre našich dorbcov neurobili 😀

aa1111 • 1d • Dnes o 11:18
Dakujem za odpovede 🙂 tak uvidime ale ked sa rozpravam s kamaratkami davaju ine mlieka a hovoria ze im prespia aj 8 hodin.Tak neviem ci je chyba v mlieku ale zase doktorka hovori ze je to individualne.
Doteraz mi v noci prespala tak 5 hod a cez den pila kazde 4 hod tak neveiem. 😖
Este mate skusenosti z kasami na noc napr hami hajaja

marianna11 • 1d • Dnes o 17:36
My síce máme len 4 a pol mesiaca, ale kedysi bol podobný problém. Zatiaľ sme na Sunare1, každou chvíľou prechádzame na 2. Predtým sa mi budil aj 5 x za noc, teraz sa síce niekedy zobudí 5 x, no papá len raz. Jednoducho viackrát mu nedám. Začíname s príkrmami, na obed môj papkáčik spapá už nejakých 100 g. zeleninky, na večeru mu robím kaše (Hami, Sunarka ryžová....)Zaspáva okolo 20.00 hod. a spinká do 07.00 hod. Jednoducho som prišla na to, že mu stačí len jedno papanie cez noc. Keď sa zobudí v inom čase, uspím ho na rukách, síce je to niekedy ťažké, ale snažím sa na maximum. Zaujímavé na tom je, že či papá o 01.00 hod. ráno, alebo 04.30 hod. ráno, druhé ranné papanie má až o 08.00 hod. A z toho začínam mať pocit, že aj to jedno papanie o chvíľu vynecháme. Už sme znížili zo 150 ml na 120 ml a budeme množstvo znižovať postupne ďalej. Čítala som veľa článkov o tom, že rodičia nevedia v noci uspať bábatko iným spôsobom ako mliečkom, a potom sa môže stať taký extrém, že sa ročné bábo zobudí v noci 10 x a nevie bez fľaše zaspať, takže vypije nenormálne množstvo. Skús ju neprivyknúť na trojhodinové nočné papanie, lebo sa toho tak skoro nezbavíš.

pappo • 2d • Dnes o 18:28
nasi tiez cez den to ho vela nevypiju iba ranoi a poobede a po kupani a v noci su dvakrat hore skus nakrmit v spanku podla metody kazde dieta sa vie naucit spat aj ja to skusam dam vediet ako nam to ide

aa1111 • 1d • Dnes o 19:21
Aka je to metoda? Citala som niekde ze ked sa chce v noci vynechat papanie ma sa znizovat postupne mnozstvo mlieka a to tak ze napr.do 150ml nedas 5 odmeriek ale len 4 a postupne znizujes az bude len voda a dieta to papanie vynecha.
Zatial to robim tak ze ked si teraz vypyta aj po 3 hod tak jej dam.Ona je totiz taka hovorkyna ked sa zoudi po 3 hod alebo menej skusam caj ten nechce a zacne vypravat ako za bieleho dna a ked jej dam mlieko tak zvycajne hned zaspi.Tak fakt neviem co robit.Ale ved uvidime nejako sa to znormalizuje 😀

pappo • 2d • Dnes o 19:37
aa1111 je tu tema kde sa to rozobera viem ze tato metoda sa pouziva u deti po 1 roku pretoze tak male deti ako mame my este musia pit teda ak pije viac ako 1l tekutin denne mozes to skusat a da sa top skombinovat s krmenim o 22 hod. ja to zatial skusam bez uberania ale neskor zacnem aj to.

marianna11
19. srp 2008

Pappo: tá metóda postupného znižovania množstva mliečka je popísaná v knihe "každé dieťa sa vie naučiť spať" a je tam uvedené (a ja sa s tým stotožňujem), že 6 mesačné bábätko už z hľadiska vývinu nepotrebuje v noci papať. Náš malý je veľký papkáčik, takže on toho veľa spapá cez deň.

jenn44
12. únor 2010

Ahojte maminky, chcela by som sa spytat na to, ako druh mliecka vplyva a ci vobec vplyva na vase babatka. Totiz mam malo mliecka, dost bojujem o jeho zvysenie, ale mala si proste uz zvykla na flasu, kedze nemozem s nou byt niekedy (studujem a mam skusky), manzel ju mal uplne sam cely den, kedy jej daval UM, mala krasny spankovy rezim, sama v postielke zaspala, no proste krasa, doobedu, na obed a poobede a este aj v noci spinkala. No, chcela som kojit, takze som zakazala UM a sme na MM, no mala vypije velmi malo, kazdu hodinu a pol je hladna, nekludne spi, spankovy rezim nema, pretoze nemoze zaspinkat, lebo je hladna, ked ju dam na prsnik tak nechce, chce flasu (ale aj pred pouzitim flase vyvadzala) tak uvazujem, ze UM je na jej spankovy rezim lepsie nie?

Dakujem za Vase nazory.

lenka1smejka
12. únor 2010

No moja malicka po UM je anjel a sme zdravi,stastni

drobec17
12. únor 2010

Ahoj jenn44:

moj nazor je, ze si zvykla na UM a teraz je uz MM na nu "slabe". Nie je to vtom, ze malo vypije ale malu ju to zasiti a preto chce castejsie. Uz ked je babo navyknute na flasu, uz to nezmenis. A pokial nema problem s UM, tak ti nic nebrani sa k nemu vratit.

Ja som sice uplne opacny pripad, len na MM, i ked pracujem, tak predtym den odsajem a necham do zasoby aby maly mal a hlavne zrusili sme flasku, lebo zacal sa burit na prsu, takze sme presli na krmenie striekackou...sam si z nej taha mliecko a tym musi vynalozit snad este vacsi saci tlak ako na prsia. Maly ma 14tyzdnov a tiez nemal spankovy rezim, teda cez den strasne zle spaval cca od 10tyzdna. Teraz sme ho uz znova nasli, stacilo vykvedlat kocik aj s malym na vzduch a spi ako zarezany, bez ohladu nato ci si potiahne 60 alebo 100ml.

Z toho vyplyva, ze je to velmi individualne a hlavne zavisle od mimca. Takze hore hlavu, ziadne stresy, a len radost s malinkej.

cerkris
12. únor 2010

ahoj tak nám sa podarilo ukočírovať režim asi 2 mesiace dozadu, vstáva zhruba v rovankom čase okolo7mej ide spať oklo pol 10tej potom spí oklo pol jednej zase, a ešte jedno spanie od pol 5 tej do cca.5 a potom ho večer ukladáme okolo 8mej, v noci sa zobudí raz niekedy ani raz a papáme vždy medzitým teda medzi spánkom , už som bola nedočkavá lebo pri prvom synovi sa mi to podarilo okolo 5 mesiaca lenže on od 4 mesiaca prespal vždy celú noc tak to bolo iné, ale ja teraz aj prispôsobujem denný program spánkom , jedeniu a podobne, napríklad nejdem von ked viem, že je čas spánku lebo vonku by mi pospal 30 minút kým doma mi spí aj 1apol hodiny takže sa prispôsobujeme malému a jeho režimi 🙂 a ešte k mlieku ja som napríklad večer dala malému mlieko materské z fľaše už býval nervózny nechcel sa kojiť takže večerné kojenie som zrušila a pil moje mlieko z fľaše inak sme sa kojili v pohode cet deň, a asi v 7 mesiaci som prešla na UM lebo už sa mi odmietal prisať, prisal sa na 2 minútky nepil takmer nič tak sme skončili kojenie.

beruska24.9.
12. únor 2010

drobec - s tím ´´slabým´´ mlíčkem to asi tak bude. Já kombinuji kojení a flašku s UM (nedostatek mléka) a po UM mi vydrží tak 3 někdy 3,5 h. a po MM max. 2 h. a už řve hlady 😖

jenn44
13. únor 2010

beruska, presne toto mam ja... v noci ma celu noc cumel a dudlika, lebo je chuda hladne... ked dam UM, tak spi bez cumla ako zarezana... uvazujem ze kompletne prejdem na UM, je mi to strasne luto, ale nemala som dat flasu... ☹

janneke
13. únor 2010

Slabé mléko je, nezlobte se, blbost. Mateřské mléko je narozdíl od UM lehce stravitelné. MM je uzpůsobeno tomu, aby ho dítě pilo po malých dávkách a často.
Vyžadovat po 3-měsíčním dítěti, aby spalo celou noc, je jako chtít po něm, aby v půl roce chodilo.

beruska24.9.
13. únor 2010

Jenže je rozdíl, když se dítko budí v noci každé 3 h. a mezi tím spí 😉 a naopak když spí hodinu, pak se začne budit a max. po 2 h. od posledního kojení řve hlady 😖 Měsíc jsem kojila každé 2 h. ve dne v noci a nakonec se málem sesypala. Teď kombinuji (střídám) a alespoň po UM spí ty 3 h. tak si přeci jen alespoň trochu odpočinu. Jinak i laktační poradkyně mi řekla, že kojit každé 3 - 4 h. je normální, ale po dvou hodinách......?? 😕

jenn44
13. únor 2010

ja tiez kojim casto, ale ked bola mala, bolo vsetko fajn, kojila som kazde 3hodiny, vo dne v noci, no teraz mam zrejme menej mliecka, aj ona sa obzera, chyti, 2x potiahne, pusti, obzrie a tak dookola... ked ju nutim byt na bradavke dlhsie, place a tou stranou sa uz neotoci... lakt. poradkina mi hovori, ze to je malo mlieka, co je mozne, no ked som mala vela, ze az striekalo, robila mala to iste... takze fakt neviem ☹

beruska24.9.
13. únor 2010

jenn - mně teď dělá něco podobného, chytí se, chvíli tahá, pak se pustí, kouká co kde lítá 😅 a běda jak se chci zvednout 😖 to už zase chce 😉 Tak znovu nabídnu, chvíli tahá a pak se drží a kecá mi do prsa jak do diktafonu 😀 Vyždíme mě snad do poslední kapičky 😕 a dnes odpo si navrch ještě dala flašku se sunarem. Když byla malá, jedla po 3 - 3,5 h. Dr. mi také řekla, že to je málo mlíčka. Nebo máme doma malé nenažráně 😀 😀 😀

jenn44
14. únor 2010

beruska, mne sa uz nechyti... som sa rozhodla aj napriek mojim oooobrovskym vycitkam, ze sa tym uz nesmiem trapit... budem odsavat mliecko pokial budem mat a ak nebude, ideme na Bebu HA... co aj teraz papame... len mam dilemu ako casto a kolko jej davat... tam pisu max 6x, co je kazde 4hodiny, no sa mi zda dlho 4 hodiny... to nic okrem toho nepapa? a kedy mam potom prikrmovat ked sme na striedacku UM, MM? Aaaa Kanavit uz nemam davat? sice raz tyzdenne ale tak... neviem teda...

berush, jak ste na tom?

jenn44
14. únor 2010

aaa mne ked sa idem zdvihnut len stastna je, uz ked vidi, ze tak ju polozim ze na kojenie spusti rev... ci je hladna alebo nie... nechyti sa ☹

beruska24.9.
14. únor 2010

jenn - my jsme na sunaru HA. Spočítala jsem denní dávku (tedy množství jedné dávky x počet dávek za den dle krabice) a vydělila jsem to počtem krmení za 24 h. dle malé (jí tak 7x - 8x). Chvíli to fungovalo, pak vymlaskla flašku a rozčilovala se, že chce ještě, navíc počet papání se zvýšil na 9x za 24 h. Takže jsem přidala vodu na 1 odměrku navíc (pila 120 ml, teď pije 150 ml na krmení) a vypadá spokojeně. Takže jsem přestala dávkování řešit. Poslední 2 dny jsme se ustálili na 7x papání za 24 h. No a z toho jsou 2 kojení, někdy ještě 3 kojení, ale to je s dokrmem tak 90 ml. Snad je to alespoň trochu srozumitelné 😀 Už začíná nadávat, že má hlad, jdu nakrmit a pak se sem vrátím.

anaibib
14. únor 2010

ahoj jenn44, ked ja som prechadzala na UM, tak postupne od striedania UM,kojenie, UM a tak dalej sme presli na kojenie max 2x do dna lebo som viac mlieka nemala. Chcela som davat bebu, ale maly je dobry jedak a kedze nikdy nevydrzal 4 hod ako pisu tak som presla na nutrilon ten sa moze davat kazde 3 hod a na to si maly tak zvykol ze aj teraz ked ma 7,5 mesiaca, tak si vyzaduje jest s max 3hod rozostupom. Pytala som sa gastroenterologa preco maju UM odporucany casovy rozostup a povedal mi, ze tym ze v UM mliekach su vsetky vitaminy, stopove prvky pridane presne podla potrieb babatka, tak pokial by sa mlieko podavalo castejsie, mohlo by sa kvazi dietatko predavkovat. Na druhej strane mam susedku ktorej maly nevydrzal ani 2 hod bez jedenia a kedze nekojila tak mu supla UM aj skor ako by sa malo. Kanavit sa nema davat pokial je prikrm aspon 1x do dna, aspon podla nasej pediatricky. A co sa tyka prikrmov tak nazory sa roznia, ale kedze moj maly ku koncu piateho mesiaca bol schopny vypit naraz od 180 do 250 ml mlieka tak doktorka povedala, ze je to jasny znak toho ze je pripraveny na prikrm. Vo vseobecnosti sa hovori ze min hranica od kedy sa moze davat prikrm je ukonceny 4 mesiac alebo ked babo zdvojnasobi svoju porodnu hmotnost. Ale ako vo vsetkom aj v tomto sa nazory roznia.

beruska24.9.
14. únor 2010

jenn - nám Dr. řekla, že jakmila začnu dávat UM, tak kanavit nedávat!! Asi že ty vitamíny jsou v UM. Jinak dáváme pořád Vigantol 1x denně.

beruska24.9.
14. únor 2010

Tak jsem koukala na krabici a tam není uvedeno časové rozmezí mezi jednotlivými krmeními. Je tam prostě jen počet dávek v ml za 24 h. A když jsem říkala při poslední kontrole naší Dr., že jsem to rozpočítala, tak souhlasila. Co vím, tak říkají, že kojit (krmit) nejdříve po 2 h., aby mimi stihlo mlíčko strávit. Takže si myslím, že při častějším krmení (kratší intervaly než 4 h.) by neměl být problém.

jenn44
14. únor 2010

no baby, moja mala ma 3 mesiace :( zial, teraz som si odsavala po 4h som odsala 100ml dokopy z oboch prs ☹ nemozem ju nechat hladnu. Pijem cajiky, vela vody, papam sladkosti nech jej mliecko chuti, Hipp napoj... povedzte mi co este a rada to urobim, no ked nejde, tak proste nejde ☹ uz skoro 2mesiace sa tak trapim. Mala proste z laveho nechce sat vobec a z praveho len ked ma chut... aj to tak... no ako som spominala, proste ked to jende tak to nejde... ☹ aaa davka je 180ml na jej vek. 4hodiny vydrzi, no... asi len na obed mi spi 4hodiny, uz neviem co mam robit, strasne ma to trapi.

beruska24.9.
14. únor 2010

Mě nikdy nevydržela 4h. max. 3-3,5h. Teď (4,5m.) vydrží vyjímečně 4h. v noci.

annalena
14. únor 2010

jenn a skusala si odsavat castejsie? aj kazde 2 hodiny. tym by sa mala produkcia mlieka zvysit 😉 a to ze ti prespi 4 hodiny, tak to je fakt super. mne moja tolko este ani raz nepospala, tak hodinu a pol na obed, v kociku mozno trochu viac, v noci kojim skoro kazde 2 hodiny 😉 a to ze sa otaca a obzera, to robi aj moja, cim je starsie, tym je vnimavejsia, niekedy ma z nej uz ide picnut, co sa furt len mrvi a neje. 😀 ale si hovorim uz len 2 tyzdne a ideme na prikrmy, tak snad sa to zlepsi. 😎

annalena
14. únor 2010

juj baby, teraz som to citala trosku dozadu.....kedy mne mala spala aspon 3 hodiny v noci. mozno tak do toho konca 2. mesiaca ked bola malinka...odvtedy ak spi v noci 2 hodiny v kuse, tak som cela happy. 🙂 uz boli dni, ked som mala chut s tym tresnut a dat jej UM, ale ked vidim ako pekne prospieva, vazi 7,5 kg, tak mi to je luto. a v rodine mame do toho alergiu, takze je pre nu MM najlepsie. tak sa trapim.

klara_klara
14. dub 2010

Ahojte mam takyto problem...maly ma 8 mesiacov, vsetko bolo doteraz fajn, papanie aj spanie. Papal, teda je kojeny od zaciatku, aj este teraz. Pil kazde 3 hodiny, skoro pravidelne, aj v noci. Celu noc spal a doteraz 2-3xdenne, teraz uz len 2 hodiny a potom tristvrte hodinu. Problem mame so spanok aj s jedenim. Odkedy sa zaviedli prikrmy ja uz ani neviem ako mu mam vlastne davat jest...chce aj tie trojhodinovky s prsnika aj medzitym ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera a v noci stale kojim niekedy uz aj kazde dve hodiny. Zda sa mi to vela, a myslim si ze je aj v noci nepokojny z toho, no stale chce. A so spankom je to hrozne, chodi spat ako sa mu chce, vstava ako sa mu chce, raz o 8 raz o 6 hodine. Neviem mu najst spravny rytmus. Som uz zufala a vycerpana, poradte prosim ☹ ☹ ☹ ☹

germik
14. dub 2010

klara, skus mrknut sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/rezim-dn... alebo sem https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/pevny-re...
Možno si z toho niečo vyberieš 🙂
My máme aspon približný režim /jasné, že ak idú zubky alebo je nejaké upršané počasie tak sa spánok mení/, od 6.mesiaca spinkáme 2x, teraz od 13-tich mesiacov spinkáme 1x a každý večer chodí spat v približne rovnakú dobu okolo 1930.
Mne ked sa malá začala budit velmi skoro tak som vždy 1 denný spánok musela ubrat lebo cez den si pospinkala a potom už okolo šiestej bola jak rybička

imzadi
17. čer 2011

ahoj, chci se zeptat, davate spat prcky pres den hned po jidle? my si po jidle hrajeme a az je unavenej, tak jdu uspavat...dik za reakce 😉