Jaký by mněl být režim dítěte?

lenkaha
11. srp 2008

Ahoj maminky, mám 6,5 měsíčního chlapečka, začali jsme s příkrmem v době oběda a chtěla bych se zeptat, jak jste na tom s denním režimem. Chtěla bych, aby měl Kubík režim trošku pravidelný, jenže se mi to nějak nedaří. Včera jsme např. kojili v 9:30, od 11:00 spinkal do 14:15. Takže příkrm jako oběd dostal o půl 3... Závidím kamarádce, která to má s mimčem přesně "nalajnovaný" po 3 hodinách a jsou oba spokojený. Zas nechci malýho nutit do toho, aby byl jak hodinky, když je spokojený se svým, pokaždé jiným denním režimem...

sirinka
11. srp 2008

lenkaha my nemame este stale zaidny denny rezim. mne sice klarka spava velmi malicko, ale chut na jedlo mava vzdy niekedy inokedy, takze ja jej ponukam priebezne a prisposobujem sa jej vlastnemu rezimu dna 😅
akurat vecer mame o siedmej veceru, po pol hodine kupanie a potom nakojit a buvat....to som dosiahla kazdodennym opakovanim a pri tom neprotestovala.... 😝

maruskak
11. srp 2008

Ahojte, ani mi este nemame nejaky pevny rezim, rano maly vstava o 6.00-7.00 podla toho aku mal noc, potom uz okolo 9.00 si pyta dudku,troska si pospinka, okolo 10.00-11.00 ideme vonku, aj vonku trocha pospinka a tym padom uz nedocielim,zeby mi na obed zaspal,lebo niekedy aj dve-tri hodiny v kuse spi, potom poobede sa hrajeme a to maly este nevie sediet,takze ho musim nejako "unavit" a okolo 14.30-15.00 zase spinka,no to uz len hodinku, potom zase vonku,o 19.00 kupanie a papnie a o 20.00 uz spinka,toto uz ma "nacvicene" ze po kukani sa ide spat, ale cez den je to hore-dole,raz spi viac inokedy menej,no zatial to neriesim,mozno robim chybu,uvidime ako to bude,ked zacneme papkat tuhu stravu.

marorlinko
11. srp 2008

my sme ako 6mesacny uz mali svoj rezim a celkom nam to slo, maly sa stale budil o 8hod rano, maval mliecko ako ranajky,kedze na obed uz chcel spat, tak sme mali obed o tej 11hod. a potom kazde 3-4 hod pil mliecko, maly bokl spokojny, zvykol si na tento rezim a dosnes ho dodrziavame, mava ranajky o 8hod, desiatu nejak eovocie ,o pol 12 obed, o 15hod olovrant jogurtik a chlieb so syrom a sunkou, veceru o 18hod niekedy a pol 19 zalezi naco ma chut a na spinkanie o 21hod vypije mliecko alebo v poslednom case chce cerealie s mlieckom. takze takyto rezim mame my od 6mesiaca,len jedlo je ine, ved uz ma rok a pol.

domina
11. srp 2008

My máme.Ráno MM po deváté jogurt, 12:30 oběd, 15:30 ovoce,19:00 kaše,21:00 mléko.Mezitím kojení a k pití vodu.Lenko, nech tomu volný průběh.U nás to taky trvalo, než jsme se zajeli.Já to dělala tak, že jsem jí naposled nakojila v 9:30, ve 12:00 jsem tak plánovala oběd.Pak jsem si s ní hrála tu hodinu a půl, abych jí zabavila, nebo mi při kojení usnula.No a 12:00 jsem jí dala ten oběd.časem si zvykla, pak když se to ustálilo, jsem přidala sváču odpoledne a ted jsem to celé překopala na ten režim jak máme ted.a docela to je v pohodě-zatím.Ráno jí nechám vyspat

lenkazdenek
11. srp 2008

u nás je to podle toho v kolik se vzbudí,většinou je to okolo 6 to dostane mlíko okolo půl 10 jogurt,kaši nebo puding okolo 12,13 hodiny oběd pak v 15:30 ovoce 18:30 kaše 19 hodin koupání,během dne dávám převařenou vodu nebo čaj,během dne spí 2x dopoledne a po obědě. U nás sme najely na režim brzo díky umělé výživě,chtěla pít vždy po 3 hodinách,teď vydrží i dýl ,ale vždycky je to okolo 3 hodin. On si Kubík časem zvykne,hlavně nic nelámat přes koleno 😉

kapulet
14. srp 2008

ahoj mamky, od kterého měsíce jste začaly dávat jogurt? Malé je 6,5 měsíce, stále kojím a jsme na přikrmech, odpoledne ovoce/přesnidávka, večer kašička a mezi tím jak si řekne tak se napije z prsíka

svoma
14. srp 2008

Kapulet jogurt je od ukonč. 8. měsíce. 😉

kapulet
14. srp 2008

díky, už jsem se lekla, že jsem na něj zapoměla 😀

yasmin07
15. srp 2008

Holky, od jakého měsíce dáváte Nutrilon2 (pokud máte Nutrilon)?

zuzik03
15. srp 2008

yasmin, nutrilon 2 se dává jakmile začneš s příkrmy.

lenkazdenek
15. srp 2008

Nutrilon 2 je od zavedení příkrmů ,nebo od 5 měsíce(ukončený 4 měsíc+)

yasmin07
15. srp 2008

díky 🙂 já začala s N2 včera...malá zvládne zatím zelen. oběd, ovoce nechce. Vypije Vám tý 2 stejně jako 1?

agatka77
15. srp 2008

lenkazdenek:a po koupání už mlíčko nedáváš?

my režim nemáme,ale já myslím,že to není třeba hrotit
za prvé se celý den odvíjí od toho v kolik prcek vstane a za druhé mu musím zatím dávat maso-zeleninový příkrm dokud ještě není unavený,takže mu ho dávám cca v 10:30 po prvním dopoledním spánku.zkoušela jsem dřív dávat přesnídávku a až v čase oběda oběd,ale to už byl tak hotový,že mi u toho řval.určo se to časem spraví

nicolmt
15. srp 2008

ahojte. no mne stale hustili do hlavy ze dieta ma mat rezim. tak ho teda mame - resp mali sme 😉
sara ma tri mesiace, vstaveme okolo 6-7 rano ako sa jej prave zachce, a potom papame o desiatej, o jednej, o stvrtej, o siedmej a o pol desiatej. mala cez den malo spinka, teraz si aspon zvykla spat hodinku pred papanim a obcas sa jej podari prespat aj cely cas medzi papanim. pred siedmou sa kupeme, o pol desiatej "veceriame" do desiatej - niekedy az do pol jedenastej pokial nezaspi (toto sa mi ale asi vrati, zlozvyk ale ked tak mi zaspi najjednoduchsie a robime to len pred nocnym spanim), potom na kute.
celkom to takto ide, zda sa mi to dobre aj ked zacne (ach este 3 mesiace)s prikrmami, lebo to je aspon tak ca ako jeme aj my nech sa nauci.
ako to ale robite ked vam babo spi ked ma cas jedla, budit alebo nebudit- jasne ze pol hodka az tak nerozhoduje?? kedze je kojena tak ju niekedy uz musim zobudit lebo prasknem 😲 a vraj aj malo vazime 😔 4,4 kg (pri porode sme mali 2.58) tak ju nutim do jedenia, aby ma v poradni nebili 🤐
ako davate potom babatku papat ak to natiahne trebars so spankom - po dalsich 3 hodinach alebo podla "povodneho scenara" ide mi hlavne o to aby vecer pred spanim jedla vzdy v ten isty cas

tribitka
15. srp 2008

moja Sofia nemala prvých 5 mesiacov absolútne žiadny režim a pritom som sa stále o neho snažila....
dokonca sa jej otočil režim a zaspávala ráno pred šiestou, celú noc bola hore..... no ja som bola na nervy....
no a teraz? o 22:00 je tuhá, spí do rána 9:30, tak v priemere je cez den hore dve hodinky, hodinku spinká..... o osmej sa kúpeme, papáme, hráme no a o deisatej spinká.....položím ju do postele, zhasnem svetlo a odchádzam....krásne sama zaspí..... to predtým som ju hodinu nosila na rukách kým konečne zaspala...
takže si podla mna každé dieťa svoj režim nájde.....

johanka13
15. srp 2008

ahoj holky,s malou jsme si lehky rezim vytvorily uz od narozeni- myslim,ze je fajn,kdyz se kazda maminka svemu milackovi venuje cely den a pak ma pekne vecer volno se kterym muze pocitat- samozrejme na zehleni a taaak 😅 Vecer se snazim dodrzet max 19h koupanicko,mazanicko,pak na sebe kouka do zrcadla,dela blbiny,potom jdeme okolo vypinace,tak se po nem natahuje a dela blik 😅 ,no a pak vi ze bude papat takze pres zpravy kojime-coz je ma lehka droga,musim je videt,behem nich vytuhne,prenesu do postylky a po 20h mam celou noc az do 7h do rana pro sebe 😎 .Parkrat,diky navsteve,nebo necemu mimoradnemu jsem ji to narusila a byla vam taaak protivna a nevrla,ze si to uz nedam! Plakala mi pak jeste dlouho a nemohla zabrat jak byla rozmrzela ☹ Je fakt,ze dnes uz pokazde u kozy nevytuhne,takze s ni jdu do postele a usiname spolu,taky uz to neni 20h jako driv,ale to pricitam tomu,ze se stmiva pozdeji- no snad to zase nejak stahnem pres zimu,uvidime 😉 jo a pres den je to jak kdy,rano,kolem te 7h mne probudi oblicejicek nad mojim,jak rika,gaga,dada 😅 ,chvilku pokecame,sdeli mi vse co se ji zdalo,pak dame kozu a kolem te 8,8h zase na hodku vytuhne.Jak se vzbudi,dostane ovoce,blbnem,hrajem,obidek,spinkani,ale jak kdy,nekdy hodinkove,nekdy kratsi,zalezi na tom.No a odpolko mi vetsinou jeste tak kolem 16h usnala,ale ted zacina nejak vynechavat coz mne nikterak neva pac ji zacenu kolem 18h do hajan a chrni az do rana 😅 Napr ted se tady vedle mne vzbudila,je happy,jdem kojit,spala mi od 13h ale to je fakt extrem...pricitam to tomu bajecnemu pocasi co je venku dneska 😖

janula2008
15. srp 2008

Johanko, tak mame to dost podobny:my jsme si vytvorily rezim tak 3 mesic, kdy uz jsem padala unavou na hubu 😀 . Kolem te 5-5h.rano se budime na kojeni, pak jeste tak do 8h rano vytuhne a dame kasi, hrajeme si nebo jdeme ven nakoupit, jak kdy, kolem 11.-11.30h davame prikrm s UM a jde chrnet, vetsinou tak na hodku, kdyz se zadari tak hodku a pul, pak nakojime a jdeme ven nebo si hrajeme, kolem pul 4 davame ovocny prikrm a vetsinou ji ,,prehodim " pritelovi, ktery dojizdi v tu dobu z prace 😅 . Kolem 18h.koupeme, dame flasku a jdeme spinkat az do rana, nekdy nam ale uspavani zabere i 2h.ale to je asi taky ted tim pocasim.Presne jak pises, parkrat jsem ji tenhle rezim o nejakou tu hodku posunula a pozmenila a to pak byla krize, protivna az hruza do noci...

johanka13
15. srp 2008

hele,jsou si ty nase holky nejak podobne...kde ze jste byli vloni v kvetnu?? 😀 😀 😀 😀

janula2008
15. srp 2008

Jojo kveten, u nas konkretne 29.5. doma po oslave u znamych 😀 😀 😀 .

johanka13
15. srp 2008

a nebylla jsem tam taky?? 😀 😀 😀

johanka13
15. srp 2008

musim se jit venovat memu osudu,uz tady na mne dorazi,navic jsme na chaloupce a za chvili tu mame inpekci 😎 prijede babi,tak to tu jdu hodit lehce do late 😀 pa zatim

janula2008
15. srp 2008

Johanko, urcite neee 😀 😀 muj osud usnul, dnes uz podruhe, nechapu jak to 😕 .Ale asi tim, ze je tu bourka a ona pri desti vetsinou usne, jak ja budu milovat podzim 😅 😅 . Tak se mej papa, jdu taky neco doma konecne udelat 😅 .

kijonkova.k
15. srp 2008

Ahojky,tak my máme režim hlavně večer.Už od příchodu z porodnice koupeme ve stejnou dobu,což je 19.30,pak se napapáme a jdem spinkat,většinou až do rána.Budíme se okolo 6,vypijeme jednu plnou cisternu,pak usnem a spíme asi do 7.30-8,jak kdy.A pak už to je různé.Hlavně s tím pitím.Někdy chce co 2 h,někdy vydrží 3,někdy má žízeň po hodině 🙂 Za chvilku začneme přikrmovat,tak uvidíme.A přes den spíme tak po 1/2 hodince 😝

mirka755
15. srp 2008

ahoj, já jsem zavedla režim na spaní hned od začátku (stejně jak píše kijonkova.k). Od 3,5 měsíce jsem dávala malé k obědu skleničky, někdy vařenou čerstvou zeleninu a od půli roka má režim na vše. A jsem za to moc ráda, ví že po obědě se má po jídle chodit spinkat a po vaně večer to samé, do 19 hod je v posteli. Neuspávám, jen jí položím. Nyní je Anetce 16 měsíců a je to zlatíčko

elucinka
15. srp 2008

ahoj, náš Adík má taky celkem režim, vstává mi ráno okolo 9, pak kolem 10:30 sváča, v 11:30 zalehne a spí do cca 13:30. Pak okolo 14:00 má teprve oběd. Pak kolem 17:00 si dá 20 minut spánku (poslední dobou se občas stane, že vynechá...a pak má sváču. V 19:30 kašičku, ve 20:30 koupačka a po 21:00 jde do hajan. Jak se to naruší, je mrzutej. Hlavně to spaní, je spavec po mně a potřebuje to.

jahodka11
15. srp 2008

ahojte, vam vydrzia deticky poobede nejest? date obed a potom do vecera len vyzivu alebo ovocie? moj maly musi dostat mlieko alebo 2x vyzivu a nejako to pretrpim, len ptom sa v noci budi a musi dostat mliecko, tak neviem, ako ho mam naucit, ze poobede sa "nepapa" :( alebo to mam nechat tak a dat mu mliecko, ked sa poobede zobudi? akosi je nauceny jest kazde 3 hodiny a vyziva mu nestaci..... 😒

janula2008
15. srp 2008

Jahodko u nas prave je ten obed kolem 11-11.30, pak zatuhne zhruba do jedne a nez jdeme ven tak jeste do dvou musim nakojit a ve ctyri uz ma zase ovocnou presnidavku, takze taky po obede jime.Nevim jak to odbourat a jestli to odbourat, zas si rikam at ma dost mlika a ne jen ovoce a zeleninu...

jahodka11
15. srp 2008

ved prave, ze ja tiez neviem.....som citala, ze uz by poobede mlieko nemal,a le ked mu ho nedam, vypije si ho v noci, tak co je horsie? 😒

lenkazdenek
15. srp 2008

Agatka,když neusne tak jí dám ještě okolo 21 hodiny,ale beztak vypoije maximálně okolo 60ml 😒
Jinak té 2 vypila zpočátku míň ,ale častěji,jenže v 7 měsíci nutrilon už nechtěla vůbec až sme skončily na sunaru a toho dá 240 hned po ránu 😉 (+ teda ten prášek)

elucinka
16. srp 2008

jahodka - mně Adam vypije každou noc kolem 2 hodiny 250ml mlíčka. Zatím ho nechávám, nevadí mi vstávat, už jsem naučená....večer si to připravím, pak jen ohřeju vodu a dám mu to vysosnout. A spí pak do 7:30, to dostane 200ml mlíka a zase usne. Vstává definitivně až okolo té 9 hodiny. Jinak po obědě má tak za 3 hodinky sváču, někdy třeba kousek chlebíku s máslem a 150ml mlíčka, jindy jogurtík nebo přesnídávku, střídáme to.